Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:26:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je antropologija?  (Pročitano 28918 puta)
Clan u razvoju


Хоћу да желим.Хоћу да могу.Хоћу да могу оно što ž

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung tocco
Onaj Karlos Kastaneda je bio antropolog , dobar je to posao uvek imaš džabe neku drogu.

 Kao fora to ti je posao, pa moraš da probaš neke tamo "svete biljke" da se domaćin ne uvredi.

 I ja sam antropolog, pa kako drugačije , dođeš čoveku domaćinu u kuću na pivo , ......., pa moraš u naučne svrhe.  Smile
Посебно ако се у тој култури сматра тешком увредом части да одбијеш понуђено. А и овако си блискији са домаћином. Додуше, ко би још одбио домаћу кајсију
IP sačuvana
social share
"Слобода, то је лудило; и само лудаци су слободни" Ј.Дучић
"Истина се увек налази тамо где постоји вера"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: marakinskg
А шта је то у шта верује атеиста? Ако узмемо у обзир да постоје теорије о томе да је сваки човек божанство за себе, атеисти не остаје баш много ставки на које може да се ослони Smile.
 Не ниподаштавам никог (жао ми је ако је то неко схватио на тај начин), само износим своје мишљење о атеистичком погледу на божанство и религију. Можда сам се лоше изразила остајем при томе да је божанско и Бог само  једнолично интретпретирана реч у модерном друштву.Ако је (а мислим да јесте) атеиста за то да Бог, божанство не постоји ни у ком облику, шта је то у шта атеиста верује. А да човек мора да верује у нешто  јер има могућност размишљања, и не може ми нико рећи да никад није веровао бар у себе.
Воља човека да се креће зависи управо од веровања које поседује. Ако верује у Бога (било које религије) онда га покреће божија воља, уколико је пак окренут на страну човека то је веровање у сопствени мозак и његову моћ као покретача... Значи воља да се човек креће (наглашавам условно речено) зависи од онога у шта он верује.
Ateista je rec za osobu koja nema teisticko verovanje i nista vise od toga. Prvo cega mogu da se setim da recimo ateista u Srbiji moze da veruje je verovanje da Srbija moze da bude normalna drzava u kojoj ce ljudi normalno ziveti. To je verovanje posto Srbija nikada nije bila normalna drzava u kojoj se normalno zivelo.

Nije mi jasno kako si mogla da pomislis da neko misli da ti nekoga nipodastavas ?  Smile
Jedno je ateista a sasvim drugo je antiteista, antiteista je neko ko se suprostavlja bajkama teizma dok je ateista to sto sam na pocetku rekao.
"Bozanstvo i Bog" su reci koje ne predstavljaju nesto sto postoji.
Covek moze da veruje samo u nesto sto ne postoji i nikada nije postojalo, covek moze samo da pretpostavlja da li ima mogucnost za nesto ili nema. Nikada nisam verovao u nista a "jos manje" u sebe, uvek sam znao koje su moje mogucnosti.
Nisi dovoljno razmisljala sta predstavlja rec 'verovanje', a sta reci 'prognoza' ili 'pretpostavka'.

Isto tako nisi puno razmisljala sta si zapravo "ti" posto mislis da "mi imamo volju", nisi uspela da skontas da je tvoje telo deo tvojih roditelja, da je um koji imas nesto sasvim drugo a da si ti nesto sasvim trece.

Nisi nikada shvatila da tvoje telo hoce nesto, da tvoj um ili to odobrava ili odbacuje,
a da ti samo osecas rezultat ?

Volja da se covek krece je ista volja koja je stvorila coveka, a ne covekova volja. Zivimo u savrsenom sistemu koji je savrseno preprogramiran savrsenim uzrokom svih savrsenih posledica.

