Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako proceniti vrednost sajta, koliko ceniti ovaj sajt?  (Pročitano 3136 puta)
08. Dec 2007, 18:50:39
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
SonyEricsson k750i
Hi,


Imam punude i iskreno se razmisljam da prodam sajt www.ljubavni-sastanak.com (s vremena na vreme dobijem ponude za prodaju pa me zanima koliko zaista vredi).

Interesuje me na koji nacin proceniti stvarnu vrednost sajta, postoji li neki alat za tako nesto na netu ili zbir misljenja strucnjaka pa formiranje prosecne cene?

Imam domene www.ljubavni-sastanak.com, www.ljubavni-sastanak.net, www.ljubavni-sastanak.org i www.lj-s.com. Sajt na index strani ima oko 4500-5000 unique posetilaca (na celom sajtu ima oko 20000-25000 dnevno). Ima oko 47000 registrovanih korisnika i u svakom trenutku online oko 100 clanova + 100 gostiju (u vecernjim satima je 150 + 140, ali ovo kada server radi bez problema, posto imam puno problema sa novim serverom, nikako da nadjem nekog ko ce ga podesiti sa sljaka kako bi trebalo). Dnevno se registruje oko 50-60 novih korisnika (mada ovaj broj varira i u poslednje vreme raste). Nove verzije skripte izlaze 1 godisnje sa puno novina i novih mogucnosti, support odlican. Preveden je na 32 jezika i korisnici mogu odabrati 9 izgleda (ima vise pozicija gde bi se mogli postaviti baneri na svakom izgledu, mada ja sam ga "okitio" reklamama i gde nebi trebalo). Podrucje za administraciju je veoma lako za savladjivanje, lepo organizovano i moguce je podesiti gotovo sve parametre za svaki jezik posebno (puno dating skripti sam visprobao, ali ova je najbolja, sa najboljim mogucnostima). Trenutno Google PR sajta je 4, Alexa rank je 29000, do skora bio 23000 (mada dnevni rejting varira zavisno od toga koliko mi server funkcionise dobro). Takodje se dobro kotira i na svim nasim top listama i sajtovima za pracenje popularnosti i rejtinga sajtova (pre pola godine pomenut je na B92 kao treci sajt po NetCraft rejtingu u Srbiji). Pri google pretrazi ljs je na 1 mestu za reci ljubavni sastanak (rezultat su 7 linkova na vrhu), ljubavni, sastanak (79800 strana indexirano). U samom vrhu je i za slicne reci: upoznavanje, druzenje, muvanje, isl... Takodje za ove reci je prvi na svim pretrazivacima i veliki broj posetilaca na sajt dolazi sa pretrazivaca. Scripta ima u sebi imaplementiran aff. program za zaradu korisnika. Moze se uvesti placeno clanstvo, a ima mogucnost za naplatu preko 2Checkout, PayPal, WorldPay, NetPay, ProTX, NOCHEX, Moneybookers, EGold itd. Takodje postoji I placanje kuponom koje se moze iskoristiti za placanje clanstva SMS-om. Zarada postoji od reklama, aff. programa (nasih i stranih) i od clanarine korisnika (preko DialUp koji ide preko My-Its), a konkretnu cifru ne bih da iznosim, mada nije mala. Clanstvo je recimo 60-70% iz Srbije, ostali iz inostranstva. Ovo je ukratko specifikacija. Detaljna statistika clanstva: http://www.ljubavni-sastanak.com/stat.php (samo ulogovani korisnici).
Pored svega ovoga sto sam napisao moze se veoma lako uvesti SMS naplata clanstva, SMS chat na svim stranama, SMS glasanje (ocena profila) itd. pa bi zarada bila jos veca posto je sajt poprilicno posecen (s tendencijom rasta poseta). Mislim da je nas net jos uvek u razvoju, jos uvek nije dostigao vrhunac tako da vidim neku perspektivu u ovome. Shodno tome + trenutno stanje kakvo takvo, moze li neka suma odprilike koliko trenutno vredi, ima li neko iskustva oko prodaje-kupovine sajta?

Koliko zaista vredi ovaj sajt i na koji nacin ponuditi sajt na netu na prodaju (ako se ipak odlucim da prodam)?


Misljenja sam da sam domen vredi puno (jer domen ljubavnisastanak.com - bez crtice - neko mi je zauzeo dok je moj sajt jos pocinjao da radi i tako da mi je kada sam pitao za cenu pre godinu dana trazio 3000e samo za domen!!!) a plus baza s korisnicima (baza oko 1Gb i podataka jos vise).

