Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Dajem ocenu ...
5
15.9%  (11)
4
10.1%  (7)
3
15.9%  (11)
2
20.3%  (14)
1
37.7%  (26)
Ukupno glasova: 69
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ocenite demokratske promene u Srbiji 5.10.2000. - 5.10.2007.  (Pročitano 19830 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6

ljudi koji misle da sudbina drzave zavisi od jednog pojedinca,moraju potraziti strucnu pomoc Smile




Тачно тако, то је инфантилно размишљање.



« Poslednja izmena: 16. Okt 2007, 16:22:33 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


You'll Never Walk Alone

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3479
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 
ljudi koji misle da sudbina drzave zavisi od jednog pojedinca,moraju potraziti strucnu pomoc Smile

to je relativna stvar, logično ne bi trebalo da zavisi, ali od kako nema Đinđića sve ide višestruko usporenije nego dok je on bio tu

uzmite za primer sudstvo, policiju, kriminal (vraća se polako ka svom procvatu), a da ne govorimo o EU.........................................
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
ajde da budem precizan:ljudi koji misle da je sudbina drzave zavisila od djindjica,moraju potraziti strucnu pomoc
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


You'll Never Walk Alone

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3479
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 
upravo o tome ti govorim, srbija će i bez njega postići ciljeve koje je on postavio, ali za 10 puta više vremena

edit: možda i ne bi bilo tako da nije došla kornjača na čelu kolone  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2007, 20:45:48 od misamix »
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Ko je Entoni Monkton, koji je rukovodio hapšenjem Miloševića
Znao sve o „zemuncima“
Šef britanskih obaveštajaca u Srbiji Entoni Monkton bio je u „susednoj kancelariji“ dok su Zvezdan Jovanović i ostali „davali izjave“ - treba pitati Dušana Mihajlovića kako ih je Monkton potom „sklapao“!
Ovaj citat iz intervjua Milorada Ulemeka Legije otvorio je stare sumnje srpske javnosti - koliko su strane obaveštajne službe bile umešane, najpre u hapšenje Slobodana Miloševića, ali i u samo ubistvo premijera Đinđića?

Prema saznanjima Glasa, hapšenjem Slobodana Miloševića dirigovao je upravo Entoni Monkton! I to iz kabineta tadašnjeg ministra policije Dušana Mihajlovića u kojem su se pored njega i domaćina nalazila i dvojica agenata CIA! Strani obaveštajci potom su angažovani i prilikom isporučivanja Miloševića u Hag, što je u svojoj knjizi opisao Zoran Mijatović, bivši zamenik načelnika RDB Srbije.

Prema tvrdnji Mijatovića, supervizor cele akcije bio je Dejvid Blek iz CIA, koji je na ovom slučaju zamenio svog šefa Dejvida Nejbora, a nešto kasnije pridružio im se i Čeda Jovanović.

- Savetnik u britanskoj ambasadi u Beogradu Monkton javio se da će kasniti jer je bio u Crnoj Gori. Iz razgovora s njim, zaključio sam da je ceo posao oko transfera Miloševića bio na relaciji gospodin Mokton, britanski vojni ataše - ministar Mihajlović - napisao je, između ostalog, Mijatović.

Pokušali smo da od nekadašnjih najbližih Đinđićevih saradnika ponovo proveri Mijatovićeve navode, i evo šta kaže jedan od njih:

- Hapšenje Miloševića bilo je pod direktnim Đinđićevim nadzorom. On je naredio čitavu operaciju, osmislio ju je i kontrolisao. Legija govori istinu, samo hapšenje izvodila je policija, odnosno JSO. Konkretno, šef (Đinđić) je tada sakupio pravni tim i rekao im: „Nađite mi pravni osnov da ga uhapsimo, a i ako mi ga ne nađete, svakako ćemo ga uhapsiti“. Ne znam koliko je Monkton bio umešan u sve to, možda na nižem nivou, možda u saradnji s Mihajlovićem - otkriva jedan od najbližih saradnika pokojnog premijera.

