Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:52:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Protiv stidljivosti  (Pročitano 11014 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ма људи, не правите толику филозофију око прилажења девојци...
Будите природни и спонтани... понекад чак и блага стидљивост делује симпатично... нарочито у односу на нападност, извештаченост или сељачке приче типа "е, мала, знаш, ја возим мечку" и слично.
Ако се девојци не свиди ваша спонтаност, онда вам та девојка и не треба.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;

Citat
Ma koliko god da popijem, kontrolišem se, i to previše.
Shvatam ja šta treba da uradim, i trudim se, i sve je lepo dok ne dođem u situaciju da treba to i da primenim. Onda blokada.
Citat


Vidi, da bi pre svega uspesno mogao da prilazis devojkama ja mislim da ti trebaju tri stvari:

1.samopouzdanje
2. iskustvo
3. sarm, ili bar neka dobra zvaka

Ako uvek tako opusteno stojis i cekas da tebi neka devojka pridje bojim se da neces nauciti nista o tome  Smile

Samopouzdanje se dobija na talasu iskustva...znaci sa tim se niko nije rodio, a onom tvom ortaku koji "muva sve sto stigne" to nije nikakav problem, bas zato sto je pun samopouzdanja...dakle na tome treba da poradish i onda cesh imati..ne znam kako bih ti to najbolje opisao...hm..motiv da pridjes nekoj devojci...nesto svoje sto mozes da iskoristis, i sto moze da ti bude jedan od glavnih aduta ako si pametan..

Sa iskustvom ti je sve jasno...mozda ce ti pomoci ako kazem da kod nas ima mnogo vishe osoba zenskog nego muskog pola, i da svakoj devojci (ajd' svakoj 1.5-oj) prija kad joj pridje decko sa namerom da je muva. Odbijanje, gotivljenje etc najcesce dodje par minuta kasnije...
Sta je najgore sto moze da ti se desi? Da ispadnesh totalni idiot ( kao shto sam npr. ja i to vishe puta  Smile), da kaze "decko zapali" - ovo mi je uvek bilo tako...hm..trash  Smile etc...Ako nisi previshe sujetan (premda je muska sujeta cudna zverka) nece biti nisko...
Naravno, izostavio sam 10 godina starijeg baju koji je otisao DJ-u da kaze da smesta promeni muziku jer se ne svidja njegovoj curici, ali realno, kolike su sanse da se to tebi desi?  Smile

I ostaje neki pick up line..shta znam...sigurno u drustvu imas ortaka koji ima vise iskustva? E pa slobodno, nije sramota pitati ga kako on to radi, a ako ne, najbolje da krenesh sa najobicnijom kombinacijom tipa "E cao, sta radish?"..."Otkud ti ovde" i slicno...Ako procenish da je devojka opustena i da te nije automatski oznacila kao personu non grata, mozesh da se nasalish..ali bez onih glupih izlizanih fora...budi originalan...i pokusaj da razmisljanje o tome sta ce i kako ce biti svedes na minimum...
E sad npr. od toga razogovor moze da krene u mnogo pravaca...npr. ako ste u klubu prokomentarises DJ-a, pitash je sta ona slusa...
3. razred gimnazije...pitam devojku to pitanje..
ona odg "Aerosmith"
Ja onako pogubljeno-iznenadjeno, da skonta da znam - Aerosmith??
-Da
Ja opet u shatro neverici - Aerosmith?
Ona - Da, Aerosmith
- Ko je Aerosmith?   Smile

Meni ( verovatno samo meni - mozda njoj ) je to i danas smesno...ostali uglavnom na prvu loptu ne skapiraju, ali nije ni vazno, jer je bio skroz opusten trenutak, i spontana rekacija..
Pa onda sta znam...pitas je ko je, odakle je, sta radi, cime se bavi...I odmah provalis da li je zainteresovana, da li ona pita tebe isto to, itd..
Kad bude neprijatnih tisina - samo se nasmej...ja to stalno radim..ili daj neki kompliment..i od toga moze da krene prica..
Znaci mnogo je bitno kako se ponasash...
E onda kad (ako) pokrenes celu tu pricu sa druzenjem, svaka dalja komunikacije ce ici mnogo lakse...

