Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:36:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prva smrt u MRAP vozilu ...  (Pročitano 10402 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
 topovi koje sam naveo nisu bash toliko veliki  Smile . evo ga najveci od njih  ,chuveni PaK 38 5cm  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
...sve si objasnio osim zashto to radite Smile (mislim nije kao da ce pobunjenici da dodju i da odvezu vozilo ... Smile)

...mada je interesantno da bi chak i lakshi AT topovi iz ww2 (37,45,47,50 mm) bili ubitachni protiv ovog vozila Smile

...mislim da se ovde ne radi o iprovizovano napravljenom penetratoru ,nego o eksplozijom formiranom penetratoru Smile ,ako mislimo na ovo :

Pa ne treba biti bas neki vojni strucnjak da bi zakljucio zasto to radimo Smile To se praktikuje prilikom bilo kakvog povlacenja i napustanja bilo cega...
Jes't da napadaci nece kao da dodju i odvezu vozilo koje smo mi ostavili usled teze ostecenosti, ali ce mozda da pokupe satelitski transponder sa vaznim koordinatama i podacima, mozda ce da nadju sifre za Kodan i brojeve za Turaju, mozda ce da nadju tvoj mobilni telefon, pasos, identifikacionu karticu, novcanik (sa slikom zene i deteta u njemu)... koji su ti recimo ispali u autu prilikom napada. Tu je jos i razna oprema i vazna dokumentacija koju sigurno neces vaditi dok ti prasti oko usiju... Primera ima jako puno... Smile

Da skratimo pricu oko topova... Da, u pravu si! Wolf verovatno ne bi izdrzao ni direktan pogodak nekog slabijeg topa iz ww1 ali...
Ko ce nas direktno da gadja sa bilo cim osim sa RPG-om i to kada smo veoma, veoma spori ili kada smo staticni? Smile

Vec sam rekao da su svi nazivi (ukljucujuci i dva koja sam naveo na prethodnoj stranici a koja nisi citirao) aposolutno ispravni i svi se koriste
s' tim sto je EFP najzastupljeniji. Inace EFP cije si slike postavio je klasicna improvizovana (najsmrtonosnija) budzevina danasnjice cija je
receptura preuzeta od Hezbolaha.

@bockoyogi, pomenuo si neki vojni slep.....jel imas mozdas neku sliku?? bas me zanima kako to izgleda....
i rekao si da ste imali 4 wolfa....i da su 3 unistena.....jel vam je ostao sam taj jedan ili ste nabavili jos koji>?

Na zalost nemam ni jednu sliku na kojima bi mogao da vidis slepovanje Wolfa. Inace slep ko slep, nista spektakularno.
Bio je skoro isti kao i ovaj na slici s'tim sto je na zadnjem delu (odmah iza kabine) imao neku veliku motorcinu sa cekrkom
i veoma debelom sajlom za navlacenje...
Da, ostao je jedan Wolf kojeg' trenutno ne upotrebljavamo. Tu su i Mambe, a najvise koristimo Fordove Excursion i
F-350 (kao Guntruck) koji su B6+ zastite.



Mislim da je ipak problem da ga povuku jer je to glomazno i sporo i samim tim lako za uociti i unistiti, neefikasno za njihovu taktiku, barem ja tako posmatram, onako laicki iz daleka, sta ti kazes na to bockoyogi?

Potpuno si u pravu. Kakvi crni topovi, pogotovo ne u urbanim uslovima... Prilikom postavljanja svake zasede uvek je (naravno) u prednosti onaj
koji je postavlja (cak i kada je u manjini) jer ima vremena da je osmisli i pripremi. Prvi cilj svake zasede je da te zaustavi (bez obzira na vrstu tvog kretanja). Ovde to obicno rade uz pomoc IED-a, a redje blokiranjem puta nekim velikim vozilom (kamionom). Nakon eksplozije IED-a sledi dejstvo
RPG-a (ukoliko ga imaju) i to najcesce po Guntruck-u (koji je vatrena podrska konvoju). Naravno, kao slag na tortu odmah sledi i SAF (Small Arms Fire), odnosno napad iz raznoraznog pesadijskog naoruzanja.  

Kao sto nista nije savrseno, tako ne postoji ni savrsena zaseda. Recimo da napadaci ne obezbede dobar "backup" (prostor za povlacenje) ili da
nalete na dobro uigran, prekaljen i iskusan tim... Eto velikog problema za njih... U urbanim uslovima duzina trajanja zasede se nekada broji desetinama sekundi, dok na otvorenom putu znaju da traju i po petnaestak minuta.

Minobacaci raznih kalibara i kojekakve preradjene rakete su jedino dalekometno orudje koje se ovde koristi od strane gerile ali samo za brzinsko
"polivanje" vojnih baza sa vece udaljenosti i to (obicno) u ranim jutarnjim casovima.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Citat
Inace slep ko slep, nista spektakularno.

Pa meni ovo izgleda mnogo mocno.... Smile

Citat
Tu su i Mambe, a najvise koristimo Fordove Excursion i
F-350 (kao Guntruck) koji su B6+ zastite.

Moze neka fotka....? pretpostavljam da bi mogla da se nadje neka i na netu...ali mi je mnogo bolje ako ih ti postavis...ako ti nije tesko naravno.... Smile 

Citat
Prvi cilj svake zasede je da te zaustavi (bez obzira na vrstu tvog kretanja).


