Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Stranac tamo, stranac ovde: Gastarbeiteri "  (Pročitano 33913 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Kod nas sve pokusavaju izvrnuti naopako.
U Branicevskom okrugu, a verujem i u drugim koji su puni gastarbajtera ima mnogo ica i utrkivanja oko svega.
Sazida gastarbajter kucu na dva sprata a komasija koji takodje radi u inostranstvu za nekoliko meseci zida kucu sa nekoliko soba vise i tako po selu nastaje dokazivanje-ko je vise zaradio i ko ce vecu kucu sazidati.
A kod kuce deda i baba koji ne ulaze u novu kucu- da ne prljaju vec u nekoj pomocnoj zgradici zive.
Samo se za slave ul;azi da se pokaze.Svaka soba   posebna boja-plava, crvena, braon,....i sve kic do kica.
A oni kada dodju samo nekoliko dana u kuci pa opet kao roditelji u pomocnoj zgradi.
Koja je onda svrha svega-da komsija i selo vidi koliko si imucan a pri tome se ne uziva u tome i ne verujem da za nedelju dana mogu sve sobe da srede-usisaju i obrisu prasinu.
fasade su posebna prica- naslikani murali sa zivotnim pricamaa ograde takodje od nekoliko hiljadarki. Da se ne obrukaju. Zatim neizbezni lavovi, labudovi, orlovi,... od gipsa i slicne kiceraj figure. Fontane sa ribama koje izbacuju vodu iz usta-to je vrh.
Posebna prica su veselja koja se organizuju u tim krajevima- svako po nekoliko desetina hiljadarki  maraka-sada evra. Svadba traje nekoliko dana -3-5 dana u zavisnosti od bogatstva domacina i muzika sto glasnija sa novokomponovanim zvezdama pa makar pevale i samo jednu pesmu ili blok od pola sata.bacanje para muzici da svi vide je nezaobilazana element svega.
Sve se pri tome snima sa dve pa i vise kamera . darivanje mladenaca je preko mikrofona- najavljuje se sta je ko doneo i sve se snima. nakon nekoliko dana ostanu samo kasete i pokazivanje po inostranstvu kakvu su oni svadbu napravili i kako su se pokazali kao domacini.
deca zive sa babama i dedama do njihovog kretanja u inostranstvo -kada odsluze vojsku ili nakon srednje skole. Puni klinci love i trose je nemilice. Roditelji im u 14-oj ili 15-oj godini ostave mocan auto i dokazivanje klinaca pocinje. Voznja bez dozvole, tragedije,...Mnogo mladih koji imaju roditelje u inostranstvu su u ovo vreme najveci konzumenti beloga,..
To je obezvredjena klasa.
neki nikada ne stignu da uzivaju u carima zaradjenog   jer umru u inostranstvu       radeci. Ili se ne vracaju da bi tamo ziveli od penzija i cuvali unucice. Zaboravili rodni kraj i jednom do dva puta godisnje posete dzaba gradjene kucerine i sve ostalo.
Nisu se uklopili  tamo a u rodnom kraju su uvek i bice uvek stranci.vecina njih zaboravila i neke domace reci pa govore pola srpski pola nemacki, francuski, italisjanski,... gde su vec radili a i taj jezik slabo znaju.

izgubljene generacije i izgubljene pare u necemu sto nikada nece do kraja biti iskorisceno.
Zarobljena para -kako kazu njihovi seljaci a oni svi ili uglavnom isfrustrirani sa zivotom koji nije zivot kako su oni zamisljali kada su odlazili za parcetom hleba i boljim zivotom.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Za tebe kao sad vec nemackog drzavljanina je mozda dobro . Isto ne znam sta imas od skole , pretpostavljam da si fakultetski obrazovan , sto je sasvim drugacija igra . Ljudi iz Srbije koji gore odu sa fakultetskom diplomom , pogotovu oni sa visokim prosekom , zive dobro . Vecina ljudi koji iz Srbije odlaze tamo nemaju skolsku spremu vecu od cetiri razreda srednje skole , to je maksimum , mnogi nemaju ni to .