Unapred hvala na odgovorima,
Pozdrav, Mladen
www.Lj-S.com
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Svaka stvar vredi onoliko koliko je neko spreman da je plati...
On sada svakako ne vredi mnogo, ali bi uz prave poteze mogao da dodje do toga...

Ne postoji model po kome ces da utvrdis koliko to tacno vredi...
Realno, to moze da bude interesantno firmama koje u Srbiji rade dating, a ima ih par.
Opet, one su kupile vece sajtove i platile ih, po mom misljenju veoma malo tako da bi neki ozbiljniji izdatak za ovakvu akviziciju bio greska.

Google PR je ok, ali bi trebao biti visi.
Alexa je realan, mada malo prenizak ako je poseta takva kakvu kazes.
Netcraft je budalastina, jer ti nikako nisi ni u 10 a kamoli 3. po realnom stanju stvari.
Uopste, ti ranking sistemi u principu ne sluze nicemu... na osnovu svih njih mogu da se donesu neke procene, ali nije realno pozivati se na njih kao na neki faktor...

Indeksiranje na pretrazivacima je bitno, ali i to nije idealno, i uz malo rada moze biti daleko bolje...
Sajt nema prepoznatljiv brand, dizajn je isti godinama, ima gomilu nabudzenih elemenata koji nemaju sta tu da traze, gomilu reklama koje nicemu ne sluze...
Deo je mreze, koja je takodje vrlo lose odradjena...

Ako vec imas prihod, nadji nekog ko je spreman da ti bude partner na tom i ostalim sajtovima, odradite to profesionalno, resite se gomile gluposti, integrisite potrebne sisteme, odradite vrhunski dizajn i poradite na jacanju zajednice i uz relativno malo ulaganje sajt ce i vredeti daleko vise i donositi daleko vise...

A kada imas dobar stalan prihod, suludo je prodavati to za neke male pare...
Inace... uvodjenje kojekakvih clanarina koje se placaju i slicno... ubilo je vecinu dating sajtova...
To moze da se uvede za neke ekstra opcije, ali za osnovnu uslugu, nikako.

I to za domen... u principu ne vredi nista narocito... on vredi samo u slucaju da iza njega stoji jak brand ili da je taj domen nekom realno potreban...
Taj sto je trazio 3000 eur mogao je traziti i 50 000, to ne znaci da ih moze dobiti...
Ime je ok, ali ima -, i dugacko je... moze da bude uspesno, ali realno, uz dobru kampanju, ime nije ni bitno toliko, a i uz malo kreativnosti moze se naci gomila slobodnih veoma cool domena...

Ako ipak to zelis, kontaktiraj one koji su izrazili zelju da sajt kupe i postavi negde na sajt da zelis da ga prodas ili da trazis partnera za dalji razvoj...
« Poslednja izmena: 08. Dec 2007, 19:15:45 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 214
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung x660
Kao što Ivan reče... Dokapitalizacija ti je ključna reč za budućnost. Prodaj 40-60% vlasništva... izvučeš keš ako ti je potreban, a ostane ti deo sajta.

Sa ulaganjem od 2-3k evra + dosta vremena, ti sajt može višestruko donositi.
IP sačuvana
social share
zato što se igram...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
SonyEricsson k750i
Nije mi nista hitno da prodam sajt, a novca imam da ulozim, nego mi samo nedostaje vremena.
Izgled je isti dugo vremena, mada pored ovoga imam jos 7 izgleda koje korisnici mogu odabrati. Dobio sam petocifrenu ponudu u evrima (minimalnu petocifrenu) i zato sam izasao sa ovim pitanjem o stvarnoj vrednosti da bi znao na cemu sam.

U svakom slucaju puno hvala.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Obzirom na to koliko su dobili dosta veci dating sajtovi od tebe, to i nije tako losa ponuda..
Stvar je samo u tome da uz malo ozbiljnog rada to moze da vredi mnogo vise i da toliko novca donosi svakih par meseci...
A to znaci da treba da nadjes prave ljude sa kojima ces saradjivati... dobrog admina, programera i dobrog dizajnera za pocetak...
Inicijalno ulaganje je 2-3000 eura... da se sredi sam sajt, da se uradi novi design i full branding, da se optimizuje server i skripta, da se uradi seo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.