Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojka koju je silovao otac rodila dete  (Pročitano 7697 puta)
28. Nov 2007, 07:30:13
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Devojka koju je silovao otac rodila dete

ČOKA - Istražni sudija pritvorio je A.Č. (40) iz jednog sela u okolini Čoke zbog osnovane sumnje da je obljubio svoju ćerku M. (16). Sudija ga tereti za seksualno zlostavljanje. Da nesreća bude veća, nesrećna M. je pre četiri meseca rodila sina za koga se osnovano sumnja da je plod ovog incesta.

- Ne možemo da verujemo da se tako nešto desilo u našem komšiluku - sa nevericom govore stanari ulice u kojoj živi ova porodica.
- Videla sam da je policija dolazila kod našeg komšije, ali pretpostavljali smo da je posredi nestanak jednog bicikla. Ali ako je to istina što smo čuli kada su ga odveli, njega treba ubiti - kažu stanari ove male ulice na periferiji sela.
U kući sa brojem 9 danas nije bilo nikoga. Komšije kažu da su nakon policijskog privođenja njegova supruga O. (32) i ćerka M. sa bebom otišle u bolnicu, a da je mlađa ćerka K. (14) u školi.
- A. i O. su se upoznali u Čoki i u braku su 17 godina. Nemaju stalno zaposlenje već nadničare da bi preživeli. Teško žive i često su se selili, ali nikada nismo mogli naslutiti da se tako nešto dešavalo u toj kući - kaže za „Blic“ tetka po majci nesrećne devojčice koju smo zatekli u kući.

Izvor:    Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Monstrum iz sokaka

OSTOJIĆEVO - Muk i neverica na severu Banata. S gnušanjem se pominje ime meštana Atile Čordaša (40), koji se, prema krivičnoj prijavi policije, sumnjiči da je prošle godine u više navrata obljubio svoju šesnaestogodišnju ćerku. Takvo gnusno delo ne pamti se u seocetu nedaleko od Čoke.
Da zlo bude veće, nesrećna devojčica se pre nekoliko meseci porodila. Donela je na svet zdravo muško dete, čiji je otac, kako se sumnja, zapravo - rođeni deda.
U Ostojićevu svi znaju za ovaj slučaj. I svi najpogrdnijim rečima pričaju o Atilinom zlodelu. Većina, međutim, ne želi da im se ime pominje u novinama.
- Grozota. Ako je zaista to učinio svom detetu, treba ga najoštrije kazniti. Drakonski, za primer potencijalnim manijacima - ljutito zbori sredovečna žena iz komšiluka Čordaševih.
U ulici, u kojoj se nalazi kuća strave, na periferiji Ostojićeva, poneki prolaznik. Zaustavljamo ljude, a oni, kad čuju zašto smo tu, na lice navlače mrzovoljan izraz.
- Manijak, gde će mu duša - kažu.
Svi žale devojčicu:
- Baš dobro dete. Fina, skromna. Kako će dalje kroz život sa ljagom koju joj je naneo onaj koji je morao da brine o njoj i štiti je - priča baka koja stanuje nedaleko od domaćinstva Čordaša.
Kapija Čordaša u utorak zaključana.
Atila i njegova supruga Olivera (32) pored nesrećne Melinde (16) imaju i dve godine mlađu ćerku Katarinu. Morbidni otac koristio je odsustvo supruge, kada je išla u nadnicu, da se približi svojoj ćerki i odvuče je u krevet. Na ulici nije ničim pokazivao da je nastran. Jedino je, kažu njegovi poznanici, previše psovao i pričao vulgarnosti.
Komšije objašnjavaju da su majka i ćerka otputovale u Čoku ili Novi Kneževac.
Atila je, zasada - na sigurnom. Saslušao ga je istražni sudija Opštinskog suda u Novom Kneževcu Milivoj Savin i odredio mu pritvor u trajanju do 30 dana. Ako se dokaže krivica za obljubu, sledi mu zatvor do 10 godina. DNK analizom treba da se utvrdi i njegovo očinstvo. U tom slučaju može da zaradi do 12 godina robije.