A znas dobro kako ti ljudi prolaze u Nemackoj . Mozda rade za dobru platu , ali rade teske fizicke poslove , ono sto Nemci ne zele da rade . Kad sam bio kod tetke tamo , Nemci su pricali da bi bez Srba i Turaka pocrkali u djubretu . Jos cesce je da rade i manje placene poslove , pa bracni par jedva isteruje kraj sa krajem . Mada i zavisi sta zele , ako su tamo samo da zarade neke sitne pare i da se vrate za dve do tri godine da bi probali da pocnu posao u Srbiji , onda i nije problem , odu rade , dodju kuci , spavaju i tako tri godine pa posle glume gazde ovde . Ako zele da tamo stvarno zive , da otkupe stan , skoluju decu , onda je sema jedan legalni posao , i jedan na crno , pa jedan otplacuje kredite , a od drugog se zivi . U principu , svede se sve na to da ti zivis kao kuce da bi ti deca sutra normalno zivela , a ti ako uspes da prozivis nesto kad odes u penziju , dobro je .

Zapad je raj na zemlji za samo dve vrste ljudi sa Balkana : visoko strucne odskolovane strucnjake i kriminalce . Za sve ostale isto je kao i ovde , mozda cak i gore . Njihova deca ce mozda biti u dobrom polozaju , ali oni sami nikako .

Evo da ti ja ispricam kako je ovdje u Njemackoj pa malo i u Holandiji a i Austriji jer imam svugdje rodbine.. Ja ovdje zavrsavam fax sljedece godine u Informatici, vec sada mi se nude poslovi za placu od jedno 2500€ mjesecno i to neto kao rookie,znaci pocetnik, ovdje se u zadnjih 5 godina premalo skoluje tako naprimjer se 10.000 studenata skoluje kao informaticari a 15.000 ih je potrebno godisnje.... a ovako je kako drugi ljudi zive Miodrage..

Ti pricas o ljudima koji su dolazili prije 20 ili 30 godina koji su stvarno bili Gastarbeiteri koji su radili na baustelama, i zaradjivali love da se to covijek nemoze zamisliti, moj stric je dosao u ta doba u Njemacku, imao je tjednu placu od 5.000 maraka... to su bila zlatna vremena za sve ljude u Njemackoj i one neskolovane i skolovane.

Ovako danas stoje stvari oko stranaca sa naseg podrucija..ljudi koji su dosli 90ih pa nadalje ovamo nisu dolazili oni koji su zavrsili 4 razreda nego oni koji nisu imali volje da prolaze sve te ruzne godine na Balkanu,i poslje rata takodje da trpe sikaniranja... naprimjer iz Srbije je otislo veoma puno mladih,visoko obrazovanih ljudi koji danas zive ekstra ovdje. A za ove normalne ljude koji su dosli koji nemaju visoku skolu, nema nikakve diskriminacije zbog toga sto si stranac. Miodrage ovdje je zabranjeno zaposljavati stranca za manju placu od svog radnika koji je njemac ako rade istu struku...to da jedan stranac zaradjuje manje od njemca a rade isto, jednostavno ne postoji.
Ima naravno i onih naravno koji dolaze samo da bi brzo zaradili i opet otisli, tako spavaju ovdje u nekim ustanovama, jedu stvarno samo konzerve ili ako imaju rodbinu jos bolje ali zato se vrate nakon pola godine radnog staza sa novcem sa kojim naprimjer mogu da podignu kucu. To rade poljaci,najvise dodju na sezonski rad i zbrisu!

