Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusi gaze, igraju praljvu igru po zapadnim pravilima  (Pročitano 13700 puta)
27. Nov 2007, 19:43:43
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Ivanov protiv cepanja "Gasproma"
27. novembar 2007. | 08:46
Prvi vice premijer Rusije Sergej Ivanov usprotivio se podeli gasnog koncerna "Gasprom".

Ivanov: Niko ne primorava suverene države da kupuju ruske sirovine
Namera Evropske komisije da usvoji dokument koji će "Gaspromu" uskratiti nastup na evropskom tržištu u ulozi i proizvođača, i izvoznika gasa "izazvana je prvenstveno nastojanjem da se Rusija primora na neopravdane i neprirodne ustupke", rekao je Ivanov u intervjuu "Ruskoj službi novosti", dodavši da on "ne odgovara za Gasprom" ali da smatra da "taj holding niko u Rusiji pri zdravnoj pameti neće rasparčavati".

"Rusija gradi veliki naftovod istočni Sibir - Tihi okean, ne da bi nekome pretila, već u cilju izlaska na globalno tržište, gde će nuditi svoju robu kupcima koji više plaćaju"
, precizirao je Ivanov. Na taj način, rekao je on, Rusija će efikasnije trošiti svoje resurse, ostvarujući maksimalnu dobit.

Ivanov je osporio optužbe da Rusija vrši "energetski pritisak" na druge zemlje. Na aluzije da Rusija vodi "energoimperijalističku politiku", guši slobodu i grubo se meša u unutrašnje poslove drugih zemalja diktirajući im cene energenata, ruski vicepremijer je odgovorio da je njegova zemlja devedesetih godina učena osnovama tržišne privrede i da je odlično naučila lekciju, zbog čega i primenjuje svetske standarde i pravila.

"Svaka roba, uključujući naftu i gas, ima tržišnu vrednost, zbog čega se cene energenata svakodnevno menjaju", argumentovao je Ivanov.

On je podsetio da Rusija isporučuje energente praktično svim evropskim zemljama i da se nije desilo da svoje obaveze ne ispuni.

Osnovna pitanja pri isporuci energenata su cena i rokovi ugovora. Kad se radi o energetskim sirovinama, ugovori se ne sklapaju za jedan dan, rekao je Ivanov, dodajući da rešavanje tog pitanja svakako zavisi i od politike zemlje taranzita. Rusija je spremna da sklapa dugoročne ugovore - transparentne, predvidive, ali po tržišnim uslovima, rekao je on.

Ivanov je podsetio da je Rusija u proteklih 17 godina na račun svojih poreskih obveznika subvencionisala privrede mnogih zemalja Zajednice Nezavisnih Država desetinama milijardi dolara.

"Ove nezavisne, suverene države moraju kao takve i da žive, po istim pravilima i uslovima", rekao je on i dodao da se, međutim, čim ti uslovi i nastupe, "Rusija optužuje da vrši pritisak na njih cenama svojih energenata".

www.b92.net

 Smile
stvarno su sila.
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zanimljivo,zanimlljivo Smile
Cini mi se da je Amerika uzivala 15 godina kao jedina velika sila ali izgleda da i tome dolazi kraj.
U svakom slucaju je to dobro jer bez konkurencije nama napretka,moraju nekog i ameri da se plase!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
tek se tresti od poruka iz Kremlja i poteza bacuski.
neka oni koji misle da su bogom dani da samo oni budu na planeti i samo oni zgrcu bogatstvo osete Ruski monopol.
A on nece biti kratak jer je ruski meda dozvolio budalama da izrabe svoje resurse a sada ih zeza kao oni kada su ga zezali i slali mu pokvareno zito ili prosipali tone i tone zita samo da ga Rusi ne bi kupovali na svatskom trzistu.
Nisu davali Rusima da se ishrane za vreme gladnih godina nakon II sv. rata.
Zato kako sejes tako i zanjes.
A sejal;i su svuda mrznu, haos i netoleranciju pa neka zanju ,....
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
SonyEricsson k800i i D820
Eh kako ste smijesni.... stvarno su sila cujem ovdje... a u Americi 60% svijetskog kapitala... smijesno!
Ruse ce pregaziti kinezi.. Firma Chinaoil je najvrednija firma na svijetu, a vrijedi kao sve firme na ruskoj berzi (480 miliardi €)!!!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Zanimljivo,zanimlljivo Smile
Cini mi se da je Amerika uzivala 15 godina kao jedina velika sila ali izgleda da i tome dolazi kraj.
U svakom slucaju je to dobro jer bez konkurencije nama napretka,moraju nekog i ameri da se plase!
amerika nije bila jedina sila.
mozda vojna, ali ne ni to.

