Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekser u hlebu!  (Pročitano 9053 puta)
12. Maj 2005, 14:41:22
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ekser u hlebu!

Arsen Nikolov iz Beograda kupio hleb u kom je pronašao zarđali ekser dužine šest santimetara!
Veknu proizvela Pekara Pančevo, a zbog toga što je "zdrav" i pun semenja, 400 gr košta 37 dinara

BEOGRAD - Arsen Nikolov iz Beograda kupio je hleb u kom je pronašao zarđali ekser dužine šest santimetara! "Zdrav" crni hleb, pod nazivom "sedam plus", koji proizvodi Pekara Pančevo kupio je u "C marketu" u Beogradu, u Paunovoj ulici broj 3 na Banjici. Ova specijalna vrsta crnog hleba prodaje se uvijena u celofan i skuplja je od "običnog".

Četiristo grama tog hleba, obogaćenog raznoraznim semenjem, košta 37 dinara. Poređenja radi, vekna najprodavanijeg belog hleba od 600 grama košta 23 dinara. Nikolov kaže da je hteo da mu se dete zdravo hrani, pa je odlučio da kupi malo skuplji crni hleb. Od "zdravlja", kako kaže, međutim, nije bilo ništa. Sin mu je, kaže, imao sreće, jer se nije nabo ili, ne daj bože, progutao ekser.

- Hteo sam detetu da kupim zdrav hleb za doručak. Velika je sreća što sam uzeo da hleb isečem, pa je nož "zakačio" ekser, tako da sam ga na vreme primetio. Kad sam ugledao zarđali ekser, nisam mogao da poverujem svojim očima. Pitam se šta bi bilo da je dete taj ekser zagrizlo ili progutalo? - pita se Nikolov.

Odmah po "otkriću", Nikolov je spakovao hleb i otišao u "C market" da "pokaže šta prodaju".
- Tamo su mi, međutim, rekli da uzmem novu veknu i posavetovali me "da ćutim jer je bolje da ne dižem galamu". Nisam hteo da uzmem novi hleb, niti sam hteo da ćutim. Sramota je kakav hleb nam prodaju, a ja baš hteo detetu da kupim "zdravu hranu" - priča Nikolov.

U "C marketu" u kom je Arsen Nikolov kupio hleb, međutim, ne priznaju "krivicu". Kažu da greška nije do njih, već najverovatnije do proizvođača.
- U pitanju je specijalna vrsta hleba, upakovana u celofan, tako da greška nije do nas. Hleb je ispečen, upakovan i isporučen iz Pekare Pančevo i mi nemamo nikakve veze s tim - kaže Milan Dragojlović, poslovođa "C marketa" u Paunovoj ulici.
   
      
On objašnjava da "C market" ovaj hleb nije mogao ni da reklamira pančevačkoj pekari, jer kupac nije hteo da im ga ostavi.
- Mi smo kupcu ponudili novi hleb ili novac, ali on nije hteo ni jedno ni drugo. Čak nam nije dao ni da pogledamo hleb, tako da ja ekser nisam ni video. Mislio je da ćemo ga mi nešto prevariti. A mi ništa ne možemo da reklamiramo ako nemamo materijalne dokaze - objašnjava Dragojlović.

Zakon nalaže da u ovakvim slučajevima reaguje i sanitarna inspekcija. Kazne za ovakve propuste, međutim, svedene su samo na usmene opomene proizvođačima. Kako za Kurir kaže Zoran Panajotović, načelnik sanitarne inspekcije, propusti ove vrste dešavaju se jednom u deset godina.

- Greške mogu da se dogode u toku tehnološkog procesa, ali uvek postoji i mogućnost namerne sabotaže. To najčešće radi konkurencija. Ako je proces proizvodnje kontrolisan i automatizovan, greške proizvođača su isključene. Dešava se, međutim, da se greške dogode u transportu, ali i u samom prodajnom objektu, ali to je malo verovatno - kaže Panajotović.

Prema njegovim rečima, pošto je hleb namirnica biljnog porekla, za njegovu kontrolu je zadužena i poljoprivredna inspekcija.
- Mi kontrolišemo zdravstvenu ispravnost namirnica, ali ovde je u stvari u pitanju "fizička greška". Stvar je vrlo nezgodna, jer uvek postoji dilema gde je greška nastala - objašnjava Panajotović.

Pekara će nadoknaditi hleb?!

Vladimir Todorov, tehnolog u Pekari Pančevo, kaže da ne zna kako je moglo da dođe do takve greške.
- U pogonu gde se pravi hleb ne postoje daske ni ekseri koji se zakivaju. Greška može biti do svakoga, i do nas i do transporta, ali i do konkurencije. Pre nekoliko godine desilo se da je jedna konkurentska kuća namerno u naše hlebove ubacivala eksere, pa su sve novine pisale o tome. Međutim, i sudski je dokazano da to nije bila naša, već njihova krivica i sabotaža - kaže za Kurir Todorov.
Na opasku Kurira da je na zarđalom ekseru vidljivo zapečeno testo i da to isključuje podvalu konkurencije, Todorov priznaje da je moguće da je to njihov propust.
- Ukoliko je greška do nas, mi ćemo kupcu nadoknaditi taj propust, ili hlebom ili nekim drugim našim proizvodom, ali ja stvarno ne mogu da verujem da je moglo da dođe do greške - kaže Vladimir Todorov, tehnolog u Pekari Pančevo.
      
      
      
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Secam se kada je pre par godina jedan tip nasao u bip-ovom hlebu udicu koja se koristi za buchkanje soma na dunavu.
Bilo je...u dnevniku...
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
to je vec korisno... dobijes udicu + imas hleb kao mamac...  ostane ti jos samo da uhvatis ribu i pojedes je u slast sa tim istim hlebom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
pre par godina su na radiju objavili da je na nekoj peci otpao neki deo i da se ljudi paze kad jedu hleb.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
@Anea

Malcice je teze namontirati hlebnu ruzu na udicu za bucku.... poredjenja radi... som od 2 kg ima usta 3 puta veca od covekovih.... Smile Ali zato ako se nanize koji cevap ili neka kobaja koga briga za  soma.
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Ja sam nekoliko puta u hlebu našla razne drangulije ...jednom feder, drugi put delić metle, treći put neko drvce...Vremenom oguglaš na sve
Ali ovo s udicom..ccc! Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
tebi, pored toga sto imas dosta srece, treba i jedan dooobar advokat da naplatis tu dusevnu patnju i telesnu bol uzrokovanu saznanjem da odgovorni testo za hleb korist za jos neke stvari, a ne samo za pecenje Smile 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
S obzirom da mi je gradska pekara preko puta kuće i s obzirom na ono što se svake noći čuje iz pekare(od strane pekara_ dreka,psovka, gadjanje nekim šipkama,jurnjava...)ne pada mi napamet da se kačim s njima.  Ah da, i obavezna narodnjačka muzika dok mese hlebove...ponese ih muzika pa ne znaju šta rade

p.s. hleb ne jedem od kad nadjoh feder Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
S obzirom da mi je gradska pekara preko puta kuće
I meni je nekad bila... oh kad se setim kako sam jeo... vruce.... ceo leba...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
a, ja kad se setim da sam u zrenjaninu jela hleb... glub...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.