2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Košarka: Prvenstvo Srbije 2008/2009  (Pročitano 25875 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Lajonsi pali u Čačku

Pobedom nad vodećim Lajonsima u derbiju 25. kola Svislajon košarkaške lige Srbije, ekipa Borca je overila plasman u Superligu. Čačane je do pobede vodio Žigeranović sa 27 poena, dok je Pilčević postigao 16, a u taboru Vrščana zapaženi su bili Ocokoljić sa 17 i Knežević sa 15 poena.

U drugoj utakmici odigranoj u subotu Novi Sad je u Leskovcu u neizvesnoj završnici bio bolji i srećniji od već otpisanog Zdravlja.

Rezultati:
Borac - Lajons 71:65
Zdravlje - Novi Sad 92:94

Igrano u petak:
Tamiš - Mašinac 66:65
Sloga - Ergonom 97:83
Radnički Invest Inženjering - Napredak 71:61
Vizura - Metalac 66:78

Nedelja, 15. mart:
12:30h Mega Hipo Lizing - Radnički 034

Izvor: Sportska Centrala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Mega uz zvuk sirene do pobede

U poslednjoj utakmici 25. kola Svislajon košarkaške lige Srbije Mega Hipo Lizing je savladala Radnički iz Kragujevca sa 83:82. Pobednik je odlučen trojkom Miroslava Markovića uz zvuk sirene. Megu su do pobede predvodili Stojačić sa 22 i Nikolić sa 19 poena, a najefikasniji u Radničkom bili su Kljajević sa 22 i Beader sa 15 poena.

Rezultati 25. kola:
Mega Hipo Lizing - Radnički 034 83:82
Borac - Lajons 71:65
Zdravlje - Novi Sad 92:94
Tamiš - Mašinac 66:65
Sloga - Ergonom 97:83
Radnički Invest Inženjering - Napredak 71:61
Vizura - Metalac 66:78

Tabela: Lajons 21-4, Borac 17-8, Metalac 16-9, Napredak 15-10, Mega 14-11, Radnički 034 13-12...

Izvor: Sportska Centrala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Pobeda Mege za kraj

Novi Sad - Mega Hipo Lizing 81:85 (22:12, 15:24, 17:23, 17:12, 10:14)

U sredu je odigrana prva utakmica 26. kola Svislajon košarkaške lige Srbije, u kojoj je Mega Hipo Lizing kao gost bila bolja od Novog Sada. Pobednik je odlučen posle produžetka, pošto je u regularnom toku rezultat bio 71:71.

Stojačić i Nikolić sa po 21 poenom bili su najefikasniji u beogradskom timu, dok je kod Novosađana najbolji učinak imao Kovačević sa 20 poena.

Ostale utakmice poslednjeg kola igraju se u petak i subotu.

Petak, 20. mart:
18.00h Lajons - Radnički Invest Inženjering
18.00h Napredak - Sloga
18.00h Ergonom - Vizura
18.00h Mašinac - Zdravlje

Subota, 21. mart:
19.30h Radnički 034 - Borac
19.30h Metalac - Tamiš Petrohemija

Izvor: Sportska Centrala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ispala Vizura

U poslednjem 26. kolu Svislajon lige Srbije Vizura je izgubila od Ergonoma 86:81 pa je tako uz Zdravlje ispala iz lige.

Sjajne rezultate u prvenstvu Lajonsi su potvrdili 22 pobedom pošto su u Vršcu savladali Radnički Inv. Inž. 90:79. Jorović je ubacio 20 poena za Vrščane, a Bolić je sa 30 poena bio najefikasniji u Radničkom i na meču. Sloga je u Kruševcu savladala Napredak 89:79, a Mašinac na svom terenu Zdravlje 97:87. U sredu je Mega bila bolja od Novog Sada (85:81), a u subotu igraju Radnički 034 – Borac i Metalac – Tamiš.

Lajonsi iz Vršca su već ranije obezbedili plasman u Super ligu Srbije, a u ligu sa ekipama iz NLB lige idu i Borac i Metalac.

Iz lige su ispali Zdravlje i Vizure koja je u poslednjem kolu imala šansu da se spasi.

Rezultati 26. kola:
Lajons – Radnički Inv. Inž. 90:79 (12:22, 31:15, 17:19, 30:23)
(Branko Jorović 20p – Zlatko Bolić 30p, Stefan Fekete 20p)
Ergonom – Vizura 86:81 (20:19, 23:23, 22:21, 21:18)
(Aleksandar Mladenović 23p, 9sk, Slaviša Bogavac 21p 16sk – Vladimir Mišković 19p)
Napredak Rubin – Sloga 79:89 (17:27, 20:29, 22:17, 20:16)
(Milosavljević 26p – Vukotić 23p, Božović 20p)
Mašinac – Zdravlje 97:87 (24:23, 25:18, 27:29, 21:17)
(Mirković 27p – Jovanović 24p, Trajković 20p)

Sreda:
Novi Sad – Mega HL 81:85 (22:12, 15:24, 17:23, 17:12, 10:14)
Maksim Kovačević 20p – Uroš Nikolić 21p, Stefan Stojačić 21p

Subota, 19:30h:
Radnički 034 – Borac
Metalac – Tamiš Petrohemija

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Pobede Borca i Metalca za kraj

Swisslion Košarkaška liga SrbijeUtakmicama u Kragujevcu i Valjevu, koje osim prestiža nisu imale drugi značaj, završena je sezona u Svislajon košarkaškoj ligi Srbije.