Absolutno nije tocno da stranci ovdje lose zive, bilo kojeg sloja. Kum od mog brata je frizer u Holandiji, radio pola godine kod jednog nizozemca, poslje toga otvorio svoju radnju u jednom malom mjestu, i sada zivi ekstra.
Ovdje i da neces da radis, dodjes na socijalni slucaj i tu 2 godine dobijas 65% svoje place koje si zaradjivao u zadnjem poslu.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 8800-N73
Tiger,malo mazes oci onima koji ne znaju .... "Zlatna vremena" gastarbeitera su davno prosla,nema vise "mecki" bez kredita i gradjenja kuca po yugi kao sto se nekad moglo....I Austrija i Njemacka imaju jaku stopu nezaposlenosti i gastarbeiteri vise nisu pozeljni nego su smetnja !!!...To sto imas drzavljanstvo nijednom Njemcu ne znaci nista...Ti ces za njih zauvijek biti i ostati stranac,gastarbeiter !!!..
A,sta se ti ce zarade i place si po meni takodjer u krivu ....Prosjek za nekvalifikovane je 1000-1500 Eura a za kvalifikovane je 1500-3000...Oni ne kvalifikovani jedva prezivljavaju a ovi drugi recimo,zive i to je to,nema sjaja...
U HR si u kurcu ako nemas skolu ali zato ako je imas i to ako imas i ti zena pa zaradite zajedno 2000-2500 Eura,ne placate stan kao sto to 90% gastarbeitera mora skupo platit (500-1000),tad ja tvrdim da je u HR 100 puta ljepse zivjet...Mogao sam ostat i radit u Austriji zivjet i radit ali mi to ni u ludilu nije palo na pamet !!!!!
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Za tebe kao sad vec nemackog drzavljanina je mozda dobro . Isto ne znam sta imas od skole , pretpostavljam da si fakultetski obrazovan , sto je sasvim drugacija igra . Ljudi iz Srbije koji gore odu sa fakultetskom diplomom , pogotovu oni sa visokim prosekom , zive dobro . Vecina ljudi koji iz Srbije odlaze tamo nemaju skolsku spremu vecu od cetiri razreda srednje skole , to je maksimum , mnogi nemaju ni to .

A znas dobro kako ti ljudi prolaze u Nemackoj . Mozda rade za dobru platu , ali rade teske fizicke poslove , ono sto Nemci ne zele da rade . Kad sam bio kod tetke tamo , Nemci su pricali da bi bez Srba i Turaka pocrkali u djubretu . Jos cesce je da rade i manje placene poslove , pa bracni par jedva isteruje kraj sa krajem . Mada i zavisi sta zele , ako su tamo samo da zarade neke sitne pare i da se vrate za dve do tri godine da bi probali da pocnu posao u Srbiji , onda i nije problem , odu rade , dodju kuci , spavaju i tako tri godine pa posle glume gazde ovde . Ako zele da tamo stvarno zive , da otkupe stan , skoluju decu , onda je sema jedan legalni posao , i jedan na crno , pa jedan otplacuje kredite , a od drugog se zivi . U principu , svede se sve na to da ti zivis kao kuce da bi ti deca sutra normalno zivela , a ti ako uspes da prozivis nesto kad odes u penziju , dobro je .

Zapad je raj na zemlji za samo dve vrste ljudi sa Balkana : visoko strucne odskolovane strucnjake i kriminalce . Za sve ostale isto je kao i ovde , mozda cak i gore . Njihova deca ce mozda biti u dobrom polozaju , ali oni sami nikako .

Evo da ti ja ispricam kako je ovdje u Njemackoj pa malo i u Holandiji a i Austriji jer imam svugdje rodbine.. Ja ovdje zavrsavam fax sljedece godine u Informatici, vec sada mi se nude poslovi za placu od jedno 2500€ mjesecno i to neto kao rookie,znaci pocetnik, ovdje se u zadnjih 5 godina premalo skoluje tako naprimjer se 10.000 studenata skoluje kao informaticari a 15.000 ih je potrebno godisnje.... a ovako je kako drugi ljudi zive Miodrage..

Ti pricas o ljudima koji su dolazili prije 20 ili 30 godina koji su stvarno bili Gastarbeiteri koji su radili na baustelama, i zaradjivali love da se to covijek nemoze zamisliti, moj stric je dosao u ta doba u Njemacku, imao je tjednu placu od 5.000 maraka... to su bila zlatna vremena za sve ljude u Njemackoj i one neskolovane i skolovane.

