Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kajin i avelj-dva tipa vernika danas u hrišćanstvu  (Pročitano 13355 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Znao sam. Uobicajen odgovor. Cuti, veruj i ne pitaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
onaj ko zna ne pita.iza potopa bili su tri sina,tri snahe,noje i žena mu.
onaj ko zna ne pita.pod ovimželim rećiodgovor onima koji" ne znajuć" pitaju.ko zna Boga ne pita,već veruje.
Bog kaže,a kako bi se hulilo na moje ime?i to se mora ispuniti.a ko si ti o čoveče da se suprotiš naredbi Božijoj.

Respect
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Значи, браћа и сестре од стрица су се мешали после потопа. Вероватно слично важи и за потомство Каина и Авеља.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ne bi trebali odlaziti od teme.meni ne smeta ali zaradi duša ljudskih.tema je jasno postavljena za ogledalo svima,gde stojite u Istini Reči ili u religijskom incestu:teologija+satana.govorimo neki o  onome što Bog nije zvao incestom,ali ne govorimo o incestu religijskom kojie ćemnoge dovesti u krivu stranu,na Božiji sud.da li imate otkrivenje ispravne žrtve kao avelj,osnovica je ovde?ne bi ste trebali otiići mirno na spavanje i u san a da ne dobijete u srcu tu istinu.iskreno.Božji blagoslov.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
@bozjicovek

Pa eto, kao bozjicovek, objasni vec jednom onda. Otkud im zene ?? Kako nasta ljudski rod bez mesanja ?? Dajte vec jednom objasnite.

Citat
onome što Bog nije zvao incestom

Pazi, pazi, jel' to u pocetku bilo dozvoljeno, posle ne ??

Citat
ali ne govorimo o incestu religijskom

Sada odjednom ima i religijskog incesta.

Citat
ćemnoge dovesti u krivu stranu,na Božiji sud

Pa zar ne idu svi na taj sud ?? Pa kom se kako presudi ??

Citat
ne bi ste trebali otiići mirno na spavanje i u san a da ne dobijete u srcu tu istinu

A sto nebih otisao mirno ?? Sto pitam za objasnjenje ??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pitati za istinu je blagoslov,za tu stvar  ne ide Sud.ono što je suština stvari sa kainom i aveljem jeste,gde stojimo,u duhovnom incestu ili u Božijem blagoslovu.kad Bog nešto govori nemojmo postavljati pitanja  bez razloga.duhovni incest je mnogo bitniji za razmatranje.to je prevedeno sjedinjenje sa đavolom i njegovom laži,preko formalne religije.ne zaboravite,i ateizam je religija.ateizam tvrdi da ne veruje ni u šta,ali proverite svoja srca onda?da li je to istina.poslanica rimljanima jasno kaže da nema ateista,nevernika.ostaje  jasna podela na kajinovce i aveljevce.avelj do danas svedoči,da Božiji izabrani ljudi prinose ispravnu žrtvu na bazi Reči,a kainovci daju religijski koncept zasnovan na ljudskom teoriji,koja je naravno falš.rekao sam već po pitanju kainove žene:ko poznaje Boga zna odgovor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Citat
pitati za istinu je blagoslov,za tu stvar  ne ide Sud
Sada se pa ne ide na sud. Posto se promenise uslovi, eto i dalje pitam: " Otkud im zene? "

Citat
ono što je suština stvari sa kainom i aveljem jeste,gde stojimo,u duhovnom incestu ili u Božijem blagoslovu
Bilo gde da se stoji, kazete Isus je preuzeo sve te grehe. Jel' to ispada da su njih dvojica sada olicenje dobra i zla ?? Sada je sve to druga strana objasnjenja a mi postadosmo od necega. A obojica su imali zene.  I dalje pitam: " Otkud im zene? "

Citat
Bog nešto govori nemojmo postavljati pitanja  bez razloga
Nema razloga ?? Razlog je zelja za znanjem. Dakle : " Otkud im zene ? "

Citat
duhovni incest je mnogo bitniji za razmatranje.to je prevedeno sjedinjenje sa đavolom i njegovom laži
Znaci ipak je kroz njih borba dobrog i zla.

Citat
ne zaboravite,i ateizam je religija.ateizam tvrdi da ne veruje ni u šta,ali proverite svoja srca onda?da li je to istina.poslanica rimljanima jasno kaže da nema ateista,nevernika.ostaje  jasna podela na kajinovce i aveljevce.avelj do danas svedoči,da Božiji izabrani ljudi prinose ispravnu žrtvu na bazi Reči,a kainovci daju religijski koncept zasnovan na ljudskom teoriji,koja je naravno falš.rekao sam već po pitanju kainove žene:ko poznaje Boga zna odgovor.

