Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 18:31:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O znacenju Matematike !  (Pročitano 6368 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
@SAnja Smiley
Nisi me tu cekala Smiley mi smo pricali o elementarnoj matematici sa brojevima 1- 10 Smiley prirodnim Smiley
Elem mozes li u bilo kom sistemu da opises pi? Ne mozes? I onaj ko ga je izracunao na 10 000 000 000 decimala ne moze reci tacno koliki je, zasto? Zato sto nije nadjen nikakav odnos izmedju oznatih velicina u brojevnom sistemu za taj broj. Precnik kruga je poznat, ali duzna kruznice, nije... moze se samo pretpostaviti kolika je.
A ovo:
Citat
lupam 5-toj dimenziji koja je za nas strana ne postoji sasvim jasan primer koji pobija tu teoremu

Po cemu je to specificno za matematiku?
Sto to isto ne vazi kao i za bilo koju nauku? Mozda u nekom drugom prostoru i vremenu sve sto ikakve veze ima sa onim sto mi danas zovemo svet moze da padne u vodu Smiley Mislim po cemu je to specificna matematika?
Poenta mog komentara:
PI = odnos duzine kruznice / precnik je konstantan u svakom sistemu Smiley samo se drugacije zapisuje...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Kad kazem matematika ne mislim na sistem brojeva od 1 do 10 i na prirodne brojeve. Sto se mene tice, ja nisam pricala o tome, a ako ti jesi onda izvini.
Ako je i tako bilo, onda sistem prirodnih brojeva nikako ne mozes predstaviti u neki drugi, ... ustvari mozes... eto prebaci broj 2 iz prirodnog u iracionalni... ajd... da te vidim;)
Znaci opet smo dosli do onoga da je matis samo jedna savrsena laz! Nikada dve jabuke kao skup elemenata prirodnih brojeva neces moci da izrazis kao skup jabuka preko iracionalnih ili ne daj boze da sam te terala da ih prikazes kao kompleksne...
Poenta cele ove price je u stvari da matematika tvrdi da nesto jeste opet moj primer 2+2=4 ona to samo TVRDI ali nigde ne govori da to jeste TACNO! Jer jednostavno ne moze da bude sigurna da je to tako kako je. Zato i jeste jedna velika savrsena laz koja funkcionise vekovima. Ona je kao filozofija, barem je ja tako dozivljavam
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Iracionalni je brojevni skup nije sistem... ako ne gresim...
Ono sto predstavlja broj dva jasno je svakome.
To ti je isto kao kad bi sad rekla da je muski polni organ imaginarna stvar jer ga na nekom svetskom jeziku ne mozes opisati jer jednostavno nema reci za to.
Navela si primer 2+2=4 zato sam i pricao o onim brojevima.

U mom potpisu imas jednu zanimljivu recenicu... vidis mozda ovo ovde i nije crveno napisano, ali .... [potpis]
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Pa ne bih se baš sa svojim  skromnim matematičkim znanjem uključivao u vašu raspravu, ali podržavam SAnju (u onoj mjeri koliko ja poznajem matematiku).

Al ajde da i ja nešto kažem i svog kuta.

Dakle matematika je prirodna znanost, znači ne bi se trebala baviti špekulacijama "meta ta fizika" (s onu stranu fizike) kao što to čini filozofija, a ist tako je i egzaktna (to jest predmet njezinog proučavanja), tj. provjerljiva, za razliku od npr. povijesti koja proučava ono što se dogodilo samo jednom.

ALI: Što je to kosinus? Ili umnožak kosinusa sa sinusom? Ako dvama jabukama dodamo dvije jabuke i doista dobijemo četiri jabuke, neka mi netko u prirodi pokaže kako to izgleda kad od 2 jabuke oduzmemo 7 jabuka i dobijemo -5 jabuka. Taj sistem na papiru funkcionira savršeno, kao i Pitagorin poučak ili Gaussova krivulja, ali kako je to u stvarnosti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 18:31:00
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.