Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:47:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patrijarh Pavle na lečenju na VMA  (Pročitano 18016 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Cekajte malo, A sta je sa ostalim ljudima u bolnici VMA ?Jel njima niko ne treba da podari zdravlja ?Oni se ovde i ne spominju ?Sta je sada ovo ?Sta je sa tim ljudim ?Tamo su isto ljudi koji su bolesni i kojima treba pomoc ?Jer oni nepostoje ?VIP odeljenje za  patrijarha a sto ?....
pa....i kad je upucan djindjic,niko nije mario za ostale koji su nastradali toga dana Smile

zato...mani se Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
 Pa znaci ti Pavla i Djidjica stavljas u isti kos ?(Gde oni zapravo i treba da budu)Pa jeste tuzno je sto vise nemamo veze sa realnoscu i sa samim sobom.Ponasamo se kao roboti.Zao nam je ako je Pavle bolestan ili ubijen Djindjic a o drugima necemo ni da razmisljamo.Ali najzalosnije od svega sto ima ljudi koji pricaju "ko ga jebe " ili "drago mi je sto su ga ubili" ii "I ja bih ga ubio" itd..."A kada  bih ga pitao zasto tako mislis" Mogu ga se kladim da ne bi znao da odgovori.Njegovo pravo "ja" ne bi moglo da da odgovor.Zato sto njegovo pravo "ja" nepostoji.Nikada se nije ni upoznao sam sa sobom.Nikada nije ni razmisljao o necemu.Zato sto njegovo pravo "ja" cine gomila gluposti koja su mu servirana tokom zivota.On je naucen kako da razmislja.Filmovi puni nasilja,droge, bizarnih stvari itd.Muzike koja zagovara nasilje, muski sovinizam, primitivne stvari ," obogati se ili umri pokusavajuci".Najvaznija stvar na svetu je novac.Umesto da svi budemo jednaki vidi sta imamo danas.Klase, drzave treceg sveta ?!, Bogate ,Siromasne, Pametne ,Glupe, Ruzne , Lepe, Lepo obuceni ,ruzno obuceni ,nisi u fazonu ,jesi u fazonu,kul si ,nisi kul, fansi bogati,  pa ti nisi fensi nemas firmiranu garderobu "priznatu" od koga ?,Pa vidi sta nam sve danas treba da bi ziveli.(Rekao bi jedan grcki filozof ). Ne umes da se ponasas, ako se slucajno ne ponasas u skladu sa tim glupim pravililma zivljenja drustvo pocinje da te ignorise jer se ne uklapas u stado.Sve se vrti oko novca i materijalnih stvari.Cak i ako ides prijatelju u goste "red je da se kupi neka sitnica" kako bi mu pokazao STA ?Da se radujes sto ga vidis ,da ga volis i postujes ?Zar najveci poklon i priznanje nije sto si dosao kod njega.Tako se ponasamo i prema decom u bolnicama i sirotistima.Mislimo da smo sve  resili ako im jednom godisnje posaljemo pakete ili materijalne stvari.(Ratluk i cokoladu)A sada da se zapitamo da samo "probamo" da za sekund budemo u njihovoj kozi.Nemamo nikog i sami smo.Niko ne mari za nas.Da li bi lepse da dodju "neki" nasi vrsnjaci npr. "neki" ljudi bar jednom godisnje i druze sa sa nama pricaju sa nama vode nas na eksurziju,muzeje ,planinarenje ,ukljuce nas u drustveni zivot ili sta?Jednom godisnje nam posalju paketic sa ratlukom i cokoladom??Da bi sebe resili grize savesti.Ne znam za vas ali meni se vise dopada ona prva opcija.Sedimo u kucama i gledamo televiziju i ne razmisljamo ni o cemu.To je tek prica za sebe.Pisao sam na jednom od foruma o toj napravi.Zamislite svet da umesto sto u slobodno vreme sedimo ispred te kutije sa sarenim slikama gde nas uce kako da se oblacimo, ponasamo, postupamo,verujemo,itd.izadjemo ispred nasih zgrada kuca, druzimo se, pricamo razgovaramo o svemu.ali to ne postoji.Klupe koje su mozda predvidjene za  tako nesto ispred moje zgrade su izlomljene ,mozda su ih neki navijaci uzeli da bi povredili u najmanju ruku coveka koji ne veruje u isto sto i on.Ne shvatajuci da je njegov sistem verovanja baziran na postojanju suprotne strane.Kada bi svi navijali za zvezdu on verovatno ne bih znao sta da radi.Ili te klupe sluze da bi par ljudi popusilo dzoint i pobeglo na par sati od surovog zivota.Jedino sto mozes da vidis lepo na tim klupama je par koji se iskreno voli.Cak su nas naucili kako je "fudbal najvazinja sporedna stvar na svetu" hehe moram da se nasmejem.Pa da li iko ima pameti malo na ovom svetu.heheh.A najvaznija stvar je verovatno kako da iskrivis kicmu ne bili zaradio koju crkavicu za zivot.A ako ti ista preostane od sredstva za prezivljavanje potrosi na nesto sto ce ti bar dati laznu nadu da si i ti deo ovog zivota i zajednice na planeti pa kupi neki statusni simbol.I uvek pati sto nemas koliko i onaj drugi.Budi nesrecan i depresivan.Koliko ljudi je izvrsilo samoubistvo zbog gubitka posla.Pa to je uzas jedan.Pa aj sad ti tvom sinu obljasni kako nije sve u novcu.Kako treba da bude dobar covek i kako treba da razmislja i veruje sam sebi.Kako ti nekome da obljasnis koji ima titulu "obrazovanog" coveka da ti nisi imao para da platis astonomske cene (koje su uvek u rastu iz nekakvog nepoznatog razloga)skolovanja za svog sina.I on sada obavlja  nekvalifikovan posao .I kako ti njemu da obljasnis da je i to casan i posten posao.I da je jedno obavljati posao nekvalifikovanog radnika a drugo biti nekvalifikovan radnik.Zapitaj se o svim tim stvarima...pocni da razmisljas ....ne plasi se jer nemas cega da se plasis...veruj u sebe i samom sebi...u sebi trazi boga i istinu....a ne od drugog i na papiru...Tako nikada neces naci svog boga i svoju istinu...Ona je u tebi ...Sve sto treba da uradis je da pocnes da je trazis u samom sebi....
pocni da razmisljas ...

