Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:13:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ksenofobija  (Pročitano 16520 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
a moze i ...razuman...na naucnoj osnovi zasnovan na osnovu iskustva i primene u praksi...jedini izvor i kriterijum naucnog saznanja...
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ako te drustvo sa kojim provodis 10 sati dnevno tuca u mozak sa jednim misljenjem ... nakon nekog vremena neminovno ce te u isto ubediti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
sad ti otjesh nesto da kazesh Sashi ili meni ?
Smiley
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Iznosim misljenje onako svima na uvid Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
okiii...mada mi lici na diplomatiju:)))
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Ljubav i mržnja su dva lica istog novčića! Onaj koji voli dobro prezirat će zlo i obrnuto. Ksenofobija je plod našeg duhovnog ustroja, normalno je da se čovjek boji onoga što mu je strano, na koncu strah ili bolje rečeno nelagoda može kod nekih pojedinaca dovesti do mržnje i ksenofobije. Cigani i Židovi su po mnogome različiti od drugih naroda, ta različitost je uvjetovana njihovom prošlošću. Dakle, svaki narod s kojim pripadnici židova i cigana dolaze u kontakt smatraju iste strancima u svakom mogućem smislu, njihova rasprostranjenost s druge strane čini ih arhetipom stranca. Ljudi su se navikli mrziti Židove i Cigane jer su drugačiji i jer ih mrze svi narodi, pa zašto onda da ih i mi ne mrzimo (to je ta logika) :twisted:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
cigani i jevreji su jedini narodi koji zive na nasim prostorima a koji nemaju svoju drzavu. Ipak, Jevreji su drugaciji, njihova zatvorenost je preterana, ne tolerantnost prema drugima.
Ne mrzim rome, ali jevreje bas ne mirisem... jednostavno ne mou da prihvatim da je vera razlog da se mali jevrej ne moze igrati samnom, da jevrejka ne moze izlaziti samnom i sl.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Pa ako moram biti iskren ni mene ne krasi baš neka simpatija prema Židovima, dapače....
Iskreno ne smatram se antisemitom, al anticionist jesam i to zakleti.
Šta smatram pod cionizmom danas? Židovsko petljanje u unutrašnje poslove ama baš svake države u kojoj je došlo do progona Židova. Mi u Hrvatskoj imamo jako puno negativnog iskustva s time. Da budemo jasni ja poštujem te žrtve i osuđujem zločin počinjen nad njima, al dosadi mi slušati o holokasustu gdje ispada da su samo Židovi bili Hitlerove žrtve.
Ljetos sam bio u Auschwitzu i vodičica je pričala samo i isključivo o Židovima. Poljake, Ruse, Norvežane...uopće nije spominjala.
Ako ćemo iskreno i 4 milijuna Poljaka je palo kao žrtve nacista, a to možda je manje od 6 milijuna Židova, al nije beznačajno.
Svaki pokušaj da se utvrdi prava istina ako im ne ide na ruku (tj ako ispada da broj ubijenih nije tolik koliki oni kažu da jest) povod je da se povjesničare diže na stup srama kao antisemite, da se šalju diplomatske note....
A Sabra? A Chatilla? Koliko je tisuća Palestinaca palo kao žrtva 1948?
Takve rezone razmišljanja da su oni i jedino oni (Židovi) uvijek jedine i nevine žrtve, ne mogu prihvatiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
@Laslo

Nisu jedini ali su najglasniji!!!
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Citat: Domobran
Ljubav i mržnja su dva lica istog novčića! Onaj koji voli dobro prezirat će zlo i obrnuto. Ksenofobija je plod našeg duhovnog ustroja, normalno je da se čovjek boji onoga što mu je strano, na koncu strah ili bolje rečeno nelagoda može kod nekih pojedinaca dovesti do mržnje i ksenofobije. Cigani i Židovi su po mnogome različiti od drugih naroda, ta različitost je uvjetovana njihovom prošlošću. Dakle, svaki narod s kojim pripadnici židova i cigana dolaze u kontakt smatraju iste strancima u svakom mogućem smislu, njihova rasprostranjenost s druge strane čini ih arhetipom stranca. Ljudi su se navikli mrziti Židove i Cigane jer su drugačiji i jer ih mrze svi narodi, pa zašto onda da ih i mi ne mrzimo (to je ta logika) :twisted:



...pa za strah kao normalnost u slucaju da je nesto nepoznato..ne bih se slozio..to  ne mora uopste da bude slucaj..ako ne poznajem nekoga to ne znaci da ga se bojim ili zazirem od njega/...mozda drugacije pristupam..opreznije..a sto se tice kategorija "narod" i "mrznja" te kategorije ne idu zajedno....narod ne moze da misli..mrzi...to su kategorije koje su nespojive...to mogu samo pojedinci..a sad sta je vetjina to vetj govori o kulturnom i mentalnom stadijumu razvijenosti nekog sireg podrucja ili mozda naroda.....na kraju da rezimiram....sad je kao opravdano sto neko mrzi Cigane i Jevreje ..samo zato sto ih vetjina mrzi...pa daj ...koji mediokritet...Smiley
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:13:12
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.