Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:35:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: tata alkoholicar  (Pročitano 13347 puta)
26. Dec 2007, 20:55:28
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ljudi obracam vam se u nadi da cete mi dati savjet.

Inace sam aktivan clan ovog foruma , ali zbog ljudi iz mog grada koji me znaju te znaju moj uobicajeni nick , napravila sam ovaj novi.

Stvar je u tome sto mi je otac alkoholicar.  Moja najranija sjecanja su ona gdje on gura moju majku , ponizava ju , baca stvari na nju , dolazi u 2-3 ujutro kuci.
Jednom se cak potukao sa burazom.  Naime nije ga vise mogao trpiti , njegovo stanje , te sve sto mu govori, Tad ga je stari krenuo udariti i on je popizdio.
Tada sam imala oko 15 godina.
On nije stalno pijan , nego nekih deset dana u 4 mjeseca, i tada nam svima zagorcava zivot.
Kad je pijan ,agresivan je , ima neki ljuti, djavolji ,pogled, i sve zivo mu smeta , a samo je on u pravu.
nista mu ne valja i samo trazi razlog da se na nekoga dere , da nekoga salje u PM.
majka je jedno hiljadu puta govorila da ce se razvesti , da ovo nikuda ne vodi , te kako ne moze s njim, medjutim nema hrabrosti.  I ona i on odplacuju veliki kredit za kucu tako da se boji ako se odselimo do definitivnog(sudskog)razvoda, on to sve ne zapusti , te nam kucu oduzmu.

Evo malopre sam pricala s njom.  Sinoc je dosao pijan , ali ne kao inace.  "Ubio" se od alkohola.  Dva puta je pao u kuci.  Stara je pricala ujutro s njim , ali dzabe , vise ga nicega nije sramota.
u zadnjih mjesec dana pije kao nikad.  staroj je tesko , naravno , ali boji se da ode , ne zna na sta ce joj zivot liciti ako ode iz kuce za kkoju je krv svoju dala.  Rekla sam joj da trebamo ici te da cemo ja i brat biti uz nju , ali dzabe.

Ne znam kakva sam ja to osoba kada mislim da bi nam najbolje bilo kada bi jednostavno otisao iz naseg zivota, tj.  sto kad mi mama kaze da ce ga alkohol dokrajciti , kazem-neka , sam si je krv, tako mu i treba.
ne znam kako da pomognem majci. . . . vidim da je stalno u depresiji te da slabo spava. . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;

Sto se ocevog alkoholizma tice, to moze biti jako ozbiljan problem, u konkretnom slucaju rekao bih da vec i jeste, obzirom da otac konzumira alkohol vec duze vreme. Organizam alkoholicara deluje jako interesantno, jer alkohol zamenjuje za hranu, i "nesvesno" unistava unutrasnje organe, pocev od jetre. Alkohol deluje pozitivno i negativno. Negativno, pored ostecenja organa i fizicko-psihicke disfunkcionalnosti i adikcije ( mislim da je SZO ustanovila da je alkoholizam 2 po broju zavisnika, odmah posle cigareta) deluje i tako sto unistava osobu koja pije i to: skracuje zivot, unistava samopostovanje i postovanje od strane drugih lica, dovodi do raspada porodica, razvoda brakova, narusavanja socijalnih kontakata i odnosa, srljanja u kriminal, zapostavljanja osnovnih roditeljskih duznosti u smislu usmeravanja i razvijanja kapaciteta dece, gubitka prijatelja  i kolega,  polne disfunkcionalnosti, samoubistava, nesreca ( voznja u pijanom stanju), porodicnog nasilja itd itd...

