Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:58:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raketna fregata Kotor  (Pročitano 27233 puta)
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
nice nice......... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Ima li negde okvirnih informacija kolko je kostala izgradnja jedne fregate sa svom opremom sto je isla uz fregatu.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
teshko je reci ,ali imam ovaj podatak - alzirska fregata iste klase (koni) rais korfo i korveta nanuchka klase salah rais su u rusiji bile na popravkama i ugradnji novih raketa . posao je koshtao 100 miliona $.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve je skupo kada su brodovi u pitanju, al isto je trebalo sacuvati (pa samo su bila dva, valjda?).
Sta bi falilo da ispod Kalemegdana bude parkiran jedan ratni brod-muzej. mogli su ga dovesti preko crnog mora. Jednog dana cemo kukati sto to nismo uradili. Smile
(usput,sta bi sa skolskim brodom Jadran, on je plovio sasvim solidno?Kome je pripao sada i jel jos citav???)
Imal' neko jos fotki ove fregate?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
mislim da će CG jedino zadržati Jadran kao veći brod u svojoj "mornarici", ali postoje problemi jer Hrvatska želi da se Jadran "vrati" njoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung sgh-550i
Bila su 4 broda ove klase-2 Sovjetska tipa "Koni" i 2 SFRJ tipa "Kotor" sa rednim brojevima 31-34 (ako se ne varam).
Jedan brod je bio "kanibalizovan" za rezervne delove tokom sankcija '90-ih.
Sovjetski brodovi se mogu prepoznati po tome sto su imali raketne lansere okrenute prema krmi, dok su kod Jugoslovenskih bili okrenuti prema pramcu.
Ovi brodovi su bili opremljeni poslednjom verzijom rakete NATO oznake SS-N-2C koja je imala mogucnost niskog leta u zavrsnim fazama i bila je prodata samo najblizim Sovjetskim saveznicima (Kina, Indija, SFRJ...). Karakteristike rakete date su na pocetku ove teme (mada sam ja uglavnom nalazio podatak da je bojeva glava teska 500 kg), a samo radi ilustracije-Francuska raketa iste namene "Exocet" cela je teska oko 350 kg! Ovo je jedna od retkih protivbrodskih raketa koja je upotrebljavana u borbi, izmedju ostalog i za napade na ciljeve na kopnu (Indija uspesno gadjala Pakistanske lucke instalacije u jednom od ratova). S'obzirom da smo imali iste takve rakete i na mobilnim lanserima na kamionima u sastavu obalske odbrane, meni nije jasno zasto bar one zadrzane u ulozi nekih improvizovanih vodjenih zemlja-zemlja raketa?!

Mada mislim da je bilo nerealno da ih Srbija dobije i odrzava (skupo, skupo!!), steta za ne tako lose brodove... Smile
« Poslednja izmena: 06. Nov 2007, 19:38:37 od dulentse »
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma slazem se ja da je nerealno, a i nepotrebno da srbija ima takve brodove, nego sam mislio vise kao odrzavani eksponat - muzej na vodi -uspomena na nekadasnja vremena. Evo kladim se da ce jednog dana, zivi bili, neko da se lupi po celo i kaze: mogli smo.
A sto se tice Jadrana to bi svi voleli da imaju. E jeb... kakva smo zemlja bili, sada smo svi g...o  za sebe. A da ne pricam o brodu Galeb, pa o starim razaracima Split, Zagreb itd. Pa bilo je i onih raketnih camaca sa po 4 velika kontejnera na sebi. Znate sta kakva god ali bila su to slavna vremena, pa pricajte sta hocete.
Al sad sta je tu je. Ja smao mislim da sada kada niko o tome ne misli, treba doci, mozda i jeftino, do nekih stvari.
Al natovarili su nam druge vrste briga. Pokupovace to neki deseti, napr. neki pomorski Travolta. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0

Kad je Srbija banana drzava,mi smo imali pravo da trazimo da nam se prepuste pomenute fregate.Ali posto su ovde na vrhu zemlje sitne duse prepustili su sve crnogorcima,kao to boze svako dobija ono sto se nalazi na njegovoj teritoriji,skroz blesava logika.Srbija je dala vecinu sredstava za gradnju pomenutih fregata pa je normalno da sa njima raspolaze.
Pa sto bi ti brodovi branili, Dunav, Tisu? I koliko samo odrzavanje kosta, da su Crnogorci te brodove zadrzali, otislo bi im pola budzeta na odrzavanje brodova. Ili da su to lijepo prodali Madjarima pa nek porinu u Balaton da mogu loviti ko ilegalno peca ili nije registrirao jedrilicu.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Kad je Srbija banana drzava,mi smo imali pravo da trazimo da nam se prepuste pomenute fregate.Ali posto su ovde na vrhu zemlje sitne duse prepustili su sve crnogorcima,kao to boze svako dobija ono sto se nalazi na njegovoj teritoriji,skroz blesava logika.Srbija je dala vecinu sredstava za gradnju pomenutih fregata pa je normalno da sa njima raspolaze.
Pa sto bi ti brodovi branili, Dunav, Tisu? I koliko samo odrzavanje kosta, da su Crnogorci te brodove zadrzali, otislo bi im pola budzeta na odrzavanje brodova. Ili da su to lijepo prodali Madjarima pa nek porinu u Balaton da mogu loviti ko ilegalno peca ili nije registrirao jedrilicu.

Sta reci na ovakav komentar Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung sgh-550i
Pa bilo je i onih raketnih camaca sa po 4 velika kontejnera na sebi.

Ti raketni camci su bili tipa "Osa 1", a rakete na njima su bile prva verzija raketa  koje su kasnije ugradjene na "Kotor", NATO oznaka SS-N-2A sa krilima koja nisu mogla da se sklope pa su zato ti kontejneri bili veliki. SS-N-2B su bile postavljene na raketne topovnjace tipa "401" kasnije.

Izvinjavam se na off-u, mada mislim da ima neke veze sa temom
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:58:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.