Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:24:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Isus!  (Pročitano 19333 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1366
Zastava south of heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
@Makishon  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
naime ja sam prochitao da civilizacija pochinje sa procesijom bika,ali ovo sa lavom-vodolijom zvuchi mnogo logichnije,kao i da je riba pochela sa isusom(ne pishe koja godina)a zavrshila se 1845 godine  Smile a negde sam nachuo i 1986  Smile
Citat
sazveždju je otprilike 2165 godina što predstavlja jedno doba ili astroeru.
Početak ere Riba je negde oko 328. godine pre Hrista
dakle zavrshila se 1837(dakle tu je)a pishe da zapravo pochinje vodolija oko 2000?pre bih je vezao za 1837(ili 1845)poshto mi se chini da je napredak od tada ubrzan,i chini mi se da je od tog vremena vishe istaknuta demokratija-anarhija nego u srednjem veku,i da polako chini sve veci uticaj do danashnjeg  dana...u svakom sluchaju optimistichna buduchnost,al da se pazimo od zemljotresa i naglih promena vremana  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Napisala sam i godine kada počinju i završavaju se ere...  Smile Era Vodolije je počela 2000 godine. A možda se osetila malo pre toga ali svakako ne 150 god. pre toga već možda 10 godina gore dole  Smile Ne znam, ja mislim da se sve neverovatno uklapa..ipak nije demokratija bila tako izražena pre 100 god, kao što je naglo počela da se razvija oko 2000-te godine (EU i ostalo)  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1366
Zastava south of heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
stoputa sam napisao procesija umesto precezija  Smile
iskopao sam jednu knigu:Veliki arionov horoskop od Nikostrata Saronskog,na strani 745 pishe:
"oko 1845,odnosno sredine 19 veka,pochela je precezija i dominacija 11 zvezdanog jata,vodolije....sredinom proshlog veka,kada je pocheo uticaj precezije Aquariusa,odjednom,dolazi do radikalnih promena u svim oblastima ljudskog duha,pa ce se od tad pa do pochetka precezije Jarca,chovek stalno menjati..."
kako sad zakljuchiti kad je svakog veka sve naglije i naglije?shta je granica?Ja bih rekao 1845,zato shto se osecala i neshto pre toga(kolumbo,galilej,kopernikus)a od tad konstantno ubrzava...ali na drugu stranu kao da je 20 vek bio priprema(prvi i drugi s.r.,komunizam)za zadnju deceniju 20 veka i 21 vek(internet,tehnologija,eu,homo brakovi itd)kada su najizrazenije odlike?Zna li se trenutak kada je sunce tachno preshlo u sledece sazvedje? Smile
u tvom prethodnom postu stoje da jedana precezija traje 2165 a da je riba pochela -328
dakle 2165+(-328)=1837  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Iskreno, nemam pojma ko je taj Nikostrat Saronski ali on je napisao svoje mišljenje...
Onaj tekst o erama sam prekucala iz knjige Nostradamusov horoskop, zna se tačno koja era od kada počinje..a sad kada počinje da se oseća uticaj to je već diskutabilno.

Ja npr. mislim da se u tom slučaju možemo pozvati na teoriju o orbisima izmedju planeta... To mi je logično, zato sam i napisala da npr. po meni era Vodolije može da se oseti koju godinu ranije a ne 150 godina ranije. Uostalom, kada neka era počinje da deluje jasno opisuju istorijski dogadjaji i sl.

Ja o tome toliko, nemam šta novo da dodam...ako naidjem na neki tekstić postaviću ga Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mozda nekima nije poznato da se planete u konjunkciji (one koje se vide golim okom) vide svetlije na nocnom nebu, tako je i zvezda danica treperela kad je umuro tose proeski jer je venera u stvari bila u konjunkciji sa saturnom a vozac se zakucao za druga kola rano ujutru jos je to bilo priblizno na liniji horizonta... vesta je planetoid koji je jedini vidljiv golim okom sa zemlje i u to vreme kad je isus rodjen je bio u silaznoj putanji u orbiti i jurio zajedno sa merkurom istom brzinom bas 25-og decembra rano ujutru. cini mi se da su oni koji su trazili isusa pitali kad se on rodio » gde je car judejski jer smo videli njegovu zvezdu na istoku i dodjosmo da mu se poklonimo « interesatno je da mu je bila puno osma kuca i kad su ga mucili i kad je pogubljen...
« Poslednja izmena: 25. Dec 2007, 16:46:21 od aurelius80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Vesta nije planetoid nego asteroid, i njegov uticaj još uvek nije dovoljno dokazan.

Kada se Isus radjao na nebu su bili Jupiter i Saturn u konjukciji u Ribama, Merkur je došao na devičansku zvezdu Spiku, Mars je bio u konjukciji sa Antaresom - znak svetog ratnika. Na istoku zvezda Betelgez - desna ruka Boga

Evo jednog odličnog teksta na ovu temu koji sam htela da postavim još ranije, ali tek sam ga sada našla.
http://www.kepler.edu.yu/img/clanci/Alfa%20horoskop.pdf

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sta ima da se dokazuje, povezan je sa vagom i kanalisanjem energije a ja ga navodim samo kao primer da je taj asteroid, planetoid kako ga vec ko naziva (u udzbenicima astronomije kazu planetoid) bio dosta vidljiv i brzo se kretao. verovatno je nekima poznat andjeo smrti kod jevreja i egipcana itd . koji odnosi duse umrlih prvih rodjenih sinova (jevreji su imali zastitu od tog duha a egipcani nisu znali za to).
« Poslednja izmena: 25. Dec 2007, 17:12:42 od aurelius80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ne poričem ja da postoji, nego velika je razlika izmedju asteroida i planetoida  Smile
http://en.wikipedia.org/wiki/4_Vesta
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Zar Isus nije rođen 25. decembra u Betleehemu tačno u 00:00h? Ustvari, narod u to vjeruje, a koliko je to tačno?  Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2007, 16:37:04 od kisskiste »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mozda zato sto su judejci poznati po svojim pastirima Smile stvarno ne znam, ja sam prilozio natalnu kartu, isto sam mislio da je mozda rodjen tacno u 00h ali sad pokusavamo da stvorimo isusov astro profil. razlika je +0 stepeni i 20 minuta za asc da je rodjen u jerusalimu..
« Poslednja izmena: 26. Dec 2007, 18:08:17 od aurelius80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:24:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.