Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:07:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prva Jugoslavija  (Pročitano 8457 puta)
15. Jul 2003, 00:23:15
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Aktima 1. decembra 1918.godine ujedinjena je Drzava SHS sa Kraljevinom Srbijom u jedinstvenu Kraljevinu SHS.Ustavna,parlamentarna monarhija na celu sa dinastijom Karadjordjevica.Sam regent je obecao u proglasu da tje vladati u skladu sa ustavnim, demokratskim i parlamentarnim principima.Sta mislite o samom cinu ujedinjenja ?Sta mislite o pregovorima i konferencijama koje su predhodile ujedinjenju..kao i generalnom razvoju situacije i kasnijim problemima koji su usledili?Koji je vash stav i mishljenje po pitanju ujedinjenja?Ujedinjenja kako Kraljevine SHS tako i o samom cinu prisajedinjavanja Vojvodine i Crne Gore Kraljevini Srbiji ?

Pa izvolite....
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svi znamo koliko je Jugoslovenska ideja stara, Jugoslavija kao tvorevina te vrste kakve je stvorena posle prvog svetskog rata ipak bila usiljena kombinacija... nismo mi za jednu drzavu... bar ne svi Smile da se skupi deo iz svake drzave napravili bi raj na zemlji ali koktel sa svim sastojcima je smrtonosan.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
Već smo negde ja i DjiDjaz razgovarali o ovome.. ima dosta da se raspravlja, ali jedno je sigurno, da se država zvala KRALJEVINA SRBA i SLOVENACA sve bi bilo OK i do 90-ih (po mom ličnom mišljenju, zašta postoje, ja mislim, lepi dokazi).

Prisvajanje Crne Gore i Vojvodine (+ deo Makedonije osvojen u Balkanskim ratovima) Srbiji.. Pa jbga, tu nema šta da se priča to je tako i trebalo da bude, tu su živeli Srbi, a cilj starih srpskih nacionalista (Pašić) je upravo to i bilo, da svi Srbi žive pod jednim krovom, kralj je do nekog vremena to i radio jer je i on donekle bio pristalica te ideje, ali posle kada su se pojavili problemi sa Hravtskom na to nije obraćao veliku pažnju pa zbog toga i zbog nečega što se pre desilo mi danas imamo pobleme sa "južnom pokrajinom".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 265
Citat: El Radisa
Prisvajanje Crne Gore i Vojvodine (+ deo Makedonije osvojen u Balkanskim ratovima) Srbiji.. Pa jbga, tu nema šta da se priča to je tako i trebalo da bude, tu su živeli Srbi,



Ahm...izvini molim te...ovo je neverovatno glupa izjava.
Onda bi po tom "pravilu" trebao zudeti za pripajanjem i rumunskog banata, slavonije.....a Cikago u Americi...pa i tamo zive Srbi.
IP sačuvana
social share
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
KRALJEVINA SRBA i SLOVENACA

Ne bi bilo ok...
I da si napisao sve narode u nazivu opet bi bilo problema oko toga ko je prvi ko drugi zasto ovaj ima duze ime i sl...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
Citat: AxeZ
Citat: El Radisa
Prisvajanje Crne Gore i Vojvodine (+ deo Makedonije osvojen u Balkanskim ratovima) Srbiji.. Pa jbga, tu nema šta da se priča to je tako i trebalo da bude, tu su živeli Srbi,

Ahm...izvini molim te...ovo je neverovatno glupa izjava.
Onda bi po tom "pravilu" trebao zudeti za pripajanjem i rumunskog banata, slavonije.....a Cikago u Americi...pa i tamo zive Srbi.


Da li se sećaš SRPSKOG VOJVODSTVA 1849? Čudim se zašto li se to desilo....A Čikago, pa tamo ne živi više od 50% Srba, da živi prisvojli bi ga. Smiley  

@SF
Ne kažem ja to zbog naziva, već da se od početka nismo ujedinili sa Hrvatima već samo sa Slovencima (a ni to nije OK) ne bi bilo to što je bilo posle, ili da je kralj dao Hrvatima samostalnost, kao što su braća Radići i želeli, bilo bi drugačije, kralj se premišljao ali su mu neki JUGOSLOVENI, nabijali u glavu da to ne radi i eto... dobili smo to što smo dobili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 265
Citat: El Radisa
Da li se sećaš SRPSKOG VOJVODSTVA 1849? Čudim se zašto li se to desilo....A Čikago, pa tamo ne živi više od 50% Srba, da živi prisvojli bi ga. Smiley  


Aha...znaci onda su Albanci u pravu sto hoce nezavisno kosovo ili da ga pripoje Albaniji ili sta ti ja znam posto tamo zivi vise od 50% albanaca...Smiley

A o kakvom to vojvodstvu je rec...Smiley
IP sačuvana
social share
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
@Axez
Khm... oni su genocidom obezbedili prevlast po broju stanovnika.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
Samo da nastavim na ovo sto je SF rekao,

ne znam u kojoj opstini na Kosovu je pre zivelo 200.000 Srba, sada zivi 200, i to pod dano-nocnom zastitom..
Mislim da to govori dovoljno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
ako tako gledas onda bi recimo i kinezi u kineskim cetvrtima mogli proglasiti nezavisne drzave... nemojmo biti smesni...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:07:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.