Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:50:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ко добија а ко губи ?  (Pročitano 8622 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Trebalo bi u stvari te dve zene pogledati izbliza da bi se bolje utvrdilo ko dobija a ko gubi. Ako je dobra zena cinila dobro samo iz straha a ne iz vrline onda nista, a druga...:)ko zna...  evo damarija:

TANZAN I UNSO
U razdoblju Meiđi, živela su u Tokiju dva potpuno različita učitelja. Jedan, Unšo, strogo se pridržavao svakog budističkog propisa. Ustajao je u ranu zoru i legao u sumrak, ništa nije jeo kad sunce prede zenit i nikada nije okusio nikakvo opojno piće. Drugi učitelj, Tanzan, nije se držao nijednog propisa, jeo je u svako doba i koliko mu se htelo a spavao je čak i tokom dana. Jednog dana, Unšo je posetio Tanzana i zapanjio se kada je video da ovaj pije, jer je to svakom budisti strogo zabranjeno.
»Zdravo, dragi prijatelju«, rekao je Tanzan. »Sedi, popij malo sa mnom.«
Unšo se osetio uvređeno, ali je smireno rekao: »Ja nikada ne pijem«.
»Ko ne pije, taj nije ljudsko biće«, uzvratio je Tanzan.
Unšo je tada izgubio strpljenje i rekao mu: »Zar ti meni kažeš da nisam ljudsko biće zato što ne dodirujem ono stoje Buda izričito zabranio! Šta sam ja, ako nisam čovek?«
»Buda«, veselo je rekao Tanzan.
Tanzan je umro isto tako prirodno kako je i živeo. Poslednjeg dana svog života napisao je šezdeset poštanskih karti i na svakoj je pisalo:
Odlazim s ovoga sveta. Ovo je poslednje od mene. Tanzan, 27. jula 1982.
Zamolio je jednog prijatelja da odnese karte na poštu i zatim smireno izdahnuo.

Sufi Junaid iz Bagdada rekao je jednom prilikom: »Simpatičan bekrija bolji mi je od antipatičnog sveca«.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 397
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
normalno je da dobija prva mnogo vise

koliko gubi ili koliko ce da izgubi ova druga,jos uvijek nije svijesna...

zamislite samo kakav bi ovaj svijet bio kada,bi se ljudi rugali siromasnima,i zivjeli od danas do sjutra...
ova druga zivi rakav zivot i time je zadovoljna i srecna dok ovoj prvoj,nikada nece biti dosta,uvjek ce htjeti jos i jos...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11

Sufi Junaid iz Bagdada rekao je jednom prilikom: »Simpatičan bekrija bolji mi je od antipatičnog sveca«.


istina...
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Trebalo bi u stvari te dve zene pogledati izbliza da bi se bolje utvrdilo ko dobija a ko gubi. Ako je dobra zena cinila dobro samo iz straha a ne iz vrline onda nista, a druga...:)ko zna...  evo damarija:

TANZAN I UNSO
U razdoblju Meiđi, živela su u Tokiju dva potpuno različita učitelja. Jedan, Unšo, strogo se pridržavao svakog budističkog propisa. Ustajao je u ranu zoru i legao u sumrak, ništa nije jeo kad sunce prede zenit i nikada nije okusio nikakvo opojno piće. Drugi učitelj, Tanzan, nije se držao nijednog propisa, jeo je u svako doba i koliko mu se htelo a spavao je čak i tokom dana. Jednog dana, Unšo je posetio Tanzana i zapanjio se kada je video da ovaj pije, jer je to svakom budisti strogo zabranjeno.
»Zdravo, dragi prijatelju«, rekao je Tanzan. »Sedi, popij malo sa mnom.«
Unšo se osetio uvređeno, ali je smireno rekao: »Ja nikada ne pijem«.
»Ko ne pije, taj nije ljudsko biće«, uzvratio je Tanzan.
Unšo je tada izgubio strpljenje i rekao mu: »Zar ti meni kažeš da nisam ljudsko biće zato što ne dodirujem ono stoje Buda izričito zabranio! Šta sam ja, ako nisam čovek?«
»Buda«, veselo je rekao Tanzan.
 Tanzan je umro isto tako prirodno kako je i živeo. Poslednjeg dana svog života napisao je šezdeset poštanskih karti i na svakoj je pisalo:
Odlazim s ovoga sveta. Ovo je poslednje od mene. Tanzan, 27. jula 1982.
Zamolio je jednog prijatelja da odnese karte na poštu i zatim smireno izdahnuo.

Sufi Junaid iz Bagdada rekao je jednom prilikom: »Simpatičan bekrija bolji mi je od antipatičnog sveca«.

Da,da.Priča je prelepa  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Trebalo bi u stvari te dve zene pogledati izbliza da bi se bolje utvrdilo ko dobija a ko gubi. Ako je dobra zena cinila dobro samo iz straha a ne iz vrline onda nista, a druga...:)ko zna... evo damarija:

TANZAN I UNSO
U razdoblju Meiđi, živela su u Tokiju dva potpuno različita učitelja. Jedan, Unšo, strogo se pridržavao svakog budističkog propisa. Ustajao je u ranu zoru i legao u sumrak, ništa nije jeo kad sunce prede zenit i nikada nije okusio nikakvo opojno piće. Drugi učitelj, Tanzan, nije se držao nijednog propisa, jeo je u svako doba i koliko mu se htelo a spavao je čak i tokom dana. Jednog dana, Unšo je posetio Tanzana i zapanjio se kada je video da ovaj pije, jer je to svakom budisti strogo zabranjeno.
»Zdravo, dragi prijatelju«, rekao je Tanzan. »Sedi, popij malo sa mnom.«
Unšo se osetio uvređeno, ali je smireno rekao: »Ja nikada ne pijem«.
»Ko ne pije, taj nije ljudsko biće«, uzvratio je Tanzan.
Unšo je tada izgubio strpljenje i rekao mu: »Zar ti meni kažeš da nisam ljudsko biće zato što ne dodirujem ono stoje Buda izričito zabranio! Šta sam ja, ako nisam čovek?«
»Buda«, veselo je rekao Tanzan.
 Tanzan je umro isto tako prirodno kako je i živeo. Poslednjeg dana svog života napisao je šezdeset poštanskih karti i na svakoj je pisalo:
Odlazim s ovoga sveta. Ovo je poslednje od mene. Tanzan, 27. jula 1982.
Zamolio je jednog prijatelja da odnese karte na poštu i zatim smireno izdahnuo.

