Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:21:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: *** Uputstvo za budjenje ***  (Pročitano 14294 puta)
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Razum, kažeš.

Šetaš se po šumi, naidješ na livadu usred šume, i na žuti ručni sat na livadi, tik pored maslačka.
I kažeš - logika mi nalaže da verujem da je jedan od maslačaka evoluirao u - sat!
Ili kažeš - logika mi nalaže da je neko već bio ovde, jer vidim kako ovaj sat funkcioniše i nije moguće
da priroda slučajno, sama od sebe kreira sat! Ovaj sat je potvrda nekoga većeg od prirodne livade.  Smile

Razum dozivaš?!  Smile
Ako neko citira nekoga, za tebe je to ... poraz te osobe!
Nismo li one - koji su pokušavali da istoriju ograniče i da nas ubedjuju da ništa važno ili vredno nije postojalo
pre njih - zvali komunistima?! Ili nedavno - talibanima?!  Smile

Mudrost tražiš?
Ako je Bog stvorio sve što vidimo, nebi li bilo logično da svuda unaokolo i u vremenu i u prostoru ostavi
ako ništa drugo ono barem znake o Svom postojanju? I da osvedoči Sebe i kroz pisane
forme, čim ljudi otkriju i taj vid komunikacije? I nebi li svako od nas mogao reći:
"Hej, Bože - lako je Tebi da se distanciraš od ovog sveta koji si ti stvorio i podario mu slobodu,
ali ako zaista voliš mene/nas i prirodu oko nas, zašto ne dodješ medju nas i to ne kao ...
Kao Nedodirljivi Bog, već kao ... kao neko bespomoćan .. kao beba!
I živi malo Bože i Ti ovaj život kako ga mi živ(otinjar)imo da vidiš kako je to!
I kada i dodje trenutak umiranja, nemoj da umreš u čistom kraljevskom krevetu poput
promilaste manjine čovečanstva, već ... bolno i dugotrajno. I bespomoćno!
I ako si Bože bio Jak i Moćan da zvezde razmeštaš - ti onda i smrt pobedi!
I ako si sve stvorio iz ljubavi a ne iz moranja - nemoj mi se vraćati iz mrtvih sa ...
gorkim cinizmom i sarkazmom i .. nabijanjem na nos, već opet, i opet sa ljubavlju!
Pa kad to, Bože, sve doživiš - onda dodji kod mene (u bilo kom veku da se ja pojavim)
i to tako da ne samo spolja (činjenicama) već i iznutra (emocijama) primetim
Tvoje postojanje! "  Smile

Čudo je logika!  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
I kažeš - logika mi nalaže da verujem da je jedan od maslačaka evoluirao u - sat!

Meni logika kaza da je nekome ispao sa ruke....

tako da ...ocigledno nemamo istu logiku...sorry ..
Smile
« Poslednja izmena: 27. Dec 2007, 20:48:29 od Downloader »
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
I kažeš - logika mi nalaže da verujem da je jedan od maslačaka evoluirao u - sat!
Meni logika kaza da je nekome ispao sa ruke....
I meni.
tako da ...ocigledno nemamo istu logiku...sorry ..
 Smile

Imamo.
Nemaš razlog za izvinjenje.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Naravno da imamo ali posto kazes da je sat nastao iz maslacka ,uberi i meni jed brajtling na livadi ,bas i bi trebao jedan..Smiley
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
A kako znas da i ti nisi hipnotisan i uspavan samo sto sanjas drugaciju vrstu sna od onih koje prezires?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Izgubio sam ja mnogo sto sta....nemam toliko vremena da citam sve sto mi padne pod ruke....

Da, bavis se budjenjem... Smiley

Citat
Citam ono sto me interesuje a polako me interesuje sve vise stvari.Tako da se sada sve vise bavim "procesljavanjem"knjiga nego citanjem.Tezim da izvadim krajnju poruku iz knjige kao iz ljudi.

