Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:10:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: srusio se makedonski mi-17  (Pročitano 21804 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Sad lepo svi da prestanete sa pisanjem van teme!!! U to ukljucuje i davanje epiteta "prijatelji", "braca" i slicno. To je zato sto ovde uvek ima drugih misljenja.

Ne ulazim u cinjenice koje su izneli neki od ucesnika ovde. Zna se dobro istorija, ko je ko, ko je ratovao a ko cekao da mu sloboda padne sa neba. Ovde govorimo o padu letelice i njenim posledicama. Ogradite se na to.

Predhodne dve poruke koje su van teme ja cu izdvojiti kao posebnu temu i preseliti u istoriju.  Tamo raspravljajte. Ovde ne. Nova adresa je:

http://forum.burek.com/index.php?topic=304693.0

S postovanjem  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jan 2008, 12:46:32 od pilot »
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson C702i
NathanX ima li kakvih zvanicnih saopstemja o uzroku nezgode i eventualnim uzrocima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia N73ME
NathanX ima li kakvih zvanicnih saopstemja o uzroku nezgode i eventualnim uzrocima?

Sad cu ja da ti kazem sta ima novo  Smile

(Kolega, molim te da ne brises ovo)

Novo je to sto su zvanicne bitange sto su na vlasti u Makedoniji resili da terete pilota. I to sledecim kretenskim pitanjem:

Da li je pilot imao certifikat za letenje u uslovima magle (?!?)

Umesto da se ozbiljno prione ka istrazi postujuci, ako ne javnost, onda porodice nastradalih, cela istraga se svodi na prepucavanje pozicije i opoziciije, t.j. sprovodi se jalov lov na vestice u najmalogradjanskom smislu rechi.
Dokle ide idiotizam makedonskih vlasti moze da se vidi i procita iz sledeceg:

"ВМРО-ДПМНЕ: Дали пилотите имаа обука?

Кој од Генералштабот на АРМ издал дозвола за летање на пилотот кој трагично загина во хеликоптерската несреќа и дали тој имал обука за управување на хеликоптер во услови на магла, односно сертификат и обука за инструментална навигација. Вакво прашање ВМРО-ДПМНЕ вчера упати до началникот на Генералштабот на АРМ Мирослав Стојановски и претседателот Бранко Црвенковски.

Според портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски, СДСМ се обидел да ја злоупотреби смртта на 11-те припадници на АРМ за добивање на ситни политички поени.

- СДСМ преку повредување на чувствата на македонските граѓани и напуштањето на собраниската седница за испраќање медицински тим во БиХ и Авганистан на крајно безобѕирен начин го достигна дното на сопствената политичка некултура, рече Бичиклиски."

Izvor: vecer.com.mk

-

"- Многу добро ги познававме пилотите, заедно летавме и бевме многу добри пријатели. Тони Спасковски беше одличен пилот, професионалец, многу искусен за визуелно летање - вели Бусон.

Тој не знае дали пилотите на АРМ имаат сертификати за процедури за инструментално летање, според кои бил наведуван хеликоптерот да слета на скопскиот аеродром."

Izvor: dnevnik.com.mk

itd.



Pazi situaciju, ko je iz generalstaba izdao dozvolu pilotu da leti ?!? Kad je pilot, pilot, a 90% kadrovika iz "generalstaba" nesposobno i politicki (partiski) nameshteno i ima rok trajanja 4 godine maximum...

Da li sam ja pripadnik neke zrelije generacije gde su se vrednovale prave ljudske vrednosti ili u moje vreme nije bio prisutan neki americki (citaj izraelski) sistem rada, to je diskutabilno... osim toga, ja se secam da sam obuku imao, ali se nesto ne secam da sam polagao za "certifikat za letenje u uslovima magle"...

---

Jos nesto...

24.07.1992. An-12 (CCCP-11342);
05.03.1993. Fokker F100 (Palair Macedonian Airways (3D/PMK)
20.11.1993. Jak-42 (Avioimpex RA-42390)
18.09.1995. An-2R (Aviotransport Macedonia)
26.02.2004. Beech 200 King Air

I jos mnogo nerazjasnjenih i SAKRIVENIH nesreca...

