Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji programski jezik je finansijski najisplativiji?  (Pročitano 14487 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Stvar je u tome da je to jezik koji zivi i radi i da ce ziveti i raditi dokle god bude imalo podrske za njega, a kako izlaze stalno nove verzije, to ce biti trajno i dokle god bude bilo interesovanja da se on razvija kroz razne nove opcije cega takodje ima stalno... On nije idealan i nije najbolje resenje za svaki zadatak ali radi posao...
Prvu stvar koju te uce kad krenes da se bakces programiranjem je da je brzina izvrsavanja programa bitna...
Teoretski, da... prakticno to je prilicno nebitno...
Da, ne smes da napravis idiotske petlje koje ce da traju minutima, ali ako iskodiras pravilno, to da li ce se izvrsiti za 0.5 sec ili 0.6 sec nije narocito bitno...
Takodje, danas je hardware ekstremno jeftin i mnogo je jeftinije kupiti jacu masinu nego sve podesiti da radi savrseno...
Isto tako da li ce program biti 5 MB ili 20 MB, sem u ovakvim vukojebinama, nikom drugom na svetu nije vazno...
Cost / benefit je gotovo uvek na strani modernizacije hardware-a.
Dakle.. ako je jedan Skype mogao da napravi svetski bum... moze i nesto drugo...
Da li ce biti pisano u VB, VC++, Delphiju ili u necemu desetom, nije toliko bitno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
Prvi programski jezik koji sam ucio bio je paskal, prvi program koji sam prodavao pisan je u Delphiju i za mene je on najlaksi za koriscenje ali nisam vidio da se u zanje nekoliko godina iko potrudio da doda nesto novo, mozda nisam u toku...
ali ovde je prica koji se jezik najvise isplati usavrsavati...
Vec sam rekao da je simes svoj paket programa reprogramirau u c++ a on je kolko je meni poznato nazastupljeni u jakim firmama srbije, banke, osiguranje (znam za dunav 100%), NIS i jos mnogo. licno se poznajem sa programerom iz simensa koji je poceo sa Delphijem.
Ako vecina firmi u srbiji koriste njihov program a oni su izbacili Delphi to znaci da vecina ljudi koja se zaposljava treba da znaju nesto drugo, vec duze vrijeme nisam vidio da iko trazi radnike koji znaju Delphi.
Sto se tice pisanje koda tu se slazemo.
Velika je vjerovatnoca da je MS tu pondio neke povoljnosti jakim firmama...
Najbitnije je steci "rutinu" kako praviti algoritam, kako neke probleme najdnostavnije rijesiti a naredbe se veoma brzo uce i kada se savlada jedan programski jezik i stekne se rutina, lako se prelazi na ostale,
Moja topla preporuka je MS visual studio, php, AJAX, SQL sovim paketom se moze sve napraviti, ali pritom moram navesti da je Java ipak nesto posebno ciji uspon jos nije poceo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Siemens prelazi na c++, zivot je surov... ako si dobar nacices lako posao... nece biti u siemensu, ali ce biti u nekom drugom razvojnom centru...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@SerbianFighter znas li ti postoji li pod MySql-om dinamic SQL, to je ona varijanta da select naredba u stored proceduri nije poznata odmah vec da se dinamicki pravi na osnovu nekih parametara, npr ime tabele iz koje se cita nije staticko vec se prosljedi kao parameter. Ja to znam raditi pod Oraclovim PLSQL-om, ali ne znam da li je to podrzano pod SqlServer-om i MySql-om.

Usput evo jos jednog aduta za prednost ms alata u Visual Studiu, Linq. Ja se vec danima jebem pisuci neke klase za rad sa bazom, a sa Linq-om to se sve uradi za minut sa jednostavnim drag and drop-om. Ali Linq je dostupan tek u 2008 verziji, dok ja za ovaj projekat moram koristiti 2005.
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Delphi
Fantastican alat,doduse ja preferiram Power bilder jer radim mnogo sa bazama i mnogo je laksi ,a sintaksa je ista kao u C++.Naravno ja sam stara garda pa mi je Oracle i dalje alat za baze,a kazu i da je on umro.Medjutim kad pogledam na cemu banke radee,Poste..........nema tu C++ sa...samo se tera Power Bilder,Delphi,Stari Cliper..........kako kazu mercedes je mercedes  Smile

Za net .....ASP definitivno zanimljiva stvarcica,C## takodje dobar ,medjutim nema nasledjivanje......sto mene nervira(Nema sanse da kucam code za svaku formu pojedinacno).......
« Poslednja izmena: 20. Jan 2008, 23:41:52 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

Za net .....ASP definitivno zanimljiva stvarcica,C## takodje dobar ,medjutim nema nasledjivanje......sto mene nervira(Nema sanse da kucam code za svaku formu pojedinacno).......
Smile

Kako to mislis nema nasljedjivanja?

