Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:33:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cell Color Excel problem  (Pročitano 1987 puta)
10. Nov 2007, 14:24:21
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19874
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Samsung 
Ево овако. Радим анализу потрошње горива па ми је потребна мала помоћ. Треба ми логички постаљен задатак који ће истовремено анализирати потрошњу горива у односу на примењен норматив (л/км*100-норматив), и да на основу те анализе задржи тај податак у ћелији али и да је офарба у одређену боју на основу те анализе (зелена боја ако је потрошња мања од постављеног норматива, плава када премаши потрошњу до 1 л, жута за премашену потрошњу од 1 до 3 л и рецимо црвена за преко 3л...

Ето толико. Унапред захвалан...

Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Belgrade (Vreme: 10. Nov 2007, 14:27:27)
« Poslednja izmena: 10. Nov 2007, 14:54:41 od bull_23 »
IP sačuvana
social share
...Јер си много друкчији од свих
Јер ти си стална опасност за њих
Нешто си ново а не знају шта
Друкчије ходаш, друкчије мислиш...И ниси ко сви
Њихова слабост само си ти...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia N70
Treba ti samo logicko resenje ili konkretno primenjeno u excelu?


Dopuna:

Uglavnom, ewo dopune posto me je zivo interesovalo kako se radi nesto sam pokusavao.

Nikad nisam radio u excelu, tako da ne znam da li treba automatski da radi. ALi uspeo sam ovako, ne znam koliko si pre u tome radio ali u sledecem je stvar:

Znaci verovatno ces imati kolonu u kojoj ces unositi potrosnju goriva u litrima po kilometru...

Da kazemo samo za primer da on unosi to u polje B1. A da kazemo da je normativ 100(normativ je na 100km?)

Kod bi isao ovako:

Kod:
Sub Main()

Dim Normativ As Double

Normativ = 100

If (((Range("B1").Value2 * 100) - Normativ) >= 1) Then
Range("B1").Interior.Color = RGB(200, 160, 35)

Else
Range("B1").Interior.Color = RGB(0, 0, 0)

End If

End Sub

Ovo je samo primer. Ovo ce ofarbati pozadinu B1 u narandzasto ako je unesena velicina veca od 1. A ako je unesena manja vrednost onda ce je ofarbati u crno(to sam stavio samo radi provere da li radi)

-
Kod:
RGB(200, 160, 35)
to su ti obicne sifre boja, mozes da ih nadjes svuda na netu, kako koju boju dobijas(Red, Green, Blue)

-ako hoces da vise celija ofarbas odjednom onda ides
Kod:
Range("B1:B156").Interior.Color = RGB(200, 160, 35)
Ovde ce vise celija ofarbati u narandzasto.

-Mozes da uneses neku proveru ako unese negativnu vrednost, da oboji u drugu boju ili da izbaci neku promenu

- MOzes da probas da normativ stavis kao Integer, trebalo bi i tako da radi.

-Samo sam ovako uspeo...
I to da bi ovo radilo kada uneses vrednosti, onda moras da pokrenes makro ko ce sve to da uradi.
ne znam da li moze preko neke formule,  ili nesto da kako ti uneses vrednost, da tako on promeni boju.

A ako si vec nasao neko resenje, ae stavi ga.

A ako hoces mozes da mi pustis fajl pa da pokusam da po nesto uradim.

Pozz
« Poslednja izmena: 12. Nov 2007, 03:03:45 od Lukipela »
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19874
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Samsung 
Проблем сам решио на мало лакши начин. Ево овако. У Excel-u постоји фукција Format -> Conditional Formatting... На основу ње сам поставио услов мање или једнако од ... тада color cell у ту и ту боју, ако је између ... и ... тада color cell у ту и ту боју... и на крају ако је једнако или веће од ... тада у ту и ту боју. Ово задовољава моје потребе с обзиром да колико сам схватио могу да обојим ћелије само у три боје (три услова)... Толико за сад.
IP sačuvana
social share
...Јер си много друкчији од свих
Јер ти си стална опасност за њих
Нешто си ново а не знају шта
Друкчије ходаш, друкчије мислиш...И ниси ко сви
Њихова слабост само си ти...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia N70
da, "malo" laksi nacin =)))))
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19874
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Samsung 
 Smile а добро де сад... ја сам се снашао  Smile
IP sačuvana
social share
...Јер си много друкчији од свих
Јер ти си стална опасност за њих
Нешто си ново а не знају шта
Друкчије ходаш, друкчије мислиш...И ниси ко сви
Њихова слабост само си ти...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:33:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.