Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:11:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: umro Nikola Rešić - Nino  (Pročitano 38568 puta)
Poznata licnost


��� BAKY ���

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4168
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Neko to od gore vidi sve...

Zodijak
Pol
Poruke 14170
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung 
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
OD ZVEZDE DO UGASLOG SJAJA
Pevač Nikola Rešić Nino preminuo posle teške bolesti
 
Estradna scena od juče je siromašnija za još jednu zvezdu. Smrću folk pevača Nikole (Amira) Rešića, poznatijeg pod umetničkim pseudonimom Nino, crni niz preranih odlazaka je nastavljen. U Opštoj bolnici Bijeljina, dva sata nakon prijema, izdahnuo je Nino, ostavljajući tri ćerke, brojne obožavaoce i kolege skamenjene u bolu.

Iako je poslednjih godina bio poznatiji kao skandal majstor, ostale su upamćene njegove pesme za sva vremena i jedinstven način na koji je prodirao u srca slušalaca. U sebi je sjedinio nadahnutost majstora sevdaha, energiju rokera i glas neobičnog raspona.

Nažalost, prerano je osetio slast slave, nespreman za zamke koja ona nosi. Poroci su postali brojniji od vrlina, a pesma se povlačila pred ljubavnim uzletima i razočaranjima.

Poslednjih godina kuburio je sa zdravljem. To ga je definitivno udaljilo od mikrofona, studija i koncerata. Povrtanički nastup na festivalu Moravski biseri i brojna priznanja koje je tamo dobio, uverili su i one koji nisu njegovi fanovi u to da je njegovo pevanje nenadmašno.


Počeci karijere
Nikola Rešić Nino je u Bosanskoj Dubici bio omiljen kao klinac. Zabavljao je starije tako što im je pevao za čokoladu, sladoled, žvake, a repertoar mu se uglavnom sastojao od bosanskih sevdalinki i pesama iz repertoara Safeta Isovića, Zaima Imamovića... Muzika je bila glavni krivac što je zapostavio školu i počeo da peva po lokalnim kafanama, da bi se nešto kasnije preselio u Kruševac. Poznati menadžer Zoran Bašanović otkrio ga je kako peva u kruševačkoj kafani "Bele vode", da bi 1993. godine snimio pesmu Zorana Matića "Što mi noći nemaju svanuća", koja je postala njegova lična karta. Za kratko vreme pesma je postala megahit i Nino se seli u Beograd. Na samo tri albuma niže hit za hitom i osvaja estradni vrh pesmama "Tvoje oči", "Šta ću, mala, s tobom", "Usne vrele kao žar", "Zbogom, mala", "Nije meni", "Idi, moram da ti kažem"...

Na Poselu, tada popularnoj manifestaciji, osvaja publiku i poznati menadžer Bane Stojanović uzima ga pod svoje, te njih dvojica kreću na jugoslovensku turneju. Momku prepoznatljivom po tri mladeža na obrazu bukvalno preko noći otvaraju se sva vrata i on postaje najpopularniji pevač kod mladih poklonika folk muzike.

Razvodi, afere i skandali
Međutim, Nino sa slavom nije znao da se nosi. Afere, neodržavanje koncerata, rastanak od prve žene, šokiranje javnosti priznanjem da ima vanbračnu ćerku, neprofesionalan odnos prema medijima, utapanje u alkoholu, doveli su do naglog pada njegove popularnosti. Ljudi počinju da ga izbegavaju, a on se seli u Nemačku, gde se ženi pevačicom Sarom Marković, s kojom ima ćerku. Kad se venčanjem sa Sarom uzeo je pravoslavnu veru i odlučio da se reši poroka. Ipak, već uznapredovala bolest naterala ga je da se 2004. godine ponovo vrati islamskoj veri. Međutim, nimalo sjajna prošlost pratila ga je sve vreme. Tako mu je, neposredno posle stupanja u brak, nekadašnja devojka napravila skandal u novobeogradskom hotelu "Park", gde je bio s pevačicom Vesnom Zmijanac. Nisu se krili, iskusna Zmija ga je obrlatila, a veza je trajala kratko.

