Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 21:58:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moć pozitivnog razmišljanja  (Pročitano 21273 puta)
16. Dec 2007, 08:59:18
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Moć pozitivnog razmišljanja

Najveća moć krije se u mislima.  Ako naučite kontrolirati misli, naučit ćete i kontrolirati život.
Svaki put kada vam se pojavi negativna misao u glavi, odmah je zaustavite i pokušajte o istoj stvari razmišljati na pozitivan način.  U životu nam se uvijek događaju onakve stvari na način na koji o njima razmišljamo… Moć autosugestije je ogromna.

Dok se uhvatite da razmišljate o budućnosti na način „ja to ne mogu“, odmah započnite s vizualizacijom načina na koji biste ipak to mogli. I moći ćete zaista!!!

Dosta ljudi živi svoj život zatočeno u negativnoj energiji, bez da to uopće shvaća. Govore sami sebi kako su predodređeni za neuspjeh, nisu dovoljno dobri, nisu vrijedni ljubavi, a ipak su pomalo iznenađeni kada stvarnost pođe reflektirati te njihove riječi.

Kaže se da smo ono što mislimo da jesmo, a na kraju svi dobiju ono što žele. Zbog toga biste sve negativne misli u svojoj glavi trebali zamijeniti afirmativnim. Nikad ne govorite o sebi, ni glasno ni tiho, ono što ne biste željeli da drugi kažu o vama.

Često se događa da osoba puna samopouzdanja  na sebe preuzima odgovornost za nešto jer je sigurna da je istina potpuno suprotna. Tako će matematičar kroz šalu za sebe reći «ma ja sam glup, ne razumijem ja te velike brojeve». Takva rečenica može zaista drugima zvučati zanimljivo i pokazati njegovu skromnost, ali nakon određenog vremena i određenog ponavljanja te i sličnih rečenica, pri prvom stvarnom problemu koji taj matematičar ne razumije, bez obzira što je do tada znao da je inteligentan, prvo će mu pasti na pamet ta ista rečenica, (jer izrečena je već nekoliko puta) ali ovaj put neće biti izrečena kao šala, nego će se činiti kako okrutna istina.

Skromnost je vrlina, ali biti glup, ružan, nevoljen, smotan ili nevrijedan – nije. Nemojte je brkati s negativnim karakteristikama. Zbog toga želite li pokazati da ste  skromni, budite dobri, iskreni, pažljivi, otvoreni, nearogantni i nemojte biti koristoljubivi.

Zbog toga, nikad, ni u šali ne degradirajte sebe. Veliko samopouzdanje u trenutku se pretvara u manjak, a potrebno je dosta raditi, ponekad i godinama da bi se ponovno vratilo.
Samo jedan korak je dovoljan da bi pali s litice, a mnogo znoja, truda i napora da bi se popeli na nju. Isto je i sa samopouzdanjem. Nije važno koliko ga imali, uvijek se nalazite na rubu.
Radije u razgovoru, ali i u mislima izgovarajte pozitivne rečenice. Kada ih naučite ponavljati u svojoj glavi, neće dugo proći, a počet će se odražavati i na život.

Te afirmacije bi uvijek trebale biti izgovorene u sadašnjem vremenu. Rečenicu «jednom će se naći netko tko će me voljeti ovakvu kakva jesam» zamijenite s «mnogo ljudi me voli ovakvu kakva jesam, neće biti teško naći partnera koji će to isto primijetiti».

Dobra ideja bi bila, bez obzira koliko samopouzdanja imali, svakodnevno u glavi ponavljati lijepe riječi o sebi. Mislite li da je glupo govoriti sebi lijepe stvari to već ukazuje na nedostatak samopouzdanja. Možete govoriti općenito, ali možete pozitivne misli usmjeriti na određeni problem, poput stjecanja novih prijatelja. Radije nego da sebi govorite «želim biti omiljen», govorite «omiljen sam». Vrlo brzo vaša će stvarnost to i pokazati. I ne zaboravite ponavljati. Nekoliko puta dnevno. Uvjerite prvo sami sebe kako je to istina, a zatim ćete lako uvjeriti druge.
Afirmativne rečenice su vrlo moćno oruđe za kreiranje željene stvarnosti. Podsvjesno pozivamo «priliku» u naš život. Vjerujte moći koju imaju afirmativne riječi i vrlo brzo ono što ste tvrdili da je istina će se pokazati istinom.

I nemojte se bojati da ćete postati umišljeni, poput nekih ljudi koje znate, jer da imate takvih sklonosti sigurno ne biste čitali ovaj članak.

Covermagazin
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav neće dočekati sledeći mesec. Čoveka čini um i zato onog časa kad um prestane da ga podstiče pada u depresiju i polako umire.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ja nekako ujutru uvek pozitivno razmisljam, sve dok ne padne mrak.
oko 22h mi je sve najgore i najcrnje u zivotu.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Lep tekst. Da ga sad vidi Dzozef Marfi... Smiley

Mirjanammm, sa mnom je obrnuto, meni treba vremena da se svestim, taman do uvece. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ja nekako ujutru uvek pozitivno razmisljam, sve dok ne padne mrak.
oko 22h mi je sve najgore i najcrnje u zivotu.
isto. . . Doduse gadne misli su kad god je frka a ostanes sam(a) sa sobom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
retko "padam"....u svakoj situaciji trazim nacin da se izvucem.uvek nesto pozitivno moze da se pronadje.kad stanes i mislis da nema dalje pojavi se neko resenje.samo treba biti dovoljno "prisutan" da ga uocis.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2260
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Dobar tekst! Ovakve tekstove su uvek vredni citanja.

Jel pisano jos o ovakvim stvarima u ovom delu foruma?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Dobar tekst! Ovakve tekstove su uvek vredni citanja.

Jel pisano jos o ovakvim stvarima u ovom delu foruma?

Много пута, потражи мало, наћићеш. Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2260
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ok, hvala  Smile

Ako imas neku knjigu da mi preporucis evo ovde teme:

http://forum.burek.com/index.php/topic,253312.0.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Moć pozitivnog razmišljanja

Najveća moć krije se u mislima. Ako naučite kontrolirati misli, naučit ćete i kontrolirati život.
Covermagazin

Одлично речено, остало ми делује као књиге о самопомоћи, а то баш много и не волим.

Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav neće dočekati sledeći mesec. Čoveka čini um i zato onog časa kad um prestane da ga podstiče pada u depresiju i polako umire.

Ех колико пута сам само рекао ону прву реченицу
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 21:58:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.