Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:41:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: nebice  (Pročitano 9073 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
meni nije jasno zasto kazes da ne znas sta znaci nuznost kada znas?
i ostavi se sokrata i njemu divljenja kako je on pametan, ja nisam njega pitao, njemu svaka cast, ali ti odgovori i ne zaobilazi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Citat
pa ako si besmrtan, onda si svemocan, odnosno bog, a to nisi sigurno. Morao si nekad nastati, a ako imas pocetak imas i kraj.
i ostavi se sokrata i njemu divljenja [...] ti odgovori i ne zaobilazi.

Nacin na koji zahtevas odgovore je nevaspitan. Ljudi pisu ako, kad i zato sto to zele. ti svakako nemas nikakva prava da od ljudi koji diskutuju zahtevas odgovore, narocito upotrebom imperativa, niti da zapovedas cega da se drugi ljudi "ostave" ili ne -- narocito ako te to niko nije pitao. Tako mozes da razgovaras sa svojim ocem koji te nije naucio da budes pristojniji.

Ovo sto si napisao je gomila monoteistickih judeo-persijsko-kasno helenistickih besmislica:

1. Besmrtnost ne znaci svemoc. Nikakvim racionalnim sledom ideja se to ne moze zakljuciti. Sibyllh (Sibila) je bila besmrtna prorocica koja je zelela smrt ali nije bila svemocna -- stanovala je u flasi. Kentaur Hiron je bio besmrtan, pa je patio kad je ranjen jer je zeleo da umre.

2. Ne postoji samo jedan bog.

3. Ti ne mozes znati da li sam ja bog. Cak i da postoji samo jedan bog -- sto nije tacno -- ti ne bi mogao da znas da li sam ja koji ovo pisem upravo taj bog ili ne.

4. Argument da ako postoji pocetak mora da postoji i kraj je krajnja simplifikacija. Cak i u fizickom univerzumu postoje stvari koje imaju samo jedno -- npr. Moebijusova traka ima samo JEDNU stranu, a svako dete je pravilo u II razredu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Citat
1. Besmrtnost ne znaci svemoc. Nikakvim racionalnim sledom ideja se to ne moze zakljuciti. Sibyllh (Sibila) je bila besmrtna prorocica koja je zelela smrt ali nije bila svemocna -- stanovala je u flasi. Kentaur Hiron je bio besmrtan, pa je patio kad je ranjen jer je zeleo da umre.

2. Ne postoji samo jedan bog.

3. Ti ne mozes znati da li sam ja bog. Cak i da postoji samo jedan bog -- sto nije tacno -- ti ne bi mogao da znas da li sam ja koji ovo pisem upravo taj bog ili ne.

4. Argument da ako postoji pocetak mora da postoji i kraj je krajnja simplifikacija. Cak i u fizickom univerzumu postoje stvari koje imaju samo jedno -- npr. Moebijusova traka ima samo JEDNU stranu, a svako dete je pravilo u II razredu.

1. Točno
2. Postoji samo jedan Bog
3. Ti nisi Bog.
4. Bogu ne postoji ni početak ni kraj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Ništavilo je umski pojam, ono ne postoji u stvarnosti nego njime u umu, a onda i u jeziku označavamo nedostatak nečega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Citat
Nacin na koji zahtevas odgovore je nevaspitan. Ljudi pisu ako, kad i zato sto to zele. ti svakako nemas nikakva prava da od ljudi koji diskutuju zahtevas odgovore, narocito upotrebom imperativa, niti da zapovedas cega da se drugi ljudi "ostave" ili ne -- narocito ako te to niko nije pitao. Tako mozes da razgovaras sa svojim ocem koji te nije naucio da budes pristojniji.
pa ko je to trazio od  tebe odgovor, ja sam postavio pitanje a ti si velicanstveno nastupio sa egoisticnim odgovorom i sa sokratom koji je umro Sto se tice mog oca, pored toga sto mu dugujem zahvalnost za vaspitanje, zahvaljujem mu sto me nije naucio da budem narcisoidan, i sto mi je predao cistu vjeru mojih predaka, a ne nekakve krajnje bolesne ideje koje ne bi trebao gajiti krsten covjek

Citat
Ovo sto si napisao je gomila monoteistickih judeo-persijsko-kasno helenistickih besmislica:
da, a ti si pametniji od svih njih

Citat
1. Besmrtnost ne znaci svemoc. Nikakvim racionalnim sledom ideja se to ne moze zakljuciti. Sibyllh (Sibila) je bila besmrtna prorocica koja je zelela smrt ali nije bila svemocna -- stanovala je u flasi. Kentaur Hiron je bio besmrtan, pa je patio kad je ranjen jer je zeleo da umre.

 ne poznajem tu sibilu i ostale likove pa ako vjerujes da te je Bog stvorio onda ne znaci, a ako ne vjerujes onda kako objasnjavas da si nastao, ako kazes da nisi nastao vec da si od vjecnosti prisutan onda tvrdis da si svemocan. Dakle,ako si nekakvom stihijom nastao, iz cega si nastao? Ako kazes iz vec postojeceg bica, onda tvrdis da je to bice vjecno i da te je stvorilo iz sebe sto se poistovjecuje sa radjanjem, ako te rodilo onda si iste prirode sa njim – ti si bog, dakle nisi nastao radjanjem od vjecnog bica vec stvaranjem iz nicega! Ne mozes reci da si nastao iz nebica necijom intervencijom zato sto si prije naveo da ne vjerujes u to.