japanci su bili vodeca sila na polju elektronike.

rusi su vodeca sila na polju energije.

a ameri su na svim poljima ili prvi ili drugi.
tek se tresti od poruka iz Kremlja i poteza bacuski.
neka oni koji misle da su bogom dani da samo oni budu na planeti i samo oni zgrcu bogatstvo osete Ruski monopol.
budi ljubazan i ovjasni mi, na sta to rusija ima monopol?

Eh kako ste smijesni.... stvarno su sila cujem ovdje... a u Americi 60% svijetskog kapitala... smijesno!
Ruse ce pregaziti kinezi.. Firma Chinaoil je najvrednija firma na svijetu, a vrijedi kao sve firme na ruskoj berzi (480 miliardi €)!!!
pa ok, ali u rusiji je dosta jakih firmi koje su u vlasnistvu tajkuna i koje ne prodaju sovje akcije na berzi.
takodje, dosta ej i u vlasnistvu drzave.

rusi su definitivno energetska sila.
to niko ipak ne moze poreci.

a definitivno si u pravu.
amerika je vodeca ekonomska sila, svetski pandur.

amerika godisnje proizvede onoliko koliko sve drzave EU + rusija.

tu su neprikosnoveni

ali, znas koje se pare obrcu u aziji(rusija, kazakhstan...)tu su najvece pare.
nazalost, ruska prevlast u toj oblasti ce trajati jos kratko...
biodizel i drugi izvori uzimaju maha, a za deceniju dve, rusi ce biti potpuno zbaceni sa svetske scene.
(kazerm nazalost jer verujem da enka konkurencija ipak treba da postoji)

lose je i to sto rusi ne ulazu te ogromne pare n aobrazovanje, i uopste, ne ulazu u buducnost na nacin kako bi trebalo.
da im ne dodje ta kratkovidost glave.
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
zanimljiv je strah od ruskog medveda koji se budi iz zimskog sna.
nije se ni probudio kako trebba a gace se vec tresu.
kada su toliko jaki sto ne negovorise tovarisa Putina da ne isplati spoljni dug Rusije MMF-u odjednom vec da ga vraca kako su oni zacrtali.
Samo na kamatama i slicnim marifetlucima u ugovorima koje su potpisivali gorbacov i Jeljcin izgubise negde oko 12% Ruskog spoljnog duga.
AU kolika lova bacena zbog zajeba bacuske Putina/   Interesantno , veoma. Zasto se u**ete u gace od pomena Ruskog imena.
I izanaliziraj u cemu Rusi nemaju monopol-gas- npr. i kako ucenjuju celu jevropu.
A skorman je podatak o broju Ruskih milijardera i to svi se obogatili na nafti, gasu i prorodnim resursima Rusije.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
SonyEricsson k800i i D820
Zanimljivo,zanimlljivo Smile
Cini mi se da je Amerika uzivala 15 godina kao jedina velika sila ali izgleda da i tome dolazi kraj.
U svakom slucaju je to dobro jer bez konkurencije nama napretka,moraju nekog i ameri da se plase!
amerika nije bila jedina sila.
mozda vojna, ali ne ni to.

japanci su bili vodeca sila na polju elektronike.

rusi su vodeca sila na polju energije.

a ameri su na svim poljima ili prvi ili drugi.
tek se tresti od poruka iz Kremlja i poteza bacuski.
neka oni koji misle da su bogom dani da samo oni budu na planeti i samo oni zgrcu bogatstvo osete Ruski monopol.
budi ljubazan i ovjasni mi, na sta to rusija ima monopol?

