Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neravnomerni regionalni razvoj ili siromaštvo po glavi stanovnika  (Pročitano 3536 puta)
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E
Pa razmišljaj bre! Alo!

Kako bi ti standard bio veći da je Čeda u zatvoru? Molim te mi objasni.
Kao prvo pokazalo bi se da drzava funkcionise i da ima zakona a kao drugo zaplenom njegove nelagalno stecene imovine bavljenjem kriminalom stekao bi se kapital za razvoj na primer Boljevca Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
@ cosa

Krivi su svi, po malo. Bivši režim čiji su kadrovi upropastili ono malo firmi na jugu (ovde govorim za Han), tamo je Dragan Tomić (Simpo) iz Vranja bio glavni kadrovik u devedesetim, samo je on postavljao direktore po Vranju, Hanu, Surdulici itd. Zna se ko je bio direktor u Miloševićevom režimu. Samo podobni SPS i JUL kadrovi. Plus onaj kreten Janjić (poslanik SRS iz Hana).

Drugo, malo je dole mentalitet ljudi "čudan". To je mala sredina, ljudi su navikli na socijalizam, to jest da im država obezbedi posao i egzistenciju, što je problem u čitavoj srednjoj i starijoj generaciji građana Srbije. Nema tamo ljudi sa nekom vizijom ili idejom, a i da ima ideja nema para (kredita) za započinjanje biznisa. Svi čekaju da se neki ćata iz Beograda smiluje i da im udeli neki dinar. Dole nema čak ni šta da se privatizuje (proda).

Sve u svemu, ja sam ovu temu otvorio ne da bi pričali ko je kriv, nego kako da se promeni situacija.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
@Dominick

 Smile yeah right.

ok.

da imaju nešto opipljivo protiv Čede siguran sam da bi ga Koštunjavi već hapsio.

elem, ajde da izostavimo Čedu bar sa ove teme, ako je ikako moguće?

Citat
kako da se promeni situacija.

smanjenje troškova u budžetu. otkazi, otkazi i samo otkazi. prekvalifikacija, što znači obuke i obrazovanje, efikasno tržište rada, podsticaj SME sektoru, eliminisanje monopola i kartela, deregulacija, efikasnija lokalna uprava sa više ingerencija...

ne znam zašto ljudi misle da odgovori ne postoje? samo ne postoji politička volja.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b1
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Grad Beograd 34719 (I-VII mesec – 33003)
Surčin 43005 (I-VII mesec – 42339)
Stari Grad 36181 (I-VII mesec – 34477)
Novi Beograd 41194 (I-VII mesec – 38797)
Vračar 35309 (I-VII mesec – 37478)
Savski Venac 34313 (I-VII mesec – 32041)
Obrenovac 33175 (I-VII mesec – 36010)
Lazarevac 38380 (I-VII mesec – 38057)
Voždovac 33029 (I-VII mesec – 31623)
Palilula 34763 (I-VII mesec – 31665)

Koliko se secam, Beograd ima 16, sto gradskih, sto prigradskih opstina...
Sto niko ne stavi kava je situacija npr. u Lazarevcu ili Cukarici...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11

Citat
kako da se promeni situacija.

smanjenje troškova u budžetu. otkazi, otkazi i samo otkazi. prekvalifikacija, što znači obuke i obrazovanje, efikasno tržište rada, podsticaj SME sektoru, eliminisanje monopola i kartela, deregulacija, efikasnija lokalna uprava sa više ingerencija...

ne znam zašto ljudi misle da odgovori ne postoje? samo ne postoji politička volja.

Mislim da je to samo prvi korak. Potrebna su ulaganja, a znamo da strana ulaganja uglavnom dolaze u Beograd i Vojvodinu. O domaćim ulaganjima nema ni govora.

Dole je čak i infrastruktura očajna, sećam se letos kad sam bio kod rodbine u Hanu, nije radio gradski bazen (na +35 C), jer u opštinskom budžetu nije bilo para za popravku pumpi za vodu koje su bile neispravne.

Mislim da je regionalizacija jedno od rešenja, jer i ono malo para što se dole ubire od poreza odlazi u Beograd. Plus, državna banka za regionalni razvoj koja bi kreditirala pod veoma povoljnim uslovima razvoj privrede. Lokalna samouprava bi morala da ima sopstvene prihode, ali u malim sredinama ni to nije dovoljno, pa bi iz budžeta Srbije trebalo mnogo više para izdvojiti za finansiranje lokalne infrastrukture, jer opština kao što je Han iz svog budžeta ne može da finansira čak ni krpljenje ulica po centru mesta.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
...
To je mala sredina, ljudi su navikli na socijalizam, to jest da im država obezbedi posao i egzistenciju, što je problem u čitavoj srednjoj i starijoj generaciji građana Srbije.
...

Ovo nije problem samo ljudi dole, odnosno srednje i starije generacije dole. To je generalno problem u celoj Srbiji.
Mislim da je NIP dobra stvar, samo naravno zavisi od ljudi koji ga vode. Ja nisam verovao Djilasu nista i mislio sam da ce zeznuti stvar. Evo danas sam procitao u 24 sata da ga hvale Evropska agencija za rekonstrukciju za rekonstrukciju i Svetska banka kako je izabrao dobre projekte i transparentan rad. To je ipak drzavni problem i ne moze se pustiti samo da privatna inicijativa resava stvari. Ovo za kredite si dobro rekao. Ja bih jos dodao da se smanji porez za firme koje dole otvaraju radna mesta, fabrike i slicno. I to da se smanji za dosta, cak i polovinu i vise. Ili npr. da se ne placa prvih pet godina. Znaci drzava mora da napravi tako uslove da su troskovi poslovanja dole dosta nizi nego u drugom delu Srbije i onda kako se situacija popravlja da se balansiraju stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Хитна децентрализација целе државе је решење...

Београд ће се већ снаћи сам... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.