Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Штрајк запослених у правосуђу  (Pročitano 8904 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1029
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3X
Dali radnici pravosuđa znaju koliko ljudi čeka da im se isplate zarade od pre 10. godina, ali nemogu da dobiju jer predmeti leze u sudu. Dok se oni bore za svoja prava, zaboravljaju na tuđa prava. Sramota.
IP sačuvana
social share
Misli svojom glavom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Qtek 小米
Гамбино ће постати анђео чувар радника у правосуђу. Нико их не воли као он!  Smile Smile Smile
Свих радника ! Smile
Шалу на страну, сви аргументи су на страни штрајкача.
А влада се сетила сада социјалног програма и отпремнина када су схватили да штрајк неће трајати пар дана и то није у циљу помоћи радницима, јер то у ствари претња.
Они нису одговорни за јавашлук у судству, зато је време да препознамо праве кривце који су дебело плаћени и имају огромне привилегије.
Почевши од Петровића ...
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Palata pravde ni juče nije radila. - Suđenja se odlažu, osim ako su u pitanju privremene mere, pritvori, ubistva ili ako su deca predmet sudskog postupka
Politika - Sreda, 14. novembar 21:00


Građani koji dolaze u beogradsku Palatu pravde po potvrdu da su živi, overe vlasnički list ili ugovor o kupovini ili prodaji stana, i dalje odlaze nezadovoljni, jer zbog štrajka radnika u pravosuđu ništa ne mogu da završe.

Svetlana Tašković (39), referent u Drugom opštinskom sudu, kaže da obrađuje 1.100 predmeta za 15.000 dinara, kolika joj je plata. Ona ističe da radi u lošim uslovima, gde i kroz zatvoren prozor duva promaja.

- Danima protestujemo, a niko nas ne sluša iako godinama imamo iste probleme i borimo se da to promenimo. Protest je samo kulminacija dugogodišnjeg nezadovoljstva. Zato smo morali da počnemo štrajk. Sve što se proteklih dana moglo čuti u medijima su laži, jer najavljeno povećanje plate od 46 odsto jeste stiglo u pravosuđe, ali isključivo sudijama. Pomoćno osoblje, referenti, zapisničari, nisu dobili ništa. Čak su nam plate zamrznute i za sledeću godinu.

Slavica Milikić (43), nameštenik u Drugom opštinskom sudu, tvrdi da joj je plata 20.000 dinara, računajući regres i topli obrok.

- Od ove plate ne mogu da preživim. Imam dva sina, od kojih jedan ide u drugi razred srednje, a drugi u prvi razred osnovne škole. Oni svaki dan traže novac za užinu i da kupe knjige, a para nema.

Aleksandra Menković (37), referent u Prvom opštinskom sudu, kaže da ima mnogo predmeta i da radi u lošim uslovima.

- Na četvrtom spratu gde radim, kad pada kiša dolazi do poplave i predmeti su mokri. Ponudili su nam 2.000 otkaza da bi se drugima povećale plate. Rešenje je da nam ponude neki dodatak, bilo kakvu vrstu pomoći, topli obrok za novembar i decembar i mislim da bi se narod time zadovoljio.

Srđan Silbaški (41), arhivar Prvog opštinskog suda, kaže:

- Ne znamo da li Ministarstvo nema novca, ali ne tražimo novac iz budžeta, već da nam isplate deo novca od taksi koji nam po zakonu pripada. Zašto ne dobijamo oko 28.000 dinara koliki je republički prosek, već nam daju mnogo manje.

Milić Radovanović (68), advokat, kaže da je došao na ročište za svog klijenta, ali da su mu rekli da je ono odloženo.

- Kada bi se smanjio broj zaposlenih u ministarstvima za 50 odsto, oni koji bi ostali ne bi se pretrgli od posla. A službenici u sudovima su veoma preopterećeni i nemaju vremena ni da normalno doručkuju.

Ratko Karanović (62), mašinski inženjer, naglašava da mu je suđenje odloženo za 7. decembar.

- Očekivao sam da posle dve i po godine parničenja, juče konačno bude stavljena tačka. Sad ću morati da sačekam skoro mesec dana, što nisam planirao.

Radoslav Kostić (72), advokat, ističe da je njegovom klijentu suđenje odloženo za 5. februar.

- Koliko sam primetio ima hitnih suđenja, pre svega krivična suđenja. Odobravam ovaj protest, jer se bore za veće plate.

Jelica Đorđević (55), diplomirani pravnik u "Zelenilu Beograd", kaže da je za juče zakazano ročište otkazano na neodređeno vreme.

- Sva naša suđenja koja smo ove nedelje imali su odložena na neodređeno vreme. To nam povećava troškove, jer su ishodi sporova neizvesni.