MISTERIOZNA POGIBIJA AGENTA CIA

Perjanice stranih špijuna u postpetooktobarskoj Srbiji bili su Džon Nejbor (CIA) i Entoni Monkton (britanski MI6), ali su obojica posle dotad retko viđenih afera neslavno završili svoje nečasne zadatke na Balkanu. Za Nejbora, koji je stradao u špijunskoj aferi s tadašnjim potpredsednikom vlade Momčilom Perišićem, govorilo se da je poginuo u saobraćajnoj nesreći u Mađarskoj na putu iz Beograda, i to baš na istoj deonici na kojoj je početkom 90-ih pod još nerazjašnjenim okolnostima stradala porodica Dafine Milanović. Monkton je, za razliku od njega, živ i zdrav, ali profesionalno ponižen.

TAJNI DOKUMENT

Kako saznajemo, Entoni Leopold Kolijer Monkton je pre Đinđićevog ubistva pokazao srpskoj tajnoj službi dokument koji objašnjava funkcionisanje zemunskog mafijaškog klana. Monkton je, kako navode upućeni, višim službenicima pokazao delove ovog dokumenta, a oni su zaključili da o ovoj zloglasnoj grupi Monkton zna više nego njihovi operativci.

Zoran Mijatović samo je kratko odgovorio na naša pitanja: „To je za mene završena priča, sve što sam imao da kažem o Monktonu, rekao sam!“

Prema onome što se do sada zna, Monkton je bio jedan od ključnih ljudi koji su početkom 90-ih ojačali britansku obaveštajnu mrežu MI6 na Balkanu. Od kada je 1987. pristupio MI6, izuzimajući njegovo kratko službovanje u Ženevi, pokušavao je da interese Krune sprovede na jugoistoku Evrope. Od 1996. radio je u Zagrebu, a pred oktobar 2000. stiže u Beograd, gde je ostao do 2004. godine. Važio za jednog od najbolje obaveštenih ljudi u Beogradu kad je u pitanju Državna bezbednost Srbije.

Njegove kolege opisivale se ga kao „klasičnog džentlmena špijuna“, dok ga je Zoran Mijatović u svojoj knjizi poredio s junakom iz humorističke serije.

- Bio je obaveštajac koji je likom podsećao na glavnog junaka iz engleske serije „Crna Guja“, a u dobro informisanim obaveštajnim krugovima pričalo se da se njegovo ime u negativnom kontekstu vezuje za smrt ledi Di - naveo je Mijatović.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia E
upravo o tome ti govorim, srbija će i bez njega postići ciljeve koje je on postavio, ali za 10 puta više vremena

edit: možda i ne bi bilo tako da nije došla kornjača na čelu kolone  Smile Smile Smile
ovo me malo vredja sta to znaci da bez njega Srbija nije znala gde se nalazi li sta?? pazi sta si reko on postavio ciljeve kao da bez njega ne bismo imali nikakav cilj. znas sta zaduzio me je u p*cku materinu da necu moci da mu vratim dok sam ziv Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2007, 23:03:12 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Demokratske promene- strahovito razocarenje i sunovrat drzave Srbije.
jedino je vladavina Kostunice donekle svetla tacka.
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Ko je Entoni Monkton, koji je rukovodio hapšenjem Miloševića
Znao sve o „zemuncima“
Šef britanskih obaveštajaca u Srbiji Entoni Monkton bio je u „susednoj kancelariji“ dok su Zvezdan Jovanović i ostali „davali izjave“ - treba pitati Dušana Mihajlovića kako ih je Monkton potom „sklapao“!
Ovaj citat iz intervjua Milorada Ulemeka Legije otvorio je stare sumnje srpske javnosti - koliko su strane obaveštajne službe bile umešane, najpre u hapšenje Slobodana Miloševića, ali i u samo ubistvo premijera Đinđića?