ATILA ZA MENE NE POSTOJI

OLIVERA Čordaš još ne može da se presabere od nevolje koja je snašla njenu siromašnu porodicu. Kaže da nije znala šta čini njen suprug kad ona ode da nadniči.
- Pravdao se da je bolestan, pa je ostajao sam sa starijom kćerkom. Ništa neuobičajeno u njegovom ponašanju nisam primećivala, niti mi je išta kćerka govorila. Kada je počeo da joj raste stomak, pitam je s kim je bila, a ona kaže da je najverovatnije zatrudnela s momkom. Sada je zbunjena i nervozna. Pukla je bruka, a ja pokušavam na sve načine da je smirim. Uz nju sam neprekidno. Moje je dete i ne dam je, ma šta da je bilo. Na bolnu temu izbegava razgovor, pa ni sama ne znam šta da mislim. S Atilom sam proživela 17 godina. Izdržavamo se od socijalne pomoći. Jedva sastavljamo kraj s krajem. Prehraniću nekako sebe i kćerke, a Atila za mene više ne postoji - kaže drhtavim glasom, vidno uzbuđena Olivera Čordaš.

IMALA MOMKA

MELINDA je, po priči njene tetke Darinke, majčine sestre, imala momka iz Sente. Kada je zatrudnela svi su pomislili da je budući otac ovaj mladić. Devojčica je, međutim, sve ispričala majci.

Izvor:   Vecernje novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
 Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1228
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
koja Katastrofa!!!
treba ga razapeti!!!! Smile Smile Smile
Al je bar sigurno da ce biti maltretiran od starne ostalih zatvorenika..
tako je to u zatvoru...
manijaci bludnici su u zatvoru dezurne devojcice!!
Ali po meni ni to nije dovoljna kazna.,...
IP sačuvana
social share
"This is paradise, I'm tellin' ya. This town like a great big pussy jus' waitin' to get fucked."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
DEDA OTAC!

Porodica Atile Čordaša (40) iz Ostojićeva, osumnjičenog za obljubu ćerke M. Č. (16), očekuje analize DNK koje treba da utvrde ko je otac njene bebe - momak ili roditelj napasnik



OSTOJIĆEVO - Atili Čordašu (40) iz Ostojićeva, osumnjičenom da je obljubio svoju ćerku M. Č. (16), koja se pre četiri meseca porodila i na svet donela dečaka, određen je jednomesečni pritvor. Da stvar bude još gora, tek narednih dana biće poznato da li je otac četvoromesečne bebe M. Č. njen dečko ili roditelj!

Predsednik Opštinskog suda u Novom Kneževcu Milivoj Savin saslušao je juče Atilinu ćerku, a iskaz je u svojstvu svedoka dao i njen dečko N. D. (25) iz Sente. Savin nije hteo da otkrije šta su u svom iskazu rekli otac i ćerka, osim da je cela stvar, najblaže rečeno, šokantna.

U blatnjavom sokaku na samoj periferiji Ostojićeva, u trošnoj kući u ulici Moravskoj zatekli smo zaključanu kapiju, jer su maloletna devojka i njena majka O. Č. (32) bile u sudu u Novom Kneževcu. Komšije koje je iznenadio nenadan dolazak u njihovu sirotinjsku ulicu samo su slegale ramenima kada smo ih upitali da li je tačno da je otac obljubio ćerku. Jedino je Darinka Čeleketić (50), najstarija sestra Atiline supruge, sakupila hrabrost da progovori o nesreći koja je, kako kaže, na stub srama stavila čitavu familiju:

- Uvek smo bili sirotinja, ali se ovako nešto u našoj familiji nikada nije desilo. Koliko znam, ni najstariji meštani Ostojićeva ne pamte ništa slično. Atila je bio prek čovek i često je psovao i govorio ružne reči pred decom. Voleo je piće i kocku. I to što bi u nadnici zaradio, spisk'o bi na karte, dok je porodica gladovala - priča Darinka.

Ona kaže da je "istina počela da izbija na videlo" prošle nedelje, kada je policija uhapsila Atilu.

- Kada sam sutradan došla kod naše majke Radojke, zatekla sam sestru i njenu ćerku. Na nagovor naše snajke Gordane sestra je otvorila dušu i priznala da je Atila uhapšen jer je imao seksualne odnose sa ćerkom. Osetila sam da gubim tlo pod nogama kada je rekla da je Atila policiji priznao da je spavao sa ćerkom, koja se porodila pre četiri meseca i na svet donela muško dete. Svi smo zgranuti zbog mogućnosti da je možda otac tog deteta Atila - govori kroz suze Darinka.

M. Č. se, inače, zabavljala sa N. D. Kad je zatrudnela, svi su mislili da nosi njegovo dete. Majka joj je, saznajemo od rodbine, predlagala da abortira tvrdeći da je mlada i da ona i njen momak nemaju budućnost. Pre četiri meseca M. Č. se porodila u senćanskoj bolnici. Sada je familija u dilemi ko je detetov otac, a tu neugodnu dilemu moći će da reši jedino analiza DNK.

