Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:47:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indija kupuje T-90S  (Pročitano 14911 puta)
08. Dec 2007, 03:31:31
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Po poslednjim informacijama, kupuju 347 komada od kojih ce deo biti sklopljen u indijskim fabrikama. Vrednost ugovora je oko 1.24 milijarde dolara.
Link
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Po poslednjim informacijama, kupuju 347 komada od kojih ce deo biti sklopljen u indijskim fabrikama. Vrednost ugovora je oko 1.24 milijarde dolara.
Link
samo nastavak saradnje. Ovi do sad su im se pokali dobro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
1990 godine potpisan je ugovor izmedju Indije i SFRJ o modernizaciji vise  hiljada indijskih tenkova T55, T72 i jos nekih verzija tenka u Indiji. Ugovor je potpisan na vremenski period od 10 godina. Prva isporuka je bila spremna u martu 1992 godine, ali zbog pocetka rata nikad nije isporucena. Indija je dugo testirala nasu predlozenu modernizaciju. Rekli su nam: Gospodo sjednite u hotel u Delhi, a nama dajte vas tenk. Nakon nekoliko mjeseci su nam rekli da je sve proslo odlicno i da nije bio nio jedan kvar na tenku i da gadja super.

Zbog nemogucnosti isporuke modernizacije Indija se okrenuka Rusiji oko modernizacije jer je to bio odgovor na modernizaciju pakistanske vojske sa ukrajinskim tenkovima.

Ja sam jos 1991 godine potpisao ugovor na 10 godina  gdje sam trebao biti rukovodioc u fabrici za modernizaciju tenkova u jednom gradu na jugu Indije.

Prije otprilike pola godine u posjeti Sarajevu bio je ministar vanjskih poslova Indije zbog vracanja duga od 60 miliona dolara koje smo dobili kao avans za ovaj posao koji nikad nije realizovan.

Da smo to tad napravili sad nebi Rusija prodavala tenkove Indiji. Mjesec dana nakon potpisivanja ugovora sa Indijom dobili smo isti zahtjev od Pakistana, sa istim kolicinama i rokovima. I opet su trazili mene da dodjem u da radim u fabriku u Taxili u HRF na oko 30 kilometara od Rawalpindija gdje sam prije remontovao kineske tenkove T59.

Pozdrav


Vlado
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 


ovih 347 tenkova dodaju 310 tenkovima koje več imaju.....indija želi da ima 21 "regiments of T-90S 'Bhishma' tenkova te 40 "regiments" modernizovanih T-72 M1 'Ajeya'....ukupno 3800 "main-battle tank".....od toga bit če 1657 T-90 tenkova.....a nesmemo da zaboravimo i domači Arjun tenk.....kažu da ih imaju oko 60 več u upotrebi...a priča se da bi mogli imati 500 ovakvih tenkova......samo mnogo je skup......

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Ma,bre,T-90 je najbolji izbor! Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Т-90_(underwater).jpg
(585.5 KB, 1779x1161)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
Citat
Smile
...jel ovo za mene...????????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Vojna industrija SFRJ je pred pocetak rata 1991. krenula intenzivno da se razvija i napreduje. Ugovorima sa stranim kupcima, pocela je da bude veliki trn u oku, kako americkoj, tako i ruskoj vojnoj industriji.
U pitanju su bile velike pare, koje bi i sa provizijama pojedinaca bile odlicna injekcija za dalji razvoj i ukupan standard gradjana SFRJ.
Neki sa istoka i zapada su procenili da to treba da se zaustavi i nasli su pojedince u svim republikama SFRJ, koji ce to najbolje da odrade  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
 nisu to bili neki sa istoka ,nego sa zapada ,a zna se i koji  Smile

inache , 3.57 mil $ mi je malo skupo za t-90 s ,poshto se prodaju leo2 ako neko zna ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Dealio
mob
SonyEricsson 
Neki sa istoka i zapada su procenili da to treba da se zaustavi i nasli su pojedince u svim republikama SFRJ, koji ce to najbolje da odrade  Smile

svi smo to dobro odradili.....trazili i dobili....a dokle smo mogli dogurati kad bi samo seli i pricali mesto sto smo napravili bejrut od balkana........

a ovi indijci i pakistanci su mi stvarno cudni...jos bre nose uniforme one glupe britanske iz ww2 sa onim tanjir slemovima a ovamo kupuju li kupuju.........bas bi bio prizor t90 i vod pesadije sa tanjirima na glavama........
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
nisu to bili neki sa istoka ,nego sa zapada ,a zna se i koji  Smile
A ja ipak verujem da su u to bili umesani i neki sa istoka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:47:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.