Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:02:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najveca maketa na svetu  (Pročitano 18011 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97mini

probao sam preko fona nesto da odradim pa ako nema slike nema veze kasnije cu ubaciti extru a i ostale modele koje imam,negde 10tak njih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97mini
eto nema veze stizu slike kasnije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97mini
nadam se da je ovaj put uspesno,ovo je jedan deo flote a ima toga jos. ako nekome treba bilo kakva informacija tu sam na raspolaganju.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Extra300s.jpg
(319.76 KB, 800x600)
dornier Do28.jpg
(190.83 KB, 800x600)
kougar.jpg
(210.74 KB, 800x600)
pits.jpg
(82.87 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 603
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6131
Mene interesuje sve.Obozavam avione,daleko sam od strucnjaka.Interesuje me kako napraviti model,gde nabaviti sav potreban materijal i sl.
Hvala unapred.   Smile
IP sačuvana
social share
I ajmo opet za iste pare !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
HTC HD2
nadam se da je ovaj put uspesno,ovo je jedan deo flote a ima toga jos. ako nekome treba bilo kakva informacija tu sam na raspolaganju.

svaka cast covece... interesuje me jel ide neko vezbanje letenja pre nego sto krenes sa pravim modelom, video sam neke simulacije za vezbu na pc
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97mini
idemo redom
sto se tice materijala ,ja uglavnom sve nabavljam u inostranstvu i to sad funkcionise super u odnosu na nekad. platis karticom narucis na neciju adresu tamo i onda ti taj posalje busom il nekim slicnim nacinom. zvuci komolikovano al se isplati. ima i kod nas par prodavnica al je izbor sveden na stvarno osnovni i cene su osetno vece,al sta je tu je . bolje ista nego nista. naravno za rad je potreban i plan.do njega se moze doci kupovinom takodje preko, 40tak dolara izadje veoma kvalitetan,kopiranjem necijeg isl. postoje i takozvane kit varijante u mojima stize plan i materijal(drvo ,trapovi,kapotaz isl bez presvlake). to je odlican izbor za pocetnike jer se dobije skoro sve,i uputstvo.
Ja uglavnom modele radim sam od pocetka do kraja ukljucujuci ipravljenje kalupa za plasticne delove,izvlacenje kabine itd. naravno u ovo sam se upustio nakon 10tak god intezivnog bavljenja ovim hobijem.
sto se tice letenja modela tu je prica malo drugacija. najbitnije je krenuti redom od pocetnickog skolskog aviona uz prisustvo nekog ko vec zna da "leti". najbitnije je imati natrimovan model i to vec resava mnogo muka. trimovanje definitivno treba da uradi neko sa iskustvom. najveci problem pocetnicima je da se naviknu na uslovne komande na modelu sto zapravo znaci da kad model odlazi od tebe sve je ok,al kad ide prema tebi stvar se menja levo je desno i obrnuto,kad je na ledjima gore je dole itd. e pa zamislite extru koja ide na ledjima prema vama i krece u desni zaokret na visini 10tak metara pri brzani od 100 tinak kmh. ali vezbom se sve to sredi.
naravno da su simulatori pozeljni i da se sa nji moze dosta toga nauciti sto ce doprineti da bude sto manje situacija sa slike.  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kougar smrt.jpg
(328.75 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 603
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6131
Svaka cast za avione,to zaboravih da napisem prvi put.   Smile   Smile    Smile
Stvarno bih voleo da probam da napravim jedan.
Da li bih mogao da nabavim neki "pocetnicki" kit ovde kod nas i naravno koliko bi me to zadovoljstvo kostalo?
Sto se nekih "avijaticarskih" stvarcica tice,najbolji drugar mi je avio mehanicar,tako da se nadam da bi se nas dvojica koliko-toliko snasli i oko toga.
IP sačuvana
social share
I ajmo opet za iste pare !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N97mini
U Beogradu postoji prodavnica u kojoj mozes kupiti dosta toga ,ima materijala,gotovih modela ,a moze se sa njima dogovoriti oko nabavke. Cene su razumne i za recimo 300-400eura mozes da kompletiras osnovne stvari za pocetak. Tu naravno ulazi model ,motor i neki osnovni radio uredjaj. Nisam dugo tamo bio pa ti nemogu 100% garantovati sta trenutno ima. Kad sam zadnji put bio uglavnom su bili zastupljeni gotovi modeli. njihova adresa je www.space-rc.co.yu i nalaze se na sajmu u hali 5.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N97mini
 :!:Zaboravio sam da napomenem da bi pocetnicki model za letenje trebao biti neki visokokrilac sa profilom krila sa ravnom donjakom. (noseci profil) .Razmaha krila izmedju 140 i160 cm i motorom izmedju 4,5 i 6,5 kubika. Takav model ,motor i oprema za to nekosta mnogo ,a ta velicina modela je pogodna za letenje,transport i pri tome nije veliki potrosac goriva koje uopste nije jeftino. Modeli uglavnom koriste mesavinu metil alkohola i ricinusovog ulja u ognosu 80/20.
Svaka firma koja prodaje i proizvodi komplete(kitove) ima u svojoj ponudi ovakav model.
pipican primer izgleda takvog modela je piper kojeg takodje imam i ciju sliku saljem.   Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

piper j3.jpg
(155.11 KB, 600x800)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
HTC HD2
naravno da su simulatori pozeljni i da se sa nji moze dosta toga nauciti sto ce doprineti da bude sto manje situacija sa slike.  Smile

jel topola ?  Smile (znace neki sa foruma bili su prisutni)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:02:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.472 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.