Ovako danas stoje stvari oko stranaca sa naseg podrucija..ljudi koji su dosli 90ih pa nadalje ovamo nisu dolazili oni koji su zavrsili 4 razreda nego oni koji nisu imali volje da prolaze sve te ruzne godine na Balkanu,i poslje rata takodje da trpe sikaniranja... naprimjer iz Srbije je otislo veoma puno mladih,visoko obrazovanih ljudi koji danas zive ekstra ovdje. A za ove normalne ljude koji su dosli koji nemaju visoku skolu, nema nikakve diskriminacije zbog toga sto si stranac. Miodrage ovdje je zabranjeno zaposljavati stranca za manju placu od svog radnika koji je njemac ako rade istu struku...to da jedan stranac zaradjuje manje od njemca a rade isto, jednostavno ne postoji.
Ima naravno i onih naravno koji dolaze samo da bi brzo zaradili i opet otisli, tako spavaju ovdje u nekim ustanovama, jedu stvarno samo konzerve ili ako imaju rodbinu jos bolje ali zato se vrate nakon pola godine radnog staza sa novcem sa kojim naprimjer mogu da podignu kucu. To rade poljaci,najvise dodju na sezonski rad i zbrisu!

Absolutno nije tocno da stranci ovdje lose zive, bilo kojeg sloja. Kum od mog brata je frizer u Holandiji, radio pola godine kod jednog nizozemca, poslje toga otvorio svoju radnju u jednom malom mjestu, i sada zivi ekstra.
Ovdje i da neces da radis, dodjes na socijalni slucaj i tu 2 godine dobijas 65% svoje place koje si zaradjivao u zadnjem poslu.

Aman , covece , o cemu ti pricas ? Ti si covek koji je odrastao u Nemackoj , imas nemacko drzavljanstvo , zavrsavas fakultet u Nemackoj , i to informatiku koja je tamo trenutno deficitarna , i uporedjujes sebe sa ljudima koji dolaze sada iz Srbije ? Ti si u Nemackoj takozvana druga generacija , tebi su roditelji spremili sve i ti sad mozes da zivis kao car . Ti si upravo ono dete o kome sam ja pricao , koje sad moze komotno da zivi , pitaj se bolje kako su ti roditelji ziveli da bi ti sad sve to imao kao na tacni .

Niko ne kaze da ce stranac imati manju platu , ali ako se borba vodi izmedju dva ravnopravna kandidata za mesto u firmi , posao ce dobiti Nemac , i tu rasprave nema . Ako bude primljen stranac , imace jednaku platu , ali ako firma mora da otpusta radnike iz bilo koga razloga , on leti prvi napolje . Takodje , ti ne spominjes da se do uvodjenja bolonjskog procesa nase diplome , osim u oblasti elektrotehnike , nisu priznavale bez nostrifikacije . Diplome srednje skole takodje . Gde je god posao vezan za kontakt sa ljudima ( usluge , medicina i slicno ) uslov je , pored toga , tecni govor jezika zemlje u kojoj se nalazis . Ako ne polozis test , ne mozes da se zaposlis . Onda ti preostaju samo teski fizicki poslovi , ili ciscenje ulica , i ti to dobro znas , nego se pravis blesav .

O tome ti ja govorim . Pored toga , u granama u kojima nisu deficitarni kadrovi , trazi se i visoki prosek , ili dokazano prakticno znanje ( ucesce u projektima i rezultati u radu , da li u zemlji ili u inostranstvu ) . To takodje komplikuje stvari oko zaposlenja . Da ne govorimo o prilivu strucne snage iz istocnoevropskih zemalja koje su vec usle u Evropsku uniju , nemaju potrebe da vade vize , sa njima nemaju nikakve komplikacije oko papira , a ne rade nista manje dobro od nas .

Za sve poslove sa srednjom skolom plata nije 5000 evra , vec mnogo manje , krece se izmedju 1500 i 2000 evra . Ako nemas stan u vlasnistvu , moras da placas stan , hranu , grejanje i ostale dazbine . Koliko ti ostaje cisto mesecno ? Uz to , koliko imas vremena za sebe i provod tokom radne nedelje , sta ti ostaje osim vikenda ? Ako zelis da otkupis stan , da kupis kola , da skolujes decu , pa kreditima opteretis tu platu od 1500 evra , koliko ti ostaje za zivot , pa makar i zena radila , mesecno ? Da li mozes da opstanes bez poslova na crno ?

Te price mozes da pricas nekom drugom ko Zapad nikad nije video , mene zajebi .

