Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:21:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa LAN mrezom  (Pročitano 9278 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
Da ne otvaram novu temu,zanima me nesto u vezi povezivanja racunara.....

Imam D-Link DWL-900AP+ (AirPlus 2.4GHz Wireless Access Point) i interesuje me da li mogu sa ovim uredjajem bezicno umreziti racunar i laptop,na racunaru je vista os a na laptopu xp

1.Ako je moguce na ovaj nacin umreziti interesuje me da li takva vrsta povezivanja dozvoljava deljenje interneta
2.Ili je bolje (sto?) ipak razvuci kabal?
Link ka nekom tutorialu bi mi znacio takodje
Hvala...

Koju konekciju ka internetu imas ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Najverovatnije je u pitanju mrežna karta, pošto ti je na motherbordu, disejbluj je, a postavi drugu. Mi imamo umrežena preko 60 računara i imamo razdaljinu i do 90 m i to radi preko 4 godine, dešavalo nam se da nam zbog grmljavine pocrkaju svičevi i mrežne karte. Radi provere, zameni mesta sa računrom kome radi mreža pa ćeš videti do čega je.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2007, 13:15:24 od mspasovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 194
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tattoo CM7
Workgroup treba da ti bude na svim kompovima ista... Sto se tise IP adrese kako moze da bude staticka (ili dinamicka) kad je ovo LAN i ne dodeljuje ti nista provajder.  Smile Proveri da li je subnet mask-a ok napisana...

Upravo tako, ne dodeljuje ti provajder IP (u LAN) vec administrator, u zavisnosti od toga da li u LAN u imas dhcp ruter ili si isao od compa do compa i stavljao Smile stat. IP adrese
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 405
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.50
desava se i da mrezna karta ne radi, to nije redak slucaj..
IP sačuvana
social share
There's more then one way to lose your life to a killer
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 343
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Da ne otvaram novu temu,zanima me nesto u vezi povezivanja racunara.....

Imam D-Link DWL-900AP+ (AirPlus 2.4GHz Wireless Access Point) i interesuje me da li mogu sa ovim uredjajem bezicno umreziti racunar i laptop,na racunaru je vista os a na laptopu xp

1.Ako je moguce na ovaj nacin umreziti interesuje me da li takva vrsta povezivanja dozvoljava deljenje interneta
2.Ili je bolje (sto?) ipak razvuci kabal?
Link ka nekom tutorialu bi mi znacio takodje
Hvala...

Koju konekciju ka internetu imas ?


imam ladno dve tj. imam telekomov 512,i radius vektor kablovski 512
naravno da nisu oba moja telekomov je moj a pri dolasku u stan cimer je vec imao kabal radius vektor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
Telecom cable, ili Telecom adsl ?
Ovaj uredjaj nem u sebi PPPoE pa ga nemozes zasebno koristiti na adsl, moze sa nekim ruterom.
A na cable moze.
Njega setujes tako sto lan kabal iz mrezne karte racunara utaknes u njega.
Jednostavno ga setuj na acces point, i nakon tega utakni lan kabal iz modema u access point.
Pokusaj da wlan mrezu setujes sa fixnim ip na racunarima. koliko vidim njegova ip po difoltu je 192.168.0.50.
Ako tako nece, ondah sve klient racunare namesti na automatic ip. Naravno zashodno tome podesi i access point na enable ili desable DHCP za lan.  I trebalo bi da acess point samo presledi do racunara ip koje ti provajder salje.
U zavisnosti koliko ip ti daje provajder, toliko ces moci racunara da nakacis na net.

Naravno u svakom racunaru moras imati hardver za bezicnu konekciju.
Saljem ti linkove za setovanje bezicne konekcije na  VISTI , XP sp1 i XP sp2.

Saljem ti i simulacije podesavanja ovog uredjaja.


Ali, ono sto tebi treba je wireless ruter.

Saljem ti link ka najprodavanijem Wireless ruteru TP-Link 542.. u BG-u. Cena mu je nekih 50 eura.
Ili mozda nesto ovako.
« Poslednja izmena: 11. Dec 2007, 13:09:45 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 343
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Matori hvala na opsirnom i jako korisnom odgovoru,imam Telekom adsl a cimer ima radijus vektor kabal (tako da razmisljamo sta da ostavimo i podignnemo na 1mb ili 1.5 pa da delimo,bolje nego da koristimo odvojeno dve 512-ice)

Koliko sam zakljucio iz tvog posta sa ovim mojim Access Pointom tesko da mogu ista da uradim

Da kupujem ruter u ovom trenutku tesko osim ako ne prodam bubreg eventualno ovaj acess point,sala naravno.Razvuci cemo kabal i to je to.
Jos jednom hvala ti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
DA !

Sa njim bi namestio neku budjevinu, na kojoj bi dosta servisa bilo nediostupno za koriscenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Paznja:-)  ! !
 imam umrezena cetiri racunara,jedan ima ADSL(telekom),pa sam ja to povezao mreznim kablom i jednim switch-om. Sve lepo radi ,osim krstarice. Na onom racunaru gde je ADSL konektovajne na irc server je moguce a na ostala tri ne radi. Sta je u pitanje. Unapred zahvalan! :d



[Edit by enaB: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 04. Feb 2008, 06:21:29 od enaB »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:21:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.