Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:48:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gdje je granica?  (Pročitano 11308 puta)
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Dobro Freud ili ostali psihoanalitičari ili analitički filozofi....

Ali postoji li nešto urođeno svakom čovjeku (pa onda i toliko puta različito), što bi određivalo granicu normalno/ludilo?
Postoji li nekakvo ljudsko mjerilo?

Dobro, Židovi kažu da će se spasiti svi osim budala, jer ne znaju da su budale (ne priznaju grešku). Arapi pak kažu:" Bezimeni je milostiv prema luđacima".

U svakom slučaju, ludilo možda ostaje misterij, jer ga se ne može svesti na određeni kriterij, ali očito da ljudske kulture taj problem pokušavaju barem svesti na neku određenu mjeru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Kao što to Protagora reče: "Čovjek je mjera svih stvari." U ovom slučaju to je društvo, dakle, istina je ono što mi kažemo da ona jest, a ne ono što je u stvari. Upravo takav stav omogućuje društvu da se kreće, doduše ponekad normalan biva proglašen ludim, a lud normalnim. Ali, što je tu je... 8O
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Lud je samo onaj koji u pogresno vreme kaze ili uradi pravu stvar... Nazalost... Granica izmedju ludila i genijalnosti je jako mala, i kao sto kazem sve zavisi od aspekta... za 50 godina nesto sto je danas izgledalo sumanutno bice savrseno realno i normalno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
ko posoli kolač... taj nije normalan
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Citat: JeJa
ko posoli kolač... taj nije normalan

Otkud ovaj zakljucak, i cemu on? Mozda neko voli posoljeni kolac, ali, hej, hajmo ga proglasiti ludim zbog toga Smile  Mi smo svi savraseni.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ko posoli koljac ima drugaciji ukus od tebe, a o ukusima se ne raspravlja...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Ne postoji lud covek vec je lud samo onaj kojeg mi takvim smatramo.
Genija takodje smatramo ludim....
Mongoloide takodje smatramo ludim... i jos mnogo njih razlicitih.. ipak kao sto rekose vecina odlucuje o ludilu pa tako ako pripadamo vecini "nismo ludi" ako pak primadamo nekoj od manjina, makar i genijima smatrani smo ludima.
N. Tesla je smatran ludim, Ajnshtajn je smatran ludim kazu da je zivot njegove zene Mileve Maric bio pakao ali ja ipak mislim da to i nije neko "ludilo" vec je to njegov svet u kome zivi i mi smo za njih ludi.
Znaci vecina je postavila granicu gore i granicu dole gde ako predjes na dole ili na gore smatran si ludim.

Mi iz "vecine" takodje mozemo da poludimo da promenimo svet ali nikada na gore prema geniju uvek prema dole ka nekom "ludilu" .. kada cidite nekoga ko non stop gleda u jednu tacku i ne trepce niti se pomera reci cete da je lud ali on ipak zivi samo u svom svetu koji je za nas "vecinu" ludilo.

Granica ... pa sigurno da postoji neka granica koju su nekim mozda naucnim istrazivanjima postavili doktori iz "vecine" koju ako prelazis prozvace te ludim, a koliko si i da li stvarno lud ko to moze da zna?
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Moj text o tome pre nekog vremena.
EKSPERTIZA LUDILA

Sve je “nešto” u odnosu na ono pored sebe. U protivnom, sve što je “nešto” ako je usamljeno postaje - ništa. Da bi ludak postao ludak to mora da primeti (i zaključi) više od dvojice, a manje od milion “normalnih” ljudi. A i tada, ludak je ludak samo dok je pod prismotrom, čim ostane sam nema razlike između njega i ostatka sveta. I tu je sad glavni problem. Kako svakom “normalnom” ludaku obezbediti redovnu prismotru najmanje trojice normalnih? Niko normalan nije toliko lud da se bavi ludakom. A opet - kako će ludak da bude ludak ako nema trojicu normalnih pored sebe? Bez te trojice ludak će umisliti da je normalan - i eto nove ludosti. Ma koliko normalni izbegavali da budu u blizini ludaka, on je njima više potreban nego oni njemu. Jer samo zahvaljujući tom ludaku normalni znaju da su normalni. (Ali i ludak zna na čemu je). Nema drugog pravila za određivanje ludila. Nevolja je samo u tome što jedan od te trojice može da bude “prikriveni” ludak. A kod nerešenog rezultata ludilo uzima maha, pa stoga normalni uvek gledaju da ih bude što više, kako bi bar brojnošću suzbili ludilo u sebi i oko sebe. Ludaku, po tom pitanju, ne treba nikakva pomoć. Kad normalan upre prstom u ludaka to još ništa ne znači, to tek treba dokazati. Ali zato, kad ludak upre prstom u normalnog tu je sve jasno. On tačno zna ko je meću normalnima “njegov”. Naši normalni prijatelji jedva čekaju da nas obuku u onu košulju što se “zakopčava s leđa”. Ne treba im zameriti, jer su kriterijumi normalnih za određivanje ludila vrlo sumnjivi. Kriterijumi ludaka su nesumnjivi, jer za njih je normalan isto što i za normalnog ludak. Normalan se uvek piše pod navodnicima, ludak bi mogao da se piše i velikim slovom. Njegov slučaj je mnogo jasniji. Svak je lud na svoj način. Ali zato niko nije toliko normalan da ne bi bio bar malo lud. To malo ludila kod normalnih opasnije je od ono malo “normalnosti” kod ludaka.
I kako sad da objasnim situaciju u kojoj se nalazim?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Citat: Arianna
Otkud ovaj zakljucak, i cemu on? Mozda neko voli posoljeni kolac, ali, hej, hajmo ga proglasiti ludim zbog toga Smile  Mi smo svi savraseni.


Citat: SF
Ko posoli koljac ima drugaciji ukus od tebe, a o ukusima se ne raspravlja... .



šta je vama ljudi?? jeste li vi čuli za toleranciju u skorije vreme? to je moje mišljenje... nemam ništa protiv drugih,različitih  mišljenja.... ali svakako da imam svoje(koje je takvo kakvo je, i može čak biti i promenljivo... pod uticajem objektivnih okolnosti)

@ Ariana ne sećam se da sam nekog ja proglasila ludim.. ne daj Bože...

@SF o ukusima se itekako raspravlja... a o čemu bi se drugom raspravljalo ...kad nismo svi isti.... ipak POSTOJE neki standardi ponašanja u našim životima

pitali ste se gde su granice.... ne znam tačno, ali znam kad je prekoračena
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
@SF

Svaka cast... odlican tekst i veoma istinit. Svidja mi se kako si "nas i njih" okarakterisao kako si i koga postavio, tacnije sve sto smo vidjali do sada samo si srocio i napisao. Ali ipak takav tekst da covek ne moze a da se posle citanja ne zamisli i potrazi odgovor na ono pitanje, u kojoj se situaciji ja nalazim!?!?!?!

Sve u svemu svako se trudi da je normalan i da svoje tvrdnje, zelje i ubedjenja predstavi normalnim sto ne znaci da ce svako prihvatiti u protivnom nazvace ga ludakom.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:48:41
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.