Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:28:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indija kupuje T-90S  (Pročitano 14931 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
nisu to bili neki sa istoka ,nego sa zapada ,a zna se i koji  Smile
A ja ipak verujem da su u to bili umesani i neki sa istoka  Smile

da ,sa bliskog istoka ...  Smile -- ali da ne idemo u off ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ma jeste  Smile
OK svako ima pravo na svoje misljenje. Ne zelim da ulazim u politicku raspravu.
« Poslednja izmena: 08. Dec 2007, 18:19:38 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pa koliko vidim iz Vladine prica nasi tenkovi su bili konkurencija nekima sa istoka (Indija, Pakistan,...) ali i nekima sa zapada (Kuvajt).
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 338
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
Nokia 3600
Da baš, sad su zbog tenkova uništili SFRJ, ta tvorevina se sama urušila uz malu pomoć USA i EZ.

Da se vratimo ne temu, ne verujem da bi Indijci kupovali zapadne tenkove, Rusi su im "bliži" imaju zajedničkih vojnih projekata
i teško da će ikada imati neki sukob s njima, makar i politički, tako da je ovo logično, bar meni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Malo si pogrijesio. Nasi tenkovi nisu bili konkurencija ni Indiji, ni Pakistanu ni Kuvajtu. To je tamo roba koja se kupuje. Kuvajt ne pravi tenkove, tako da Kuvajt nije bio konkurencija. Nakon Pustinjske oluje iracke tenkove T72  su pokupili saveznici, Amerikanci, Englezi i ostali, a svi ostali tekovi i borbena vozila su skupljeni na jedno mjesto i prebaceni u Pakistan. U fabriku Heavy rebuilt factory u Taxili   

http://www.pakmilitary.net/heavy_industries_taxila.html
http://maps.google.com/maps?ll=33.782895,72.894081&z=15&t=h&hl=en

Posto sam i sam ucestvovao u operaciji Pustinjska oluja sarao sam sprejom po tenkovima po Kuvajtu. Iste godine sam dosao u Taksilu i nasao tamo te tenkove po kojima sam sarao.

Tamo sam radio na nekim drugim tenkovima, ali sam cesto znao ici da gledam one tenkove po kojima sam sarao. Ustvari sa njih sam skidao dijelove za popravku drugih tenkova. Sve kolicine tenkova ili tenkovskih modifikacija i remonta koje smo ponudili Pakistanu nakon mjesec dva je trazila Indija u istoj kolicini. Isto je vrijedilo i obrnuto.


Sto se tice komantara o izgledu vojske mogu reci sljedece. Obisao sam puno drzava i vojski, ali tako disciplinovanu, organizovanu, obucenu itd nisam vidio nigdje u svijetu. Jos se uvijek sjecam jedne scene kad je Pakistan kupovao ukrajinski tenk T80UD i na ispitivanju tenka u pustinji Tamavala blizu Bahavalpura sam licno vidio kad je major kleknuo ispred pukovnika i svezao mu pertlu na cizmi. Isti dan je general pukovnik, nacelnik oklopnih jedinica Pakistana sam usao u tenk i vozio ga osam sati kroz pustinju. Prije toga je mene ispitivao nekoliko sati o tenku. Zamislite nekog oficira sa prostora bivse SFRJ da udje u tenk i da ga vozi.


Pozdrav

Vlado
« Poslednja izmena: 09. Dec 2007, 08:57:34 od vladimir_16 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Mislim da je Ramon hteo da kaze da su nasi tenkovi i ostalo oruzje, bili konkurencija ruskom (Indija, Pakistan...) i americkom (Kuvajt) oruzju i njihovoj vojnoj industriji.
Ako je to mislio, delim njegovo misljenje. Nismo sigurno imali potencijal kao ruska i americka vojna industrija, ali smo poceli da im budemo trn u oku i kvarimo neke njihove interese.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Dealio
mob
SonyEricsson 
vladimir_16.......... uh pojma nisam imao ali stvarno kad gledam bilo kakve vesti o pakistanu stvarno mi ne deluju tako disciplinovano nikad nisam video 2 vojnika u istoj opremi ili neku standardizovanu kamuflazu........ali covek uci dok je ziv........... Smile
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Upravo tako 211, to sam mislio.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Citat
Smile
...jel ovo za mene...????????
ne...
odnosilo se uopsteno-na temu(zezancija)...

e,inace,iskoristicu priliku da kazem svima vama ljubiteljima tenkova (poput mene)da se stranica o T-72 na wikipedii prosirila vise nego ikad...(jos jedan razlog zasto ga tolko obozavam i zasto je takva legnda od tenka... Smile Smile Smile)

ko oce,nek pogleda...

a za vladimira(i njegovo iskustvo)-sta drugo reci sem- Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 09. Dec 2007, 15:06:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
hjk, vidim ja mein nešto čudno, na srpskoj od liste korisnika i verzija nisu dalej maknuli (sramota za tako dobar tenk) dok na engleskoj hoće da pukne. nego šta bi smo mogli sve za M-84 da napišemo pored Vladimira (mogil bi smo da nabrojimo za šta služi koje dugme Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:28:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.