Eh kako ste smijesni.... stvarno su sila cujem ovdje... a u Americi 60% svijetskog kapitala... smijesno!
Ruse ce pregaziti kinezi.. Firma Chinaoil je najvrednija firma na svijetu, a vrijedi kao sve firme na ruskoj berzi (480 miliardi €)!!!
pa ok, ali u rusiji je dosta jakih firmi koje su u vlasnistvu tajkuna i koje ne prodaju sovje akcije na berzi.
takodje, dosta ej i u vlasnistvu drzave.

rusi su definitivno energetska sila.
to niko ipak ne moze poreci.

a definitivno si u pravu.
amerika je vodeca ekonomska sila, svetski pandur.

amerika godisnje proizvede onoliko koliko sve drzave EU + rusija.

tu su neprikosnoveni

ali, znas koje se pare obrcu u aziji(rusija, kazakhstan...)tu su najvece pare.
nazalost, ruska prevlast u toj oblasti ce trajati jos kratko...
biodizel i drugi izvori uzimaju maha, a za deceniju dve, rusi ce biti potpuno zbaceni sa svetske scene.
(kazerm nazalost jer verujem da enka konkurencija ipak treba da postoji)

lose je i to sto rusi ne ulazu te ogromne pare n aobrazovanje, i uopste, ne ulazu u buducnost na nacin kako bi trebalo.
da im ne dodje ta kratkovidost glave.

Svaka cast  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
stami, jel mozes o rusiji da pricas neostrascen?
molim te, hladne glave, probaj, zanimljivije je.
i pametnije.
ovako...cudno i smesno mi je da se neko lozi o prici o broju ruskih milijardera.
pa mislim, koja je poenta, ti tu sada kao likujes i prosipas nesto sto ne znamo?
pa bas u prethodnom postu sam naglasio kolike se pare vrte i da postoji veliki broj ruskih tajkuna koji ne daju svoje firme na brrzu.

stvarno, jel pokusavas nekoga da ubedis u nesto, ili cisto dokazujes koliko 'si pametan' i koliko mnogo informacija drzis u glavi, ili stvarno mislis da su rusi neprikosnoveni u svojoj energetskoj moci?

sta god da je od toga, u zabludi si.

ruski monopol...to je tek smejurija
ne bi benzin u SAD-u bio jeftiniji nego u rusiji da rusi imaju monopol.
(u USA je litar benzina oko 33 dinara (i dalje)
stvarno si extremno zanimljiv(smesan)



tek me je sada ovaj podatak osamario:
Datum rodjenja:     16. Oct 1962.

stami, iskreno, bas sam hteo da te pitam na pp da li si punoletan.



ovde(na politickom forumu) garant psiholozi mogu mnogo da nauce
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 5610

ovde(na politickom forumu) garant psiholozi mogu mnogo da nauce

Ти си некоме докторски рад из психологије! Узгред, шта значи "Rusi gaze, igraju praljvu igru po zapadnim pravilimа". Могао би дете да се научиш лепом понашању, до сада си гомилу пута опомињан због вређања других.  Smile

« Poslednja izmena: 27. Nov 2007, 22:45:04 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
sarmo. Kraljevicu Marko. covece bez Sarca ili sada Cecrcile tvoji potpisi i onda i sada govore vise od tebe samoga i tvoje pameti.
Mislio sam da si se iole opametio nakon banovanja i ponovnog ulaska na forum. Ali balvan je balvan i drugacije ga ne mozes nazvati.
Moj datum rodjenja je nebitan u celoj ovoj prici.
Ti mislis da ako si mladji od mene da si posisao svo znanje ovog sveta.
posisao si samo nove jevropejske i "demokratske" uvrede. Ni pedalj pomaka.
no tvoje je pravo da kontriras i da mislis da si naj, naj, naj, na forumu. A videh zbog tvoje pameti da bi banovan .
Nemoj da mnogo pricas i ovaj sadasnji potpis govori koliko si jadan i bez imalo sivog u glavi. Jer da si covek koji vredi ne bi uzimao neke ogavnosti vec bi smislio nesto originalno i pametno. Ovako jadan si kao i narkonam koga obozavas pa ga stvaljas u potpis a mi svi na Qura*/
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.