Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:28:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Agresivnost i delinkvencija mladih  (Pročitano 8017 puta)
04. Okt 2007, 15:33:11
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 

Porodica presudna za dobar razvoj dece


Autor: N. Erac | 04.10.2007 - 08:52

Ekspanzija razvoda u proteklih sedam godina uzrokovala je znatno povećanje broja maloletnih delinkvenata, mada statistika nije verno ogledalo stvarne situacije i zbog pada nataliteta, tvrde sociološki stručnjaci. Promenjena je i struktura krivičnih dela, pa su novi maloletni prekršioci mnogo agresivniji nego što je ova starosna grupacija bila pre deset godina.
Statistika beleži da je u Srbiji trenutno 19.186 maloletnika koji su registrovani u centrima za socijalni rad kao učinioci krivičnih dela ili prekršaja.


- Maloletnička delinkvencija je u porastu, a statistički pokazatelji nisu relevantni jer ne postoji jedinstven sistem evidentiranja i praćenja ove pojave. Institucije koje se bave problemima maloletničke delinkvencije koriste različite parametre za sagledavanje i registrovanje ove pojave. Postojeći podaci policije, pravosudnih organa, centara za socijalni rad, pojedinih zdravstvenih ustanova, kao i nevladinih organizacija koje se bave zaštitom maloletnika, iako nepotpuni, ipak ukazuju da su svi vidovi i oblici nasilja među mladima u porastu. Naše iskustvo govori da je ključ problema uvek u porodici i da izgovori, tipa društvo i ulica, jesu od uticaja, ali tek kada porodica zakaže - kaže Ranka Vujović, načelnica u Ministarstvu za socijalni rad i politiku.
Po njenim rečima, ekspanzija razvoda je od 2001 godine. Tada se razvodio svaki osmi brak, dok u poslednje dve godine strada svaki peti, što je u skladu sa prosekom evropskih zemalja.
- Ponašanja dece kreću se od najbenignijih, gde koriste situaciju razvoda ili odvojenog života roditelja da bi pronašli sopstveni prostor van kontrole odraslih, do onih najdrastičnijih, kada dete postaje instrument u međusobnoj borbi roditelja i ta deca najviše i najteže stradaju. Tada imaju poremećaje u ponašanju i funkcionisanju koji se ispoljavaju kroz fizičke tegobe, povraćanje, noćno mokrenje, zamuckivanje, dok veća deca beže na ulicu u narkomaniju i alkohol - kaže Ranka Vujović.
Psiholog Vesna Brzev-Ćurčić kaže da roditelji kada odluče da se razvedu ne bi smeli da se ponašaju kao da se razvode i od svoje dece.
- Pričanje o drugom roditelju kao lošem stvara bumerang efekat jer dete voli oba roditelja i razvod ne može bar to da mu oduzme. Deca se uglavnom plaše da će razvodom izgubiti drugog roditelja, odnosno sigurnost koju sobom nosi roditeljski par. Javljaju se strahovi od odvajanja, ali i gubitka bliskosti - kaže Vesna Brzev-Ćurčić.
Ona tvrdi da je svaki razvod traumatičan za celu porodicu, ali da su mnogo teži događaji koji prethode - svađe, nasilje, nesporazumi, zanemarivanje roditeljskih obaveza zbog energije koju vuku svađe.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


E grom vas gadjo...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 1100
Porodica i jeste jedan od presudnih cinilaca u razvoju mlade licnosti, nijedan drugi faktor kasnije nemoze toliko da utice na razvoj licnosti kao porodicno okruzenje i odnosi u njemu. Roditelji su prvi primer u svemu detetu i oni ga uce stavu i nastupu ka okolini. Svi ostali uticaji skola, drustvo, mediji mogu samo u nekoliko da uticu ali ako je kod nas takozvano "kucno vaspitanje" dobro odradjeno ta osoba ima velike sanse da ostane na dobrom putu.
IP sačuvana
social share
Nemoj, sine, govoriti ni činiti krivo. Bolje ti je izgubiti glavu, nego svoju ogriješiti dušu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson K - 700i
Evo meni se kumce stalno zali kako ga maltretiraju u skoli! Ja stvarno ne znam sta da radim. Ako bi otiso i olesio te idiote opet bi ga tukli iz osvete! Ako bi ih prijavio tukli bi ga jer je drukara! Sad mi je zao sto sam se smejao tim klincima koje maltretiraju a evo sad je meni neko blizak postao zrtva! To je uglavnom klincadija koja se nagledala "Vidimo se u citulji" i ostalih emisija pa sad glume neka muda u skoli!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 123
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Evo meni se kumce stalno zali kako ga maltretiraju u skoli! Ja stvarno ne znam sta da radim. Ako bi otiso i olesio te idiote opet bi ga tukli iz osvete! Ako bi ih prijavio tukli bi ga jer je drukara! Sad mi je zao sto sam se smejao tim klincima koje maltretiraju a evo sad je meni neko blizak postao zrtva! To je uglavnom klincadija koja se nagledala "Vidimo se u citulji" i ostalih emisija pa sad glume neka muda u skoli! Smile :evi

