Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:11:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudno ime kao brend ili balast  (Pročitano 12246 puta)
16. Jan 2008, 10:52:04
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
 20 bizarnih imena djece slavnih
Čini se da neki poznati i slavni nisu baš previše razmišljali, pa su svojoj djeci dali imena s kojima će patiti cijeli život. Donosimo vam popis najneobičnijih...


20. Kal-El  Sin Nicolasa Cagea dobio je ime po Supermanu. Zaljubljenik u Marvelove likove, Nicolas Coppola i sebi je promijenio prezime, također po strip junaku, Lukeu Cageu. Pa zašto onda sinu nije dao ime Luke?

19. Pilot Inspektor  Jason Lee inače je sasvim duhovit čovjek. No ponekad možda u tome malkice pretjeruje. Sinu je dao ima Pilot Inspector, jer mu se svidjela pjesma banda Grandaddy?!

18. Fifi Trixibelle   Bob Geldof i Paula Yates dali su svojoj kćeri ime Fifi po Bobovoj teti. OK. No otkud onda Trixibelle. Stječe se dojam kako su u djetetovo ime željeli 'strpati' što je više moguće psećih imena.

17. Apple   Gwyneth Paltrow i Chris Martin neprestano pokušavaju objasniti zašto su svom djetetu dali ime po voću. Gostujući u Oprah showu, Gwyneth se oko toga dosta namučila. 'Dobro, pa... kad sam bila prvi put trudna, njezin je tata rekao, ako bude... ma zapravo jedan je dan rekao, ako bude djevojčica dat ćemo joj ime Apple. I to je zvučalo tako slatko, znate jabuke su tako slatke i biblijske i tako... Znate jednostavno mi je zvučalo slatko...', pokušala je objasniti popularna glumica, ali nije uspjela.

16. Coco   Courteney Cox i David Arquette navodno su svojoj djevojčici prvo željeli dati ime Courteney Cox Arquette, ali su se ipak predomislili. Na kraju su se odlučili za Coco, jer je to Courtneyjin nekadašnji nadimak.

15. Kyd   David Duchovny i Tea Leoni pokazali su manjak mašte jer su svoje dijete nazvali Kyd. Obzirom da 'kid' znači dijete, valjda su mislili kako je baš duhovito što će, kad ga zazovu 'Hey kid', samo oni znati da se njihov kid piše s Y.

14. Sage Moonblood  Sin Sylvestera Stallonea očigledno nije imao izbora, blood (krv) je čini se trebao biti dio njegovog imena. Ipak dobro je prošao jer je krv dio samo njegovog srednjeg imena.

13. Destry    Steven Spielberg, jedan od najuspješnijih holivudskih redatelja, čini se, nije jednako uspješan kada su u pitanju imena njegove djece. Kada ukucate ime njegove kćeri Destry, dobijete samo riječ 'destroy' (uništavanje) i ime westerna iz 30-tih i 50-tih godina prošlog stoljeća. Googlate li još malo shvatit ćete kako je baš western 'kriv' za nastanak tog imena.

12. Maddox  Angelina Jolie svom je sinu dala ime čiji korjeni znače 'dobročiniteljev sin'. Je li nam Angelina htjela nešto reći ili joj značenje riječi nije poznato?

11. Memphis Eve   Paul David Hewson poznatiji kao Bono Vox nadimak je, ako je vjerovati Wikipediji, dobio po dućanu sa slušnim aparatima 'Bono Vox'. I onda je valjda mislio, ako on ima nadimak po trgovini, zašto njegovo dijete ne bi dobilo ime po gradu. No čini se da je i sam Bono svjestan kako će njegova kći ipak više koristiti Eve, jer je i sam tako zove.
r
10. Ocean   Forest Whitaker odličan je glumac, a uspio je, nevjerojatno, ali istinito, objasniti i ime koje je dao svojem sinu. 'Želio sam da imena moje djece budu njihova sudbina, moja kći da bude iskrena, a sin prodoran. Tako i ja uvijek pokušavam biti kao šuma (forest), neprestano se obnavljati i rasti', objasnio je 'posljednji škotski kralj'. I uvjerio nas je.

9. Prince Michael II Blanket   Kada mu se 1997. godine rodilo prvo dijete, Michael Jackson mu je dao pretenciozno ime Prince Michael. Pet godina poslijee, 2002. godine, rodio mu se drugi sin, a Michael se našao u nezgodnoj situaciji s potpunim nedostatkom ideja. Tako je drugom sinu dao ime Prince Michael II. I baš kad pomislite da je to sve, Michael je svog drugog sina 'počastio' i 'maštovitim' nadimkom Blanket (prekrivač). 

8. Rocket Rodriguez   Robert Rodriguez svojoj je djeci redom dao nesvakidašnja imena od kojih izdvajamo Rocket (raketa).Njegova braća i sestre zovu se; Racer (trkač), Rebel (pobunjenik), Rogue (vragolan) i Rhiannon.

7. Blue Angel   Dvoje djece na ovoj listi djeca su članova grupe U2. Slučajnost? Čisto sumnjamo. The Edge iz banda U2 očigledno je smatrao kako po uzoru na kolegu i njegovo dijete mora nositi 'nesvakidašnje' ime za koje je teško pronaći razloge.

6. Audio Science   Glumica Shannyn Sossamon na ovu je listu dospjela samo zahvaljujući glupom imenu kojim je 'počastila' svoje dijete.

4 & 5. Moon Unit i Dweezil Zappa    Frank Zappa je glupim imenom počastio čak dvoje svoje djece. Ma zapravo četvero, ali nismo mogli dopustiti da dominira sredinom liste, pa smo se odlučili za dva.