Deo tog savrsenstva je "vodica" za ispiranje usta koja se zove "antropologija" kojom su usta ispirali svi "antropolozi" do svoje smrti, sve do smrti poslednjeg "antropologa", nakon cega "antropologija" nece ni duhovno biti prisutna.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Хоћу да желим.Хоћу да могу.Хоћу да могу оно što ž

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung tocco
eyepheelYU одајем ти признање за време проведено у размишљању о свему овоме. И свака част, јер имаш своје мишљење саграђено од личног става. Само ја нисам износила шта сам ја, јер то шта сам и колико сам размишљала о себи и свету око себе је ипак моја лична ствар и нема везе са антропологијом. Наравно да је она пролазна али ,можда грешим, никад нисам рекла да је неуништива. Довољно је да јој промене име и биће нешто друго. И заиста не могу да ти одговорим боље од овог  осим да се не бавим метафизичим постојањем. Оно што о томе знам сам већ изнела, а о антропологији мало више знам само на њу гледам са овоземаљске стране и она није нека тамо лепа певаљка која буде једну сезону и прође
IP sačuvana
social share
"Слобода, то је лудило; и само лудаци су слободни" Ј.Дучић
"Истина се увек налази тамо где постоји вера"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
eyepheelYU одајем ти признање за време проведено у размишљању о свему овоме. И свака част, јер имаш своје мишљење саграђено од личног става. Само ја нисам износила шта сам ја, јер то шта сам и колико сам размишљала о себи и свету око себе је ипак моја лична ствар и нема везе са антропологијом. Наравно да је она пролазна али ,можда грешим, никад нисам рекла да је неуништива. Довољно је да јој промене име и биће нешто друго. И заиста не могу да ти одговорим боље од овог  осим да се не бавим метафизичим постојањем. Оно што о томе знам сам већ изнела, а о антропологији мало више знам само на њу гледам са овоземаљске стране и она није нека тамо лепа певаљка која буде једну сезону и прође
Opusteno, talk is cheap. Nisam izneo svoje misljenje/svoj licni stav nego sam izneo ono sto vazi za sve. Ti si isto
sto i svi mi tako da mi svi mozemo da imamo identicno znanje o tome sta smo ustvari, a ne da je to "licno misljenje". Svi mi imamo telo u kojem se nalazimo, um koji se nalazi u tom telu i osecaj svega toga.
Mi smo taj "osecaj prisutnosti" ili u narodu poznat kao "dusa".
Uopste mi nije jasno kako ti to vidis kao "licni stav".
"Lepa pevaljka" je za mene preterano dobra metafora za sve ljudske sisteme verovanja "naucne" ili druge.

Da li si cula da u uzrocno posledicnoj realnosti sve sto ima pocetak ima i kraj ?

Sve sto sam zeleo da ti kazem je da antropologija bas kao i sve druge "nauke" nisu dale nikakav doprinos covecanstvu nego upravo imaju efekat "lepe pevaljke" koju neki ljudi slusaju i "opijeni" su njenom pesmom a neki ni ne znaju da postoji.

A sto se tice tih i takvih "pevaljki" moj stav je sledeci ; Kod mene narodnjaci ne idu u mp3 nego u 3pm..... Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Хоћу да желим.Хоћу да могу.Хоћу да могу оно što ž

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung tocco


Da li si cula da u uzrocno posledicnoj realnosti sve sto ima pocetak ima i kraj ?

Sve sto sam zeleo da ti kazem je da antropologija bas kao i sve druge "nauke" nisu dale nikakav doprinos covecanstvu nego upravo imaju efekat "lepe pevaljke" koju neki ljudi slusaju i "opijeni" su njenom pesmom a neki ni ne znaju da postoji.