Prema saznanjima Glasa, hapšenjem Slobodana Miloševića dirigovao je upravo Entoni Monkton! I to iz kabineta tadašnjeg ministra policije Dušana Mihajlovića u kojem su se pored njega i domaćina nalazila i dvojica agenata CIA! Strani obaveštajci potom su angažovani i prilikom isporučivanja Miloševića u Hag, što je u svojoj knjizi opisao Zoran Mijatović, bivši zamenik načelnika RDB Srbije.

Prema tvrdnji Mijatovića, supervizor cele akcije bio je Dejvid Blek iz CIA, koji je na ovom slučaju zamenio svog šefa Dejvida Nejbora, a nešto kasnije pridružio im se i Čeda Jovanović.

- Savetnik u britanskoj ambasadi u Beogradu Monkton javio se da će kasniti jer je bio u Crnoj Gori. Iz razgovora s njim, zaključio sam da je ceo posao oko transfera Miloševića bio na relaciji gospodin Mokton, britanski vojni ataše - ministar Mihajlović - napisao je, između ostalog, Mijatović.

Pokušali smo da od nekadašnjih najbližih Đinđićevih saradnika ponovo proveri Mijatovićeve navode, i evo šta kaže jedan od njih:

- Hapšenje Miloševića bilo je pod direktnim Đinđićevim nadzorom. On je naredio čitavu operaciju, osmislio ju je i kontrolisao. Legija govori istinu, samo hapšenje izvodila je policija, odnosno JSO. Konkretno, šef (Đinđić) je tada sakupio pravni tim i rekao im: „Nađite mi pravni osnov da ga uhapsimo, a i ako mi ga ne nađete, svakako ćemo ga uhapsiti“. Ne znam koliko je Monkton bio umešan u sve to, možda na nižem nivou, možda u saradnji s Mihajlovićem - otkriva jedan od najbližih saradnika pokojnog premijera.

MISTERIOZNA POGIBIJA AGENTA CIA

Perjanice stranih špijuna u postpetooktobarskoj Srbiji bili su Džon Nejbor (CIA) i Entoni Monkton (britanski MI6), ali su obojica posle dotad retko viđenih afera neslavno završili svoje nečasne zadatke na Balkanu. Za Nejbora, koji je stradao u špijunskoj aferi s tadašnjim potpredsednikom vlade Momčilom Perišićem, govorilo se da je poginuo u saobraćajnoj nesreći u Mađarskoj na putu iz Beograda, i to baš na istoj deonici na kojoj je početkom 90-ih pod još nerazjašnjenim okolnostima stradala porodica Dafine Milanović. Monkton je, za razliku od njega, živ i zdrav, ali profesionalno ponižen.

TAJNI DOKUMENT

Kako saznajemo, Entoni Leopold Kolijer Monkton je pre Đinđićevog ubistva pokazao srpskoj tajnoj službi dokument koji objašnjava funkcionisanje zemunskog mafijaškog klana. Monkton je, kako navode upućeni, višim službenicima pokazao delove ovog dokumenta, a oni su zaključili da o ovoj zloglasnoj grupi Monkton zna više nego njihovi operativci.

Zoran Mijatović samo je kratko odgovorio na naša pitanja: „To je za mene završena priča, sve što sam imao da kažem o Monktonu, rekao sam!“

Prema onome što se do sada zna, Monkton je bio jedan od ključnih ljudi koji su početkom 90-ih ojačali britansku obaveštajnu mrežu MI6 na Balkanu. Od kada je 1987. pristupio MI6, izuzimajući njegovo kratko službovanje u Ženevi, pokušavao je da interese Krune sprovede na jugoistoku Evrope. Od 1996. radio je u Zagrebu, a pred oktobar 2000. stiže u Beograd, gde je ostao do 2004. godine. Važio za jednog od najbolje obaveštenih ljudi u Beogradu kad je u pitanju Državna bezbednost Srbije.

