Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли су жене грађани другог реда?  (Pročitano 37042 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.01

onda- taj citirani dio se odnosio na to da žene,čak iako imaju šansu za nešto,previše drame i komplikuju,jer po stavovima okruženja ili onih koji su ih vaspitali,to često ne bude 'ispravno',iz ovog ili onog razloga

Ali vidis, to je generalno vrlo mali procenat zena danas. Sve se manje-vise obrazuju i znaju da su jednake i da imaju prava(kao sto i treba da bude) i da ne moraju biti "robovi okoline" pa da budu ustaljene domacice po nekom starom sistemu. One koje i imaju sansu za nesto vise i koriste tu sansu pa rade i zaradjuju za sebe. Vecina zena koje znam su ili zaposlene ili u procesu trazenja posla ali su daleko od uloge domacice u porodici jer smatraju da ne moraju. Moderno drustvo nas uci da smo iznad toga...

One o kojima pricas su drugo i vrlo malo ih ima danas(makar u mojim krajevima) ali takve zene su same krive za to i tu si u pravu.

I rekoh da znam nisi kvazi-feminista nego cisto pitao za objasnjenje stava...

Marko,kao i obicno,slazem se sa tobom,mene je mrzelo da to previse studiozno odradim,stoga 'fala ti druze na trudu  Smile

Hvala.  Smile Imao vreme do treninga a ovih dana se povela rasprava u drustvu oko slicnih stvari.  Smile


moj drug iz srednje ozenio je neku nabedjenu ribetinu koja i dan danas odbija da nauci da kuva.. komplikovano joj.. dobili su i dete i dalje narucuju hranu iz restorana.. uglavnom sve nosi na hemisjko ciscenje a u kucu joj dolazi zena da joj pegla, usisava, pere prozore, brise prasinu.. ona radi kao broker i nema radno vreme.. on je obozava, a nije glup decko.. jednostavno odgovara mu takva cura.. on ne podnosi zene koje provedu 5 sati dnevno u kuhinji ili sa peglom u ruci..

I i to je po meni OK i svodi se na bazicnu podelu poslova i to da im tako odgovara...
« Poslednja izmena: 08. Avg 2012, 17:02:01 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Objasniću ti malo kasnije,nije problem Marko
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Evo me.

Znaš šta je tu problem,što je tačno da se cure više obrazuju,svjesnije su sebe i sl. Ali ono što sam pominjala,obrasci koje ostavljaju majke recimo,vide se npr u sledećem: Baba spremi ručak,jede kad svi završe,to radi i majka. I ona kaže- budi sebi uvijek na prvom mjestu ,nemoj da dozvoliš ovo ili ono a opet,ćerka vidi kako njena majka praktično jede šta ostane,i to ne u svojstvu dobre domaćice,nego eto-neka svi uživaju,a ja ću da pojedem ostalo i operem sudje. Radiš ono što vidiš prije nego ono što čuješ.
Onda ide ono-nemoj ništa da mu trpiš,reci slobodno..pa onda kad ovoj pukne film i hoće da ostavi muža,majka,otac i ostali počnu: a dobro,gdje ćeš ti sad,možda si prenaglila,nemaš kud.. i onda se tu osjete kontradiktornosti
Jednostavno-vidi se da one teže napretku,ali postoje odredjene mentalne blokade. Ona bude obrazovana,sredjena,sve super.. hoće jakog muškarca pored sebe. Zezne se i zakači za sirovinu koja je ostavi sa malim djetetom. primjer iz mog okruženja. i džabe joj sva emancipacija,nema šta mu nije trpjela,a po tome nije bila ništa 'bolja' od svojih predaka
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 21.0.1180.60
Ljudi u principu boluju od onoga sto je usadjeno u njih od malih nogu.Gledaju roditelje kako oni zive i pomisle takav treba biti i moj.Ako je nekom otac pijanica,narkoman,ili rastavljeni roditelji,sasvim je normalno da poprime jedan dio tih osobina za sebe.Ako su nekome roditelji bili srecni u ljubavi, sasvim je normalno da isto tako traze za sebe.Ako je nekom otac bio bokser,opet normalno da takav ce biti siledzija...cast izuzecima u svakom od ovih slucaja.Sve u zivotu je vecinom foto-kopija roditelja,manje ili vise.

