Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:22:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ksenofobija  (Pročitano 16525 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
pa nema...zato sto sheshelj nije nacionalista..mozda delom jeste
ali je u osnovi nesto sasvim drugo...a to je ksenofobik i po nekima
cak i fashista....mada ovo poslednje ne znam bash..malo je preterano...
mislim da je jedan tip autoritativne licnosti..jednom recju shovinista...
ali nije on tema....
nacionalista je covek sa jakim nacionalnim osetjanjem..pristalica politike
razvoja svoje zemlje...jednostavno covek koji voli svoju zemlju...i naciju
i to mu je na prvom mestu...znaci Sheshej spada donekle...ali zbog politike etnicki cistih podrucja ..za koju ga optuzuju..on spada u shoviniste...mozda je to rec koju si trazila (citaj : trebala da upotrebish).
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Da slažem se s vama da su nacionalizam i šovinizam dva različita pojma, koji se često brkaju, a nažalost šovinisti svoje ideje vole prodavati pod nacionalizam.

Ali opet, moje pitanje je bilo zašto se i nacionalizam počeo prikazivati i doživljavati kao nešto zaostalo, nepotrebno, negativno, sramotno....?
Zašto bi svi trebali težiti tome da postanemo nekakvi Europljani, građani svijeta....kad to ionako jesmo.
Ne smatram se ništa manjim Europljeninom (naravno u onom pravom značenju tog pojma) od bilo kojeg Francuza, Talijana ili Nijemca. Zašto bih zbog toga trebao zatajiti i prezreti ono svoje? Ne kažem ja i ne mislim da je svaki moj sunarodnjak samo zato što je Hrvat bolji, pametniji, sposobniji od bilo kojeg npr. Srbina, ali zar zbog toga što smo svi ljudi, što je svaki čovjek ma gdje živio, kako se križao, koje boje kože bio u svojoj suštini jednika, trebam prezreti da su mi neki od njih po zajedničkoj svijesti, bilo nacije bilo religije bliži od ostalih?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Pa Gospodo ako se vremenom Seselj prozivao nacionalistom onda budite ubedjeni da znam sta je ta pojava i da ni po cemu ne moze biti dobra.
Odakle je rec potekla i sve ostalo sto je potrebno a ako Laslo na primer primada drugoj naciji/nacionalnom imenu, a ja se zovem nacionalistom kako onda nema veze???

Nacionalista je covek koji pre svih drugih voli i podrzava svoju zemlji i svoj nardon PRITOM NE MRZECI NIKOG! Sad posto NE ZNAS kad te posavetujem da cutis oko necega cuti Smiley
Svi Evropljani su nacionalisti, Ameri su najveci nacionalisti na svetu i za njih to nije sramota, to je cast!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat: SerbianFighter

Svi Evropljani su nacionalisti, Ameri su najveci nacionalisti na svetu i za njih to nije sramota, to je cast!



Tako je. Samo kod nas društveni dušebrižnici paze da budemo što kozmoplitskiji i da što više pljujemo po vlastitoj baštini. :mad:  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Poenta je sto nasi novinari ne znaju sta poejdini termini koje koriste i nabijaju narodu na pamet, znace tako da dodje do ovakvih nesuglasica.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
ok, to znam nije problem ali problem jeste u tome sto obicno nacionalista prerasta u nacistu/sovinistu zar ne barem kada su politicari u pitanju zato nisam cutala jer ipak se sve to povezuje. Ameri su nacionalisti ili ti patriote ali opet iz nekog patriotizma se covek pretvara u nesto drugo zar ne? I sada kada saberes nacionalizam, nacizam, sovinizam ili patriotizam i kada to pomesas sa politikom dobices LOSU pojavu a ne dobru. Znaci ako razmisljamo o tim pojavama teoretski onda su to dobre pojave kao sto je i komunizam teoretski dobar za svakoga ali vec je ne brojeno puta dokazano da sve sto je u teoriji ne deluje i u praksi tako da su sve te pojave ustvari prakticno lose pojave.
A malo sam razmisljala i o ksenofobiji, to je ustvari strah od stranaca, dakle ne mora svaki nacionalista biti i ksenofobican ipak mislim da je sve stvar individue.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
pa nije nuzno..cak mislim da i nije slucaj bash da se iz nacionalizma cesto prelazi u shovinizam...mislim da je problem zato sto recimo nemamo neki duzi period i tradiiju parlamentarizma..zato sto neki napadaju hrvatsku ambasadu ...zato sto su neki josh u tripu kosovskog boja ...a to je bilo sve tako lako lansirati..u proteklih 10 god...vlasi je odgovaralo da truje narod....
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Hm... ne bas.. u stvari ne ni najmanje... samo one koji su vec to sto si rekla nazivaju samo nacionalistima pa mi pravi nacionalisti izlazimo na los glas.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Nacionalizam je ono što posjeduje svaki pošten čovjek, ma iz kojeg naroda on bio! Dobro je i jedino ispravno voljeti svoju domovinu i svoj narod! No, problem je u tome što se nacionalizam "malih" naroda unaprijed proglašava šovinizmom dok je nacionalizam "velikih" isto što i borba za demokraciju i pravdu. Amerikanci mogu okupirati jednu neovisnu zemlju, mogu bacati bombe gdje ih je volja; ali zbog svoje snage koju imaju na svim područjima oni će biti percipirani kao borci za pravdu i slobodu. Drugi nemaju pravo ni na oštre riječi (bez obzira bile te riječi izgovorene s pravom ili ne), a da ne budu proglašeni ksenofobičnim smećem. Zato je razumljivo da postoje ljudi koji reagiraju na takvu situaciju na tako žestok način, dakle, šovinizmom. Kada bi svijet bio mjesto na kojem vlada pravda i sloboda bez obzira na veličinu, vjerojatno bi ksenofobije bilo manje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nacionalizam podstice iskljucivo plemenita osecanja
Sovinizam isljucivo mrznju.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:22:20
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.