Ja bih najvise voleo da mogu da ti napisem e reci to i to i gle cuda, dobio si devojku, ali svaka osoba drugacije odreaguje na neku npr. duhovitost, i taj trenutak koji ti daje prostor za manevrisanje i pokazivanje koliko si duhovit (ako jesi, gde licno, stavljam znak pitanja - bukvalno - ?, je velika prednost...stvori takvu situaciju..

Ne znam sta bih pametno imao da kazem a sto prethodnici nisu spomenuli...jednostavno ne smes da budes tako ukocen, i plasljiv...nekad se bitka dobija na juris...dok ne budes spreman za taj juris moze jos proteci mnogo vremena, a vreme je skupo i brzo, i onda jednom neces moci da ga vratis, shvatices da je izgubljeno, zajedno sa propustenim prilikama..i u vozu si onih pedesetogodisnjaka koje sam pre par dana gledao na RTS-u, koji bi mogli nekome dede da budu, a traze supruge preko agencije... Smile

Dobro, 'ajde da ovu zadnju komparaciju sa njima uzmemo kao jednu od mojih fatalistickih sugestija ( koje prosto pljuste ovih poslednjih dana, ne znam sta mi je  Smile), ali ozb..osvesti se, i ne daj da ti tek lako umaknu... Smile

Ako se setim jos necega, napisacu...
 Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung d600
Steknuti samopouzdanje je kljuc...
Znas sta zelis, koliko mozes i  samo napred... uvek ce nesto ispasti kako ne zelimo bilo da je u pitanju ljubav ili posao ili sta vec u zivotu ... padne se, ustane i nastavi dalje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Даре из бек, у пуној снази!  Smile

Њега да слушаш, зна човек знање!
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 986
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Alcatel Idol 2
Građevinac, kolega, shvatam u potpunosti šta pričaš. I uglavnom se slažem sa tobom. Uglavnom, jer meni gužva i ne predstavlja preveliki problem. A uvek ispadnem isto, ili mi se bar čini da je tako.
Ма људи, не правите толику филозофију око прилажења девојци...
Ne bih baš rekao da je to filozofija prilaženja devojci, nije problem prići kad imaš hrabrosti. Nisam stidljiv samo kad treba da priđem devojci, već uvek.
Vidi, da bi pre svega uspesno mogao da prilazis devojkama ja mislim da ti trebaju tri stvari:

1.samopouzdanje
2. iskustvo
3. sarm, ili bar neka dobra zvaka

Ako uvek tako opusteno stojis i cekas da tebi neka devojka pridje bojim se da neces nauciti nista o tome  Smile

Samopouzdanje se dobija na talasu iskustva...znaci sa tim se niko nije rodio, a onom tvom ortaku koji "muva sve sto stigne" to nije nikakav problem, bas zato sto je pun samopouzdanja...dakle na tome treba da poradish i onda cesh imati..ne znam kako bih ti to najbolje opisao...hm..motiv da pridjes nekoj devojci...nesto svoje sto mozes da iskoristis, i sto moze da ti bude jedan od glavnih aduta ako si pametan..

