Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je bolje PC ili Sony PlayStation3  (Pročitano 9966 puta)
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
HTC Touch Pro
PS3 nemoze da pr'ne pc-u
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 288
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20070914
mob
SonyEricsson 
 Smile
Od priče kako za 400-500 evra može da se kupi PC na kojem će da piče sve nove igre Smile došli smo do saznanja da isti taj Pc može da emulira Xbox360 i PS3 Smile ovo je jedan od onih boljih viceva Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
@Dare_car
ala si ti naivan  Smile pa ni PS2 emulator ne radi ni priblizno kako treba
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1254
Zastava tu negde oko nas
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Siemens cxv70
I know Smile
Radi, od oka, 40% sporije.
IP sačuvana
social share
Citat
Sto se upisali sve te skole,kad nista ne znate jebo vas bog
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Tesko je uporediti pc i konzole koje su napravljene iskljucivo za video igre!! Koje uvek rade maksimalno dobro. Np: Uzmi nfs carbon i igraj ga na ps2 igra ce raditi sa full detaljima nece seckati , a igraj je na pc koji je star 1 -2 ... nije to to . komp moras da budzas svakih mesec 2 da bi mogao da igras novije igere!! isto je i sa pes6
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


The Only Thing I Ever Really Loved Was HATE!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 223
Zastava Leskovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
PC je definitivno zakon.

Game developeri su nezahvalni... Mislim, da komp nije napravljen, nikada ne bi mogli da naprave igre za PS2, PS3, X-Box, X360...
Mislim koji bolidi... Oni i neznaju da su u gubitku zato što ne rade igre paralelno i za PC. Mada je Microsoft pokazao pomaka. Gears Of War se radi za PC. Capcom je prodao licence za RE4, DMC3 i DMC4 a pre neki dan sam video i novi Driver za PC. Nije loše portovana. Štaviše... Veoma dobro su je uradili. Nice job UbiSoft. Malo mi je glupo terati ljude, da zbog neke određene igre, kupe konzolu. Primer: "Resident Evil Zero" ako se ne varam. Ceo serijal je bio u developmentu za PS One i PS2... Ovaj su morali da urade za GameCube... Što znači da onaj ko je od početka igrao ovaj Horor-Shooter na PSOne ili PS2 mora da kupi GameCube, ili da iznajmi tu konzolu ili da ode u neku igraonicu i da je igra. Malo je to sebično. Jebala ih ekskluziva. Zamislite koliko novca oni zarade od jedne igre koja se radi za npr. PS2... A koliko bi para zaradili kada bi tu proizvodnju proširili za sve ostale konzole pa i za PC. Oni bi zaradili 10x više a mi bi mogli slatko da se naigramo. Kažite i kakva je razlika u igrama Prince of Persia serijala za PC i PS2. Nešto sitno. Zar ne bi bilo silno da nekom pukne: "Hey, why we dont put in development God Of War for Personal Computers?" Tu ih je EA sve zajebo. NFS samo što nije udario rukom o sto. MarConE123 je u pravu konzolu ne moraš da budžiš konstantno, ali... Mislim da znate šta hoću da kažem. Možda neko neće podržati ovo što sam napisao, ali ja sam samo jedan ovde... Ali 1000% ima još neko tamonegde ko misli isto kao i ja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U can't handle the truth!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2336
Zastava Ormar tvoje cure
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung S4
PLAYSTATION 3, igraća konzola koja se dosad, unatoč performansama, nije mogla pohvaliti dobrim kotiranjem na prodajnim ljestvicama, dobila je svoje mjesto pod suncem. Visoka cijena u ovom slučaju je zanemariva, kada se usporedi s koristi koju PS3 pruža, a izbor igara je potpuno irelevantan.

Guarav Khanna, asistent profesor na Sveučilištu u Massachusettsu, "upregnuo" je čak 8 ovih konzola u, kako ju on naziva, "gravitacijsku rešetku". Kompleksni matematički izračuni u službi mjerenja teoretskih gravitacijskih valova, lome zube i superračunalima, čije se korištenje skupo naplaćuje.

U ovom trenutnku, niz od osam međusobno povezanih PS3 konzola je zauzet rješavanjem tajni zvijezda (naravno, ne onih sa naslovnica) i nebeskih tijela pomoću gravitacijskih valova, te što se događa kada supermasivna crna rupa (oko milijun puta veća od našeg Sunca) proguta neku zvijezdu. Ispada da je PS3 idealan za takve vrste kompliciranih proračuna koje Khanni trebaju za njegov projekt.

Dr. Khanna specijalizirao je astrofiziku, a čini se da mu to nije jedini talent. Optimizirao je svoj kod kako bi ga prilagodio specifičnoj arhitekturi Cell procesora, kojeg su razvili Sony, Toshiba i IBM, a upravo taj procesor nalazimo u srcu svake PS3 konzole. Kako je sama konzola rađena kao relativno otvorena platforma, koja "vrti" Linux, ali ne kontrolira što radite, mogućnosti su izvanredne, što je dr. Khanna i dokazao umreživši 8 primjeraka, čime je na raspolaganje dobio procesorsku snagu koju uspoređuje čak i sa superračunalima.

Gravitacijska rešetka i tajne svemira

"PS3/Linux kombinacija nudi cijenom i performansama vrlo atraktivna rješenja, bilo da su konzole distribuirane na više mjesta (kao Sonyjev i Standfordov projekt Folding@home koji, ako instalirate tu aplikaciju, iskorištava procesorsko vrijeme vaše konzole dok na njoj ništa ne radite), ili da su umrežene skupa (kao Khannine)", kaže Sonyjev manager istraživanja i razvoja Noam Rimon."

