Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:07:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Равенска конквиста  (Pročitano 9229 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 189
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
bog jeste jedan - Svarog , a kroz njega se ogledaju svi drugi bogovi i svi ljudi !

Citat
nego slavim Bozic i Mali Bozic.
Pa  ipak hvala ti na dobrim zeljama.

ako slavish bozic ,trebao bi da znash da on nema veze sa rodjenjem isusa ,jer ga srbi slave mnogo pre toga - nego sa radjanjem boga sunca i svetlosti - beloboga.

 Smile Smile Smile

Ах, како је земља напуњена
с идолима свакога изрода!
О, како је лице свемогуће
мрачна глупост обезобразила!
Таме цар се зли обрадовао
видећ име неба подругано,
видећ људе ђе свакој мрскости
са тамјаном олтар окађују,
видећ гадне змије, крокодиле
да безумна сљепост обожава.

О невини синови природе,
о мудрости проста најсјајнија!
До рођења св'јета истинога,
ви пресретни поклоници сунца!
Ви сте вјерни небесни синови,
вас свјетила луче животворне
носе к творцу, лучах источнику;
луч је сјајна богословија вам,
луч вам жертву у небо уводи,
луч вам творца освјетљава душу!

Гле дивнога сада видјенија!
Сунце правде и земљу огрија,
храм се мрачни засја заточниках,
робовима олакшаше ланци:
син достојни оца превјечнога
обука се у человјечество,
наоружан оружијем правде
и стр'јелама светог просвјештења,
попирући злобу и тирјанство,
добродјетељ у храм освештава.

О преблаги, тихи учитељу,
слатка ли је света бистра вода
с источника твога бесмртнога!
Од твога су св'јетлога погледа
уплашене мраке ишчезнуле,
од твога су хода свештенога
богохулни срушени олтари;
воскресењем смрт си поразио,
небо твојом хвалом одјекује,
земља слави свога спаситеља
!

(Iz Njegosevog spjeva " Luca mikrokozma)
« Poslednja izmena: 01. Jan 2008, 17:04:00 od Vidusa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25

Таме цар се зли обрадовао
видећ име неба подругано,
видећ људе ђе свакој мрскости
са тамјаном олтар окађују,


 jeste ,ali bojim se daj taj car zla upravo jahve  Smile - shto reche isus ,poznadoh ga po njegovim delima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 189
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
jeste ,ali bojim se daj taj car zla upravo jahve   - shto reche isus ,poznadoh ga po njegovim delima

Jevrejski Bog Jahve je onaj Bog kojemu su sluzili pobozni Jevreji do Hristovog vremena. Kad su obezbozeni Jevreji dali da se Hristos razapne, oni s otpali od istinitog Boga Jahvea i postali sluzitelji laznog Jahvea (Satane).

Kako tada, tako i danas. oni cekaju da im njihov Jahve (sadasnji) posalje njihovog Mesiju (Hrista) koji ce kao gospodar svijeta i jevreje ucniti gospodarima svijeta. Njho mesija je preskazan u Pismu kao Antihrist. I za koju godinu, samo za koju godinu on ce se pojaviti.

Da je Isus Hristos bo poklonik ondasnjeg Jevrejskog Jahvea, jevrejski prvosvestenici ga ne bi raspeli na krst, ego su ga raspekli po Sataninoj zelji, jer su satan (Ocu Lazi) sluzili. To im je Hristos u lice rekao:

" A sad gledate da mene da ubijete, covjeka koji am istin kazah koju cuh od Boga: tako Avram nije cinio.
Vi cinite  djela oca svojega.

Tada mu rekose: mi nismo rodjeni od kurvarstva: jednog oca imamo Boga.

A Isus im rece: kad bi Bog bio vas otac, ljubili bise mene, jer ja od Boga izadjoh i dodjoh, jer ne dodjoh sam od sebe, nego me on posla.

Zasto ne razumijete govora mjega? Jer ne mozete rijeci moje da slusate.

Vas je otac Djavo; i slasti oca svoga hocete da cinite. On je krvnik ljudski od pocetka, i ne stoji u istini, jer nema istine u njemu i kad govori, laz govori, jer je lazov i otac lazi."


I budi siguran da iza te propagande starih slovenski bozanstava upravo stoje Jevreji. Zasto? Jer je to samo jedan od njihovih vidova borbe protiv Isusa Hrista i  hriscana. Oni zele da se me Isusa Hrista ne pominje na zemlji.