CARPE DIEM

pozdrav....
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
0_o

sta bi sa pasusima? Od zida bole oci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
jbt al' se raspisa  Smile

ne znam dokle ste stigli ali vidim da pominjete djindjica  Smiley 1



ali...jadni nas Paja...toliko ima milo lice,dobrodusno ali se jadnicak jedva drzi na nogama.
svaki put kad ode na VMA mislim da odande nece izaci ziv.ali drzi se bolje nego drzava  Smile
njegov glas mi unosi mir  Smile
volela bih da poizivi i pozivi..ali koliko vidim i cujem sve je slabiji i slabiji.star je i napacen. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Mudri ljudi evo da probam da obljasnim u kakvoj su vezi STRAH - NE ZNANJE - BOG

Ovo je inace jedan moj razgovor sa jednim od "zagrizenih" vernika..

Ako kazemo da je razmisljanje kretanje.Onda mi ovde idemo pravolinijski.U jednoj dimenziji.Mislio sam mozda bi trebali da pocemo da se krecemo u jos nekom pravcu...Ja sam spreman za putovanje ...ali da li je jos neko ?Ako nije neka kaze zasto ?Kada dobije odgovor od SEBE ,ne od BOGA ne od BRATA ne od SESTRE kada dodbije odgovor od SEBE.Npr.Ne zelim da se upustam u diskusiju ZATO sto mislim da se ne uklapa u moja verovanja.E ta recenica taj odgovor je kljuc ulaska u novi svet.:)Sledece pitanje koje postavis na svoj odgovor zove se filozofija.:)Npr.Ne zelim da se upustam u diskusiju sa ovom nepoznatom osobom zato sto :(Moguci odgovori )