Sam procesor namijenjen je općoj upotrebi, a dizajnom je definiran kao uređaj za paralelno procesiranje s dva cjevovoda. Prije upotrebe PS3 konzola, Khanna je za proračune koji uključuju mnogostruke brojeve bio prisiljen koristiti donacije NSF-a (National Science Foundation), a troškovi nisu bili zanemarivi. Oko 500 procesora bila je njegova uobičajena "ergela", a kada se uzme u obzir da se za korištenje svakoj pojedinog superračunala plaćalo 5.000 dolara, nije teško zamisliti njegovo oduševljenje novim troškovnikom.

Naime, osam PS3 konzola može se kupiti za mizernih 3.200 dolara, a jednom sastavljena "rešetka" može se koristiti bez daljnjih troškova i u odabrano vrijeme. Khanni je, usprkos ogromnoj uštedi, u početku najveći problem bio uvjeriti Sony da mu pomognu u njegovom projektu, donacijama u obliku nekoliko konzola.

Njegov trud je zapažen tek kada je pokazao što može učiniti sa samo jednom od njih. Gravitacijska rešetka rješava tajne svemira već mjesec dana i u stanju je obaviti posao za koji je prije bilo potrebno oko 200 superračunala, raštrkanih diljem SAD-a.

"Svrha simulacija koje Khanna i njegov tim izvode na sveučilištu Massachusetts, jest vidjeti da li su gravitacijski valovi, koji su teoretski objašnjeni prije otprilike 100 godina, dovoljno jaki da ih uopće možemo jednog dana promatrati. Čak i NASA i neke druge agencije grade velike opservatorije gravitacijskih valova s osjetljivošću dovoljnom da ih detektira, a Khanna vidi svoj rad kao doprinos tim nastojanjima. Također očekuje da će objaviti rezultate svog istraživanja unutar sljedećih nekoliko mjeseci. Tako će vlasnici konzola, dok čekaju nove naslove koji će izaći, barem imati što čitati da skrate vrijeme."


Izvor Index.hr
IP sačuvana
social share
I don't need to get a life. I'm a gamer. I have lots of lifes!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
PC je definitivno zakon.

Game developeri su nezahvalni... Mislim, da komp nije napravljen, nikada ne bi mogli da naprave igre za PS2, PS3, X-Box, X360...
Mislim koji bolidi... Oni i neznaju da su u gubitku zato što ne rade igre paralelno i za PC. Mada je Microsoft pokazao pomaka. Gears Of War se radi za PC. Capcom je prodao licence za RE4, DMC3 i DMC4 a pre neki dan sam video i novi Driver za PC. Nije loše portovana. Štaviše... Veoma dobro su je uradili. Nice job UbiSoft. Malo mi je glupo terati ljude, da zbog neke određene igre, kupe konzolu. Primer: "Resident Evil Zero" ako se ne varam. Ceo serijal je bio u developmentu za PS One i PS2... Ovaj su morali da urade za GameCube... Što znači da onaj ko je od početka igrao ovaj Horor-Shooter na PSOne ili PS2 mora da kupi GameCube, ili da iznajmi tu konzolu ili da ode u neku igraonicu i da je igra. Malo je to sebično. Jebala ih ekskluziva. Zamislite koliko novca oni zarade od jedne igre koja se radi za npr. PS2... A koliko bi para zaradili kada bi tu proizvodnju proširili za sve ostale konzole pa i za PC. Oni bi zaradili 10x više a mi bi mogli slatko da se naigramo. Kažite i kakva je razlika u igrama Prince of Persia serijala za PC i PS2. Nešto sitno. Zar ne bi bilo silno da nekom pukne: "Hey, why we dont put in development God Of War for Personal Computers?" Tu ih je EA sve zajebo. NFS samo što nije udario rukom o sto. MarConE123 je u pravu konzolu ne moraš da budžiš konstantno, ali... Mislim da znate šta hoću da kažem. Možda neko neće podržati ovo što sam napisao, ali ja sam samo jedan ovde... Ali 1000% ima još neko tamonegde ko misli isto kao i ja.

Ni ja ne bih bolje rekao, slazem se u potpunosti. Isto sam hteo da pomenem God of War. Stvarno, da su malo pametniji, mogli bi da je (lepo) portuju za PC i svi srecni svi zadovoljni - njima brdo kesha a mi konacno odigramo ovu igru.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


The Only Thing I Ever Really Loved Was HATE!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 223
Zastava Leskovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Da nebih citirao ceo tekst koji je napisao fucked_up... Bilo bi smorno.

To što je taj lik uradio je u redu... Svaka mu čast... Ali i to je proseravanje... No offence.

Bokac hvala na podršci...

A što se tiče gore navedenih emulatora, koje sam zaboravio da napomenem, potrebna vam je avion grafička kartica i procesor koji nije ni Intel proizveo... tj. potreban vam je jedan super kompjuter.
« Poslednja izmena: 28. Okt 2007, 22:21:11 od NickeY »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U can't handle the truth!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2336
Zastava Ormar tvoje cure
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung S4
A zasto proseravanje? Zato sto je skuzio da mu je ovo jeftinije,a izgleda i bolje od super racunala! JA kazem svaka cast sony!!!
IP sačuvana
social share
I don't need to get a life. I'm a gamer. I have lots of lifes!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.