Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FearFighter - kompjuterski podržana kognitivno-bihejvioralna terapija  (Pročitano 3103 puta)
27. Dec 2007, 11:12:06
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Kompjuterski podržana kognitivno-bihejvioralna terapija Fear Fighter

Kognitivno-bihejvioralna terapija (KBT) se pokazala kao efikasan tretman za ljude koji pate od uobičajenih problema mentalnog zdravlja. KBT pomaže ljudima da ostvare željenu promenu fokusiranjem na trenutne teškoće, kako bi se identifikovali personalizovani i vremenski ograničeni terapijski ciljevi i strategije koji se kontinuirano nadziru i evaluiraju. KBT obično poboljšava stanje osoba koje pate od uobičajenih neuroza već kroz šest do dvanaest seansi sa terapeutom.

Kompjuterski podržana kognitivno-bihejvioralna terapija (KKBT/CCBT) je nova metoda sprovođenja KBT preko kompjutera (na zasebnom kompjuteru ili preko interneta). Istraživanja pokazuju da kompjuterski podržana kognitivno-bihejvioralna terapija poboljšava stanje anksioznih i depresivnih klijenata onoliko koliko to čini i terapija licem-u-lice, ali je znatno jefitnija i oduzima manje vremena, pri čemu ne ostavlja nikakve sporedne posledice. Takav oblik terapije je rešenje za mnoge ljude koji žele privatnost i smanjenje stigme. Opsežna istraživanja svedoče o efikasnosti KBT i KKBT u tretmanu anksioznih i paničnih poremećaja, fobija (agorafobije, socijalne fobije, specifičnih fobija), opsesivno-kompulsivnog poremećaja, posttraumatskog stresnog poremećaja i depresije.

FearFighter je oblik terapije preko interneta koji pomaže u tretmanu osoba koje pate od panike, anksioznosti i fobija, a može da pomogne i u slučajevima kada je anksioznost u komorbiditetu sa depresijom. FearFighter omogućuje razrađivanje onoga što izaziva strah, tako da osoba može da nauči kako da se suoči sa strahom dok on ne nestane. Ovo je terapija izlaganjem, gde se ljudi toliko suočavaju sa svojim strahovima tako da se naviknu na njih.

Психологија
Fear Fighter
« Poslednja izmena: 06. Jan 2008, 05:14:24 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 Postoji isto terapuija izlaganjem a kad se neko plaši visine,paukova,mraka...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Molim Vas da navedete izvor iz kojeg ste preuzeli tekst
« Poslednja izmena: 05. Jan 2008, 19:47:07 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ovde je lepo naveden izvor, a ti ukoliko zelis da reklamiras doticni sajt, zakupi reklamu. Imas dole marketing burek foruma pa malo prosvrljaj!
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Bojim se da izvor nije lepo naveden.  Da si pogledao, video bi da je tekst iskopiran od reci do reci.    "Izvor" koji je naveden je engleski, a tekst je ipak neko napisao na srpskom.    Tekst sam ja napisao na osnovu informacija koje sam nasao na prezentaciji FearFightera i objavio ga na Psihologija Blogu.     Do ove teme sam dosao preko Copyscapea, preko koga sam nasao jos nekoliko tekstova iskopiranih sa mog bloga (u pitanju su prevodi i obrade tekstova iz izvora koje sam uredno navodio, a koji su iskopirani zajedno sa tekstom) i pejstovani u temu "Новости и сазнања ".     Svi tekstovi su prijavljeni vama, moderatorima, sa linkovima na kojima se nalaze originalni zapisi.    
Nemam nista protiv da se tekstovi sa bloga prenose, ali mislim da nije u redu da se ne navodi odakle su uzeti.     Ako se za tekstove iz Blica, Politike, sa B92 i ostalih medija uredno navode linkovi, ne vidim zasto to ne bi moglo da se uradi i za jedan blog, blog koji nisam imao nameru da reklamiram.     I na drugim forumima sam nasao tekstove koje sam ja pisao i prevodio, ali je tamo izvor korektno linkovan.    

Ako mislis da je u pitanju reklama, nemam nista protiv da se svi postovi sa problematicnim tekstovima, ukljucujuci i ovu temu, obrisu.    
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Ја сам те текстове добила са сасвим друге стране, коју не бих да рекламирам, па сам стога ставила прави извор....немам ништа против наведеног блога, можда бисмо чак и могли да сарађујемо.... Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
imam jedan opazaj, da kognitivan terapija i uci strategije. dok bihejvioralan samo unistava sto smo lose znali. odnosno manje potrebno habituirati, i vise nauciti stratagije. i na taj nacin to nauciti da o stratigijama vodjeno diskusija, ako tebe vise svidja Liv maikuntea. al ipak najvrednija verzija je diskurzivna etika.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


abre los ojos

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 2022
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Livingston,najlepse ti hvala na ovom postu! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.