Gospava Bosnić (65), domaćica, kaže da je juče pokušala da uzme punomoć i da ga pošalje deveru u Bosnu i Hercegovinu da podigne njenu penziju.

- Čekam da u sudu dobijem punomoćje da bih ga poslala u Bihać. Treba da pošaljem i potvrdu da sam živa, ali to sada ne mogu jer štrajkuju. Nadam se da u Bosni neće pomisliti ako zakasnim sa dokumentom, da sam ne daj bože, umrla.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Protest u pravosuđu
Štrajkači traže TV duel s Vladom
Autor: Ekipa „Blica“ | 17.11.2007 - 06:10



BEOGRAD - Sindikat pravosuđa Srbije pozvao je Vladu Srbije da pregovaraju javno, u prisustvu medija, o njihovim zahtevima o povećanju plata, kao i o potpisivanju kolektivnog ugovora.

Sindikat očekuje odgovor do prekosutra, ali još nije poznato da li će se, ukoliko Vlada odbije njihov predlog, štrajk radikalizovati i sudovi prestati da rade i pritvorske predmete, kao i suđenja za nasilje u porodici i izricanje privremenih mera.
- Neka narod odluči ko je u pravu. Da li mi, zaposleni u pravosuđu, treba da budemo odgovorniji od onih koji odlučuju o svima nama. Sigurno je jedno, a to je da bi svako trebalo da ima stepen odgovornosti bar u visini svoje zarade, a naša je mnogo mala - kaže za „Blic“ Slađanka Milošević, sekretar Sindikata.
U Beogradu, kao i u većini gradova Srbije, i juče su administrativci u sudovima, tužilaštvima i sudovima za prekršaje radili samo pritvore i suđenja na kojima se odlučuje o deci.
- Zbog štrajka stranke su onemogućene da ostvaruju svoja prava, što je veliki problem i za njih i za sud - izjavio je za „Blic“ Žarko Stevanović, predsednik Opštinskog suda u Kragujevcu. On je dodao da su „plate činovnika male, na granici egzistencije, zahtevi za poboljšanje materijalnog položaja opravdani, kao i da „svako bira metod borbe da se izbori za bolji status“.
U niškom sudovima ne štrajkuju, iako su zaposleni nezadovoljni zaradama. Ljiljana Popović, predsednik Sindikata „Nezavisnost“ u Opštinskom sudu, rekla je da ih niko nije pozvao da se pridruže štrajku.
- Od 200 zaposlenih, 62 su učlanjeni u naš sindikat. Ako anketa koju radimo pokaže da je više od 70 odsto zaposlenih za taj korak, proglasićemo štrajk u ponedeljak - dodaje ona.
Slađanka Milošević je za „Blic“ rekla da nije bitno ko je član kog sindikata, jer svi dele zajedničku muku - „male plate, loš tretman, teške uslove rada
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Štrajkači prete da će zaključati sudove
Autor: A. Ž. A. | 19.11.2007 - 06:00



BEOGRAD - Sindikat pravosuđa Srbije dao je rok republičkoj vladi da do večeras odgovori na poziv na javne pregovore, u prisustvu medija, o njihovim zahtevima za povećanje plata i potpisivanje kolektivnog ugovora.

Ukoliko se Vlada ogluši na to, od sutra je moguće zaključavanje sudova, kao i prestanak rada na pritvorskim predmetima, suđenjima na kojima se odlučuje o deci i na izricanju privremenih mera.
- Svesni smo da time može doći do narušavanja bezbednosti građana jer nije svejedno kada treba odlučiti o pritvoru ili produžetku nekoga ko je osumnjičen za ubistvo ili neko drugo teško krivično delo. Ali, da li o tome više treba da razmišljaju ministri koji primaju milion dinara, ili mi zaposleni u sudu koji zarađujemo 15.000 - kaže za „Blic“ Slađanka Milošević, sekretar Sindikata.
Prema sadašnjem ponašanju ministara i Vlade, navodi ona, jasno je da Vladi nije važno kako rade sudovi, da li postupaju u interesu građana, već im je jedino stalo do novca od naplaćenih sudskih taksi.
- A gde odlazi taj novac i kako se troši, mi ne znamo. Sigurno je samo da ni delić ne ide u naše zarade - tvrdi naša sagovornica.
Podaci sindikata ukazuju da je u štrajku više od 400 od 450 sudova, tužilaštava i sudova za prekršaje. Ministar pravde Dušan Petrović negirao je to navodeći da oko 70 sudova ispunjava minimum procesa rada. Inače, ni prošlonedeljni sastanak Sindikata sa predstavnicima Vlade nije doveo do rešenja problema. Vlada je sindikalcima ponudila da 2.000 ljudi zaposlenih u pravosuđu ode u penziju ili prihvati saocijalni program, što bi moglo da dovede do povećanja plata do 30 odsto. Sindikalci su to odbili.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne znam za BG ali u Nisu su tek prosle godine dobili kompjutere, ne verujem da su do sada sredili bazu podataka, znam da sam isao da prijavim novo mesto boravista oko nekog saobracajnog prekrsaja a oni su mi rekli, ma bezi, posle su me trazili s policijom. zaprepastio sam se da jedna takva institucija nema kompjutersku bazu
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Na stranu politika, ali ti ljudi koji rade u administraciji pravosudja imaju vise nego bedne plate. Mogu misliti kako izlaze na kraj od prvog do prvog u mesecu. Jadno. Licno, da sam ministar nasao bih sredstva da im povecam platu bar 80%. Sudijama ne bi povecao ni dinar. Neka se malo strpe. Ipak nije isto primiti 35.000 i 13.000 dinara. Kapiram da socijalizma vise nema, ali brate ne treba u XXI veku da ljudi zaradjuju kao oni u Bangladeshu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Istekao rok štrajkača Vladi
Autor: A. Ž. A. | 20.11.2007 - 06:05
BEOGRAD - Rok koji je Sindikat pravosuđa Srbije dao Vladi Srbije za javne pregovore o njihovim zahtevima za povećanjem plata i potpisivanjem kolektivnog ugovora istekao je u ponoć.

