Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:24:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oprema za provajdere?  (Pročitano 6150 puta)
18. Okt 2007, 00:21:23
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Interesujeme koliko kosta neka standardna oprema za wireless provajdera i ako zna neko gde moze kod nas da se kupi neka stavi link ili neka mi posalje na pm.  Znaci neke cene nemora tacno u euro i ako moze link nemogu nigde da nadjem tako nesto na guglu? :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
Racunaj da po AP-u kvalitetnom ne mozes da izadjes ispod 400-500eur... mada naravno, uvek mozes da ides na losiju varijantu budzenja... ali u tom slucaju moras da izracunas sta ti se vise isplati, da svaki dan vidis po krovovima i stubovima kako bi menjao kartice ili router-e ili da kupis ono sto treba u startu i da u principu vise o tome ne razmisljas...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Dobro to nije problem nego neznam gde to mogu da nabavim posto ja nisam iz Beograda . . .  
Znaci globalno gledano treba AP i server koji ima vezu sa nadprovajderom i naravno korisnici, to je bez onih sitnih stvari(kartice, kablovi. . . ), jesam li barem blizu?  :D
Posto ja neznam bas sve o tome zato i pitam da mi neko pojasni kako i gde ako ima neko da radi sa wireless-om da pruzi neku vrstu obuke naravno iz nadoknadu?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
Ja administriram jednu WiFi mrezu sa oko 30 AP-a trenutno... tako da mogu za sebe da kazem da sam relativno dobro upucen u te stvari.

Mrezu mozes da napravis na zaista mnogo nacina... AP, to moze da bude obican AP koji kosta 50-ak EUR ili vise... zavisi, a moze da bude router pod MikroTikom recimo koji je daleko daleko bolji od obicnog AP-a... i sve to moze da se poveze i napravi da radi... ali ne moze se objasniti u par recenica...

U sustini ti trebas da se povezes sa nadprovajderom od koga ces da dobijas internet i za to ti treba jedn wifi kartica, kabal i antena... a od tog provajdera zavisi da li ce se link praviti na 2.4 ili 5.8Ghz posto antene nisu iste iste, dok pojedine kartice mogu da rade u oba rezima. Zatim sa druge strane ti isto tako treba kartica, kabal i antena na 2.4 na koju ce se kaciti tvoji korisnici. Tu se obicno koristi panel, sektor ili omni antena, posto je grid usmer i on se koristi za povezivanje linkova, a manji gridovi se stavljaju kod korisnika koji ce se 'kaciti' na tvoju antenu... i ostala su jos samo podesavanja router-a, natovanje, dodela IP adresa, access liste, mac adrese, queues kako bi svaki korisnik imao brzinu koju placa i to je nesto osnovno... a naravno na to mozes da nadovezes neki sledeci tvoj AP cime ces da prosiris mrezu dalje... itd itd itd...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Sve je to uredu hvala na pojasnjenju, nego gde si ti ili taj za koga radis gde je uzeo opremu? Moze i na pm.
« Poslednja izmena: 18. Okt 2007, 23:45:35 od fcledinci »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
- Netiks Beograd
- ReinkJet Sabac
- Dual Krusevac
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
HTC Touch Pro
datentechnik zagreb

jesi svijestan cinjenica da ti je potreban licenca za pruzanje internet usluga, a to nije lako dobiti

svako hoce da bude provider, zato nam je net Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple iPhone 4
Ovo je Srbija... ovde se sve moze, licencu mozes da dobijes ako znas koliko je 2+3 Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
HTC Touch Pro
ma kod nas u rs/bih je malo teze to Smile al opet nije ko u normalnim zemljama-zato nam je net ...
« Poslednja izmena: 21. Okt 2007, 23:24:57 od mikx »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Licenca je najmanji problem, malo das tamo  Smile malo ovamo Smile i dok kazes keks eto licence  Smile svi zadovoljni sem konkurencije! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:24:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.