Naravno, ovdje se ne misli na sav Jevrejski narod, nego samo na one najbogatije koji svojim bogatstvom drze moc i vast u svijetu.

« Poslednja izmena: 01. Jan 2008, 17:52:54 od Vidusa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 189
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pismo SA Saboru Srpske pravoslavne crkve -Papu nećemo u Srbiju !!

Oni vladaju!
Oni vladaju!

Pošto nemamo druge mogućnosti da iskažemo svoja verska osećanja, stavove i mišljenja povodom uvođenja “novotarija” u našu Svetu liturgiju, mi verni narod Čačka, Užica, Arilja, Požege, Lučana, Guče smo prinuđeni da se obratimo na ovaj način.

23 December 2007, izvor: agh2o.com

Naime, pored brojnih pokušaja da se redovnim procedurama preko svojih nadležnih arhijerejskih namesnika obratimo Njegovom Preosveštvenstvu Episkopu Žičkom Hrizostomu mi to nismo uspeli.

Toliko toga bi smo želeli da pitamo, jer se broj pitanja svaki dan povećava, a odgovora nema. Mi smo hrišćanski, pravoslavno i smerno kako su nas i vaspitavali u našim svetim manastirima i hramovima, pokušavali da dobijemo odgovore na naša pitanja od nadležnih parohijskih sveštenika.

Na naše veliko izneneđenje na ista pitanja, a u vezi liturgije, od jedne grupe sveštenika smo dobili zadovoljavajuće odgovore, koji glase:

- U liturgiji ne treba ništa menjati, da je ona ovakva kakva je, plod dinamičnog hrišćanskog života potvrđenog predanjem naših Svetih otaca, 7 Vaseljenskih sabora, a ako i treba nešto menjati to može biti samo saborno na saboru SPC, a ne nikako pojedinačno kako koji Episkop hoće (kao što je uradio naš Episkop Hrizostom ili još gore Episkop šumadiski Jovan koji je čak izdao i akt o novom načinu služenja Svete Liturgije).

Od druge grupe sveštenika koja zagovara novotarije nismo dobili odgovore na postavljena pitanja, ali smo dobili nešto drugo. E, to drugo što smo dobili je razlog da smo bili prinuđeni da se duboko zamislimo, da kao laici dobro pručimo iz raznih leteratura Svetu Liturgiju, da postanemo priučeni teolozi iako imamo toliko svojih mirskih obaveza na poslovima koje radimo i u našim porodicama.

Duboko smo se zamislili i definitivno zaključili da ovde suštinski nešto nije u redu. Odgovori ove druge grupe sveštenika (”novotaraca”) bili su sledeći:

da mi neznamo ništa, da smo neškolovani, da nije naše da razmišljamo o liturgiji, da neće tamo neke babe i dede (koju su uzgred budi rečeno ceo život proveli u crkvi i odlično poznaju crkveni život i liturgiju i zaista žive pobožno) da ih uče kako se služi ista.

Od ovakvih odgovora još nas je više iznenadio oštar i agresivan pristup sveštenika prema nama vernicima. Mi nismo mogli prepoznati te sveštenike, te ljude koji do juče nisu bili takvi. Ko je i kakav uticaj na njih izvršio? Zašto se oni ponašaju prema nama vernicima krajnje nehrišćanski, a u krajnjem slučaju nečovečno (kao da smo mi jedna nerazumna masa)?

Zašto neće ili izbegavaju da nam daju adekvatne odgovore (a mi samo to tražimo)? Zašto nas nazivaju pogrdnim imenima, ziloti sektaši, kad svako može da proveri ko smo mi, kako živimo hrišćanski pobožno. Svako može da proveri naše adrese stanovanja, naše matične brojeve i naša zanimanja. Sve je to bio povod da mi krenemo u dublja istraživanja ove deformacije u životu naše crkvei da dođemo do zaključaka, naravno uz Božiju pomoć koji su nas zaprepastili.

