Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:57:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ima li života posle rođenja?  (Pročitano 13301 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Osecam da ce neko biti spaljen.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
Sadašnji trenutak,čuveno:Ovde i sada.
 Kada nešto radiš svestan toga.Kada posmatraš bez analize.Kada si u stanju prisustva.Kada jesi.

te tvoje nenasilne metode objashnjavana nisu efikasne - nishta oni nece da shvate bez motke po glavi ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Nenasilnim metodama se menjaju stvari.Ko silom menja nešto-na silu je i osudjen.
 Dobiće ono što daje.  Smile
 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Kakvim god metodama...  Smile

Samo ti, Taxtex, odgovori na moj prosli post.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pa... Odakle poceti?

Sta je to "ovde" i "sada"? Ti se nesto pozivas na Kurcijusa, hronotop, i njegovu lepu knjizicu o latinskoj knjiz. i srednjem veku...  Smile

Odakle ti saznanje? Svesno raditi? Nesto (sta je nesto, sta je nista?); Bez analize?

Hajde ovako... Sta ako ti ne postojis, i ako je sve ovo tvoja imaginacija? Kako znas da nije ili jeste?

 Smile

Smiley
 Ništa ne razumem mico moja  Smile
 Nisam ti ja neki teški filozof,ono što osećam kao istinito-govorim.
  Sadašnji trenutak,bez misli o bilo čemu,samo prisustvo..Neznam da li me razumeš..
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Nenasilnim metodama se menjaju stvari.Ko silom menja nešto-na silu je i osudjen.
 Dobiće ono što daje.  Smile

vishe vredi jedan koji udara od 10 koji prichaju   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
Euridicat ja bi dao na tvoju pitanju takvu odgorvor, da postoje u epistemologije znaci. ako nesto desi se, a to je ljudska baratanje, onda to je drustvena realnost da tog desavnju postoji opozicija. Odnosno uvek postoji ko to nece da desi i to iskrenski. sve manje je taj opozicije sve vece je mogucnost da radi se o neki instituciji np prostitucija. Oko kurve jako je velika konsenza, mozemo kazati da svi volimo njih ili mrzimo, al idiferntni niko nije, to znaci da je rec o jednu od najace instituciji, sto se hranjiva se iz sexualne nagone. Po mene po instituciji prostituciju sledi crkve, i oni sa moralnom igrom katexiraju sexualnost itd.
Porodica je neki cuda, niko samo evolucijski psiholozi razumeju zasto postoji jos.
Odgovor tako izgleda da onda postojis ako si u neki od ovih drustvenih igru, a ti si svestan sa tom.
Ergo mi smo na Dekartov parafrazu res coitans i res erektans  Smile
Ludujem se Smile, al to je sigurno da sa res cogitansom i res extensom je poceo velika diskusija, sto po meni uvek se vodi do htenja vladanja, i kod jeziku i kod institucije.
u kognitivnu nauku sa evolucijskim tezama dosta je jednostavna odgovor, ne svesno uvek hocemo da imamo uspesne preci, i sve je pod toga sudjeno. Kolikoje to nesvesno toliko imamo veliki ego. 
« Poslednja izmena: 21. Jan 2008, 07:40:36 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile odlican je uvodni post...
s tom razlikom sto ova dva bepcetasto ovako zanimljivo diskutuju ne mogu znati sta biva ni s telom bebe nakon sto se rodi, a mi znamo sta se sa telesnim vidom postojanja desava nakon sto neko umre... uostalom, neko bi rekao da je energija neunistiva, samo menja svoje oblike... ali sta biva s nama???  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
A jel' mozemo to ovako. Vidim da teme koje pokusavaju na naucni nacin nesto objasniti , veoma brzo propadaju. Izgleda da je lakse svemu naci odgovore u  " oblacima ".

Dosta puta pricah o zakrivljenosti, o zakonu o odrzanju energije, o upisu svesti u energiju, ...