Gledao sam neki dokumentarac o zasedama....i koliko sam skapirao kad se upadne u zasedu najbitnije nastaviti sa kretanjem po svaku cenu....mislim tako su bar oni prikazali....kad se radi o jednom ili par automobila.... Pa me zanima jel kod vas isti princip ili je drugacije???
« Poslednja izmena: 26. Jan 2008, 21:53:32 od Phillip$ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa meni ovo izgleda mnogo mocno.... Smile

Moze neka fotka....? pretpostavljam da bi mogla da se nadje neka i na netu...ali mi je mnogo bolje ako ih ti postavis...ako ti nije tesko naravno.... Smile 

Gledao sam neki dokumentarac o zasedama....i koliko sam skapirao kad se upadne u zasedu najbitnije nastaviti sa kretanjem po svaku cenu....mislim tako su bar oni prikazali....kad se radi o jednom ili par automobila.... Pa me zanima jel kod vas isti princip ili je drugacije???

Nadjoh jos jednu fotku vojnog (natovarenog) slepera... koji nije prosao zasedu. Smile



Dosta fotki blindiranih dzipova koje koristimo na poslu sam vec postavio na ovoj temi (klik na link), pa mi je glupo da ponavljam...
http://forum.burek.com/index.php/topic,116561.20.html

Bas tako, nema stajanja dok god su ti tockovi na osovinama! Smile Need for Speed!!! Pored toga sto si najranjiviji si kada stanes
jedna od taktika protiv EFP-a je i brzina. EFP-u (a i trigermenu) najvise odgovara kada se kreces izmedju 40-60 Km/h, tako da...
samo pici! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Citat
Nadjoh jos jednu fotku vojnog (natovarenog) slepera... koji nije prosao zasedu.

Jel su ovo posledice napada ili ste se opet igrali sa fosfornim granatama? Smile

Citat
Bas tako, nema stajanja dok god su ti tockovi na osovinama!  Need for Speed!!! Pored toga sto si najranjiviji si kada stanes
jedna od taktika protiv EFP-a je i brzina. EFP-u (a i trigermenu) najvise odgovara kada se kreces izmedju 40-60 Km/h, tako da...
samo pici!

brzina,a? Ali koliko brzo stvarno mozete da se krecete.... mislim tesko mi je da zamislim nesto poput wolfa da se krece nekom velikom brzinom....za ove excursion-e razumem.... Ali sta sa ovim teskim vozilima? 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25

Jes't da napadaci nece kao da dodju i odvezu vozilo koje smo mi ostavili usled teze ostecenosti, ali ce mozda da pokupe satelitski transponder sa vaznim koordinatama i podacima, mozda ce da nadju sifre za Kodan i brojeve za Turaju, mozda ce da nadju tvoj mobilni telefon, pasos, identifikacionu karticu, novcanik (sa slikom zene i deteta u njemu)... koji su ti recimo ispali u autu prilikom napada. Tu je jos i razna oprema i vazna dokumentacija koju sigurno neces vaditi dok ti prasti oko usiju.

pitam jer si rekao da paljenje praktikuje tek kad se napad zavrshi i to ne pre nego shto izvadite najvazniju opremu ....

Citat


Da skratimo pricu oko topova... Da, u pravu si! Wolf verovatno ne bi izdrzao ni direktan pogodak nekog slabijeg topa iz ww1 ali...
Ko ce nas direktno da gadja sa bilo cim osim sa RPG-om i to kada smo veoma, veoma spori ili kada smo staticni? Smile

 ovo sa topovima je vishe ...  misaoni experiment Smile . pokazuje kako bi  i staro naoruzanje moglo da bude upotrebljivo protiv najmodernije tehnike  Smile

Citat


 Inace EFP cije si slike postavio je klasicna improvizovana (najsmrtonosnija) budzevina danasnjice cija je
receptura preuzeta od Hezbolaha.


koliko sam ja shvatio ,onaj EFP se izradjuje u radionicama ,skoro polu-industrijski ,tako da je pitanje koliko je improvizovan  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
nije mi jasno zašto ako već ovaj wolf košta milion i po,ne kupite za iste pare APC M2 ili IFV Stryker...imaćete veću vatrenu moć i bolju zaštitu...ili ne konvertujete nešto od Saddamovih starih T72 i T55...koštaće vas daleko  jeftinije a imaćete strava vatrenu moć... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ko da im konvertuje T-55 i T-72? Imaju oni pametnija posla od igranja sa Irackim krsem. A sa ovim tenkovima bi bas bili mobilni i brzi. Jel si ti nekada video neki od ovih tenkova u voznji, narocito T-55?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
naravno..u valjevu,gde sam i sluzio ...jedan se zaglavio u dubokoj bari...toliko blato nisam video u zivotu...potonuo do lukova,i ovi pobegli iz tenka...ali ipak nije prelilo u kupolu,ali je napunilo kod vozaca...posle ga jedva izvukli sa jos 2 T55...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ako si ih video u pokretu, onda bi trebao da znas koliko su spori tenkovi T-55. T-72 ili M-84 mogu da razviju 70-80 Km/h sto je i dalje jako sporo za potrebe poslova kojima se bavi @bockoyogi. O potrosnji goriva i nepreglednosti sa vozaceve pozicije kada se vozi sa zatvorenim lukom, da i ne govorim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:36:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.