U kratkom telefonskom razgovoru po povratku iz novokneževažkog suda devojčina majka O. Č. rekla nam je da nema snage da priča jer joj se "ceo svet okrenuo otkako je istina izbila na videlo":

- Nakon što su Atilu pre neki dan policajci odveli, ćerka mi je priznala da je morala da spava sa ocem. Sluđena sam jer zdrav razum to ne može da prihvati. Otkako se ovo desilo ne znam za sebe. Šta ako analiza DNK pokaže da otac deteta nije njen dečko, nego Atila - očajna je majka.

(Kurir)
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Nisam znala da živim sa monstrumom

ČOKA - Nisam znala šta nam se dešavalo u porodici. Ni slutila nisam. Ćerka mi se porodila 10. jula u senćanskoj bolnici. Bila sam zetečena. Nije htela da kaže ko je otac deteta. Pretpostavljala sam da je to posledica nesmotrenosti nje i njenog dečka iz Sente - započinje priču tridesetdvogodišnja O.Č., majka šesnaestogodišnje M. koja je nekoliko puta prošle godine bila žrtva očevog seksualnog zlostavljanja. Epilog devojčine nesreće bio je taj da je ostala u drugom stanju i rodila sina.

Njena majka kaže da je sve saznala prošlog četvrtka.
- Srušio mi se svet tog dana. Pozvali su nas u policijsku stanicu u Čoki. Nisam znala zbog čega. Prvo je moja ćerka ušla u kancelariju. Razgovarala je sa inspektorima i predstavnicima Centra za socijalni rad. Onda je izašla u hodnik. Plakala je. Pitala sam je šta je bilo. Samo mi je kazala da ću čuti sve kad uđem unutra. Tek tada sam saznala šta se dešavalo u mojoj porodici kada nisam bila kod kuće. Pozlilo mi je. Zar je moguće da se tako nešto dešavalo u našoj kući, koju smo kupili zahvaljujući Hrišćanskoj evangelističkoj crkvi iz Sente. Nisam mogla da slušam te gadosti. Ne znam ni kako su u policiji saznali šta se desilo. Taj zlotvor mi više ne treba, nikada. Neka uzme konopac i neka se obesi, samo da nam dete ne uzmu - kroz plač govori majka nesrećne devojke.
Devojka moli da je ne uznemiravaju
Maloletna devojka M. ne želi da priča ni sa kim. Moli da je novinari ostave na miru, da ne opsedaju njihovu kuću i kuću njene bake. Samo je kratko prozborila da je juče bila u Opštinskom sudu u Novom Kneževcu. Tamo je, pred majkom i advokatom po službenoj dužnosti, ponovila izjavu koju je već dala u policiji...
Predsednik Opštinskog suda u Novom Kneževcu Milivoj Savin rekao je novinarima da do okončanja istrage i podizanja optužnice protiv devojčinog oca A.Č. (40), o ovom gnusnom događaju neće davati izjavu.
Direktorka Centra za socijalni rad u Čoki Mirjana Bagavac za „Blic“ je izjavila da je trenutni najviši interes zaštita deteta kao žrtve nasilja i da će Centar preduzeti sve potrebne zakonske mere po okončanju istrage.
A.Č. je od otkrivanja monstruoznog zločina u pritvoru. Krivičnom prijavom tereti se da je tokom prošle godine nekoliko puta obljubio ćerku.
Seksualno zlostavljanje koje je pretrpela šesnasetogodišnja devojka iz okoline Čoke, nažalost, nije usamljen slučaj u Srbiji.
U Kragujevcu se još pamti slučaj Akifa B., koji je godinama seksualno zlostavljao maloletnu ćerku R.B. i uz to joj i kleštima vadio zube! Nesrećna devojčica je rodila ćerku, a analiza DNK je pokazala da je otac deteta Akif B.
I ove godine obelodanjeno je nekoliko slučajeva seksualnog zlostavljanja ćerki od kojih su neke tek krenule u školu!
- Incesta, nažalost, ima u svim krajevima i svim slojevima društva. Od svih seksualnih zločina, najređe i najteže se prijavljuju oni u kojima su ćerke žrtve očevog zlostavljanja. Žene koje kao žrtve porodičnog nasilja dođu u Sigurnu kuću, vremenom se otvore. I kada steknu poverenje u nas, teško iznose sumnju da su njihovi muževi seksualno zlostavljali ćerke - kaže za „Blic“ Vesna Stanojević, predsednica Organizacije protiv nasilja u porodici i trafikinga.