Zamislite ovako. Jednu duz, kojoj je jedan kraj centar rotacije. Ta tacka znaci miruje. Neka je to tacka "A". Drugi kraj, neka je tacka "B" okrece se oko tacke  "A" brzinom svetlosti. Sta se dogadja ? Sve tacke koje su na toj duzi blize tacki "A", zbog manjeg obima kruznice koju opisuju, tezile bi da budu u istoj liniji i dalje, ali zbog nemogucnosti da se predje brzina svetlosti, " zaostajale " bi i time bi se duz lagano zakrivila. To zakrivljenje bi polako prelazilo u svojevrstan vrtlog, gde bi tcke u razlicitim kruznicama jedna drugu sustizale. Sve se to desava u jednoj ravni, a zamislite da se to desava u svim mogucim ravnima oko tacke "A". Dobili bi loptu koja kolapsira u samu sebe. I sto je mozda i najvaznije, tacka "A", onaj centar bi u sebi sadrzavao sve brzine, od mirovanja do brzine svetlosti. Sto znaci u sto vreme bi i mirovala i kretala se bilo kojom brzinom , sve do brzine svetlosti.
Dakle mi postojimo izmedju tih dveju brzina, mirovanja i brzine svetlosti. Prostor u kome se nalazimo je konfigurisan izmedju njih. E sada, poznato je da su vreme i prostor jedno te isto. Sta se onda dogadja. Pri apsolutnom mirovanju, vreme stoji, pri brzini svetlosti, vreme stoji. Gde smo mi?? Izmedju, na nekoj od brzina, a to je u nekom pogledu frekfenca oscilovanja, nasih atoma, molekula, DNK-a,..
Sto bi se na krajumogao izvesti zakljucak da zivimo u iluziji vremena i prostora. Samoj iluziji, gde je elektron, proton, kvark,.. ili bilo koji sastavni deo materije ustvari samo vrtlog vreme/prostora.
Mi smo nacinjeni tako da nas mozak sve te stvari nama prevodi na svojstven nacin. Kao sto ne postoje dve osobe, koje jednu boju vide isto, tako ne postoje dve osobe koje kontinium vremena/prostora osecaju isto.
Jednostavnije receno o toj iluziji. Samim dodirom necega mi imamo osecaj da smo to dodirnuli. Ali jesmo li ?? Ne, nismo. Atomi se medjusobno ne mogu dodirivati. Nedozvoljavaju jaka i slaba nuklearna sila. Sve sto mi osecamo kao dodir, je ustvari "prevod" naseg mozga, kako da osecamo uticaj tih sila.
Zato se moze reci dazivimo u iluziji. Samim tim, zivljenjem na priblizno istim kontinuima postojanja, vasa i moja lizija se preplicu i postoji osecaj zajednickog vremena/prostora. Ne kaze se bezveze svako je tvorac sopstvenog sveta.
Iznalazenjem nacina izlaska iz okvira granica vreme/prostor, mirovnja/brzine svetlosti, ... dosli bi smo u ono sto svi tako zelimo, a objasnjavamo na razlicite nacine.
Zato nemoj da se neki razocaraju, znaci ja neku zensku nisam opipao, vec samo njene nuklearne sile. Tacno, nisu, ali ponekad je lepo ziveti u iluziji.
« Poslednja izmena: 22. Jan 2008, 19:18:20 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25

Zamislite ovako. Jednu duz, kojoj je jedan kraj centar rotacije. Ta tacka znaci miruje. Neka je to tacka "A". Drugi kraj, neka je tacka "B" okrece se oko tacke  "A" brzinom svetlosti. Sta se dogadja ? Sve tacke koje su na toj duzi blize tacki "A", zbog manjeg obima kruznice koju opisuju, tezile bi da budu u istoj liniji i dalje, ali zbog nemogucnosti da se predje brzina svetlosti, " zaostajale " bi i time bi se duz lagano zakrivila.

mislim da si se malo zeznuo u rachunu ...  Smile tachke koje su blize A nego tachka B bi morale da se krecu manjom brzinom od brzine svetlosti da bi ostale u liniji ,tj da imale istu ugaonu brzinu kao tachka B  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:57:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.