Makedonija je zona sumraka, bermudski trougao.
Padaju avioni neobjashnjivo (gine vojska, civili, predsednici), nijedan sluchaj nije rasvetljen, svako cudo "za tri dana".   


p.s.

za sve koji imaju washbrain:

ne kaze se R.I.P. vec SLAVA IM !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
p.s.

za sve koji imaju washbrain:

ne kaze se R.I.P. vec SLAVA IM !!!
jebiga ne znamo nismo svi iste vjere ,bitno je izraziti saucesce Smile
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson 
Nema jos nista i sumnjam sa ce biti dok se sve dobro ne skuva jel je sad period kad cekamo prijem u nato pa nema mesta za nikakve greske tako da ako je ovo bila greska onda ce se sve to lepo podmazati........jbg vojska je potrosni materijal.....i pomocno oruzje politike......manje vise uzroci su ti koje smo spomenuli u prijasnim postovima........lose se razumeli oko visine i udarili u brdo.....dal je sad visinomer kriv ili drugi deo opreme mislim da se iz transkripta moze izvaesti dosta zakljucaka tako da sto se mene tice to je to e sad oficijalna verzija kad bude postovacu......a sto se tice jeftinnih politickih propagandi ovih nasih seljackih politicara ja znam kako bi im presudio.........ravnaju racune na racun pokojnih.....ne znam sta bi vise da kazem oko toga.......piloti su buli iskusni i obuceni to je fakt....ne bi nato dozvolio i koristio nase helikoptere sa pilotima bez potrebna dokumenta.....



ps ne znam sta je nerazjasnjeno oko ostalih nesreca osim kod predsednickog aviona.........ali to nije tema ovde


pozdrav svima Smile Smile



i da valter potpumo si u pravo........bilo kako bilo reci nisu bitne nego gest....pozdrav
« Poslednja izmena: 26. Jan 2008, 01:49:07 od NathanX »
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia N73ME
ps ne znam sta je nerazjasnjeno oko ostalih nesreca osim kod predsednickog aviona.........ali to nije tema ovde


Citiram:

"Зошто не е покрената истрага за паднатиот армиски хеликоптер М-17, кој се урна пред седум години на Попова Шапка?
Потресна исповед на преживеаните!"

Info na http://a1.com.mk/emisii/emisija.asp?ID=15

Emisija je veceras u 20:00, a moze da se vidi i na real videu na navedenom sajtu.

Recept je jasan. Slucaj je VEC zatashkan, niko o tome vise nista ne prica. MOZDA ce da se kaze nesto posle nekoliko godina i to ce opet da bude maglovito i zakukuljeno. Da ne bude opet komentara od nenadleznih sta je tema, a sta nije, da preciziram da se poslednje dve recenice odnose na http://forum.burek.com/index.php/topic,302788.60.html a svako ko je iole informiran moze da vidi povezanost i razradjenu shemu zataskavanja slucajeva.

Jel ti sad malo jasnije o cemu ja pricam?
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 00:42:55 od igor2002 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
SonyEricsson 
opet mi nije jasno........

ovaj mi17 je prosao nekoliko remonta i elbitovu modernizaciju taj je imao jedva osnovne uredjaje za letenje dok je ovaj bio potpuno opremljen za sve vremenske uslove.........tada je bio rat.........
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia N73ME
opet mi nije jasno........

ovaj mi17 je prosao nekoliko remonta i elbitovu modernizaciju taj je imao jedva osnovne uredjaje za letenje dok je ovaj bio potpuno opremljen za sve vremenske uslove.........tada je bio rat.........

Rat traje u Makedoniji od 92-uge naovamo, samo sto to Makedonija ne zna Wink
Mnogo je zaje6ano kad si kusur u rukama mocnih...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
SonyEricsson 
od 92.....paranoja........ozbiljno.....

opet ne vidim povezanost nesrece te letelice sa ovom........emisija je bila totalno bezveze.......samo marketinski trik novinara....smece.....12 godina nije niko nista trazio i sad odjedno sve je misterija......ne mogu da shvatim

IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:10:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.