Mozda si ti pogresno shvatio. Nema "visestrukog" nasljedjivanja u smislu da navedes sve klase iz koje navodis neku novu, kao sto to ide u C++, ali i to je rjeseno preko interface-a. To je uradjeno iz istog razloga iz kog pokazivaci nisu preporucljivi, da ucine kod sto manje podlozim greskama.

A sto se tice ove price, umro ovaj, umro onaj, ma ne treba se pouzdavati u te suplje price. Sto se tice Oracla znam da se svi moji profesori kunu u njega i kazu da je vrlo koristen.
Pa cak je bila prica da je i Php mrtav, a evo sad ga proglasavaju glavnim alatom open source zajednica za pisanje Web aplikacija.
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Samsung S7
Citat
Kako to mislis nema nasljedjivanja?

C## gleda objekat kao jedinku sa jedinstvenim imenom ili kroz niz.Primer :
Imam forme forma1,forma2,forma3, i svaka radi sa iskodiranim SQL-om(Ne na bazi) Pr:"Select *.* from Klijent where ID_kl=text1.text".Stavim text box na forma1 i upit ce raditi.Izlistace sve klijente sa tim stringom koji unesem text1.text.
E sad ,evo ga problem......

Napravim text1.text na forma2 i postavim 2 promenjive tipa string.
Jedna povlaci SQL,druga code za listanje.

Na forma2 u text1.text kad kucas pretragu nista se nece desiti,jer nisi opet definisao upit i code za iscitavanje.
Makar ga pozivao i preko forme direktno on ga nece naslediti na drugoj formi vec ce ostati jedinstven samo za prvu.
U Power Bilderu je to olaksano bas iz razloga da se ne bi jebavao sa kucanjem istih stvari 20 puta.
Moze to kroz klase da se provuce ...znam,al to nije nasledjivanje......,a drugo ko ce u klasama sve vreme da drzi Upite i listanje?Takav program ne bi radio ni sa 5GB Rama .......
Valjda si me sad ukapirao. Smile
« Poslednja izmena: 22. Jan 2008, 11:23:24 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lood 100%

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung 
Ako pišeš objektno orijentisanim programskim jezicima podrazumeva se da je klasa osnova i da moraš da umeš da napišeš klasu. Kada misliš da proširiš klasu potrebno je da je naslediš i proširiš a ne napumpavaš i da je instanciraš samo onda kada ti je potrebna. Priča o 5GB Ram-a je budalaština pošto svi operativni sistemi koji rade sa klasama instanciraju istu klasu samo jednom koliko god puta si je ti pozivao. Pogledaj na google šta je apstrakcija
IP sačuvana
social share
When you assume, you make an ass out of u and me.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Citat
klasu potrebno je da je naslediš i proširiš a ne napumpavaš i da je instanciraš samo onda kada ti je potrebna
Znaci po toj teoriji kompletan upit ce stajati tamo u nekoj klasi i ja cu da je trigerujem onog trenutka kad se code za to izvrsava?A ako je klasa osnova svake aplikacije kako zamisljas da ti ne stoji u memoriji?Ti zelis da napravis "javne promenjive" koje se ne skladiste u memoriji?Naravno ako je u pitanju aplikacija sa bazom moze da se napravi privremena tabela koja ce to uraditi,al to je lose i to niko nece raditi.Objasni ti meni prakticno kako mislis da aplikacija koja radi kompletan inventar "artikla" koji broji u milionima unosa u nekoj tabeli pozivas istu stvar sa razlicitih mesta ,a da se isti ne nalaze u nekom swop fajlu ili memoriji ,a da pritom tu tabelu koristi vise korisnika u isto vreme i da se menja i apdejtuje skoro svake 10 sekunde.


Edit:
Za apstrakciju si mislio oko dinamike dodeljivanja memorije primarnim procesima ili sam te pogresno razumeo?

« Poslednja izmena: 22. Jan 2008, 20:45:53 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.