E sad, alkohol na nekoga deluje ajde da kazem simpaticno, pa imas pijance koji su pijani k'o letve, a ne bi ni mrava zgazili, ili pevaju, prosto to im je katarzicka tacka gde izbace negativnu energiju, i daju sebi oduska. Ima i onih drugih, u koje spada tvoj otac, kojima alkohol u krvi pomraci svest, a to je posledica dugotrajnog uzimanja nakon koje se javlja subjektivno osecanje opuštenosti i lakoce, povećanja snage, resenosti da se sukobi sa sivm i svacim sto mu nije po volji ( to je negde onaj izraz da pijanci govore istinu), a nakon toga kao sto gore napisah dolazi do stvaranja zavisnosti organizma o alkoholu, i stagnacija funkcija u smisliu govora, motorike, funkcije misljenja i logicke dedukcije, pa i toksikacije, a predoziranje alkoholom ( neka bas enormna kolicina) dovodi do poremecaja "delirijum tremens", i neko vreme nakon apsorbcije tolike kolicine organizam popusta, i osoba zavrsava letalno.

Ne znam da li se tvoj otac negde lecio, ali u psihijatriji postoji poremecaj zvani alkoholicarska licnost koja ima mnogo ociglednih simptoma, a iz tvoje price zakljucujem da ih tvoj otac vec ima ( agresivne tendecije ka najblizim clanovima porodice, te verbalni i fizicki sukobi, gubljenje interesovanja za posao, okolinu, drustvo i decu itd itd), i ukazao bih ti na to kao neku bazu iz koje bi mogla da pokusas da nadjes neko resenje za oca.
Dakle, prvo probaj da zakljucis zasto tvoj otac pije...mozda je nezadovoljan, ima strahove, zeli da alkoholom pobegne od realnosti i nesigurnosti, odagna probleme i muke, a nije retkost da neki npr. tragican dogadjaj iz proslosti bude okidac za pocetak uzimanja supstanci tipa smrt drage osobe, ljubavni problem, prolongirana stresna situacija, gubitak deteta itd itd..pocni odatle, donesi zakljucke, ako nista bar ce ti biti lakse.

Kljucna rec je samokontrola ! Probaj to da zapamtis, i ma koliko tvoj otac bio los, i ne-fer prema majci i tebi, pokusaj da shvatis da ima problem, ozbiljan medicinski problem, i da u njegovoj svesti ( kada popije) ne postoji pojam samokontrole, a to je ono kardinalno, i na terapiji se uvek sa tim pocinje i zavrsava, a sve u zavisnosti od obima ostecenja organizma, i psihicke stete koja je nastala.

O lecenju ne bih sad govorio, siroka je tema, sto ne znaci da je ne treba imati u vidu.


     
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
hvala na savjetu.  
volila bi da zavrsi na nekom ljecenju ali znam da nema sanse da on na to ppristane. . . . . . .
:( :help:
on to uopste ne smatra problemom .  
Stara mu je jutros rekla ,(iako ja to nisam vidjela ) misleci da ce se posramiti te mozda bar malo ostaviti alkohol , da sam ga ja vidjela kako pada. Njegova reakcija na to je bila: sta me boli k*rac i za to , ne zanima me.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
A zanima me u kakvom ste inace odnosu sa njim kad ne pije, i jos me zanima gde najcesce pije? Kod kuce, ili dodje pijan iz neke kafane?
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pije uglavnom u kafani u koju ide vec godinama ....od kad znam za sebe...
a inace nikad nisam bila u nekom extra odnosu s njim , a pogotovo buraz. Tu i tamo popricamo i to je to (kako si , sta ima....i to je sve ). Buraz danas sa njim ne moze normalno razgovarati , niti zeli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
ee..veruj mi da sam se sada bas rastuzila kad sam ovo procitala  Smile
kod vas u kuci je teska situacija.
moje misljenje da bas i nema mnogo nade za tvog tatu.ipak previse je to alkohola proslo godinama kroz njega  Smile
on je sada zavisnik...njegova reakcija da ga boli ona stvar dovoljno je rekla o tome sta on misli.
tesko tvojoj majci.tesko i tebi ali ti jos imas izlaz.da odes i da ne gledas Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Jbg volila bi da mogu pomoci majci , ali ona je previse osjetljiva osoba .
zali ga...ne znam da li sam ja ne normalna zato sto ga uopste ne zalim.Ako umre od jebenog alkohola sam si je kriv,sam si je to donio.
volila bi da zavrsi u hitnoj da vidi na sta je spao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Aha, ok shvatio sam.