Njegove kolege opisivale se ga kao „klasičnog džentlmena špijuna“, dok ga je Zoran Mijatović u svojoj knjizi poredio s junakom iz humorističke serije.

- Bio je obaveštajac koji je likom podsećao na glavnog junaka iz engleske serije „Crna Guja“, a u dobro informisanim obaveštajnim krugovima pričalo se da se njegovo ime u negativnom kontekstu vezuje za smrt ledi Di - naveo je Mijatović.


Tipična teorija zavere. Bez logike, bez realnih osnova, bez dokaza, ceo tekst se bavi Monktonovom ulogom u hapšenju Miloševića, pa tako u jednom pasusu piše da je bio u Mihajlovićevom kabinetu u Beogradu, a u sledećem pasusu piše da je dotični Monkton bio u Crnoj Gori.

Drugo, kaže se u tekstu da je Monkton znao sve o zemuncima. Čudna mi čuda, pa i ja sam znao sve o njima, dovoljno je bilo pogledati utvrđene zidine oko kuće braće Simović, u zemunskom Donjem Gradu. Da ne pričam o Spasojevićevom objektu u Šilerovoj, preko puta novog doma zdravlja.

Svaki prosečno inteligentni zemunac je znao sve o "zemuncima". Jedina dilema je bila da li je u pitanju heroin, kokain ili ekstazi. Ili od svega po malo, po principu švedskog stola.  Smile Sve ostalo je bilo jasno.

Najbolji su citati iz Legijinog intervjua. Legija je poznat po tome što uvek govori istinu i samo istinu, tako mu Bog pomogao.  Smile

Dakle, citirani tekst je gomila gluposti, znači svi su pomenuti CIA, MI 6, naravno tu su i domaći izdajnici (Mihajlović i Čeda), samo fali papa Vojtila i masoni, pa da kompletno antisrpsko društvance bude na okupu. I to u centru Beograda, u Nemanjinoj br. 11

IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
to je relativna stvar, logično ne bi trebalo da zavisi, ali od kako nema Đinđića sve ide višestruko usporenije nego dok je on bio tu

uzmite za primer sudstvo, policiju, kriminal (vraća se polako ka svom procvatu), a da ne govorimo o EU.........................................

Нико да ми конкретним бројкама објасни овај феномен!

Citat
upravo o tome ti govorim, srbija će i bez njega postići ciljeve koje je on postavio, ali za 10 puta više vremena

Све иде брже него кад је он владао! Разлика је у томе што нема Коштунице сваки дан на телевизији у кампањама "Већ нам је боље" и остале срања!!!

Кад је Ђинђић кренуо са тим глупостима згадио ми се! Као да сам био будала па нисам знао како ја живим!!!

Тандем Коштуница/Тадић је нажалост најбоље што имамо и задовољан сам са овим малим помаима које праве...Наравно увек ће бити места за критике!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
@zemunac2

Pokusajmo da za trenutak zaboravimo Zemunski, Surcinski i ostale lanove.
zar verujes da strane obavestajne sluzbe i Antoni Monkton nisu rukovodili hapsenjem Milosevica vec da je to uradila sama politcka vrhuska DOS-a u to vreme???
pa ono nisu ni bili sposobni bilo sta da urade a da nemaju pomoc izvana. A       pogotovu sto je Milosevic i tada imao jaku podrsku u nekim delovima naroda.
Mozes se smejati ovoj mojoj recenici ali ti tvrdim da su DOS-ovce bile nesposobne i sada su nesposobne da bilos ta odluce jer su mnog stavili mu*a u procep kod stranaca samo da bi dosli na vlast.
A "blagodeti" osecamo svi=nista bolje mozda jos gore samo njega nema-mirise lipu odozdo.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.