Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:44:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto trpimo političko maltretiranje?  (Pročitano 7765 puta)
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

 Ne pozelim do te mere da ne znam ko je recimo predsednik, jer jel'te poznavanje sopstvenih politickih prilika spada i pod domen opste kulture i obavestenosti, ali bih definitivno izbegao verbalni primitivizam kojem smo izlozeni. Da sam u prilici da nesto uradim po tom pitanju, ne bih oklevao, ali cistiti Srpsku politiku od kriminalaca, shushumiga, prevaranata, lazova i drugog taloga je preobiman posao, kojeg se ne bih prihvatao olako.


Verbalni primitivizam teško da može da bude način borbe.

Srpsku političku scenu mislim da je teško u skorije vreme  očistiti.
Kriminal je ipak metastazirao.

Narod mora malo više da se obrazuje... kako na vreme da prepozna šarltane , trgovce ljudskim dušama, lopove, porobljivače.

Običnom čoveku, gradjaninu preostaje da se bori za pravi sistem vrednosti koji bi bio preduslov budućeg kulturnog i političkog obrasca zdravog društva ali, ali, ali  .. mora  u sebi da probudi i hrabrost i klicu solidarnosti..

Hajde neka  običan čovek probudi   ideale u sebi i počne da se bori...za početak npr. prestane da čita besplatne novine ( doziranu istinu/ informisanje )... umesto Kurira, Pressa ili Skandala neka pročita nešto o liberalnom kapitalizmu, o radnicima na  dobošu, izbrisanom srednjem sloju...novom svetskom poretku...sve to leči apatiju i podstiče na akciju....naravno, normalnog čoveka.
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
boze....kakvo prosto resenje .... Smile

ako ne zelis da ih gledas-ukljucis komp

ako ne zelis da ih slusas-ukljucis komp  Smile



iskljucis se kompletno,ne druzis se sa ljudima koji pricaju o politici ....itd... Smile

zivis kao u prasumi usred grada  Smile...slusas ptice i macke pred parenje  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile..i nastaviš da živiš po njihovom programu  u korist sopstvene propasti
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Zapravo, ovo pitanje verovatno ne treba da glasi ovako... Ne znam kako bih ga formulisala, ali mislim na torturu kojoj smo izloženi kao narod. U Velikoj Britaniji poskupi hleb za neki tamo delić funte i cela Engleska se digne na noge i NEĆE da kupuje hleb po toj ceni i cena hleba, koja je porasla u sredu, u petak opet opet bude snižena jer niko nije hteo da kupuje glupavi skupi hleb. I to je TO! Ovde nas omalaovažavaju svakodnevnim nesitinama kandidata koji treba da nam budu vođe, kojekavim mafijaškim aferama, ovde nam vređaju inteligenciju zakonima koji se ne primenjjuju i nepostojećim zakonima koji se primenjuju kada i kako kome od vođa odgovara, ovde niko prstom ne mrda što nam je ministar policije obijač trafika, ovde se ćuti kada poskupi struja, ovde se ćuti o pedofiliji koja je u porastu, ovde se ćuti o cvetajućem narkodileraju, ovde se veruje medijima koji su postali instrumenti stranaka, ovde se ćuti što više ne postoji anlaitičko novinarstvo, ovde... kako to objašjavaju psiholozi, psihijatri... kakav je to model socijalnog ili političkog ili ne znam kakvog ponašanja prosečnog Srbina koji je krotak poput drogiranih zveri u cirkusu.
imas li ti nekad osmeh na licu? Smile
Ja sam uglavnom nasmejana. Zato što isam stvarno srećna što umem da VIDIM, zato što umem da SLUŠAM, zato što završim sve što počnem (uprkos!), zato što imam divne prijatelje, zato što upravo kupujem novi autić...  Ali kao društveno biće ne mogu da ne primećujem silnu agresiju, nezadovoljstvo i mrgude i psovače... koji su se baš namnožili. A ti?
ja sam uvek nasmejan i uvek se salim a najvise na svoj racun Smile

za mene ne postoji politicko maltretiranje jer osoba sama odlucuje da li ce dozvoliti da je neko na takav nacin maltretira ili ne...