Moj otac je bio nekakav sefic i majka tako nesto.Sjecam se kako veze nije imao upaliti ves masinu i ispeglati kosulju, jer majka nije dala da to radi.Jednom ona zavrsi u bolnici na 7 dana,nista ozbiljno ali et' morala ostati.Imao sam 10 godina i otac rece "ajde sine da rasporedimo snage po ovoj jazbini".Uze upustvo za ves masinu,takodje za peglu koja temperatura ide za sta,a meni osta usisivac veli "to nema upustva,samo trljaj gdje vidis da ima cipsa i tome slicno".Pozutjela njegova bijela kosulja dok je peglao,ali rece samo uz osmijeh "jedna kosulja sine nije nista,valja se nauciti".Elem majka se vratila iz bolnice a on jos radio iste poslove kao da nje nema.Dolazio sa posla i neprestano dizao obrvu zasto je ustajala kada on zeli sve  uciniti umjesto nje.Ako je usisala on bi odmah to ucinio opet,ako je ispeglala ves nakon usisivaca uzima peglu bez obzira sto je cisto i ispeglano.Zelio je dokazati kako njemu nije tesko to uraditi zbog nje,zbog ljubavi prema njoj.A ona iz istog razloga uvijek je dokazivala njemu.Uvijek sa posla su dolazili skoro zajedno,i uvijek se zna on pod tus dok ona gleda sta za veceru.On izlazi ispod tusa i nastavlja sa pripremom vecere dok ona se tusira.Usput dok on naglas pjeva vrteci guzom ja i brat ga vazda ometamo.Izlazi majka i pocinje dernek sa njenim rijecima "ajde sveske na sto,ocjene itd.".Fakat on sprema veceru dok ona gleda sta ima u skoli.
Njih dvoje su zivjeli u razumijevanju i ljubavi.Mene su tome naucili.
Naucili me jos nesto...da nisu moj zid na koji se oslanjam cim pocnem padati.Do 18 godine sam znao sve.Pocev kako oprati,ispeglati do kuhara koji nije savrsen,ali svakako nije gladan.U 19 kazu vrijeme za faks,ali ne iz stana.Namjerno pronalaze stan u kojem stanujemo ja i prijatelj.Pomislim dva i po kilometra od svog stana a ja se patim i slusam kako cimer hrce poslije par piva.Prvih 3 mjeseca sam vazda visio kod mame na rucku,zelio ostati i svoj krevet zagrliti,ali toga nije bilo.Jednostavno otac rece imas svoj stan pa izvoli mora biti tako vec svatis.Svaki put sam vidio kako njima suza blista u ocima dok odlazim u liftu.Cetvrti mjesec sam svatio sve i od tada zivim sam.Sada mogu reci samo jedno...hvala sto su me naucili zivotu,veliko hvala za zivot cijeli.
Docekao je moj otac diplomu sina,docekao da bude ponosan i taj dan samo jedno rece "sine izvini sto cu upotrijebiti ove rijeci,ali diploma mi ne znaci nista.Dok do neba sam ponosan i neka umrem istog trena sto sam docekao da znas kako treba zivot zivjeti".Moje djetinjstvo i mnogo kasnije je bila idila.Moji roditelji nikada nisu povisili ton jedno na drugo.Dok je on mijenjao osigurac ona bi ga zadirkivala "jes' vam smotan ovaj caca" a on odgovara "drz' tu stolicu i pjevaj sinije cile sitnije"
Elem kako to biva u bajkama, vec naziv mi nije poznat,ali one koje tuzan kraj imaju.Otac negdje oko moje 25 godine za dvadestak dana oboli i umre.Opet kao sto to biva u bajkama,majka do njega  stavi i svoj grob bez obzira sto istom zemljistu ne pripadaju i bez obzira sto jos pripada zivima.I eto vec 9 godina zivi zivot a drugu ljubav nece.Svake sedmice ode na grob i isprica kako starkelje i dalje se upucavaju,kako ga vara svakog dana.Tada se nasmije pa kroz suze kaze" sto bolan ode tako rano".