Ja mislim da treba da se borite da mu pomognete. Lecenje alkoholizma je na dobrovoljnoj bazi, znaci da sam mora da prizna da ima problem, pa da bude nekoliko godina na lecenju. Kako vec to ne zeli, jedino vam ostaje da se borite...
Postoje neka resenja, mozes da ukljucis Centrar za soc. rad u sve, da ukazes na problem, sigurno ce ti pomoci, mozes i da odes, i ne, to ne bi bilo sebicno od tebe, u krajnjoj liniji imas prava na svoj zivot, ali bezanje nije resenje, zato sto ce te taj problem uvek pratiti, i uvek ces negde u podsvesti nositi sliku svoga oca kako pada pred tobom i majkom.
Isto tako, ne smes sebe da krivis ( to se neretko desava), tvoj otac je jednostavno bolestan covek, a bolest postoji da bi se lecila, ne da bi se ignorisala, dizale ruke, ili bezalo od iste, utoliko pre sto se radi o coveku koji ti je otac.
On je tebi roditelj, i on ima odgovornost za tebe, a ne ti za njega, tako da ne smes da prebacujes krivicu na sebe, niti na bajku i brata, a ako vec razgovori, ubedjivanja i obecanja ne vrede, najbolje da razgovaras sa nekim njemu bliskim ko ce razumeti o cemu se radi, npr. tvojim stricem, tetkom, a ne bi skodilo ni da sama posetis psihijatra, i posavetujes se u vezi toga sta bi trebalo da radite i kako da se ponasate, mada vrzma mi se po glavi i misao  se da kad je pijan ( a rekla si da to nije tako cesto), sklonite negde iz kuce, par na 4-5 sati dok ne prodje najgore, ali se ne navikavaj na to, ipak je jedino resenje lecenje, na ovaj ili onaj nacin.

IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 79
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.3
Proživeo sam identičnu situaciju od rođenja do negde svoje petnaeste godine. Nakon toga stvari su se jednostavno smirile, ni sam ne znam iz kog razloga. Nije bilo razvoda(iako je bilo pretnji), psihološkog lečenja, niti ičeg sličnog. Kao da je sa  godinama prošlo, kažu vreme leči sve, a opet Miroslav Ilić kaže da lažu. Nema potrebe da ti opisujem šta sam sve preživeo...
Tvoja hladna osećanja prema ocu su sasvim normalna i ne treba da osećaš grižu savesti zbog toga, jedino gledaj da iz toga ne izrodi mržnja prema njemu, to ti kasnije moze pričiniti probleme. Tvoj otac nikako ne bi pristao na lečeje, to sam shvatio.Koliko vidim iz priče, sa majkom si u relativno dobrim odnosima. Trebalo bi možda nju da nagovoriš na stručnu pomoć(psiholog i sl.), ipak je to i njen problem. To može biti od velike pomoći, njena razmišljanja se mogu usmeriti ka konstruktivnijem rešavnju problema, obzirom da pretpostavljam da je trenutno u nekoj depresivnoj kolotečini iz koje ne vidi izlaz. Veliki savet koji mogu da ti dam iz iskustva je da se ne primate na njegove provokacije, pokušajte to što hladnokrvnije da primite. Možda surovo zvuči ali agresivni alkoholičari se hrane tuđim strahom, nemojte mu pružati povoda za to. Kada je pijan probaj prema njemu lepo da se ophodiš ma koliko ti to teško palo, to bi trebalo da utiče i na njegovo ponašanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
mudro zbori ferhado  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:35:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.