Pa da krenemo redom: Prvo, do pojeve odluke sa zadnjeg sabora SPC, a u pogledu bogoslužbenog poretka, na osnovu koje su svi arhijereji izdali aktove o obaveznom pridržavanju ustaljenje prakse u liturgiji mi kao verni narod bili smo u nekoj vrsti nedoumice. Naime do ovog sabora neke vrste objašnjenja uvođenja novotarija u našu liturgiju je bilo. Čak je i episkop jednom dolazio i objašnjavao teološku osnovu novotarija. Mi kao narod nismo hteli da dublje ulazimo u ovu problematiku, jer do sada i nismo imali i potrebu za tim, jer u osnovi to i nije naš posao. Ali, posle svega što se dogodilo i događa u našem crkvenom životu, mi smo prinuđeni da se bavimo i ovim pitanjima. Zato se mi i bavimo i bavićemo se tim pitanjima, jer smo shvatili da su ona od suštinskog značaja za našu veru i za opstanak našeg pravoslavnog, Svetosavskog puta kojeg su nama ostavili naši preci, naši svetitelji.

Postalo nam je jasno da se ova teologija novotarija služi zamenom teza, istrgavanjem iz konteksta reči Svetih Otaca, jevanđeljskih reči i pouka, da bi se opravdalo tobožnje vraćanje na „takozvano” prvobitno hrišćanstvo, raslojavanjem IV I XIV veka koji su bitni za nadogradnju crkvenog života, što nas sve neodoljivo podseća na slična događanja u Rusiji 1920. godine i 1992/1993 godine, kada se pojavila „takozvana” obnovljenska živa crkva, (pa ne može se život vraćati unazad). Ispada da su svi ljudi koji su do sada imali crkveni život, počevši od svetitelja (Svetog Save, Svetog Vladike Nikolaja, prepodobnog Ave Justin Ćelijskog), pa do duhovnika i vernog naroda bili u zabludi i uzaludno živeli svoj hrišćanski život, a to je priznaćete — besmislica.

Pažljivim proučavanjem novotarskih liturgija došli smo do neodoljivog zaključka da crkveno raslojavanje treba da ide do tog stepena gde bi bila moguća nivelacija sa rimokatoličkim služenjem (pričešćivanje bez pripreme, bez posta, bez ispovesti - u svakom slučaju nije pravoslavno). Na ovakve opaske mnogi sveštenici i monasi (Studenički) koji preferiraju za novotarije se samo „kiselo” nasmeju, ne daju odgovore i puni su ironije.

Drugo - Bilo je strašno kada smo preko braće i sestara iz drugih eparhija (Šumadijske, Braničevske, Bačke) došli do video zapisa nekih događanja iz njihovog crkvenog života. Nesto od tog materijala je prikazano na zadnjem saboru što smo mi i doznali. Na tapetu je bio vladika šumadijski Jovan. Kada smo videli njegovo ponašanje prema vernom narodu u selu Venčani, pa kasnije sukob sa sveštenikom Nebojšom, koji je kasnije se ispostavilo apsolutno branio veru, mi smo bili zatečeni. A kada se još pojavio i vladika Atanasije Jevtić sa onako bezskrupuloznim napadom na sveštenika neistinitim i neutemeljenim, mi smo shvatili da je „vrag odneo šalu”.

Njegov nastup je neodoljivo podsetio na nastupe političkih komesara koji su trebali da ubede narod u ono što nije logično, istinito i zdravorazumsko. Tu smo doživeli šok kao verni narod, jer nismo vaspitani da od onih koji su bili naši najmilija, najpoželjniji - naših vladika doživljavamo da oni idu toliko daleko da iskrivnjuju istinu. To je već izazvalo duboku sumnju da se nešto krije od naroda i da hoće proture „rog za sveću”. Ali, ipak nas je tešila misao da se bliži sabor i da će naši Arhijereje sa punom Božijom i ljudskom odgovornošću uz sadejstvo Svetog Duha ipak pravoslavno rešiti ove nedoumice. Sabor je prošao, odluka je donešena pojedinačnim izjašnjavanjem Arhijereja.

