Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:26:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ksenofobija  (Pročitano 16527 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Pojedinac se uvijek rađa u konkretnom društvu, u konkretnom narodu; pojedinac ne stvara sam svoju kulturu, ona mu je dodjeljena, na njemu je hoće li je prihvatiti ili ne. Predrasude prema strancima su najčešće plod okružja u kojem živimo, a manje na to utječu osobna iskustva. Prema tome, kada se govori o ksenofobiji, ne misli se na paranoju pojedinaca, nego na jako rašireno gledište da određena skupina ljudi, tj. narod ugrožava mene kao pojedinca, ali prije svega moj pogled na svijet odnosno moju kulturu i kao plod te ugroženosti javlja se mržnja, a u izvarednim okolnostima i progoni. Ksenofobija ne izvire iz pojedinca nego iz naroda (kulture), ona je konstanta koja prati ljudski rod od samih njegovih početaka. Iluzorno je očekivati da ćemo je se ikada osloboditi, možda to nekim anđeoskim personama i uspije ali u svakom od nas leži ksenofob :twisted: !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
jeste ..lezi u narodu....ali...kao sto si i sam rekao na pojedincu je dali tje to prihvatiti ili ne..znaci ipak zavisi od nas samih....naravno i do sredine..ali ako ti ne pristanesh na to ..nema shanse...e sad uvek tje biti zaostalih..tako da uvek tje biti i ksenofobije,,,
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ljetos sam bio u Auschwitzu i vodičica je pričala samo i isključivo o Židovima. Poljake, Ruse, Norvežane...uopće nije spominjala.

to se zove disktiminacija Smiley

Lepo sam ja rekao da je drustvo krivo za vecinu rasistickih misli...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat: DJin-djIC
jeste ..lezi u narodu....ali...kao sto si i sam rekao na pojedincu je dali tje to prihvatiti ili ne..znaci ipak zavisi od nas samih....naravno i do sredine..ali ako ti ne pristanesh na to ..nema shanse...e sad uvek tje biti zaostalih..tako da uvek tje biti i ksenofobije,,,


A zašto zaostalih......Ne kažem da je mržnja bilo koga samo zbog porijekla, boje kože ili vjere nešto napredno....dapače......

Al zašto se na našim prostorima i ponos svojim porijeklom, narodom, vjerom i bojom kože, odmah smatra zaostalim i pozivanjem na genocid?

Što je Domobran rekao: na pojedincu je.....Da. Na pojedincu je hoće li prihvatiti nasilniju varijantu ksenofobije i tu se slažem s tobom, nema šanse, ako sam ne pristane. Al da makar nekakva ksenofobija ne čuči u svakome od nas.......Ne vjerujem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zato sto niko jos nije naucio da NACIONALIZAM nije ni najmanje losa pojava...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Citat: Laslo
Citat: DJin-djIC
jeste ..lezi u narodu....ali...kao sto si i sam rekao na pojedincu je dali tje to prihvatiti ili ne..znaci ipak zavisi od nas samih....naravno i do sredine..ali ako ti ne pristanesh na to ..nema shanse...e sad uvek tje biti zaostalih..tako da uvek tje biti i ksenofobije,,,


A zašto zaostalih......Ne kažem da je mržnja bilo koga samo zbog porijekla, boje kože ili vjere nešto napredno....dapače......

Al zašto se na našim prostorima i ponos svojim porijeklom, narodom, vjerom i bojom kože, odmah smatra zaostalim i pozivanjem na genocid?

Što je Domobran rekao: na pojedincu je.....Da. Na pojedincu je hoće li prihvatiti nasilniju varijantu ksenofobije i tu se slažem s tobom, nema šanse, ako sam ne pristane. Al da makar nekakva ksenofobija ne čuči u svakome od nas.......Ne vjerujem.




da Laslo ali onda ne pricamo o ksenofobiji nego recimo patriotizmu...ja sam govorio o ovome prvom...
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
@SF
da nacionalizam nije ni najmanje losa pojava mi bismo sigurno imali protiv Lasla i njegovog boravka na ovom forumu ali posto to nije tako znaci da je losa pojava i bas nam je drago da je on tu!!!
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Znas li ti tacno sta znaci nacionalizam?
Nauci sta znaci pa onda komentarisi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
pa jeste..ne vidim kakve ve ze ima nacionalizam sa dali  bi imali nesto protiv Lasla....
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Pa Gospodo ako se vremenom Seselj prozivao nacionalistom onda budite ubedjeni da znam sta je ta pojava i da ni po cemu ne moze biti dobra.
Odakle je rec potekla i sve ostalo sto je potrebno a ako Laslo na primer primada drugoj naciji/nacionalnom imenu, a ja se zovem nacionalistom kako onda nema veze???
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:26:20
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.