Citat
2. Ne postoji samo jedan bog.

da ti se mozda nisu javili pa znas

Citat
. Ti ne mozes znati da li sam ja bog. Cak i da postoji samo jedan bog -- sto nije tacno -- ti ne bi mogao da znas da li sam ja koji ovo pisem upravo taj bog ili ne.
mozda ja ne znam ko si ali mislim da ne mozes da vaskrsavas mrtve, da si bog ne bi bio na forumu I mlatio gluposti.

Citat
4. Argument da ako postoji pocetak mora da postoji i kraj je krajnja simplifikacija. Cak i u fizickom univerzumu postoje stvari koje imaju samo jedno -- npr. Moebijusova traka ima samo JEDNU stranu, a svako dete je pravilo u II razredu.
pa moram uproscavati

oprosti sto sam ti povrijedio ego ja stvarno nisam imao namjeru da se prepucavam sa bilo kim, pogotovu sa likom koji ima cudne fiks ideje i koji je prepotentan. Mene zaista interesuje odgovor na moje pitanje, a ne nekakvo hipoteticko dokazivanje besmislenosti pitanja, pogotovo zato sto nisi razumio sta sam pitao.
p.s. ja ne vjerujem u politeisticke gluposti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Sto se tice ovog sa kapom dvorske lude, i ovog drugog, logoreicnog i nevaspitanog:

evidentno je da je sa monoteistima nemoguce diskutovati o bilo cemu,

jer uvek polaze od pogresne hipoteze (koju proglasavju za premisu) da postoji samo jedan apsolut,

koju razvijaju kroz morbidnu megalomaniju da bas oni poznaju taj navodni jedini apsolut.

-----------

Diskusija podrazumeva razum. A monoteizam zahteva slepu veru, koja razum iskljucuje.

Zato monoteisti i nisu diskutanti -- svaki od njih uvek vodi autisticki monolog, cak i kad sukobljavaju ili ispreplecu svoje monologe u kvazidijalog.
« Poslednja izmena: 26. Maj 2005, 01:38:49 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ti u stvari kovach nista ne znas ali bi hteo o svemu da diskusujes, ako mogu da primetim? i nalazis smesnim pominjanje Sokrata jer je on toboze mrtav? i smatras da ljudi koji generalno znaju daleko vise od tebe pricaju gluposti jer ti ne razumes ni trecinu onoga sto oni kazu? Interesting.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
p.s. ja ne vjerujem u politeisticke gluposti

Zaista je besmisleno raspravljati se kada neko iznosi ovakve nebuloze. Sreca je sto ima dobrih monoteista, i svi vi koji tvrdite da je politeziam besmislica, prvo bi ste trebali preispitati koliko ste vi zaista vernici! Jer ni hriscanstvo o kome vi verovatno nemate pojma, ne trazi da ismevate, i da ucenja politeistickih religija nazivate besmislicama.

@Tralalalala

Dobro govoris, malo prepotentno u tvom stilu, ali ajde malo se i ti smiri oko tog monoteizma, i pokazi bar malo postovanja, ako ne nista drugo, jer ce ovako ispasti da i ti koji se prvi protivis postojanju apsolutne istine, ponistavanjem monotezima u svim oblicima ustvari i propagiras jednu apsolutnu istinu. Mozda apsolutna istina i postoji, tj da ima ili jedan bog ili njih vise. Niko to od nas ne zna, jedino sto preostaje da verujemo ili u visebozije ili jednobozije, uz odredjenu rezervu postovanja prema suprotnom nacelu verovanja. Svako ko je monoteista i politeziam nazvia besmislenoscu, je ravan onom koji je politeista i monoteizam naziva besmislenoscu. Tako da su oba subjekta minorna, pa ako me shvatas onda se probaj postaviti iznad ovih niskih razmisljanja koje neki iznose o politezimu. Nece ti skoditi, a ako me ne shvatas ti onda teraj po svome.
« Poslednja izmena: 26. Maj 2005, 17:16:39 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
costa, dete,

Zasto te interesuje moja (pre)potencija?

Nesto si bas ucestao sa aluzijama na seks -- kad god se bavis pitanjima u vezi sa mojim nastupima ovde -- uostalom potpuno off topic.


---

P.S. Rekoh ti vec nekoliko puta: kad mi je savet potreban, ja ga zatrazim. To sam radio i na Bureku -- pitao sam o programima, kako da popravim ventilator isl.

Dakle, jos jednom: na dalje mozes da ustedis sebi trud, jer su tvoji "saveti" za mene kao nekog kome ih dajes (a da nisu zatrazeni) -- potpuno bezvredni.

Ako ni sad ne razumes, ne znam kako da ti pomognem...


« Poslednja izmena: 27. Maj 2005, 00:39:31 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Pih! Verovatno sam i ja lud sto pokusavam da pricam sa tobom na lep nacin. Imas li ti uopste prijatelje u zivotu? Samoca ti je popila mozak i ne cudi me sto si zivot proveo kao nomad, jer sa takvom marginalnom osobom koja svakome odgovara na frigidan nacin, bilo da mu se lepo prica ili ne, naravno da niko nije lud da gubi vreme. Ma...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:41:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.