Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hraniteljske porodice - da li biste bili hranitelj?  (Pročitano 27848 puta)
22. Okt 2007, 18:58:36
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Država je prilicno neefikasna u zbrinjavanju dece bez roditeljskog staranja pa većina ostaje doživotno u domovima.

Poslednjih godina povećan je broj hraniteljskih porodica koje su najviše zastupljene u seoskim sredinama i manjim gradovima.Osnovna razlika između hraniteljstva i usvojenja jeste što dete tokom boravka ima prava da se viđa sa svojim biološkim roditeljima ili srodnicima
Najviše hraniteljskih porodica je u Subotici i Beogradu, Nišu, Leskovcu, i u već tradicionalnim opštinama poput Zrenjanina i Stare Pazove. Broj hraniteljskih porodica je na zadovoljavajućem nivou, izuzev Beograda, čije su potrebe znatno veće.


KAKO SE POSTAJE HRANITELJ


Kandidat za hranitelja podnosi zahtev Centru za socijalni rad u opštinu u kojoj živi. Zatim Centar u posebnom postupku utvrđuje da osoba i porodica ispunjavaju uslove za hraniteljstvo. Sastavni deo postupka je priprema hranitelja koji se obavlja kroz grupni rad, gde se kandidati upoznaju s potrebama dece bez roditeljskog staranja i sagledavaju mogućnosti svoje porodice, ali i probleme s kojim se mogu suočiti. Svaka porodica je u junu za jedno dete dobijala naknadu do 12.000 dinara, dok je naknada za hranitelja oko 8.000 dinara. U zavisnosti od broja dece u hraniteljskoj porodici povećava se naknada i za dete i za hranitelja. Svi hranitelji, osim naknade koje dobijaju, imaju pravo na penzijsko, invalidsko zdravstveno osiguranje, i jos neke benificije.

E sad, zanima me koliko su generalno ljudi tolerantni, i spremni da detetu pruze ljubav i dom, a sa druge strane koliko su "plitkoumni" te primaju dete za koji din vise. O egsistencijalnoj zapustenosti slusamo stalno, ali  bih voleo da znam da li bi npr. vi pristali da budete hranitelj nekom detetu, ili kako bi se neki od vas osecali kada bi roditelji u dom doveli nekog klinca Smiley
Misljenja sam da pre svega treba da postoji normalna i zdrava sredina, uostalom porodica je mesto gde se artikulisu metode vaspitanja, odredjeni uslovi za zivot, i mnogo strpljenja i vremena. U prinicpu je sve stvar volje.
Za mene je to jako plemenit cin, i ako jednog dana budem ispunjavao sve uslove, i budem smatrao da sam dorastao takvoj odluci, voleo bih da neko dete ( pored moje dece ) naucim nekim stvarima.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Bila sam i bicu, uvek kad budem u mogucnosti.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Bila sam i bicu, uvek kad budem u mogucnosti.
Kako to mislis bila sam? Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Dok sam zivela sa roditeljima uvek smo cuvali decu koja su cekala usvajanje. Suprug i ja nameravamo da usvojimo dete.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
A... kontam... moja biva devojka zivi u hraniteljskoj porodici ceo zivot.

Doduse... nju nisu hteli da usvoje, namerno, da bi zadrzala pravo na nasledstvo imovine.

 Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Jasno. Ovo je nesto drugo, kod nas su smestali decu koja su cekala usvajanje, da ne bi bili po domovima. Isak je bio najduze, nekih 5 godina. Na kraju je mama usvojila jednog decaka. Mnogo je sladak, oboje uzivaju. Doduse, sad vise nije mali.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
I kako uspes da se rastanes onda od nekoga ko je proveo 5 godina sa tobom?
Zar nije bolje usreciti jedno dete za ceo zivot nego nekoliko dece po godinu, dve? Smile

Pitam informativno... ne osudjujem... Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Nismo se rastali, ostali smo u kontaktu. Tesko je, ali je lep osecaj kad nekom detetu priustis sretno detinjstvo i smestis ga u dobru porodicu koja ce mu pruziti sve sto mu treba. Isak je npr.  sada u porodici nasih rodjaka. Mama je uzimala uglavnom hendikepiranu decu kojoj je tesko po domovima, a tesko ih je i udomiti.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Sta ja znam... meni to menjanje porodica deluje kao previse stresno za decu... Smile


Za mamu i ostale Hef.... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Stresno jeste, ali moze da ispadne sasvim dobro. Znas kako se kaze "na dobro se covek lako navikne".  Uskoro cemo i moj suprug i ja dobiti poziv da se upoznamo sa decom od koje bi neko moglo biti nase. 
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.