A ispricaj malo i o novom penzionom zakonu koji je stupio na snagu skoro u Nemackoj i kome je cilj da sve ostarele gastarbajtere vrati tamo odakle su dosli , jer sa penzijama koje ce da primaju ne mogu da prezive u Nemackoj . Stric i prijatelj su skoro bili i kukali na taj racun , sta im sada rade kada su otisli u penziju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
o ovome mogu da pisem do ujutru ima stvarno toliko razlicitih slucajeva i toliko razlicitih sudbinada nemoze to tako brzo da se napise!!!

ali bi molio ovog decka koji zavrsava faks u nemackoj i koji ce nakon toga da prima 2500 hiljada evra da ne prosipa pamet o gastabajterima jel nije kompetentan da prica tako nesto u nemackoj neko ko ode da radi na crno na gradjevini jedva moze daizadje 1000 evra mesecno u austriji je plata u samoposluzi 700 evra a stan kosta 400tako da 12000 kod delte ili 700 evra u becu nisu bas nikakva razlika!!!

e sad zavisi kako se ko snadje i kad je otiso neko ko je stranac u srbiji on je stranac svojom zaslugom znam ljude koji su proveli u inostranstvu 5-6 god bez i jednog dolaska u srbiji zato sto su ostali srbi i nikad nisu prihvatili njihov sistem zivota i takav covek u srbiji nikad nece biti stranac a neko kome se vise dopadne zapadni nacin zivota i prihvati ga poptpuno taj ce usrbiji uvek da bude stranac jel se ponasa kao da je pao sa marsa i nista mu nije jasno dok ja recimo mogu da budem van balkana i godinu dana i kad se vratim isto mi je kao da nisam nigde ni iso!!!

ali ima ljudi koji nikad nisu zapadni sistem prihvatili a jos uvek zive u sistemu komunizma u srbiji i te generacije su propale i njima je najteze oni su zrtve njima ne vaéja u srbiji a nevalja im ni u svajcarskoj austriji itd!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
sve u svemu najljepse je u Americi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Evo malo da se obratim ovim momcima sto bolje znaju od mene kako ljudi zive...ja nezivim ovdje sam i nedruzim se samo sa guzonjima pa da neznam kako i ljudi koje rade fizicke poslove zive....

Ovdje medicinski tehnicar zaradjiva oko 1700€ neto. A od takvih ima koliko hoces bas medicinskih sestara ili tome slicno....Miodrage za tebe moj otac je dosao ovdje kao Dr. .  Morao je da se kvalificira ili da prevede svoje znanje na njemacko jer i sto stvari je morao da radi da bi mu se to priznalo, ali na kraju poslje dvije godine rada i nekih ispita mu je se to priznalo i sada odlicno mu ide....

Ja sam gore naveo da su zlatna vremena davno prosla u Njemackoj, ali kao i svugdje u svijetu nije nista kao prije...to je covijek tako dozivljava, ali za Njemacku se to tako moze stvarno reci...
Moj stric je radio ovdje po 12 sati na dan na gradjevini jer je htio da izgradi sebi kucu na moru da bi mogao da se bavi turizmom...i radio je sve po 6 mjeseci pa onda opet dole i kucu napravio i sada covijek neradi nista nego ceka da mu turisti dodju a kada odu on zivi od tih para i to dobro....sto se tice jezika, to je osnovna stvar da bih mogao i ovdje u Njemackoj kao i u Srbiji da prezivis, strancu koji nezna Srpski a mozda je slovak,ceh,rumun i dodje u Srbiju sigurno nece biti lakse bez jezika nego nekom strancu u EU.. znaci Jezik je glavno sredstvo kako covijek da se izbori za ono sto zeli.

Sto se tice placa, jeste prosjecna placa jednog normalnog radnika u Njemackoj (zapadnoj gdje i jesu vecina stranaca) se okrece oko 1500-2000€ i ne vise. Stan koliko kosta, ja zivim u Frankfurtu najskupljem gradu u Njemackoj pokraj Münchena i Stuttgarta... a ovdje mozes da nadjes stan za 650 € uracunato je tu i grijanje i voda... naravno plus dolazi tel,internet itd...

Daj te mi recite naprimjer koliko kosta jedan prosjecan stan sada u Beogradu, i koliko je prosjecna placa....a koliko ovdje kosta hrana a koliko u Hr ili Srbiji..ovdje u Njemackoj je hrana a to je glavno jeftinije nego u Srbiji i Hrvatskoj. Kao i sve ostalo od auta preko masine za sudje...