Kako nam je sinoć rečeno, ukoliko se Vlada ogluši na poziv, iz ovog Sindikata najavljuju mogućnost da danas, tokom dana, „zaključaju“ sudove i prestanu sa radom i na pritvorskim predmetima i izricanju privremenih mera.
- Sudovi neće bukvalno biti zaključani, ali prestajemo i sa onim minimalnim radom. Policija će moći da privodi osumnjičene, istražni sudija će ih saslušavati. Kako će ići taj postupak, to zaista ne znam - kaže za „Blic“ Slađanka Milošević, sekretar Sindikata.
Nekoliko istražnih sudija sa kojima je „Blic“ razgovarao kažu da su spremni da sve rade sami. I da saslušavaju, slušaju pitanja tužioca, advokata, kucaju rešenja.
- Nikakav štrajk ne može da omete pritvor i istragu - tvrde istražne sudije.
S druge strane, štrajkači navode da se ne može tek tako zameniti administracija, jer su sve to obučeni ljudi sa dugogodišnjim iskustvom. I ponavljaju da im je Vlada prošle nedelje ponudila da 2.000 takvih ljudi ode da bi ostali dobili povećanje do 30 odsto, što je odbijeno.
U Sindikatu pravosuđa Srbije kažu da ih podržale kolege iz sindikata zaposlenih u državnim preduzećima i upravi, koji su takođe nezadovoljni svojim zaradama i statusom. Za danas je planirano da svi ti sindikati javnost obaveste o svojim daljim koracima, kao i o mogućnosti stupanja u generalni štrajk.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Qtek 小米
Vlada se služi prevarom"
20. novembar 2007. | 08:17 | Izvor: Beta
Beograd -- Predsednica Sindikata pravosuđa Slavica Živanović izjavila da je potez Vlade da pregovora sa SOPOS-om sramotan.

Slavica Živanović kaže da se Vlada koristi prevarom. "Reč je o manjinskom sindikatu, Sindikatu organizacije pravosudnih organa Srbije, koji okuplja 1.600 članova. Mi smo većinski reprezentativni sindikat, s 12.600 članova. Oni su se bukvalno uz našu akciju, pošto je mi vodimo, nakačili", kaže ona.

"Protest će se odvijati blokadom rada sudova, bez obzira na dogovor koji Vlada eventualno napravi s manjinskim sindikatom. Nećemo obustaviti rad po bezbednosnim predmetima, ali ćemo zahteve proširiti i tražićemo smenu nesposobnih ministara", kaže ona.

Zaposleni u pravosudnoj administraciji štrajkuju 15 dana, zahtevajući povećanje zarada od 100 odsto. Vlada je do sada u pregovorima predložila da 2.000 zaposlenih u sudovima bude otpušteno, a ostalima plate povećane do 30 odsto, što je odbijeno. Administrativni službenici u pravosuđu imaju plate od 9.200 do 17.000 dinara.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
večeras sastanak sa sindikatima zaposlenih u pravosuđu
Tanjug - Pre 6 sati

BEOGRAD - Ministar pravde Srbije Dušan Petrović najavio je da će večeras u 19 časova biti održan sastanak reprezentativnih sindikatima zaposlenih u pravosuđu i nadležnih ministara i najavio da "postoji ozbiljna mogućnost da se pronađe rešenje".

Petrović je novinarima u Skupštini Srbije izjavio da će podržati sve razumne zahteve zaposlenih u pravosuđu, ali je dodao da oni moraju da budu realni i ostvarivi.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.