Citat
Ne, nisam... procitao.Cak ne znam da li sam u zivotu procitao 3 i po knjige.Ako su knjige merilo pameti ,priznajem ja sam najgluplji covek...

Ja ne znam koje su to 3 i po knjige koje si procesljao za svojih 27 godina... ali... izjava jedan i izjava dva su u potpunoj suprotnosti...

Ja citam, ali ne citam... hm...  Smile

Citat
Ja pricam o  r a z u m u.Razum nema oci tako da recenica koju sam upotrebio znaci sledece.Kada razum progleda daleko vidi.Kada shvatis da imas mozak pocinjes da mislis.

A, ja ti kazem da ponovo recikliras neke stare filosofske premise...
Npr. sve religije pocinju na pozivanju na razum... u ovom ili onom smislu... razum se zamenjuje reci vera jer je jedino razumno verovati u ______ (dopisi sam)...
Tako da... ti bezeci od vere upadas u istu zamku... veru zamenjujes razumom i verujes u razum... i to je to.. Smiley

Citat
Nije cilj da ti se dopadne ili ne dopadne to sto shvatis.Vec da ti se dopadne to sto si konacno progledao "Shvatio" ,brobudio se spoznaoi citav jedan novi svet koji si sve vreme ignorisao.

Am... kako se to ono zove... gonza? nirvana? prosvetljenje? Smiley
Rekoh ti da je ideja malo matora i bajata...


Citat
Tako da sada pokusvam da shvatim koju porku ti zelis da mi prenes ,pusti knjige i autore.Sta ti to meni zaista zelis da kazes

Da promovisuci "razum" upadas u stvaranje kulta... sto je opet neka vrsta vere...  Smile

Citat
a sto se tice knjige i knjiga upravo si shvatila na koji nacin ih citam ,uprovao sam je procitao,ti si mi rekla njen sadrzaj.

Citat
Kada cujem rec Isus - cuda, bogovi ja je citam kodovano ili ti u prevodu (zele da te zarobobe i ogranice tvoje misli)tako da izbegavam da citam knjige ljudi koji su i sami hipnotisan

Vidis... opet padas u kontru i samoobmanu...
Pozivas da otvorimo oci i vidimo sam svet, a ti cak ne zelis da procitas jednu knjigu... vec o njoj zakljucujes na "osnovu korica"hm...  Smile

To sto si ti alergican na hriscanstvo, zaista nije moj problem... ali ista ideja se provlaci kroz sve religije, pa i ovu tvoju od postanka sveta... A to je: "Verujte meni jer vas ja vodim do  istine" Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Пријатељу мој када би ме ти будио могу само да замислим какав би ми био дан (живот). Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Naravno da imamo ali posto kazes da je sat nastao iz maslacka ,uberi i meni jed brajtling na livadi ,bas i bi trebao jedan..Smiley

Žalostan je ovaj dan kad ja eto moram sebe da citiram!  Smile

Elem, pogledaj, ponudih ti dve teorije i ti si se uhvatio za prvu (po tebi i po meni kljakavu),
a rekalmiraš svoj razum:

Šetaš se po šumi, naidješ na livadu usred šume, i na žuti ručni sat na livadi, tik pored maslačka.
1) I kažeš - logika mi nalaže da verujem da je jedan od maslačaka evoluirao u - sat!
2) Ili kažeš - logika mi nalaže da je neko već bio ovde, jer vidim kako ovaj sat funkcioniše i nije moguće
da priroda slučajno, sama od sebe kreira sat! Ovaj sat je potvrda nekoga većeg od prirodne livade. 


Nego, na ovo nisi odreagovao.
Mada ... ni ne moraš, nema veze. Ovo nije Sveto Pismo!


