Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posuli benzinom i zapalili staricu  (Pročitano 5734 puta)
22. Jan 2008, 08:42:14
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Posuli benzinom i zapalili staricu

SARAJEVO - Ljubicu Đokić-Spasojević (72) dvojica maloljetnika romske nacionalnosti u nedjelju naveče posuli su benzinom i zapalili u ulazu u zgradu u kojoj je stanovala u Sarajevu.

"Moja supruga je oko 20.30 pošla u prodavnicu i kod sebe je imala samo 10 KM", rekao je Spasojević ekipi "Nezavisnih" koja ga je juče posjetila. Prema policijskim informacijama, starica je napadnuta na izlazu iz lifta, a nezvanično saznajemo da je dan ranije svojim napadačima dala po jednu KM.

"Ne znam šta je razlog, jesu li bili pijani ili drogirani, ali je zaista monstruzno ono što su uradili mojoj ženi. Živimo od 230 KM moje penzije i oboje smo slabog zdravlja", kazao je vidno uznemireni Spasojević, istakavši da njegovoj porodici nikada nije prijećeno.

"I u ratu smo živjeli u svom stanu i do juče nam se nikada ništa nije desilo", dodao je Spasojević. Čuo je da su nasilnici uhapšeni i nada se da će im biti izrečena adekvatna kazna za monstruozni čin.

Sanela Salihagić, specijalista plastične hirurgije, juče je kazala da Ljubica Đokić-Spasojević ima miješane površne i duboke opekotine na 20 odsto površine tijela, te da će biti operisana.

Iz sarajevske policije su saopštili da su u nedjelju oko 21.30 uhapsili R.M. (15), rođenog u Italiji, te R.H. (16) iz Đakovice, zbog pokušaja ubistva starice. Obojica su nastanjena u Sarajevu, a juče su predata u nadležnost Kantonalnom tužilaštvu. Iz ovog tužilaštva juče nisu htjeli odgovoriti da li su zatražili pritvor za napadače.

Kako su kazali u policiji, Tužilaštvu su dostavljeni i dokazi protiv maloljetnika, među kojima je i kanister u kojem je bio benzin koji su maloljetnici ukrali iz vozila parkiranog u blizini zgrade.

"Tokom saslušanja stariji maloljetnik, koji je i zapalio staricu, branio se šutnjom, a ni mlađi nije rekao motiv ovog krivičnog djela", kazao je sagovornik iz policije.

Radmanović očekuje temeljnu istragu

Miroslav Vujičić i Đorđe Latinović iz Kabineta člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića posjetili su juče u bolnici Ljubicu Đokić-Spasojević. Kazali su da je ova starica žrtva gnusnog čina kojim su zaprepašteni, kao i svi građani BiH.

"U ime predsjednika Radmanovića izražavamo najoštriju osudu ovog vandalskog čina i želimo gospođi Spasojević brz oporavak. Ovaj slučaj je velika opomena za sve nas, s obzirom na to da se radi o maloljetnicima. To stavlja velike upitnike i otvara važna pitanja koja su više za socijalne radnike, psihologe, sociologe i sve odgovorne za stanje mlade generacije", rekao je Latinović. Dodao je da Radmanović očekuje temeljnu istragu o motivima ovog teškog zločina.

Izvor:     Nezavisne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Ericsson T28
Ovo je nevjerovatno, kada sam gledao dnevnik , krstio sam se i lijevom i desjom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Neverovatno  Smile

kuda ide ovaj svet  Smile
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5610
Сироти незаштићени цигани!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Starica u veoma kritičnom stanju

SARAJEVO - Zdravstveno stanje Ljubice Đokić-Spasojević (72), koju su trojica maloljetnika u nedjelju naveče posula benzinom i zapalila, je pogoršano i ona je u životnoj opasnosti, potvrdila je juče Biljana Jandrić, portapol bolnice "Koševo".

Uoči zaključenja ovog izdanja "Nezavisnih" starica je i dalje bila životno ugrožena.

"U ponedjeljak poslijepodne operisane su joj nadlaktice i obje šake na kojima su duboke opekotine. Poslije je prebačena na Kliniku za anesteziju i reanimaciju, jer joj se stanje pogoršalo. Možemo očekivati dodatno pogošanje, s obzirom na povrede i starost Đokić-Spasojevićeve", kazala je Jandrićeva. Ona je navela da su najopasnije unutrašnje inhalacione opekotine, koje izazivaju probleme sa disanjem, te da starica diše pomoću cjevčice.

Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu, koje vodi istragu o ovom slučaju, juče je od sudije Opštinskog suda u Sarajevu zatražilo pritvor za M.R. (15), H.R. (16) i O.J. (15), maloljetnike romske nacionalnosti, osumnjičene za pokušaj ubistva Đokić-Spasojevićeve na okrutan način. M.R. i H.R. uhapšeni su u nedjelju, a O.J. u ponedjeljak.

Iz Tužilaštva KS juče je saopšteno da je M.R. u nedjelju oko 20.30, po prethodnom dogovoru u namjeri da ubije Ljubicu Đokić-Spasojević, zatražio od H.R. da mu pomogne da zapale staricu zbog "neraščišćenih računa u vezi s muzičkim linijama".

"H.R. je pristao, te su otišli na parking u Ulici Azize Šaćirbegović, gdje im se pridružio i O.J. Nakon toga su iz gepeka juga ukrali kanister sa 1,5 litara benzina. Kada su vidjeli Đokić-Spasojevićevu da ulazi u haustor svoje zgrade, pošli su za njom", piše u saopštenju.

Iz Tužilaštva dalje navode da je M.R. potom iz kanistera polio po glavi Đokić-Spasojevićevu, koja je zapomagala tražeći pomoć, a u tom momentu joj je prišao H.R. i bacio u kosu upaljenu šibicu.

Kako je saopšteno iz ovog tužilaštva, prema načinu izvršenja krivičnog djela, okolnostima pod kojima je učinjeno i ličnosti maloljetnika, nema elemenata koji bi ukazivali da je pokušaj ubistva Spasojevićeve baziran na nacionalnim pobudama.

Kolegij Skupštine KS juče je najoštrije osudio napad na staricu. Zatražili su efikasno procesuiranje počinilaca, od resornih ministarstava da odmah izrade akcioni plan borbe protiv maloljetničkog kriminaliteta, a starici ponudili svu potrebnu pomoć u liječenju.

Čelnici grada u posjeti Đokić-Spasojevićevoj

Josip Jurišić, zamjenik gradonačelnice Sarajeva, i Halid Ganija, načelnik PU Novo Sarajevo, posjetili su juče teško povrijeđenu staricu. Ljubicu Đokić-Spasojević juče su u sarajevskom kliničkom centru posjetili i Samir Silajdžić, premijer Kantona Sarajevo, i Mustafa Cuplov, ministar zdravstva KS.

Izvor:     Nezavisne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Сироти незаштићени цигани!  Smile

 nemoj tako , sigurno ih je ugrozavala na verskoj i nacionalnoj osnovi , krshila njihova ljudska prava ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tattoo
Sad će da se jave razni dušebrižnici i da brane bubašvabe i da nađu opravdanje za njihova dela,. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 2610
Najsmjesnije je to sto ce ispasti na nacionalnoj osnovi... kako smo samo fuuuuuuj drzava. Prvo cigani su je zapalili. To su dva cigancica koja po Hrasnom kastofone obijaju i zena ih vidjela i prijetila da ce ih reci policiji. I ovi uradili sto su uradili. Da se ja pitam ja bi im glave sa ramena skinuo... a svi ti cigani sto vamo prose i kradu dolaze iz Bugarske, Rumunije, Srbije... p.icka li im materina...
« Poslednja izmena: 23. Jan 2008, 00:23:04 od Ammare »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Napred Plavi !!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7649
Zastava Prestonica Sandzaka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia ispo iz modu
Najsmjesnije je to sto ce ispasti na nacionalnoj osnovi... kako smo samo fuuuuuuj drzava. Prvo cigani su je zapalili. To su dva cigancica koja po Hrasnom kastofone obijaju i zena ih vidjela i prijetila da ce ih reci policiji. I ovi uradili sto su uradili. Da se ja pitam ja bi im glave sa ramena skinuo... a svi ti cigani sto vamo prose i kradu dolaze iz Bugarske, Rumunije, Srbije... p.icka li im materina...


ма да ви иначе у бих немате просјаке...  Smile

Иначе то су шиптари или ти шиптарски цигани од којих један рођен у ђаковици а други у италији. Неки нови агим чеку и насер орић.  Smile
Треба их обојицу исећи на комаде али тако да остану живи па онда посолити и сутрадан кад их со изједе спалити пичка им материна животињска.  Smile


Не знам какво то људско биће може да запали баку од 70 и кусур година  Smile




 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.