Sa iskustvom ti je sve jasno...mozda ce ti pomoci ako kazem da kod nas ima mnogo vishe osoba zenskog nego muskog pola, i da svakoj devojci (ajd' svakoj 1.5-oj) prija kad joj pridje decko sa namerom da je muva. Odbijanje, gotivljenje etc najcesce dodje par minuta kasnije...
Sta je najgore sto moze da ti se desi? Da ispadnesh totalni idiot ( kao shto sam npr. ja i to vishe puta  Smile), da kaze "decko zapali" - ovo mi je uvek bilo tako...hm..trash  Smile etc...Ako nisi previshe sujetan (premda je muska sujeta cudna zverka) nece biti nisko...
Naravno, izostavio sam 10 godina starijeg baju koji je otisao DJ-u da kaze da smesta promeni muziku jer se ne svidja njegovoj curici, ali realno, kolike su sanse da se to tebi desi?  Smile

I ostaje neki pick up line..shta znam...sigurno u drustvu imas ortaka koji ima vise iskustva? E pa slobodno, nije sramota pitati ga kako on to radi, a ako ne, najbolje da krenesh sa najobicnijom kombinacijom tipa "E cao, sta radish?"..."Otkud ti ovde" i slicno...Ako procenish da je devojka opustena i da te nije automatski oznacila kao personu non grata, mozesh da se nasalish..ali bez onih glupih izlizanih fora...budi originalan...i pokusaj da razmisljanje o tome sta ce i kako ce biti svedes na minimum...
E sad npr. od toga razogovor moze da krene u mnogo pravaca...npr. ako ste u klubu prokomentarises DJ-a, pitash je sta ona slusa...
3. razred gimnazije...pitam devojku to pitanje..
ona odg "Aerosmith"
Ja onako pogubljeno-iznenadjeno, da skonta da znam - Aerosmith??
-Da
Ja opet u shatro neverici - Aerosmith?
Ona - Da, Aerosmith
- Ko je Aerosmith?   Smile

Meni ( verovatno samo meni - mozda njoj ) je to i danas smesno...ostali uglavnom na prvu loptu ne skapiraju, ali nije ni vazno, jer je bio skroz opusten trenutak, i spontana rekacija..
Pa onda sta znam...pitas je ko je, odakle je, sta radi, cime se bavi...I odmah provalis da li je zainteresovana, da li ona pita tebe isto to, itd..
Kad bude neprijatnih tisina - samo se nasmej...ja to stalno radim..ili daj neki kompliment..i od toga moze da krene prica..
Znaci mnogo je bitno kako se ponasash...
E onda kad (ako) pokrenes celu tu pricu sa druzenjem, svaka dalja komunikacije ce ici mnogo lakse...

Ja bih najvise voleo da mogu da ti napisem e reci to i to i gle cuda, dobio si devojku, ali svaka osoba drugacije odreaguje na neku npr. duhovitost, i taj trenutak koji ti daje prostor za manevrisanje i pokazivanje koliko si duhovit (ako jesi, gde licno, stavljam znak pitanja - bukvalno - ?, je velika prednost...stvori takvu situaciju..

Ne znam sta bih pametno imao da kazem a sto prethodnici nisu spomenuli...jednostavno ne smes da budes tako ukocen, i plasljiv...nekad se bitka dobija na juris...dok ne budes spreman za taj juris moze jos proteci mnogo vremena, a vreme je skupo i brzo, i onda jednom neces moci da ga vratis, shvatices da je izgubljeno, zajedno sa propustenim prilikama..i u vozu si onih pedesetogodisnjaka koje sam pre par dana gledao na RTS-u, koji bi mogli nekome dede da budu, a traze supruge preko agencije... Smile

Dobro, 'ajde da ovu zadnju komparaciju sa njima uzmemo kao jednu od mojih fatalistickih sugestija ( koje prosto pljuste ovih poslednjih dana, ne znam sta mi je  Smile), ali ozb..osvesti se, i ne daj da ti tek lako umaknu... Smile