A sto se tice tih i takvih "pevaljki" moj stav je sledeci ; Kod mene narodnjaci ne idu u mp3 nego u 3pm..... Smile
Citat

Јесам чула, у свему овоме се слажем са тобом, само ја и ти причамо паралелним језиком,док ти дајеш метафизички одраз свему ја то мало спустим на земљу, како то народ види, исправи ме ако грешим
IP sačuvana
social share
"Слобода, то је лудило; и само лудаци су слободни" Ј.Дучић
"Истина се увек налази тамо где постоји вера"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: marakinskg
Јесам чула, у свему овоме се слажем са тобом, само ја и ти причамо паралелним језиком,док ти дајеш метафизички одраз свему ја то мало спустим на земљу, како то народ види, исправи ме ако грешим
Pravo da ti kazem nikada nisam nista citao o "metafizici" i upravo se trudim da sve sto kazem objasnjavam jezikom koji svi ljudi mogu da znaju. Ja ne izmisljam toplu vodu nego samo napominjem ono sto svaka osoba sa zdravim razumom zna, ali zanemaruje zbog raznih sistema verovanja koje je covek kreirao kao proizvod na trzistu koji su skoro svi kupili. I Antropologija koja i nije u sustini toliko losa je gotov proizvod, sablon ( pattern ) koji se prodaje u "obrazovnim" institucijama sirom sveta. Istina ne moze da se proda i nikada nije bila u modi.
Ti se u principu ne slazes samnom ( posto ja nemam autorsko pravo nad istinom ) nego shvatas stvarnost
onakvom kakva jeste, dok me neki ovde pljuju i vredjaju kao da sam ja neki narodni neprijatelj, i to samo zato sto ne shvataju to sto ti i ostali normalni ljudi shvataju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Хоћу да желим.Хоћу да могу.Хоћу да могу оно što ž

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung tocco

Ti se u principu ne slazes samnom ( posto ja nemam autorsko pravo nad istinom ) nego shvatas stvarnost
onakvom kakva jeste, dok me neki ovde pljuju i vredjaju kao da sam ja neki narodni neprijatelj, i to samo zato sto ne shvataju to sto ti i ostali normalni ljudi shvataju.

 E сад сам остала без речи јер ме до сада нико није сврстао ни близу нормалних људи. Обично сам ја онај луди што јури благо цара Радована.
 Узгред заиста не волим да пљујем неког ако то није заслужио, мада и тад то радим на неком другом месту не на форуму. Износим мишљење са моје тачке гледишта и трудим се да поштујем туђе, то су ме научили етнолози.
IP sačuvana
social share
"Слобода, то је лудило; и само лудаци су слободни" Ј.Дучић
"Истина се увек налази тамо где постоји вера"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: marakinskg
  E сад сам остала без речи јер ме до сада нико није сврстао ни близу нормалних људи. Обично сам ја онај луди што јури благо цара Радована.
 Узгред заиста не волим да пљујем неког ако то није заслужио, мада и тад то радим на неком другом месту не на форуму. Износим мишљење са моје тачке гледишта и трудим се да поштујем туђе, то су ме научили етнолози.
Mozda sam to samo ja, ali u tvojim recima nisam video nista sto bi bilo svrstano u nenormalno u bilo kom obliku i formi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Bosch ima centrifugu
Mozda gresis sto trazis bilo sta u recima - zar nisi ti sam rekao vishe puta da su reci nesavrseni iskaz misli.  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Mozda gresis sto trazis bilo sta u recima - zar nisi ti sam rekao vishe puta da su reci nesavrseni iskaz misli.  Smile
Sve sto znam o osobi zenskog pola pod nikom "marakinskg" su reci koje je rekla, na osnovu tih reci se moze zakljuciti da je to osoba koja shvata funkcionisanje stvarnosti ( sto sam i tebi rekao ), gde drugde mogu da nadjem bilo sta drugo sto ce mi dati opis stanja svesti te osobe ?
( nikada nisam rekao nista slicno tome sto ti mislis da sam ja rekao )
Reci su savrsena frekvencija, kao sto je svaka druga frekvencija savrsena i one mogu da predsatvljaju samo dve stvari istinu ili laz, reci o onome sto postoji se zovu istina, a reci o onome sto ne postoji se zovu laz.
I one savrseno jasno objasnjavaju da li su necije misli racionalne (istina) ili emotivne (laz).
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:26:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.