Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:12:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PSD file  (Pročitano 4491 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
PSD je osnovni Fotosopov dokuiment kao sto mi i ime kaze- Photoshop Document File. Podrzava slojeve i koristi se za izvoz i image Ready pre nego sto se konacno posalje kao verzija za internet.

Taj koji je radio ide na pretpostavku da ce se nekom svideti njegov dizajn ali de bi zeleo mozda da nesto promeni. Cesto se iz tog razloga u paketu koji se skine daje PSd grafika sajta ali i ponekad i font koristen za neka resenja. Nije ti obavezno da ga koristis ali to zavisi i od same teme- ako u PSD treba da promenis nazis sajta onda je taj falj neophodan. On se koristi samo za dizajniranje u racunaru i taj dokument ne podizes na internet i ne ucestvuje u radu sajta.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson w810i
ok ovo je bas konkretan odgovor.instaliram photoshop pa cu se javiti ako negde zapne.hvala
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson K750 on Linux
pa u pravu si ali ja se bavim web dizajnom iz dosade

bavis se web dizajnom?
ovo su jako velike reci za nekoga ko ne zna šta je psd
« Poslednja izmena: 09. Jan 2008, 13:20:17 od tagu »
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
PSD je osnovni Fotosopov dokuiment kao sto mi i ime kaze- Photoshop Document File.
Ako si glup, nisi gluv, citaj sta ti ime kaze: PSD = PDF  Smile

Lepo kaze plahata  Smile
« Poslednja izmena: 09. Jan 2008, 14:39:17 od omBRE »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
PSD je osnovni Fotosopov dokuiment kao sto mi i ime kaze- Photoshop Document File.
Ako si glup, nisi gluv, citaj sta ti ime kaze: PSD = PDF  Smile

Lepo kaze plahata  Smile
Aha... on je glup, a koji je tvoj izgovor sto se ponasas kao nevaspitana budala?
Posto su tvoja pitanja do sada odisala inteligencijom... a jednog od ljudi koji je napravio bezazlenu gresku, a koji ti najvise moze pomoci nazvao si glupakom...
Mudar potez..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6131
Podrzava slojeve i koristi se za izvoz i image Ready pre nego sto se konacno posalje kao verzija za internet.

Kada crtam dizajn u PS-u, moram da je exportujem u Image Ready i onda snimim za web? Zasto tako a ne u PS-u opcijom File>Save for Web and Devices...? Da li postoji razlika i u cemu je stvar Nikada nisam koristio Image Ready...

Doduse, ja crtam najvise u Fireworksu, mada ponekada i u PS-u. I da li treba i posle FW-a da radim isto export u Image Ready pa onda da snimam za web?

Mozda je malo oftopic ovo sto pitam, ali sta sada... Da ne otvaram novu temu...

@omBRE: Ti si NULA na Bureku, bas kao i ja, samo clan sa zeljom za znanjem... Da sam ja admin, sad bi ti meni tako lepo popio ban!
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Ti nisi nula, ti si dosta pomogao clanovima poslednjih par meseci, to veoma postujem.

Ne moras da exportujes u IR...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Ja se izvinjavam ako sam svojom nenamernom greskom narusio ugled foruma. Molim za dozvolu da se ispravim.

PSD- PhotoShop Document, istorijski je nastao kad i Fotoshop.

PDF- Portable Document File, nastao u vreme kada su kapaciteti racunara bili jako slabi, mislim na RAM i HDD, i trebalo je da se nadje nacin da se dokument za stampu, koji je ogroman i u EPS formatu, smanji bez gubitka kvaliteta. To je ostalo do dan danas- osovni format za pripremu stampe je EPS i PDF ali je PDF postao dosta omiljen za siroke primene i prezentacijama i izdanjima u elektronskom obliku.

Sam Fotosop je jak i nema potrebe da se dizajn izvozi u Image Ready radi zavrsnog izvozenja za internet. Mada kolko znam Image Ready ima nesto vise drugih opcija. Ono sto treba da vodis racuna je alatka Slice a njena namena je da dokument iseces i da ti iseci budu izvezeni kao jedan radni sklop. U okviru njega ti mozes da dodeljujes aktivna polja za navigaciju ali naravno i roll over  efekte. Jedna od opcija za isecanje je i preko vodjica. Ako si ih postavio gde treba onda kad uzmes alat za isecanje, gore desno u kutiji sa alatima, onda ces u traci osobina alata, skroz gornja traka, imati i mogucnost i Slices from Guides. To olaksava stvar.

Srecno  Smile
« Poslednja izmena: 09. Jan 2008, 16:05:52 od pilot »
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
PSD je osnovni Fotosopov dokuiment kao sto mi i ime kaze- Photoshop Document File.
Ako si glup, nisi gluv, citaj sta ti ime kaze: PSD = PDF  Smile

Lepo kaze plahata  Smile
Aha... on je glup, a koji je tvoj izgovor sto se ponasas kao nevaspitana budala?
Posto su tvoja pitanja do sada odisala inteligencijom... a jednog od ljudi koji je napravio bezazlenu gresku, a koji ti najvise moze pomoci nazvao si glupakom...
Mudar potez..

Kao prvo nikoga nisam hteo da vredjam, to je bio samo citat iz domaceg filma, a kao drugo ako sam nekoga i nazvao glupakom to svakako nije bio pilot...
posto vidim da ovde ima ljudi koji su lako uvredljivi od sada, pa nadalje i ubuduce izbegavam saljive komentare bilo koje vrste...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:12:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.