(ODGOVARA STRAH - INSTIKT- EMOCIJE)
1.On zeli da me ubedi - dokaze da nisam u pravu.(strah)
2.On zeli da dovede moju citavu koncepciju zivota i verovanja u pitanje.(strah)
3.On zeli da svi mislimo kao on i da me tako uvedu u nekakvu sektu.(strah)
4.ITD

(ODGOVARA RAZUM - FILOZOFIJA )
1.On zeli da ja razmisljam.Zasto?On zeli da sebe preispitam i sumljam u sve?Zasto?Da li to moze da bude dobro ili lose po mene?Sta je lose a sta dobro?On ne zeli da se ja plasim.(Osecaj - Olaksanje)Zasto ?Zasto se ljudi plase ?Od cega se ludi plase ?Ko zeli da se mi plasimo ?Sta je pakao?Jel to strasno mesto?Da li se ja toga plasim?Zasto?Da li pakao postoji?(osecaj -Olaksanje)Ako postoji onda ga se plasim.Ako ne postoji onda nemam cega da se plasim.(Osecaj -olaksanje)Koji dokazi mi idu u korist toga da pakao postoji a koji da ne postoji?(Osecaj - olaksanje)On zeli da razmisljamo kao on a mozda i ne.Zasto ?Hajde da vidim kako on to razmislja i koja je krajnja poenta price?Koju poruku zeli da nam prenese.Zeli da razmisljam, da sumljam u sve?Da li je to dobro za mene ili lose?Definitivno ne moze da bude lose ako neko zeli da razmisljam )Znaci on ne zeli da mislimo kao on.On zeli da mi mislimo kao individue.On zeli da kaze da ne uzimamo stvari zdravo za gotovo bez drugog kljucnog pitanja,sumlje.....itd itd itd....

Zakljucak.Ramisljanje je nista drugo nego putovanje kroz pitanja i odgovore.Iza svakog novog pitanja stoji strah.Onog trenutka kada sam dodjes do ogvovora shvatas da nemas cega da se plasisi.razmisljaj,sumljaj u sve,kada mislis da imas odgovor postavi sebi podpitanje.....jer je to kljuc ka istini ,slobodi ,znanju....

Naravno uvek mozes i da predahnes ukljucis tv i posmatras kakve poruke zele drugi ljudi da ti prenesu....Ali oprezno, nema vece sekte od toga, jednog trenutka ce ti postati jasno i smesno da se iza svega krije jasna poruka a to je."Ne razmisljaj gledaj mene kako te ne svesno uvlacim u moj svet verovanja i ucenja...Za tebe postoji samo jedna istina a ona se zove NOVAC.Tvoj bog je novac.Zivi u skladu sa tim ,oblaci se u skladu sa tim,ponasaj se u skaldu sa tim i naravno itekako imas cega da se plasisis, podsecam PAKAO ,TER.O.RI.SAM, DROGA,MANIJACI,UBISTVA,PREVARE,PLJACKE...itd"A sta ti pruzam za utehu gde ces se sakriti,gde je tvoj dom u kome ces biti bezbedan od mene ,koji sam ti ja takodje dao.Razmisli.Za utehu sam ti dao boga ali onakvog kakvog sam ga ja zamislio i stovrio za tvoju laznu sigurnost.I nemoj da mislis da mozes tek tako i u svom skrovistu da budes bezbedan ,mozes ali samo ako se pridrzavas mojih pravila igre(zapovesti) itd.