Na promociji Zorice Brunclik, u beogradskom hotelu "Mažestik", pesmom je na kolena bacio Milorada Vučelića, Bogoljuba Karića, Željka Ražnatovića Arkana, Dragana Džajića, balkansku proročicu Kleopatru... Ali, neuredan život i karijera bez podrške medija bacili su ga u senku. Od Olimpa do dna put je bio kratak. Umesto da se stabilizuje, Nino razgolićenim voajerskim i egzibicionističkim slikama želi da skrene pažnju na sebe. Snima album za albumom, bez pravog hita, i pokušava da napravi povratak na folk scenu, ali bezuspešno. Ide iz avanture u avanturu, ali zbližavanje s izvesnom Jasnom, ženom njegovog kolege Šerifa Konjevića, rezultiralo je ozbiljnom vezom. Na tren je izgledalo da je bar uz Jasnu srećan. Ali, i ova vanbračna zajednica brzo je propala, jer je pevač nastavio po starom.


Poslednji dani
Poznati folker Nino (43) preminuo je juče u bjeljinskoj bolnici, gde je dva sata ranije hospitalizovan zbog jakih bolova u stomaku. Sahrana će biti obavljena u njegovoj rodnoj Dubici, odakle je pre mnogo godina krenuo put zvezda i ostvario zavidnu karijeru. Iako bolest nije bila jača od pesme, ipak je pobedila.
U poslednjih godinu dana, Nino se mnogo namučio, živeo je u Bijeljini, velikoj bedi, kao podstanar, zaboravljen od boga i od naroda. Navodno, najviše je patio zbog toga što nije mogao da viđa ćerke Amelu, Sandru i Tamaru. Jedna od njih je u Americi, druga studira glumu u Kragujevcu, a treća je s majkom u Nemačkoj. Pričalo se da se Rešić u Nemačkoj lečio od alkoholizma i da mu supruga ne dozvoljava da viđa najmlađu ćerku. Poslednje mesece života provodio je sam, odbačen od svih, bez novca, ali i volje za životom, pa je u jednom intervjuu priznao da čak pomišlja da digne ruku na sebe. I, mada su mnogi očekivali da se Nino bar za koji stepenik uzdigne, on za to nije imao ni želje, ni volje, ni snage...

Poslednji put je izašao na scenu prošle godine na Moravskim biserima, gde osvaja dve nagrade - drugu nagradu publike i drugu nagradu stručnog žirija za pesmu "Neka mi sude".

Izvor: [url=http://www.kurir-info.co.yu/]Kurir[/ur[b][/b]l]
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Procitao sam danas da je od raka pankreasa a ne od srcke kao sto se ovde prica. Pocivaj u miru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 16696
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple 
Prica se mnogo toga... Mislim da samo njegovi naj miliji znaju pravu ustinu...

Laka mu zemlja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 386
Zastava Denmark
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung Galaxy S22 Ultra
Upravu si samo najmilji znaju sta je bilo ..jer on je imao dosta problema u svom zivotu ...i to ga je najvise pogodlo sto mu je mama umarla rano ..jer pricao  on o tome i plakao ..ako ste gledali Tv ...i da mu je otada najteze bilo u zivotu .... a ne samo tralala sto se ovdje prica ..te ona zena te ova zena ...ja ga znam najbolje, jer mi smo komsije bili .. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ne znam zasto, ali znam dobro...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7937
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia N79
Laka mu zemlja
IP sačuvana
social share
Da nema dovoljno ludaka, nikada ne bi smo izasli na kraj sa pametnima!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ccccc

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1034
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6234
Zao mi je neka mu je laka zemlja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
И јел на крају умро ко муслиман или православац? Ништа ми ту није јасно.  Smile
« Poslednja izmena: 23. Okt 2007, 12:19:11 od lordvejder »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Jako meje potresla ninina smrt da niko nezna od cega je umro jedni kazu infakt drugi kazu ubiliga fbi treci  serif konjevic potplatio daga ubiju pa opet kazu nisu doktori reogovali u bjeljini nista zato stoje presao na islamsku veru  pa pobogu znali iko tacno od cega je umro i koliko je bolovao
« Poslednja izmena: 29. Okt 2007, 10:32:55 od niko79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:11:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.