Treće - Posle donešena odluke koje znamo kakve mi smo naivno verovali da je problem rešen. Međutim, tok događaja nas je demantovao. To je tek bilo krucijlno iznenađenje za sve verne ljude, pa čak i za one ljude koji nisu toliko crkveni. I ako su po odluci Sabora SPC i sledstveno aktovima Arhijereja svi namesnici bili dužni da ovu odluku pročitaju posle liturgije svim sveštenicima i vernom narodu, oni to nisu učinili. Onda smo odlučili da vidimo da li će se vladika Hrizostom pridržavati odluke sabora. Otišli smo tamo gde je ona služio: manastir Klisura. Služio je po svome novotarski, a mi smo odgovarali po ustaljenoj praksi iz odgovaranja na liturgiji Svetog Jovana Zlatousti. Odmah smo zapazili da nas nije prekidao, za razliku od nekih događaja pre sabora gde je odlično odigrao ulogu autoritarnog episkopa i prekidao pevanje naroda. Ovoga puta to nije bio slučaj. Očigledna da je taktika promenjena. Ne treba se konfrotirati sa narodom da to ne bi bio materijal za sabor. Žalosno je našta je ličila ta liturgija (imate materijal na snimku). Očigledo je da je takva strategija saopštena i sveštenicima koji su odlučili da slede put vladike te su i oni počeli da izbegavaju sukobe sa narodom na liturgijama. U to smo se uverili na još nekoliko mesta gde smo bili. U selu Prilipac kod sveštenika Milana (imate materijal) gde vidimo kako se ponaša taj sveštenik. On se zaklinjao episkopom, a na pitanje o aktu, on je glumio da ne zna za njega. I ta služba je bila mešovita — počeo je novotarski, a završio kako treba.

Zatim - imate materijal iz Užica. Pogledajmo kakva je crkva - bele sveće na lusteru. Sveštenik Milić Dragović, jedan od prvih novotaraca, skratio je ikonostas koji liči na neku prečagu — sa kojeg je skinuo krst. On je najdalje otišao u novotarijama. Za pevnicom više nepevaju, nego recituju. U zadnje vreme uneo je i klupe u crkvu gde drži veronauku. Zar vas to ne podseća - za rimokatoličke crkve. O masovnom pričešćivanju da i negovorimo (bez pripreme).

Zatim pogledajte jedno takozvano duhovno veče u sali opštine Čačak. Pored ostalih gostiju govorili su Otac Prota Ljubodrag Petrović iz Beograda i Otac arhimandrit Studenički Tihon. Tema je bila - Svetost i Svetitelji. Umesto da se govori o temi, Otac Tihon govori o njima ominjenoj temi pričešćivanju. On govori vrlo mlako, neubedljivo — čita sa nekakvih papira o tome kako je bilo u vreme Svetog Save, pa dolazi do toga da se treba pričešćivati jednom sedmično. Nigde ne pominje pravilnu i dostojnu pripremu (post, molitvu, ispovest, pokajanje). Nigde ne pominje deo molitve pre pričešćivanja („Neka mi pričešćivanje ovim svetim tajnama ne bude na sud ili osudu, već na isceljenje duše i tela. Amin”). Prota Ljuba kao iskusniji sveštenik malo iskusnije govori o tome, mada nedovoljno precizno, a onda sledi pitanje jedne sestre koja vrlo precizno i pravilno podseća na probleme Bogosluženja u našoj eparhiji, na odnos sveštenika prema narodu, na nepoštovanje saborske odluke od strane vladike Hrizostoma i određenog broja sveštenika. Na se to prota odgovara da ne treba ići u dubinu, da će se to rešiti - u jednom trenutku priznajući da je to „talas koji će proći”. Na primedbu da se bližimo rimokatolicima otac Tihon se ironično i „kiselo” smeje itd.

Posle zadnjeg sabora mi verni narod smo čitali spise Vladike Jefrema Banjalučkog i Vladike Kanadskog Georgija. To su po našem mišljenju odlični tekstovi. Na njih je reagovao, ko bi drugi nego Vladika Atanasije Jevtić u Pravoslavlju (gde između urednik i Vladika Hrizostom). Kako je reagovao znamo. Jezuitski - napao ih je da oni nisu nikakvi teolozi (u nedostatku argumenata najlakše je nekoga diskreditovati).

Pravu komunikaciju smo ostvarili s Njegovim Preosveštvenstvom Vladikom Banatskim Nikanorom. Zaista smo se lepo osećali sa tim pobožnim čovekom i pravim narodnim vladikom kako ga i nazivaju neki duhovnici i starci. Bili smo srećni kada smo od njega uzeli Blagoslov, za razliku od našeg vladike Hrizastoma, koji nerado daje blagoslove i nevoli narod. Sa Vladikom Nikanorom smo proveli oko dva časa u razgovoru o gorućim crkvenim temama. On nije ništa krio iz prve ruke nam je rekao kako je protekao taj sabor i šta je ko pričao i radio od Arhijereja (imate i taj materijal). Rekao je da je ovo borba za očuvanje pravoslavne vere i da se treba boriti pravilno i hrišćanski.