Zakljucak.U ovoj prici kreces se kroz odgovre na pitanja koje nisi cak ni postavio:)Neko je to uradio umesto tebe:)Ceo tvoj zivot neko razmislja umesto tebe ,jednom kada zadobije tvoje poverenje drzi te u saci ,ti si tada za njega sirovina koju moze da obradjuje kako god pozeli.Moze da ti servira sta god mu padne napamet.Vanzemljci,Bogovi,neka cudna bica,i o ako ti zdrav razum govori da ti em sto nikada nisi video nijednog boga,vanzemaljca, ovo ili ono on to moze da ti servira kao istinu ko zna sta moze sutra da izmisli:).Ti si odavno hipnotisan.Onog trenutnka kada pocnes da preispitujes samog sebe,sumljas ,budis se,postajes slobodan i ne zavistan.Pocinjes da shvatas da si sam.Bojis se, a opet znas da si upravu da je velika gomila hipnotisana.Ovo sto ja tebi pricam hoces da pricas drugome tvom prijatelju.Ali on je duboko, duboko utonuo u san u mrezu verovanja zasnovanih na mitu na izmisljotinama cvrsto verujuci u ono sto je naucen a ne u ono do cega je sam dosao:) Ti mu pricas ali tvoje reci prolaze kroz njega.Govoriti kako si upao u neku sektu.Plasis ga.On se plasi da i samo proba da ti veruje (da preispita sam sebe ).:)Itd itd...

Ali onda dolazi lepsi deo.Shvatas da nisi sam.Da je istina univerzalna.Da istina oslobadja polako pocinjes da shvatas recenice velikih mislilaca i i koju poruku su oni hteli da ti prenesu .Trazis ljude koji te razumeju.Koji nisu hipnotisani ili bar ne skroz.I pocinjes da ih pronalazis.Oni su sve vreme oko tebe.I od uvek ih je bilo.Pocinjes da se raspitujes sta je zapravo filozofija(koja nije sekta i nemas cega da se plasis i ne zeli ti nista lose) i pocinjes da se raspitujes ko su ljudi koji su se ovim pitanjima bavili pre tebe i do cega su oni dosli.U sta su oni verovali sta je zajednicko za sve njih.)Na zivot pocinjes da gledas sasvim drugacije i shvatas "da znas da nista ne znas":)Kao da si se ponovo radio

CARPE DIEM

Veliki pozdrav ,dobri ljudi...
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b1
mob
Apple iPhone SE 2020
Baš tako.
 I posle nemoj neko da mi priča da cela vlada ne ide patrijarhu na noge-bilo da je on u bolnici ili ne.
 Postajemo prava SrBsko-Talibanska zajednica..

Kako lupas... pa to je strasno... kolika je samo tvoja mrznja...
Cekaj da ponovo sidje neki NLO...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svi mi ovde nekog cekamo,da nam kaze koga cekamo..

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1253
Zastava Darkwood
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N 73
Nista nije tako...............u cirkus da me vode......da vidim slonove,lavove i majmune......................
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Ljudi kakva mrznja kakvo lupetanje...mi smo isti.Nije bitno da li je neko napravio pasusu ili ne.Da li je neko napravio gramaticku gresku ili ne.Bitna je poruka.Ne okrecite glave i ne zatvarajte oci od vas samih...Niko ovde nikoga ne mrzi i niko ne lupeta...Treba da naucimo da razgovaramo izmedju sebe da postujemo jedni druge.Neces nista uraditi ako nekome kazes da lupeta.Samo ces ga uvrediti.Da li je to bio tvoj cilj? Da ga uvredis ?Ili da mu kazes kako mozda nije u pravu ?Da se tvoja verovanja ne slazu sa njegovim?Razmili sta zapravo zelis? Ako zelis da mu kazes kako si ti u pravu a on gresi onda iznesi dokaze koji idu u tvoju korist odosno koji su u skladu sa tvojim ubedjenjima i verovanjima.A on neka iznese dokaze koji mu govore drugacije.Dok medjusobno citate dokaze i cinjenice sa obe strane vi se zblizujete ,pocinjete da razumeto jedno drugo.Ti pocinjes da razumes zasto on veruje drugacije od tebe a ti drugacije o njega.Rezultat.Do cega mozete doci.Oboje ste u pravu.Jedan je u pravu.Oboje gresite.... Smile
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b1
mob
Apple iPhone SE 2020
Predlazem ti da otvoris temu: "Molimo se za sve bolesne na VMA"...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Ne mogu da otvorim tu temu ...ali mogu da otovrim temu "nadjimo se i organizujmo priredbu ispred bolnice VMA da pokazemo ljudima da nam je stalo do njih da nisu zaboravljeni"
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:47:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.