sto se mene tice...ja sam odavno svim politicarima pokazao srednji prst Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11

Citat
ja sam uvek nasmejan i uvek se salim a najvise na svoj racun Smile

za mene ne postoji politicko maltretiranje jer osoba sama odlucuje da li ce dozvoliti da je neko na takav nacin maltretira ili ne...

sto se mene tice...ja sam odavno svim politicarima pokazao srednji prst Smile
Citat

Nije to problem. Pokazala sam im i ja... mislim... virtualno. TV gotovo da ne gledam. Novine čitam veoma selektivno. I po vrstama i po naslovima. Radio slušam dok traje muzika, da ne reklamiram sad stanice ovde. Informišem se putem foruma, razgovarajući sa prijateljima... Ali onda Srbiju svodimo na mikrokosmos, tj. na naš malecki subjektivni svet. Mogu ga ja napraviti velikim, tipa, napravim veliku kuću, kupim velika kola... ali ja ostajem mala u maloj Srbiji. Oko dvorišta sam napravila "zid" od drvoreda tuja. Ne vidim komšije. A i ne čujem ih najbolje. Dok sam ih videla i čula više sam se nervirala. Sve je manje nasmejanih lica, sve više psovki, agresije... Do pre nekoliko godina, baka, trei kuće niže od mene, svakog Božića i Uskrsa rano ujutro bi pred svaku kuću gde ima dece ostavljala nekoliko bojenih jaja (za Vaskrs) i kesicu sa orasima, lešnicima (za Božić)... od kako je ona umrla, to niko ne radi. Htela sam ja ove godine, al me marnula gadna prehlada...
ne možeš da izbegneš političko maltretiranje, sve i da hoćeš. Inteligentnog čoveka politička komunikacija u Srbiji vređa! Pogledaj billboarde. Pročitaj slogane. Da se nama ne dešava, pa i da se nasmejem. Monti Pajton in vivo! Evo ti svež primer koji ignorišemo a uopšte nije naivan, čak su i slovenački mediji tome dali veći publicitet od nas. Divac koristi političke veze da gomila novac u nekakav humanjitarni fond, lansirao je i poštansku markicu povodom Nove godine, sve da bi pomogao izbeglicama, ljudi uplaćivali... ali iako je rekao da je HOD (Humanitarna Organizacija Divac) prikupila 900.000 eura, NIKO u komesarijatu za izbeglice ni u Ministarstvu za rad i socijalnu zaštitu ne zna ništa o tom novcu, kao ni o Divčevoj uplati od pola miliona eura, o kojoj je on govorio. Kao ambasador Unicefa, Divac je dužan da polovinu prikupljenih sredstava za svoju akciju uplati na račun te organizacije, koja ih distribuira dalje, ali prema svojim prioritetima. Naime, prikupljajjući novac od sponzora, Divac nije rekao da će da će polovina novca biti preko Unicefa darivana deci u Africi. Nije loše pomagati decu u Africi, ali u pitanju je velika prevara, a naše pravosuđe ni prstom da mrdne,jer Divac ima kako se to ovde popularno kaže "politička leđa"! Tako da, hteo ti to ili ne, ako si tokom Nove godine poslao makar i jednu čestitku, ti si trpeo političko maltretiranje, jer iza svega stoji neko ko uzima dobar procenat ne bi li pokrio troškove preizborne trke. Najiskrenije, nije mi jasno šta će Srbe da pokrene. Neko je ovde na forumu dao odlične predloge (edukacija itd...), ali bojim se da su utopistički jer je i čitanje navika koju mi kao narod nemamo, niti nas iko tome uči. Ovde je "blam" ako si odlikaš, "štreber", ovde se podgurkuju ako čitaš knjigu u autobusu... Dakle, možda bi pitanje trebalo da glasi: Šta učiniti da više ne trpimo političko maltretiranje. Pa neka bude (a biće!) dugačak proces, ali jednom mora da počne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
I ja sam to primetio narocito kod pozoristu, kad sam bio mlad, moji drugovi svi su bili ljudi iz pozoristu, i kad sam video da siroti ljudi stavili su tamo svoje dusu i to su pojeli, posle su explodirali to, a posle su cistili to sa metlom, rastvorirli su sa Merkurom i sa Sulfurom, napravili su zlato, svi gledaoci su dobili  jeftine zube iz zlatu. I sa svetlucajom na dosadnom licu su otisli. Onda sam razumeo sta znaci nemoc i bol, al bar moje drugovi i ja sam imao taj osecaj da smo probali. Kad smo probali sa jacem sredstvom, dobili smo na glavu dosta konkretno. Kad nismo uradili nista dobili smo na glavu dosta konkretno. Jednostavno ako nesto vredi u srbiju  to mora se unistavati. Vec u vreme Milosevica ako stvarno bi platili CIA opoziciju ne bi su bili ni ovoliko uspesni `protiv` Milosevica, jer dojadilo bi za svima da radi netso korisno.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Smile..i nastaviš da živiš po njihovom programu  u korist sopstvene propasti