Dragi naši Arhijereji !!!

Posle svega ovoga postalo nam je savršeno jasno o čemu se ovde radi. Mi poručujemo i pre svega hrišćanski i ljudski molimo sve Arhijereje da se zajedno pomole Bogu i svi vrate jednoj Svetoj Sabornoj i Apostolskoj crkvi. Svesni smo da mi nismo klir, ali i klir treba da zna da nas je sa svojim ponašanjem naterao da se detaljnije upoznamo sa liturgijom i crkvenim životom, Stoga Molim da se ove pojave zaustave i vrate tamo gde treba. U protivnom i mi kao deo Crkve, kao deo tela Hristovog nećemo „sedeti skrštenih ruku”. Branićemo svoju veru, branićemo Srpstvo, Svetog Savu, Svetog Vladiku Nikolaja, Svete Srpske Mučenike, Svete Srpske Zemlje (Kosovo). Svesni smo da ove novotarije nisu od Boga, već su plod ljudskog mudrovanja i filozofije. Teško nam je i žao što je došao ovaj trenutak da mi kao laici branimo veru od pojedinih episkopa i sveštenoslužitelja, umesto da bude obratno. Ali očigledno da je Bog i to dopustio. Znamo i da je strategija episkopa novotaraca da školuju mlade kadrove za svoje učenje (naše vreme dolazi).

Zamolili bi Arhijereje da veruju da iza ovoga niko ne stoji (kojoj demagogiji je sklon Vladika Atanasije Jevtić) već je ovaj tekst izraz duše i srca vernog naroda.

Papu necemo u Srbiju !!!

Nebojša Šerović

Dr vet.medicine

br.l.k. 297432

jmbg 0708963782813

Skopska 8/4

32000 Čačak

http://www.novinar.de/2008/01/01/pismo-sa-saboru-srpske-pravoslavne-crkve-papu-necemo-u-srbiju.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
Citat
jeste ,ali bojim se daj taj car zla upravo jahve   - shto reche isus ,poznadoh ga po njegovim delima

Jevrejski Bog Jahve je onaj Bog kojemu su sluzili pobozni Jevreji do Hristovog vremena. Kad su obezbozeni Jevreji dali da se Hristos razapne, oni s otpali od istinitog Boga Jahvea i postali sluzitelji laznog Jahvea (Satane).


 jahve je uvek bio bog zla i kad se javio mojsiju i pre toga  Smile zato je i krio svoje lice (lice uzasa ) od mojsija i ostalih jevreja . uostalom , da je taj bog zlo ,vidi se vec u bibliji kad naredjuje silne pokolje i istrebljenja ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jahve je uvek bio bog zla i kad se javio mojsiju i pre toga Smile zato je i krio svoje lice (lice uzasa ) od mojsija i ostalih jevreja . uostalom , da je taj bog zlo ,vidi se vec u bibliji kad naredjuje silne pokolje i istrebljenja ...
Lightsoft ево ти доказ за кварну работу. Доказ да Библију не треба да тумачи свако јер онда долази до оваквог наопаког тумачења.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
  a zashto si toliko siguran da je tvoje tumachenje ispravno ,a moje nije ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bf ја не желим да тумачим Свето Писмо јер мислим да је Свето Писмо веома дубоко и нисам духовно спреман за тако нешто. Неправилно тумачење Светог Писма води у секте. Чуј шта каже свети апостол Петар о списима светога апостола Павла: У свима својим посланицама, у којима су нека места тешко разумљива, која неуки и неутврђени изврћу, као и остала Писма, на своју сопствену пропаст

 Хајде ево ти пример а ти протумачи: Вргао си у море коње твоје, мутећи воде многе
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Citat
Lightsoft ево ти доказ за кварну работу. Доказ да Библију не треба да тумачи свако јер онда долази до оваквог наопаког тумачења.

Shvatam. Izvini ja sam na onoj temi ocekivao odgvor.

Samo ne zaboravi da je i to necije misljenje.
« Poslednja izmena: 02. Jan 2008, 02:05:59 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lightsoft нема потребе да се извињаваш  ја на тебе нисам ни мислио када сам употребио реч хијене
« Poslednja izmena: 02. Jan 2008, 02:09:05 od Deki44 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:07:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.