Aha, ateizam je isto religija. A ta religija zeli znanje. A bozja rec je bila za ljude: " nema znanja ". Ako hoces znanje, mars iz Raja. A taj isti bog, i laze. I kako verovati u njegovu rec? Rekao je da sledi smrt, ako se pojede plod. Nije usledila smrt, nego sutkarta. E sada bilo od koga, od te iste reci ili od te ljudske teorije, koja je fals zelim odgovor. " Otkud im zene "
A ti kazes da znas boga, pa time i odgovor. Pa sto i mene i ostale ne prosvetlis i kazes nam odgovor da ne bauljamo u mraku. Jel' je tesko reci odgovor ??
Nemoj samo reci sami trebamo doci do njega. Da je tako nebi ste ljude ubedjivali u neke stvari. A kada vec sirite tu rec i propagirate je onda bar odgovorite i na pitanje u vezi te reci.

Ili ni Vi neznate ?? A saginjete glavu i verujete, jer je tako receno. Ne pitaj, cuti, veruj, stici ce te sud, i hiljadama god isto. Samo sada se ne spaljuje.
A mislim da bi bilo fer reci : " Neznamo " A ne okolisati i navoditi raznorazne izgovore a nijedan pravi razlog.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 10:52:13 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
tačno,eva je išla znanjem.smrt je nastupila,zar je ne okušamo do danas.
prvo treba upoznati Boga,posle će doći znanje svake stvari.nije problem odgovoriti,ali kad Bog neke stvari nije želeo reći upitan,onda ni mi ne bi trebali davati odgovore na ono što Bog zove ćutanjem.ili prosto rečeno,Bog nikada ne ćuti.njegov odgovor je u pitanju onoga ko pita.tu leži i odgovor na pitanje onda.
kada vi meni odgovorite,ko je sazdao ovoliki kosmos,i čoveka i sve živo na zemlji,ja ću vama dati odgovor otkuda žebne kajinu.
problem kajinovaca i jeste znanje.pratite njegove potomke,bili su jako vešti u rukama .avelj je bio pastir.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ali kad Bog neke stvari nije želeo reći upitan,onda ni mi ne bi trebali davati odgovore na ono što Bog zove ćutanjem.ili prosto rečeno,Bog nikada ne ćuti.njegov odgovor je u pitanju onoga ko pita.

Nije tačno.A to potvrđuje i jedan citat iz Jevanđelja. Bog nikada nije hteo kriti znanje od nas.Jedini problem je koliko smo mi u mogućnosti da razumemo.A ne koliko Bog hoće da prećuti. Evo kako to Bog,Isus dao nama na znanje:
Jovan 16,12 "Još vam mnogo imam kazati,ali sad nemožete nositi"
Znači da svest ljudi nije bio na tom nivou da razumeju sve što je Bog hteo da im kaže.A ne da prećuti nešto.
Izjava da Bog neke stvari nije hteo da kaže je apsolutni laž,fabrikovan kako bi se vernici ogradili od nelogičnosti u događajima u Bibliji,i kako bi odovor koji neznaju etiketiraju kao tajnu. Izmisle laž,etiketiraju kao istina,i donose strogo pravilo u crkvi da niko nesme da pita odakle ta laž,i zašto je tako kako laž opisan.Samo treba slepo verovati u to,ili vernik bude pogubljen na lomači. Ovo je bio jedan od osnovnih zapovesti i  način sprovođenja zakona i vere u crkvama.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 19:16:51 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
nemam nameru da te povredim,ali tvoje znanje pisma je jako skromno,dolazi od telesnog gledanja.farizeji pitaju isusa za njega,on im daje odgovor,sličan ćutanju,ali sam rekao,kako to Bog ćuti,budući da je znao njihova srca.dakle Bog  kao što rekoh ne ćuti.on je farizejima dao odgovor:kad mi vi kažete da li je jovan krstitelj bio prorok ili ne,onda ću vam i ja odgovoriti što me pitate?
no sva ova potpitanja sliče susretu pavla  na prvom putu ka evropi,kada je sreo vračaru,koja je htela smutiti apostola,da ne kaže suštinu Božjeg učenja.tako i ja ovde rekoh ,da se svaki od vas (ko hoće naravno)preispita da li pripada kao vernik kainovskom tipu,ili formalnom religijskom čoveku,ili pak aveljevskom tipu,Božijeg izabranika.tajna tog ispita je da li imate otkrivenje savršene žrtve,da bi Bog znakom primio tu žrtvu,a vi imali sigurnost puta ka Carstvu nebeskom.da li imate otkrivenje  savršene žrtve za spašenje i oprost greha,krštenje u ime Isusa Hrista,ili prinosite ličnu žrtvu.ovo je bitna tema,a posebna tema o kajinovim ženama je na drugom mestu.onaj koji pita bez ljutnje već je oglašen kao kainovac.to je netraženje istine,a iskanje Božijeg gneva na dan Suda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.