Ako se setim jos necega, napisacu...
 Smile

Dare, svaka čast. Ali moram da se nadovežem. Ortaka ponekad iskoristim tako što priđe nekim devojkama, pa pozove i mene. Prvi minut ume da bude zeznut, ali se onda malo opustim i priča krene. Nije mi problem da smislim nešto i kad dođe do tišine, umem prilično lako i da nasmejem druge, često na svoj račun. Čini mi se da im se to i sviđa. A i mislim da bolje prolazi priča: voliš li to da radiš, umesto: šta radiš. Nadam se da shvatate ovo poslednje. I devojka je sve vreme sa osmehom na licu i raspoložena za priču. U čemu je onda problem? E, tu dolazi do izražaja sva nesigurnost, i tu ti niko ne može pomoći. Pitaš se da li da pokušaš nešto ili da sačekaš još malo, i uvek bude ovo drugo. I sve se završi tako što samo uzmeš broj fona. Kasnije je pozoveš, nađete se, sve super. Onda shvatiš da si dobio odličnu prijateljicu. Pa onda sve iz početka, dok konačno ne presečeš jednom. Tu mi je samo čudno što devojka zna moje namere, valjda shvati da sam stidljiv, u stvari to napomenem čim mi se ukaže prilika, deluje zainteresovano, i neće prva da krene.
Sad sam bacio neke u rebus? I sam sebe umem da zbunim, kad nisam normalan! Verovatno ste to i pomislili.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Osećaj neprijatnosti, crvenilo lica, oznojeni dlanovi, nesposobnost da se pronađe prava reč i kaže ono što treba... Kad stidljivost poprimi ovakva obeležja, ona prerasta u bolest: zove se uznemirenost od društva, a može da utiče na rezultate na poslu, u ljubavi i svim drugim odnosima s ljudima. Kako je prevazići? Naučivši kako da prihvatite sebe onakve kakve jeste, ne obazirući se na modele koje nameću porodica i društvo.


Lako je sve ovo reći, ali nimalo nije jednostavno sprovesti u delo. U prilog tome najbolje svedoči silan novac koji, na primer, engleska vlada svake godine izdvaja iz budžeta da bi zaposlenima delila pilule protiv sramežljivosti.

Iz elektronske pošte koju mnogi čitaoci šalju svojim omiljenim časopisima, lako se može uočiti koliko veliki broj, posebno mlađih osoba, živi zarobljen u prinudnoj samoći, prouzrokovanoj nesposobnošću da se ponašaju kao drugi ili onako kako to nameće situacija.

Ogromne promene koje su se u svetu dogodile poslednjih nekoliko decenija, nimalo nisu išle naruku stidljivim osobama.

Tačno je da su emancipacija žena, seksualna revolucija, pravo na rad, studiranje i mnogo šta drugo uklonili razne tabue i dogme, oslobađajući nas lažnog moralizma iz prohujalih vremena. Ipak, isto je toliko tačno da su sad i muškarci i žene svih životnih doba primorani na bezobzironost, drskost, agresivnost u svakodnevnom životu kako bi opstali na poslu i u društvu uopšte.

Stoga osobe koje imaju nežniju dušu moraju to da kriju, zatvarajući se u sebe i gubeći bitku „na terenu“. Stidljivost ne treba mešati sa zbunjenošću koju osetimo kad nam neko dodeli kompliment ili nam pokaže nešto šokantno. NJeni koreni su mnogo dublji: reč je o strahu da se ispolji pravo ja. Rađa se iz razlike između onoga kako se pokazujemo pred drugima, da bismo se kako-tako uklopile u društvenu stvarnost i naš pravi identitet, onog u kojem se stvarno osećamo kao u sopstvenoj koži.

Sredinom koja nas okružuje samo je donekle zaslužna za muku koja nas snalazi. Mnogo veći uticaj na nas vrši porodica još dok u njoj odrastamo, nalažući nam suviše krute vaspitne modele: otac koji nikad ni o čemu ne razgovara, majka koja izbegava da zagrli i poljubi dete, pritisak da stalno nešto mora da se radi baš na određeni način i slično, što kod mladih koji se ne uklapaju u takve uske koloseke dovodi do povlačenja u sebe.