Lajonsi, Borac i Metalac i pre poslednjeg kola, kao tri prvoplasirane ekipe, obezbedili su plasman u Superligu, dok su iz lige ispali Vizura i Zdravlje.

Rezultati:
Radnički 034 - Borac 71:85
Metalac - Tamiš 70:65

Odigrano ranije:
Lajons - Radnički Invest Inženjering 90:79
Napredak - Sloga 79:89
Mašinac - Zdravlje 97:87
Ergonom - Vizura 86:81
Novi Sad - Mega HL 81:85

Konačna tabela:



U Superligu su se plasirali Lajonsi, Borac i Metalac.
Iz lige su ispali Zdravlje i Vizura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6260 Slide
Bolić: "Ja sam kao staro vino"

Košarkaš novosadskog Radničkog Zlatko Bolić najbolji je strelac nedavno završene Svislajon lige Srbije.

Bolić je na svečanosti u Kući košarke, prilikom dodele priznanja igračima koji su obeležili prošlu sezonu, istakao da će nastaviti da igra, ali da ne može da zna koliko će njegova karijera trajati. "Završio sam sezonu kao najbolji strelac lige, što je zasluga celog tima. Mene stalno pitaju kako izdržavam i kako tako dobro igram, ali ja sam kao vino, što sam stariji, to sam bolji", rekao je Bolić.

Nekadašnji bek Vojvodine i Crvene zvezde pretekao je ove godine legendarnog Radivoja Koraća na osmom mestu večne liste strelaca, a do tog rekorda došao je na kraju sezone.

"Iskreno, nisam do pre mesec i po dana ni znao da sam blizu bilo kakvog rekorda, ali mi je onda statističar Saveza rekao da imam šansu da udjem među 10. Nisam želeo da se opterećujem time, ali sam imao motiv. Ima još rekorda koji treba da se obore", rekao je tridesetpetogodišnji Bolić.

"Posle toga su mi mnogi tražili dres, ali sam odoleo. Da igram u bogatijem klubu, dao bih dres, ali moram da pazim sada. Teška je situacija", rekao je uz osmeh prvi strelac Svislajon lige.

Rođeni Novosađanin ne samo da je najbolji strelac lige, već je i igrač sa koji je najviše vremena proveo u igri, pošto je u proseku na svakoj utakmici na parketu proveo prosečno 36,2 minuta.

"Moram da priznam da stvarno nije lako. Teško je boriti se sa mlađima toliko minuta. U nekoliko navrata sam molio trenera da ne igram toliko, ali tim je to zahtevao", rekao je Bolić.

Kada igrač ima 35 godina i najbolji je strelac lige, to ljubitelje košarke uvek podseti na legendarnog Mijajla Grušanovića, koji je godinama bio najbolji strelac lige, iako daleko najstariji.

"Dostići Grušanovića zaista je teško. Znam da on i dalje igra, ali mislim da to nije neka ozbiljna košarka sada. On je u našoj ligi do neke 40. godine igrao košarku na veoma visokom nivou. Što se mene tiče, sada samo želim da me zaobiđu povrede. Rezultati iz ove sezone i igranje sa mlađima uvek su motiv više, ali videćemo koliko će sve to trajati", istakao je Bolić.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Bolić prešao u Metalac

Najbolji je strelac nedavno završene Svislajon lige Srbije, Zlatko Bolić, novi je član KK Metalac.

Iskusni bek je u Svislajon ligi u protekloj sezoni nosio dres Radničkog Invest Inženjeringa i prosečno je beležio 22,8 poena po utakmici. Tridesetpetogodišnji bek predvodi igrače po vremenu provedenom na parketu, pošto je u proseku po meču igrao 36,2 minuta. Prelazni rok za klubove Superlige Srbije traje do 3. aprila.

Bolić je najbolji strelac svih vremena kada je u pitanju domaće prvenstvo, a u karijeri je nastupao i za Crvenu zvezdu i Hemofarm.

U subotu je u Kući košarke obavljeno žrebanje takmičarskih brojeva za Svislajon Superligu Srbije. U derbiju grupe A, već u prvom kolu Partizan dočekuje FMP, dok se derbi grupe B između Hemofarma i Crvene zvezde igra u drugom kolu u Vršcu.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
OKK Beograd izborio promociju

Posle zrenjannskog Proletera i košarkaši OKK Beograda su izborili plasman u Svislajon košarkašku ligu Srbije za sledeću sezonu.

"Klonferi" su u meču 23. kola Prve B lige pobedili direktnog konkurenta čačansku Mladost sa 95:79 i tri kola pre kraja obezbedili promociju u viši rang.

Izvor: Sportska Centrala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.