Psihički poremećene ličnosti
Ona objašnjava da žene, dok su u porodici, o tome ćute. Plaše se da će obelodanjivanjem porodicu dovesti na stub srama, uništiti joj ugled, a svakoj je najbitnije da očuva porodicu.
- Pretpostavlja se da incesta ima više u seoskim nego u gradskim sredinama. U početku mi je to delovalo čudno, jer tamo vladaju patrijarhalni odnosi. Ali s druge strane, u pojedinim krajevima i dalje je „normalno“ da svekar spava sa snahom, a da se sve to prećutkuje - navodi naša sagovornica.
O ocu, dedi ili rođaku koji siluje dete Stanojevićeva razmišlja kao o bolesnoj osobi, izmenjenoj ličnosti.
Prof. dr Ratko Kovačević, neuropsihijatar i sudski veštak, na osnovu svog dugogodišnjeg iskustva kaže da je incest patologija cele porodice u kojoj nema emocionalne stabilnosti.
- Poremećaj u porodici počinje od samog njenog formiranja, a rođenjem dece samo se produbljuje. Takav muškarac, koji je spreman da seksualno nasrne na svoje dete, ima poremećenu ličnost, koja se može ispoljavati kroz egoizam, emocionalnu hladnoću, narcizam, nesposobnost da deci pruži emocionalnu podršku. Takođe, razlog takvom ponašanju može da bude i psihoza, duševna bolest koja postepeno tinja. Neretko u pitanju su i mentalno zaostale osobe - objašnjava prof. dr Kovačević.
Svi osumnjičeni za obljubu ćerke negiraju da su tako nešto uradili. Njihov mehanizam odbrane je što zlodelo ne priznaju ni sebi ni drugima.
Profesor Kovačević smatra da u takvim porodicama problem predstavlja to što je majka pasivna, inferiorna i što prećutkuje sve čak i onda kada zna šta se dešava.
- A zlostavljana deca su pokorna, nezainteresovana za sebe, porodicu, okolinu - kaže on.
Vesna Stanojević dodaje da dete koje je seksualno zlostavljano ima traume celog života.
- Ma koliko bilo psihički jako, dete gubi poverenje u ljude, plaši se, stidi, povlači u sebe. Kasnije ima problema u vezama, a dešava se da se okrene promiskuitetu, istom polu ili asketizmu - kaže Stanojevićeva.
Nju brine i to što sudske kazne nisu adekvatne za zlodelo koje je počinjeno.
- Kazne bi trebalo da utiču na njih, da se ne usude da ponove delo, ali i preventivno na one koji su skloni seksualnim zločinima - kaže ona.

Mora se odmah reagovati

Profesor Kovačević apeluje da se reaguje odmah kada se primeti bilo šta sumnjivo u porodici.
- Ukoliko se primeti ovakav problem, za to postoji terapija i lečenje. U tom procesu neophodno je da učestvuje cela porodica, jer samo tako može da dođe do pozitivnih rezultata - kaže profesor Kovačević.


Crna serija u 2007.


NOVEMBAR
Pre nekoliko dana poštar iz Mladenovca P.M. (42) uhapšen je zbog sumnje da je godinama seksualno zlostavljao svoju 16-godišnju ćerku J.M.
SEPTEMBAR
Doktor iz Bora V.S. (39) osumnjičen je da je silovao svoju sedmogodišnju ćerku A.S.

MART
D.D. iz sela u okolini Zaječara stavljene su lisice zbog sumnje da je silovao 14-godišnju bolesnu ćerku M.D.

Izvor:   Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
Gospode Bože... šta je sa ovim svetom?!  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1228
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
tuga... Smile Smile
IP sačuvana
social share
"This is paradise, I'm tellin' ya. This town like a great big pussy jus' waitin' to get fucked."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Osmeh je kriva koja sve ispravlja.

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1689
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG viewty
Ovo je tragicno, ali zalosno je to sto se tek ponekad digne prasina, a veoma brzo slegne.  Kazne za obljubu su od dve do deset godina.  To je zalosno.  
Ovo je izaslo u javnost, a koliko je jos slucajeva zatajeno.  A da zalost bude veca, dosta njih i zbog onog "sta ce selo reci?". . .
IP sačuvana
social share
Nemojte nikad reci da ste sreli najglupljeg čovijeka; uvijek se može desiti da ga neko pretekne!

      CARPE DIEM!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.