taman da dodjem i sopstevene propasti ,sama cu se upropastiti.ncu nikome "dugovati" da me smarao i uznemiravao sa svojim vecitim lazima i preslikanim glupostima iz proslosti  Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
boze....kakvo prosto resenje .... Smile

ako ne zelis da ih gledas-ukljucis komp

ako ne zelis da ih slusas-ukljucis komp  Smile



 iskljucis se kompletno,ne druzis se sa ljudima koji pricaju o politici ....itd... Smile

zivis kao u prasumi usred grada  Smile...slusas ptice i macke pred parenje  Smile Smile Smile

Da... već godinama kopiram taj model. Ali, znaš šta se desi? Dete mi je išlo u školu dve nedelje po nekakvim skraćenim časovima jer su prosvetari štarjkovali, tako da me JESU uznemirili jer sam morala da izlazim ranije, što je izazvalo porast mojih troškova jer mi drugo dete ide u muzičku u vreme kada ovo prvo izlazi, pa sam napravila duple troškove za taksi, jer živim u bespuću gde nema gradskog prevoza... da ne davim s tim... onda nisam mogla da izvadim izvod iz matične knjige rođenih za moju bolesnu prijateljicu iz Kragujevca jer su šalterske službe štrajkovale u mom gradu... bla, bla... sv eje to bezazleno, ali sve je to maltretiranje i to političko maltretiranje, jer bi se sve dalo srediti ako bi to NEKO konačno hteo da sredi.
Ino mediji se više bave ovim našim problemom nego mi... mi trpimo i dalje nasedajući na predizborne "kvake" i "žvake". Krupne lopovluke (narko mafija farmako mafija...) teško da možemo da isterujemo na čistac, ali ako se potencira na "sitnijim", možda nešto i uradimo... Neko će pomisliti da sam dosadna, ali ja bih stvarno pokrenula da vidim gde odoše pare koje sam sms-om uplatila u HOD (Humanitarna organizacija Divac), koje sam, šaljući novogodišnje čestitke i kupujući OBAVEZNU poštansku markicu takođe uplatila u taj isti fond... Jer, to koliko nas izvesni smatraju budalama, to je ljudi BOLNO!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
To ja zovem  akcionizmu!!!! Smile Smile Smile Gea nadam se da si lepa i mlada Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Sad zamisli koliko sam mlada kad sam do sad čekala da mi optičar završi naočare da mogu da vidim ko piše i šta  Smile
Zaneli me izbori...
Mislim da je ova tema sada aktuelnija nego ikada!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:44:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.