Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:56:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevodi  (Pročitano 5746 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Evo kako glasi taj deo lekcije

There are three important differences between the present mass extinction and those in the past:
- The present ''extinction spasm'' is being brought about by us - the first one to be caused by a single species.
- The current wildlife holocaust is taking place in only a few decades rather over thousands to millions of years. Such rapid extinction cannot be balanced by speciation becouse it takes between 2 000 and 100 000 generation for few species to evolve.
- Plant species are disappearing as rapidly as animal species,thus threatening many animal species that otherwise would not become extinct at this time.


Cenimirius, Estella, Costa hvala vam puno...sad mogu da nastavim s prevodjenjem. To je to, svi ste u pravu. Nema pravila u Engl.jeziku.
  Smile
Prevodeći ove lekcije ponekad mi se blokira mozak i nema šanse da sastavim prevod kako treba,puno ste mi pomogli...pozz!!
« Poslednja izmena: 19. Maj 2005, 17:48:07 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Estella?  Smile

@ Costa

Extinction se ne moze ovde prevesti nikako kao slabljenje, jer extinction znaci izumiranje, a i text se odnosi na to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Da ,reč je o izumiranju...ugroženim vrstama Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ali grc ne moze izumirati!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
  pa i ne misli se na izumiranje grca
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Pustite sad to.. Smile
Imam ja za vas novi domci zadatak Smile
Zanima me kako bi vi ovo sklopili, opet imam trilemu.

Evo teksta:

Many wild species are not in danger of extinction(ugroženost), but their populations have been sharply (izrazito) reduced (sveden) locally or regionally. (ova rečenica je jasna nego sad ide ono zamršeno )

Becouse such number losses (gubitaki,šteta) are occurring (zbivanje,dogadjaj) much faster and more frequently than extinctions, they may be a better sign of the condition (položaj, stanje) of wildlifw and entire ecosystems. They can serve (služiti) as early warnings so that we can  prevent species etinction rather than responding mostly to emergencies.

Napaisala sam prevode nekih reči koje bi vam mogle biti nepoznate.
Imam trilemu kako da prevedem...pomagajte.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Mnoge divlje vrste nisu u opasnosti od izumiranja, ali broj njihovih jedinki je drasticno smanjen, lokalno ili regionalno.
Zbog toga sto se tako brojni gubici desavaju mnogo brze i cesce nego izumiranja, oni mogu biti bolji znak uslova divljeg zivota i citavih eko sistema. Oni mogu posluziti kao rana upozorenja, tako da mozemo spreciti izumiranje vrsta, a ne samo da reagujemo u hitnim slucajevima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Mnoge divlje vrste nisu u opasnosti od izumiranja, ali broj njihovih jedinki je drasticno smanjen, lokalno ili regionalno.
Zbog toga sto se tako brojni gubici desavaju mnogo brze i cesce nego izumiranja, oni mogu biti bolji znak uslova divljeg zivota i citavih eko sistema. Oni mogu posluziti kao rana upozorenja, tako da mozemo spreciti izumiranje vrsta, a ne samo da reagujemo u hitnim slucajevima.

s' tim sto bih mozda "oni mogu biti bolji znak uslova divljeg zivota i citavih eko sistema" preveo kao "oni nam mogu predociti u kakvim se uslovima odvija zivot u divljini i u kakvom se stanju nalazi ceo ekosistem". Malkice je preslobodno ali se moze, verovatno, srociti za nijansu smislenije. 
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Inace, preveo bih ostalo kao i montenegrina. Smile
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
U pravu si sto se tice toga, i ja bih tako stavila da meni treba prevod, al ovako kad prevodim za drugog, pokusavam da budem sto bukvalnija da ne zbunim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:56:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.