Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:27:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Kako su nastali danasnji ljudi?
Evolucijom
44%  (212)
Bog ih je stvorio
38.6%  (186)
Nesto trece
17.4%  (84)
Ukupno glasova: 482
Idi dole
Stranice:
1 ... 538 539 541 542 ... 545
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sveto pismo ili Darvin?  (Pročitano 809063 puta)
Svakodnevni prolaznik


nesto si htelaaa ???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 466
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 


Koje si ti to dokaze iznio na ovoj temi?  Smile Smile Smile Smile

Vidis, divna stvar u nauci je da je ona jedinstvena, tako da nema potrebe nas deset da iznosimo iste dokaze...kontas  Smile

Sa druge strane, sve kandidate da skupimo, sve poruke koje su vernici napisali na ovoj temi,  nema ama bas niti jedan dokaz, nista, mrak....praznina, kao i njihova vera.

Sad dokaza je mnogo, naravno sa razvitkom nauke znamo da zemlja nije ravna ploca  Smile i sl. imbecilnosti koje nas je "ucila" crkva.

Teorija evolucije, prelazni fosili, radiometrisko datiranje radi odredjivanja starosti stena, ma ima dokaza koliko volis, treba se samo potruditi da se nesto nauci, znam mnogo je lakse ziveti po pravilima neke uzasne knjige, ali u 21.veku pored fizike, biologije, nauke takav izbor je odvratan.




« Poslednja izmena: 28. Okt 2011, 08:45:51 od pakodazna »
IP sačuvana
social share
"Zar da se stidim Srbije"----Novak Djokovic............
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
Ta ista nauka o kojoj ti govoriš dokazuje da svi ljudi na planeti vode poreklo od jednog.

Ako ovo primenimo po Darvinovoj teoriji, to praktično znači da se jedan majmun izdvojio od ostalih i evoluirao dok su ostali iz njegove okoline ostali isti. Koliko je on morao da bude napredan da bi se izdvojio zajedno sa evoluiranom majmunicom od ostatka iz svog plemena?

Kakva je šansa da je ova smejurija moguća? Nikakva. Jednostavno, evoluitivni prag je morao biti jako blizak i dogodilo bi se to da bi i ostali majmuni evoluilari, ma kakav život vodili prvi majmuni koji su prevazišli svoje pređašnje stanje.

To znači da bi imali više "prvih ljudi" (homo erectus ili kako već?) što znači da nauka dokazuje netačno.
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ја признајем да еволуција има добрих идеја и доказа. Дакле не негирам је. Али да ме убјеђује у нешто што је здраворазумски могуће колико и да сам сам свој отац, просто код мене не може да се прими. И када ово кажем уопште не подржавам креационизам који ништа није бољи. Комбиновање креационизма и еволуције јесте нешто што мени пада на памет као најреалнија опција. Ако уопште постоји нешто што може бити "реална" опција, пошто човјек није ни свјестан колико тога о Универзуму не зна.
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 02:05:23 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 902
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ta ista nauka o kojoj ti govoriš dokazuje da svi ljudi na planeti vode poreklo od jednog.

Ako ovo primenimo po Darvinovoj teoriji, to praktično znači da se jedan majmun izdvojio od ostalih i evoluirao dok su ostali iz njegove okoline ostali isti. Koliko je on morao da bude napredan da bi se izdvojio zajedno sa evoluiranom majmunicom od ostatka iz svog plemena?

Kakva je šansa da je ova smejurija moguća? Nikakva. Jednostavno, evoluitivni prag je morao biti jako blizak i dogodilo bi se to da bi i ostali majmuni evoluilari, ma kakav život vodili prvi majmuni koji su prevazišli svoje pređašnje stanje.

To znači da bi imali više "prvih ljudi" (homo erectus ili kako već?) što znači da nauka dokazuje netačno.


Paaaa, ne bas. Covek sa nekim vrstama majmuna ima zajednickog pretka. Evo ti video da vidis ko je s kim u srodstvu

« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 10:13:29 od GokuParajoku »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Paaaa, ne bas. Covek sa nekim vrstama majmuna ima zajednickog pretka. Evo ti video da vidis ko je s kim u srodstvu

И тај заједнички предак је био врста мајмуна. Зар не?
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 17:26:48 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG G2
Mislim da jeste
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Свако сам бира у шта ће да вјерује. За еволуционисте  човјек је само једна врста мајмуна која себи даје лажни значј. За људе који вјерују у Бога, човјек је далеко више од тога. Засебна врста не само у односу на примате већ и живи свијет уопште. 
« Poslednja izmena: 31. Okt 2011, 09:57:26 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
Naravno, svi smo rođeni sa slobodnom voljom da biramo u šta ćemo verovati. Neki greše posredstvom lošeg uticaja, drugi su na pravom putu. Samo se nadam da će sve biti lepo izmereno kada budemo dogurali do vage.
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


nesto si htelaaa ???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 466
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
Kog boga, dosta vise sa praznim pricama.

Da si rodjen u Indiji verovao bi u DRUGOG boga  Smile, da si se rodio na Tajlandu verovao bi u budu, da si rodjen pre 500 godina u Norveskoj verovao bi u nekog od Vikinskih bogova....itd....nadam se da kontas, da samo slucajnost koja se desila da si rodjen ovde te je usmerila da verujes u tvog boga. ( Zasto je bas on pravi ? ), danas ljudi na nasoj planeti veruju u preko 1000 razlicitih bogova ? Zasto je bas taj tvoj hriscanski pravi ? Zasto nas je bas on stvorio, a nije neki od preostalih 999 ? U sta su verovali ljudi pre 2000 godina, taj tvoj bog se ne spominje niti u jednom papiru/dokumentu/, sta se sa njima desilo ( nevernici, gore verovatno i dalje u paklu ? )

Gluposti da smo nastali od jednog majmuna, cu ostaviti nekom drugaru iz Laze da ti pojasni... Smile, covece 21.vek, internet, nauka a neko i dalje ovako suketa...tuzno Smile

IP sačuvana
social share
"Zar da se stidim Srbije"----Novak Djokovic............
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
Pravi evolucionista bi se razumeo u evoluciju. Međutim, pravi evolucionista ne postoji jer ni sama evolucija se nije odigrala. Ja sam dao čist dokaz crno na belo do kakvih je zaključaka došla nauka i uporedio je sa teorijom evolucije. Ako su oba različita, neko tu laže.

I druga stvar jeste to da kakva god religija da postoji, ja sam siguran da jedan jedini bog, Tvorac svega što vidimo i ne vidimo postoji, pa makar ukinuli sve religije. Ja sam izabrao Hrista (tu sam se našao) da tako dođem do njega.

Uostalom, i ja sam se ozbiljno zapitao u svoju veru i kolebao se raznim činjenicama za i protiv postojanja Boga (nisam razmišljao o religiji, već samo o tome da li Bog postoji). I tako sam čas poverovao da postoji, čas mi je sve izgledalo kao praznoverje dok nisam došao do jedinstvenog dokaza koji vama ne mogu reći (margaritas ante porcos).

I još jednom sam dobio potvrdu da evolucionisti nemaju problem sa Tvorcem, već sa načinom na koji se do njega dolazi (religare -> ponovo povezati što znači da je rastavljeno).

Svrha života na zemlji nema nikakvog smisla, i ti možeš o meni da misliš šta god hoćeš, jer ja rado pristajem da stanem u dugi red ljudi koji su znali u šta veruju.
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 538 539 541 542 ... 545
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:27:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.