Sufi Junaid iz Bagdada rekao je jednom prilikom: »Simpatičan bekrija bolji mi je od antipatičnog sveca«.

И Тарзан и Џејн су изгубили ?  Smile 
« Poslednja izmena: 30. Dec 2007, 10:52:47 od Deki44 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
@ Deki44

sve je to relativno tj. subjektivno... ne mozem gledati na boga i zivot posle smrti na isti nacin... zar nikad nisi cuo recenicu tipa "ima mnogo religija, ali je samo jedan bog", od nekog svestenika ili crkvenog lica? koja je religija u toj situaciji upravu, a koja ne? mislim da na duhovne stvari treba gledati individualno, pa stoga ako je neko sebe ubedio u postojanje crkvenog boga, ja s tim nemam problema... ali takve stvari treba zadrzati za sebe, a ne praviti marketing tj. organizovanu religiju...
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Trebalo bi u stvari te dve zene pogledati izbliza da bi se bolje utvrdilo ko dobija a ko gubi. Ako je dobra zena cinila dobro samo iz straha a ne iz vrline onda nista, a druga...:)ko zna... evo damarija:

TANZAN I UNSO
U razdoblju Meiđi, živela su u Tokiju dva potpuno različita učitelja. Jedan, Unšo, strogo se pridržavao svakog budističkog propisa. Ustajao je u ranu zoru i legao u sumrak, ništa nije jeo kad sunce prede zenit i nikada nije okusio nikakvo opojno piće. Drugi učitelj, Tanzan, nije se držao nijednog propisa, jeo je u svako doba i koliko mu se htelo a spavao je čak i tokom dana. Jednog dana, Unšo je posetio Tanzana i zapanjio se kada je video da ovaj pije, jer je to svakom budisti strogo zabranjeno.
»Zdravo, dragi prijatelju«, rekao je Tanzan. »Sedi, popij malo sa mnom.«
Unšo se osetio uvređeno, ali je smireno rekao: »Ja nikada ne pijem«.
»Ko ne pije, taj nije ljudsko biće«, uzvratio je Tanzan.
Unšo je tada izgubio strpljenje i rekao mu: »Zar ti meni kažeš da nisam ljudsko biće zato što ne dodirujem ono stoje Buda izričito zabranio! Šta sam ja, ako nisam čovek?«
»Buda«, veselo je rekao Tanzan.
 Tanzan je umro isto tako prirodno kako je i živeo. Poslednjeg dana svog života napisao je šezdeset poštanskih karti i na svakoj je pisalo:
Odlazim s ovoga sveta. Ovo je poslednje od mene. Tanzan, 27. jula 1982.
Zamolio je jednog prijatelja da odnese karte na poštu i zatim smireno izdahnuo.

Sufi Junaid iz Bagdada rekao je jednom prilikom: »Simpatičan bekrija bolji mi je od antipatičnog sveca«.

И Тарзан и Џејн су изгубили ?  Smile 
Ne znam Deki. Prica je u kontekstu onoga sto si napisao - dobra dela bez vere ne vrede, kao ni vera bez dobrih dela. Samo, ko ce na kraju krajeva osim Boga znati sta je prava vera, sta dobro delo a sta greh.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson k750
Odogovor na pitanje, ko dobija a ko gubi ako Bog postoji :

Ako postoji Bog, kakvim ga Hriscani predtavljaju, onda gube i ogromna vecina vernika i ateist. Zasto?

Zato sto je strogo zabranjeno raditi bilo sta sedmi dan u nedelji ( bila to subota ili nedelja ), i ko to ne postuje, po Bibliji mora odmah da umre... jer mnogo ljuti Boga

Tako da... bolje za sve nas da Ga nema ( onakvog u kakvog vernici veruju  Smile )

A ako Bog nije takav kao u Bibliji... pa onda mozda nema ni Sudnjeg dana... tako da ce opet isto proci vernik i ateista... znaci, ako si ikada ista uradio na sedmi dan, sve jedno ti je


Za neverne Tome, i vernike kojima je to promaklo, evo dela u Bibliji koji o tome govori:

Yes, keep the Sabbath day, for it is holy.  Anyone who desecrates it must die; anyone who works on that day will be cut off from the community.  Work six days only, but the seventh day must be a day of total rest.  I repeat: Because the LORD considers it a holy day, anyone who works on the Sabbath must be put to death.'  (Exodus 31:12-15 NLT)
IP sačuvana
social share
pining' for the fjords
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


i love wolf

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia n73
pozzz za temu super je  Smile ali ateisti to nikada nece shvatiti.
IP sačuvana
social share
nediraj vuka777 dok spava jer to rijetko radi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25

Ако Бог постоји, идеш у пакао; губитак је бескрајан.


 ako je smisao verovanja u boga samo strah da se ne ode u pakao ,onda razloga za verovanje nema - vec ste u paklu ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:50:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.