Način da se izađe iz ovog stanja je otkriti šta je sve dovelo do toga i pokušati da se to ispravi i pronađe svoja prava ličnost. Jake osobe uspevaju same da se izbore na ovom putu, ali tu je uvek i pomoć psihologa i psihijatara, koji su tu da bi nam pomogli baš u ovakvim situacijama. Postoje pojedinačne i grupne terapije, namenjene upravo preterano stidljivim ljudima, na kojima se primenjuju razne tehnike rada.

Jer, postoje različite vrste stidljivosti: neki su na poslu odlučni i prodorni, ali zato imaju problema u ljubavi i obrnuto. Nekima se stidljivost na kraju manifestuje besom, drugima potpunim povlačenjem u sebe. Zato je dobar razgovor sa stručnom osobom veoma važan da biste znale šta dalje da radite. Jer, svakako, najmanje što vam u današnje vreme treba je da crvenite pred nekim ko je gori od vas.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ako djevojka prema tebi ne osjeti barem blagu naklonost prema tebi vec na prvi pogled/kontakt, dzaba sve kule i palate kasnije...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Pobedite stidljivost

Ako ste stidljivi i imate problema u nošenju s novim situacijama i ljudima možda mislite kako ne možete puno po tom pitanju učiniti, što naravno nije istina.

Da bi ste pobedili u borbi sa sramežljivošću trebaće vam mnogo vremena, truda, rada i iskustva, ali uspeh će na kraju vredeti uloženog truda.

Mnogo knjiga već je napisano na temu sramežljivosti i bilo bi dobro da pročitate bar neke od njih. Ipak, pre nego što se bacite na proučavanje opširne literature za vas smo pokušali izdvojiti ono osnovno kroz pet sledećih saveta.   

    * Svako jutro prvo što biste trebali napraviti je stati ispred ogledala i ponoviti nekoliko puta: „Osećam se i izgledam odlično“ . Ponovite te reči toliko puta, dok sami sebe ne uverite u njihovu istinitost. Zatim se obucite i sredite najbolje što možete. Ljudi uvek s drugima bolje i lakše komuniciraju ako smatraju da izgledaju dobro.

    * Bar jednom dnevno učinite neki rizičan postupak. Suočavanje sa strahovima ojačat će vaše samopouzdanje. Kada naučite da se nosite s manjim strahovima bićete spremniji za velike stvari. Ne postoji ništa što ne možete napraviti. Samo morate znati da vam promene pomažu u ličnom razvoju, a svako preuzimanje rizika povećava samopouzdanje.

    * Ako učestvujete u grupnim raspravama bilo bi dobro da kažete drugima kako ste stidljivi. Tada će vas oni pokušati ohrabriti da iznesete svoje mišljenje i učestvujete u konverzaciji. Ako prećutite to mogli bi pomislite da vam je dosadno i da ne želite doprineti raspravi.

    * Odbijanje i neuspeh su sastavni delovi života i što pre to shvatite lakše ćete ići napred. Nemojte misliti da samo vas odbijaju ili da morate uspeti u svemu što pokušavate. Npr. pozovete li nekoga na izlazak, morate znati da svaka osoba ima različit ukus i pojam onoga što želi ili ne želi na partneru. I vas privlači jedan tip osobe dok vas drugi odbija. Znači, ako vas ta osoba i odbije to ne umanjuje vašu vrednost, verovatno jednostavno niste tip kakav ta osoba treba.  Nikad nikakvo odbijanje nemojte shvatati lično. Prihvatite ga i krenite dalje.

    * Uključite se u aktivnosti koje vas usrećuju. To može biti bilo što, od Tai Chia do pletenja ili kuvanja. Istraživanje novih stvari je odličan lek za sramežljivost.

Izvor: Zenski portal
Ja sam ovo neprekidno radio. Ne razmisljas, vec samo just do it. Pa sta bude bude. I uvek je upalilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:52:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.