takve stvari treba na vreme sprecavati
« Poslednja izmena: 05. Okt 2007, 21:04:41 od mallla »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson K - 700i
Da a kako ja stvarno nemam efikasnu ideju osim da predlozim roditeljima da ga prebace u neku drugu skolu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
ma,nema tu milosti, za usi pa kod mame i tate pa tati opalis par popravno vaspitnih samarcina...da obrati paznju sta mu radi sincic,i koga maltretira...da vidis kako ce da ga ostave na miru Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Sve nosiš iz porodice  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 123
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve zavisi od toga ko radi u skoli. Ukoliko su ucitelj, direktor, i pp sluzba ok, problem je moguce resiti.
A, bez ljutnje, treba detaljno da ispitas i kumce da li necim provocira, jer kako radim u skoli desava se da deca ne prenose bas sve roditeljima, odn. zaborave da ispricaju sta su oni radili. Ukoliko se ispostavi da zaista nicim ne provocira i da je ugrozen, treba resiti preko, vec navedenih, zaposlenih u skoli. Nikako roditelj sa roditeljem, vec roditelj ili ucenik sa zaposlenima. Kakva god da je skola, duzni su da to rese, ne po principu "zalio se taj i taj", vec "primetili smo, videli smo, drugi su videli..."
A, sto se roditelja tice, glupo je vise i ponavljati da su oni krivi, to je cinjenica koju ne mozemo promeniti, pa hajde da uticemo na njihovu decu,  koliko je to moguce.
« Poslednja izmena: 05. Okt 2007, 23:53:04 od mallla »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 2105
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Evo meni se kumce stalno zali kako ga maltretiraju u skoli! Ja stvarno ne znam sta da radim. Ako bi otiso i olesio te idiote opet bi ga tukli iz osvete! Ako bi ih prijavio tukli bi ga jer je drukara! Sad mi je zao sto sam se smejao tim klincima koje maltretiraju a evo sad je meni neko blizak postao zrtva! To je uglavnom klincadija koja se nagledala "Vidimo se u citulji" i ostalih emisija pa sad glume neka muda u skoli!  Smile Smile

koliko godina ima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Sve zavisi od toga ko radi u skoli. Ukoliko su ucitelj, direktor, i pp sluzba ok, problem je moguce resiti.
A, bez ljutnje, treba detaljno da ispitas i kumce da li necim provocira, jer kako radim u skoli desava se da deca ne prenose bas sve roditeljima, odn. zaborave da ispricaju sta su oni radili. Ukoliko se ispostavi da zaista nicim ne provocira i da je ugrozen, treba resiti preko, vec navedenih, zaposlenih u skoli. Nikako roditelj sa roditeljem, vec roditelj ili ucenik sa zaposlenima. Kakva god da je skola, duzni su da to rese, ne po principu "zalio se taj i taj", vec "primetili smo, videli smo, drugi su videli..."
A, sto se roditelja tice, glupo je vise i ponavljati da su oni krivi, to je cinjenica koju ne mozemo promeniti, pa hajde da uticemo na njihovu decu,  koliko je to moguce.
                 ma,gde profesori mogu da rese te probleme,kad samo sto i njih ne biju po skolama,evo mom drugaru se desilo,inace je predavao muzicko u skoli u Rakovici,i jedan osmak je krenuo da ga udari stolicom,i sta ce covek uvati i patosira ga...i na kraju posto je malom tatica neko mudo u opstini,coveka izbace sa posla,kao kako smes ruku na dete...to je strasno sta se desava,ja i dalje mislim da ne daj boze moje dete ima takve probleme,ne bih cekao da bilo ko u skoli to resava,nego to covek mora sam da zavrsi... Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:28:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.