Miodrage pitas koliko ljudi ovdje imaju vremena pokraj posla, ljudi ovdje prosjecno rade 39,5 sati u tjednu...ti izracunaj koliko je to...i od toga mogu da zive to je razlika od onoga sto je u Srbiji i na Balkanu opcenito...jos nesto.

@Dado ti meni pricas nesto da visokokvalifikovani ovdje jedva prezivljavaju, ja neznam sa kojim visoko obrazovanim si ti imao posla u Austiji i neznam place u Austriji, ali evo moj prijatelj diplomirani inzinjer gradjevine ovdje ima placu mjesecnu od 2100€ sam zivi, stan placa 600€, stan od 60m².
Ti kazes ako u Hrvatskoj nemas skolu onda si u kurcu,pa daj mi ti reci molim te gdje se u Hrvatskoj zaradjiva placa od 1000€ i to sa skolom kako ti kazes, nemoj usporedjivati samo Zagreb a i tu imam bratica...a ako si mislio na ljude koji su visoko obrazovani u Hrvatskoj, pa zaradjivaju po 1000€ onda mi reci koliko visokoobrazovanih ima u Hrvatskoj...ako neznas evo ja ti mogu reci ima ih oko 12%...u Srbiji malo vise...

Ti usporedjujes u Hrvatskoj ljude koji skupa zaradjivaju i imaju placu od 2500€ sto je mali mali broj, sa jednom baustelcem koji ima placu od 1500€ mjesecno u Njemackoj ili eto u Austriji...usporedjivaj onda muza i zenu koju su visoko obrazovani pa zive u EU....

Da i jos nesto...kako je vama kada se razbolite...sta sve morate platiti, pa sve zivo plus jos to da moras i jos malo da ustekas novca glavnom doktoru, znam slucajeva iz Splita previse o takvim stvarima...znam kako mi je cura prosla na VMA u Bg.
Da ti pricam o penziji Miodrage...jeste penzije ce biti manje, ali ovdje su penzije fluidne mojim roditeljima naprimjer je se podigla penzija malo na gore nekoliko par eurica jer je konjentura u njemackoj dobra...a tako znam moju strinu koja je domacica uvijek bila ona od svoje penzije nemoze da zivi ovdje...ili mog drugog jednog strica koji je stvarno dosao kao "Gastarbeiter" pa danas skoro i da nema penzije jer je radio cijeli zivot na crno skoro...
I Miodrage ovdje neleti stranac kao prvi kada je firma u krizi nego prvo oni najnizi pa onda sef kao zadnji, a tko ce da izleti bira se po tome kako je tko doprinjeo firmi...

Ti trebas pitati svoje striceve koji toliko kukaju zasto se nisu vratili u Srbiju...
Molim te neobracaj se meni kao da sam blesav ili nekako drugacije,ja tebe ne vrijedjam pa nezelim ni ti da mene vrijedjas!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa gde odoste ljudi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
e ovako ja imam tetku i svajcerskoj u zenevi tacnije imam jednog od boljih drugova u alkmaru pored amsterdama imam odlicnog ortaka koji zivi i radi u avinjonu imam nekog rodjaka u cikagu i svima je njima extra imaju dobre kuce kola zenu decu.......i sta ja imam od toga sto bi rekao moj burazer (izvinjavam se na vulgarnosti) jednu veliku kurcinu  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Znam mali milion elektroničara koji su 92.-93. otišli za Kanadu. Pola ih se vratilo i nisu doneli ništa od kapitala, samo ono što su poneli odavde odnosno 10 000 kanadskih dolara po osobi. Druga polovina je u kreditima do guše za stan, kola, letovanje, školovanje dece. Imaju pristojne plate. Od dve inženjerske plate može sve to da se pokrije, ali ipak im mame dolaze da čuvaju decu. Za obdaništa se nema.

Jedna prijateljica je pre nekoliko godina rodila treće dete jer je na početku recesije bilo zabranjeno otpuštanje trudnica, porodilja i žena sa troje dece. Danas posle više od 12 godina rada u uglednoj softverskoj kući preti joj otkaz.Njen muž, takođe inženjer, radi na dalekom severu a kući dolazi vikendom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.132 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.