Ljudi kada imaju ovakvu ljubav,tada niko nikoga ne naziva gradjanin drugog reda.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.01

Znaš šta je tu problem,što je tačno da se cure više obrazuju,svjesnije su sebe i sl. Ali ono što sam pominjala,obrasci koje ostavljaju majke recimo,vide se npr u sledećem: Baba spremi ručak,jede kad svi završe,to radi i majka. I ona kaže- budi sebi uvijek na prvom mjestu ,nemoj da dozvoliš ovo ili ono a opet,ćerka vidi kako njena majka praktično jede šta ostane,i to ne u svojstvu dobre domaćice,nego eto-neka svi uživaju,a ja ću da pojedem ostalo i operem sudje. Radiš ono što vidiš prije nego ono što čuješ.
Onda ide ono-nemoj ništa da mu trpiš,reci slobodno..pa onda kad ovoj pukne film i hoće da ostavi muža,majka,otac i ostali počnu: a dobro,gdje ćeš ti sad,možda si prenaglila,nemaš kud.. i onda se tu osjete kontradiktornosti

Aham, sada te razumem za kontraditornost...

Tu se(kao sto si i primetila) obicno ide za praksom jer je to ipak opipljiv primer. Dzaba pricati coveku kako nesto ne valja ako to i sam radis. Mada ima onih koji vide da to ne valja pa se okrenu na suprotno(ono, necu ja ako oni to rade) ali covek tesko ide daleko od vaspitanja...

Citat
Jednostavno-vidi se da one teže napretku,ali postoje odredjene mentalne blokade. Ona bude obrazovana,sredjena,sve super.. hoće jakog muškarca pored sebe. Zezne se i zakači za sirovinu koja je ostavi sa malim djetetom. primjer iz mog okruženja. i džabe joj sva emancipacija,nema šta mu nije trpjela,a po tome nije bila ništa 'bolja' od svojih predaka
Pa, to je vec ono, klasican zajeb koji se desava. Zaljubi se, ode za sirovinu za koju se ispostavi da je kreten. Zato treba neke stvari gledati na vreme ako je moguce. Ako ne, onda se jednostavno, ono, zajebes. Nazalost...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
eto objasnismo se xD
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
SonyEricsson W800i

Klasican zajeb koji se desava. Zaljubi se, ode za sirovinu za koju se ispostavi da je kreten. Zato treba neke stvari gledati na vreme ako je moguce. Ako ne, onda se jednostavno, ono, zajebes. Nazalost...
Sto znaci da je to stvar izbora . Ne stvar nejednakosti,ne podredjivanje zene,vec je u korenu njen zajeb,i to je to.
Istina je da je kriv taj baja sto je sirovina,mrzim sabane i sirovine,ali mogla je i ona da izabere nekog normalnijeg za brak...
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 21.0.1180.60
covjek prica svasta i uvijek to svasta...ima svoju cijenu...odjava sa teme Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Da, jesu... i danas sam se jos jednom uverila u to...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Qtek 666
Citat
moj drug iz srednje ozenio je neku nabedjenu ribetinu koja i dan danas odbija da nauci da kuva.. komplikovano joj.. dobili su i dete i dalje narucuju hranu iz restorana.. uglavnom sve nosi na hemisjko ciscenje a u kucu joj dolazi zena da joj pegla, usisava, pere prozore, brise prasinu.. ona radi kao broker i nema radno vreme.. on je obozava, a nije glup decko.. jednostavno odgovara mu takva cura.. on ne podnosi zene koje provedu 5 sati dnevno u kuhinji ili sa peglom u ruci..

Čovek mog života...  A pitala sam se da li ih ima...
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.