Ako je Bog stvorio sve što vidimo, nebi li bilo logično da svuda unaokolo i u vremenu i u prostoru ostavi
ako ništa drugo ono barem znake o Svom postojanju? I da osvedoči Sebe i kroz pisane
forme, čim ljudi otkriju i taj vid komunikacije? I nebi li svako od nas mogao reći:
"Hej, Bože - lako je Tebi da se distanciraš od ovog sveta koji si ti stvorio i podario mu slobodu,
ali ako zaista voliš mene/nas i prirodu oko nas, zašto ne dodješ medju nas i to ne kao ...
Kao Nedodirljivi Bog, već kao ... kao neko bespomoćan .. kao beba!
I živi malo Bože i Ti ovaj život kako ga mi živ(otinjar)imo da vidiš kako je to!
I kada i dodje trenutak umiranja, nemoj da umreš u čistom kraljevskom krevetu poput
promilaste manjine čovečanstva, već ... bolno i dugotrajno. I bespomoćno!
I ako si Bože bio Jak i Moćan da zvezde razmeštaš - ti onda i smrt pobedi!
I ako si sve stvorio iz ljubavi a ne iz moranja - nemoj mi se vraćati iz mrtvih sa ...
gorkim cinizmom i sarkazmom i .. nabijanjem na nos, već opet, i opet sa ljubavlju!
Pa kad to, Bože, sve doživiš - onda dodji kod mene (u bilo kom veku da se ja pojavim)
i to tako da ne samo spolja (činjenicama) već i iznutra (emocijama) primetim
Tvoje postojanje! "
 
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Šetaš se po šumi, naidješ na livadu usred šume, i na žuti ručni sat na livadi, tik pored maslačka.
1) I kažeš - logika mi nalaže da verujem da je jedan od maslačaka evoluirao u - sat!
2) Ili kažeš - logika mi nalaže da je neko već bio ovde, jer vidim kako ovaj sat funkcioniše i nije moguće
da priroda slučajno, sama od sebe kreira sat! Ovaj sat je potvrda nekoga većeg od prirodne livade. 


Downloaderu би била најлакша трећа опција: Хеј па ја сам јуче био на овој ливади и испао ми је овај сат, мора да је ово баш тај сат! узећу га

Ako je Bog stvorio sve što vidimo, nebi li bilo logično da svuda unaokolo i u vremenu i u prostoru ostavi
ako ništa drugo ono barem znake o Svom postojanju? I da osvedoči Sebe i kroz pisane
forme, čim ljudi otkriju i taj vid komunikacije? I nebi li svako od nas mogao reći:
"Hej, Bože - lako je Tebi da se distanciraš od ovog sveta koji si ti stvorio i podario mu slobodu,
ali ako zaista voliš mene/nas i prirodu oko nas, zašto ne dodješ medju nas i to ne kao ...
Kao Nedodirljivi Bog, već kao ... kao neko bespomoćan .. kao beba!
I živi malo Bože i Ti ovaj život kako ga mi živ(otinjar)imo da vidiš kako je to!
I kada i dodje trenutak umiranja, nemoj da umreš u čistom kraljevskom krevetu poput
promilaste manjine čovečanstva, već ... bolno i dugotrajno. I bespomoćno!
I ako si Bože bio Jak i Moćan da zvezde razmeštaš - ti onda i smrt pobedi!
I ako si sve stvorio iz ljubavi a ne iz moranja - nemoj mi se vraćati iz mrtvih sa ...
gorkim cinizmom i sarkazmom i .. nabijanjem na nos, već opet, i opet sa ljubavlju!
Pa kad to, Bože, sve doživiš - onda dodji kod mene (u bilo kom veku da se ja pojavim)
i to tako da ne samo spolja (činjenicama) već i iznutra (emocijama) primetim
Tvoje postojanje! "
 

Ако је могуће и да попије кафицу и неко пиће е и онда је велико питање Немам Појма да ли би Downlauder веровао. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
BTW. Zaboravila sam nesto da napisem... upravo je "Vrem cuda" ostra kritika i podrivanje hriscantva... doduse... Pekic je cesto koketirao sa hriscanskim motivima... ali da je ova knjiga danas izdata, bila bi zestoko kritikovana... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:21:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.