Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:27:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Verano novi vlasnik Robnih kuca Beograd  (Pročitano 14148 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
I Kariću novac od Robnih kuća
Autor: B. Krivokapić | 04.11.2007 - 00:03

Od 360 miliona evra, sume za koju su prodate Robne kuće "Beograd" u stečaju, 140 do 150 miliona evra biće utrošeno za namirivanje poverilaca, a ostatak će pripasti državi. Među poveriocima najviše para - oko 30 miliona evra - otići će na račun "Beobanke" u stečaju, dok će radnicima pripasti oko 25,5 miliona evra.

Ukoliko vlasnik "Verano motorsa" u zakonskom roku uplati izlicitiranu sumu, više od trećine tog novca biće utrošeno za namirivanje poverilaca. Po zakonu prioritet u naplati imaju takozvani razlučni poverioci, banke i firme koje su Robnim kućama "Beograd" odobravale kredite uz čvrste hipotekarne garancije. Po osnovu hipotekarnih dugova na račun banaka u stečaju, odnosno Agencije za osiguranje, stečaj i sanaciju banaka, sliće se preko 38 miliona evra, a najviše na račun "Beobanke" u stečaju - oko 30 miliona evra. Od novca koji "Verano" treba da uplati ovajdiće se i Karićeva "Astra banka" u stečaju, niški "Niteks" Đorđija Nicovića itd.
Po namirenju hipotekarnih dugova sledi isplata ostalim poveriocima, opet po zakonom određenoj listi prioriteta, takozvanim isplatnim redovima. Kako je bog prvo sebi stvorio bradu, u prvom isplatnom redu namiruju se troškovi stečajnog postupka. Po tom osnovu, a pre svega na ime neplaćenog poreza na imovinu, država će inkasirati oko 10 miliona evra. Nakon toga slediuplata dugova javnim preduzećima (komunalci, elektrodistribucije...) opet u iznosu od oko 10 miliona evra.
Tek tada dolaze na red radnici koji kroz drugi isplatni red (poslednja godina rada pre okončanja stečaja) i četvrti isplatni red (ostala potraživanja) mogu da se nadaju ukupnoj sumi od oko 20 miliona evra. I na kraju sledi namirenje dobavljača, firmi koje su isporučivale robu nakon 1996. godine, (ukupno oko 20 miliona evra).
Dobavljači iz perioda pre 1996, "Nikolas" i "Rudnik", na primer, kada su RK "Beograd" poslovale kao preduzeće, namiruju se na kraju i procena je da će za zadovoljenje njihovih potraživanja biti dovoljno oko 40 miliona evra.
Kad se sve ovo izmiri, ostaće oko 220 miliona evra. Šta biva s ovim novcem? On pripada osnivačima Kompanije RK "Beograd", a to su, po računici udruženja akcionara, država sa 97,42 i radnici sa 2,58 odsto. Ukoliko je to tako, pojedinačnim akcionarima bi pripalo 2,58 odsto od 220 miliona evra - 5.676.000 evra. Sve više od toga ne bi bilo po zakonu i može biti samo stvar direktne pogodbe između pojedinačnih akcionara i ministra Dinkića a koju bi Vlada, kao što to uvek radi kad joj zasmetaju zakoni, opravdala donošenje posebne uredbe.

Kako će se namiriti poverioci
1. HIPOTEKARNI DUGOVI - 40 mil. EUR
- Beobanka - 30 mil. EUR
- Beogradska banka - 4 mil. EUR
- MB banka Niš - 3 mil. EUR
- Niteks Niš - 700.000 EUR
- Astra banka - 200.000 EUR
2. TROŠKOVI STEČAJA - 10 mil. EUR
- porez na imovinu
- dug po osnovu zakupa
3. JAVNA PREDUZEĆA - 10 mil. EUR
- komunalna preduzeća itd.
4. RADNICI - 20 mil. EUR
5. DOBAVLJAČI - 20 mil. EUR
- dugovi Kompanije RK Beograd posle 1996.
6. DOBAVLJAČI - 40 mil. EUR
- dugovi Preduzeća RK Beograd do 1996.
7. RADNICI AKCIONARI - 5,5 mil. EUR
*U svim navedenim slučajevima radi se o približnim iznosima

Blic 04.11.2007.


Ovo je definitivno dobra vest za našeg napaćenog dr. Bogija i Kariće Juniore. Sada će osim leba i paštete moći da kupe sebi i kavijar.

Meni stvarno nije jasno, ta banda je učestvovala u malverzacijama za uništavanje velikih preduzeća Srbije. Sad još i potražuju nešto. I Borka Vučić koja sedi u Skupštini a ne u Zabeli.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Borka Vučić - Consigliere  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Nidžo Srbine, pa gde si mi ti?  Smile

Jes upravo ta baba Borka.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Produženi vikend  Smile

Baba Borka je veliki znalac i patriota, pa ne bi ona da naškodi svojoj Srbiji ....šta ti je bre .......  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ah znam spodobu još dok je škodila Jugoslaviji Komerc (to su oni što su uvozili SONY i Levi's dok ih Sloba i njegovi nisu očupali). Ona je dovela velikog biznismena Toplicu Spasjevića- Lučana i njegovog kuma Zorana Obradovića.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ali ovi što u njoj vide majku Mariju ima da se uvrede sadak .....  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
 Smile

Šta da radim Nidžo? Primaš li me kao jatak da se sakrijem od sramote. Ovde mi više života nema.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Meni čim je žensko ružno više ne gledam dalje ....oma zaobilazim ...a ova Borka je kao pogled u otvoren grob ....... + je lopina..... Smile Smile

@simijon

....dodji pile moje  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Sad će mistritid da mi drži predavanje da ne flertujem po politici. A šta ću kad sam nezaobilazna.  Smile 

Mistreated volim ja tebe više od Nidže.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Normalno da ga voliš više, dje nećeš voljeti nadsrbina krajišnika diku više od običnog Urvata  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 04. Nov 2007, 23:02:48 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:27:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.