3. Moxie Crimefighter   Supruga Penna Jillettea nema srednje ime, ali ima teoriju o njemu. Srednje ime, kaže ona, ionako nikada ne koristite pa zašto se onda ne bi s njim malo i našalili. Dobro, recimo da je tako, ali to definitivno ne objašnjava prvo ime, Moxie.

2. Tu Morrow   Rob Morrow poigrao se s imenom svog djeteta čime je pokazao i iznimno loš smisao za humor. Ovo prestaje biti smiješno i prije nego izgovorite - Tu Morrow (Su Tra)...?!

1. JermajestyTakvim je imenom svoje dijete 'počastio' brat Michaela Jacksona, Jermaine. Bez komentara.

Izvor Dnevnik

Često čujem od dece koja su vršnjaci mojih da žele da promene ime. Obično žele neko "manje seljačko". Vrlo često čujemo i strana imena koja sa našim prezimenima teško mogu da se uklope.  Čula sam za Esmeralde, Ljovisne, Bruslija,  Mirenu, Mirminu, Lenjina, Lenjinku, nekoliko Jugoslava je nestalo zajedno sa Jugoslavijom. Kako neko može da nazove svoju bebu Paraskeva (pramajka). Zamislite koliko puta se sa neprijatnostima susreo čovek po imenu Đokica Kitanovski recimo.

Nomen est omen kaže latinska poslovica. Da li roditelji dajući svojoj deci imena misle na godine u kojima osetljiva psiha deteta treba da se suočava sa podsmešljivim vršnjacima.

Lično sam protivnik davanja deci ekstravagantnih, staromodnih i naročito ružnih imena. Smatram da su u pravu i oni koji imaju neko podsmešljivo prezime (a kod nas postoje takva prezimena) koji svoje prezime promene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
Fuj--fuj Smile
al u istom mahom osetimo zavistnost nesvesno Smile a sledeci korak je samomrznja, sto bi trebalo da megakulrura dostigao, al nazalsot samo nas okruzenje je odgovoran, i koloki smo mi odgovorni prema sopstvenu samomrznju toliko je to pozitivan feedback Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile odlicna tema

violeta je odlicno ime za lutku, a klara za macku  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


prosimpsonovski orijentisana

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8;M
mob
Samsung x700
treba svi da se zovemo Ana, Jelena, Milica...? Smile

Zar ne bi bilo bolje da se ne sputava masta roditelja, i da se deca uce da se ne podsmevaju vrsnjacima zbog izgleda, imena i svega ostalog cemu se pojedina deca podsmevaju? Smile

Ja sam za mastovita imena.... Smile
IP sačuvana
social share
I Am-oK, if I Am-oK, you see...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
А где је Зоуви Боуви?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Evo teme u kojoj sam se pronašla...
Dok sam bila mlađa, strašno sam mrzela svoje ime... Kad god bih se sa nekim upoznavala, morala bih barem tri puta da ponovim kako se zovem... I još da objašnjavam da mi to nije nadimak, već "pravo ime"...
A sad, kad sam malo odrasla (ali samo malo  Smile) počinjem da volim svoje ime... Nema teoretske šanse da me sa nekim pobrkaju... Kad se izgovori moje ime, automatski se zna na koga se misli...  Smile
Mada čujem da se sve više novorođene dece zove kao ja...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Meni se Maddox tako svidja ( ime jelte ), a i pristaje onom blesavom djecarku. Da sam kakva Amerikanka, znam kako bih nazvala sina  Smile

Glede imena .. svakako da se roditelji ne trebaju izivljavati na djeci, a staromodna imena su mi danas, iz ove perspektive, komicna. Isto tako sam zamrzila sva imena koja su klise, a u Sarajevu je takvih previse  Smile

Znam recimo da mi je mama htela dati ime Sonja, ali posto je sestrino ime duze, onda se bojala da cu se ona buniti sto je njeno ime duze, moje krace ( koji lik  Smile ) i tako sam postala i ostala Gorana.

Mada .. mozda promenim ime u Dzesika, to je vise kul, a i moze se spelovati na engleski  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N97
Moje ime je toliko izlizano, da ga niko i ne koristi. Hvala Bogu da imam normalno, ali ne bash rashireno prezime.

Inache me zrache roditelji koji "izmishljaju" imena, u fazonu, moje dete je svojim rodjenjem posebno, yeah right.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
Zar ne bi bilo bolje da se ne sputava masta roditelja, i da se deca uce da se ne podsmevaju vrsnjacima zbog izgleda, imena i svega ostalog cemu se pojedina deca podsmevaju?
Пилот инспектор није име, то је зајебанција.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Sta znam, ja sam cuo i za Noe.. i meni ne to smeta..
Nemam nista protiv 'cudnijih' imena sve dok razlozi roditelja nisu pogresni, da ne nabrajam sad..

... meni je drago sto imam klise ime jer sam ga nasledio od pradede.. bez obzira sto ga nisam znao, samim tim sto je to nasledje moje porodice, drago mi je i nadam se da sam iole dostojan.

Ne cenim ljude po imenu, i mislim da je suprotnost pogresna.
Nadimiak je vec druga prica, cesto se pokazu tacnim.
Nemam problema sa time, ali opet nemam ni komplekse jer se nisam prezivao Peskir, niti Kresoje ..etc.
Deca ce uvek zadirkivati sve koji se iole razlikuju, bilo da je to ime ili boja kose ili pege...nista novo.
Najbolje prolaze oni koji se stope sa masom, pA mislim da je to i ovde slucaj.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:11:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.